صفحه 6 از 27 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 262
Like Tree506تشکر

موضوع: بحث شیرین تله کانورتر

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: عکسهای جالب از دوربین و لنز و عکاس

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    هرچند زیاد دوست ندارم توی این تاپیک پست بزنم فقط باید عرض کنم که:

مونت دوربین ها جوری طراحی میشوند که بتوانند وزن خود را ( کمی بیشتر ) به راحتی تحمل کنند.یعنی وقتی لنز بر روی پایه باشد فشاری بر مونت دوربین وارد نمی شود.به همین جهت است که لنز هایی که تقریبا هم وزن و یا سنگین تر از بدنه هستند را باید به سه پایه وصل کرد و نه دوربین را.

پس در این حالت اگر لنز 5 کیلوگرم هم باشد باز هم اشکالی ندارد و فشاری بر روی مونت نیست.

تنها هنگامی که عکاس نا وارد و ناشی بخواهد لنز و دوربین را فقط با بلند کردن بدنه دوربین بلند کند فشار شدیدی به مونت وارد می شود.تعداد زیادی دوربین دیده ام که مونت شکسته شده و یا ترک برداشته.حتی در دوربین هایی که بدنه آلیاژی دارند و بسیار مقاوم هستند.دوربین های پلاستیکی که جای خود دارند.
    سلام آقای قبادی عزیز
    ممنونم بخاطر پاسخ
    فرمایشات شما کاملا صحیح هست.
    وزن بدنه d40x حدود 500 گرم میباشد. در حالیکه وزن لنز 300-70 حدود 750 گرم که با اون تله کانورتر فکر نکنم کمتر از یک کیلوگرم بشه. پس وزن لنز تقریبا 2 برابر بدنه هست. و اگه دوربین به سه پایه وصل بشه ، وزن لنز میتونه به دوربین آسیب بزنه. پس بهتره که لنز به سه پایه وصل بشه.
    در این حالت آیا وسیله ای در بازار برای لنز 300-70 وجود داره که لنز رو به سه پایه متصل کنه؟؟؟؟
    mreza1001 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_Bahman نمایش پست ها
    مگه 70-300 کانورتور خور است؟
    مثل اینکه بعله.
    اون تله کانورتر Kenko هست که قیمتی حدود 120 دلار داره!!!
    بنظرم واقعا مفته!!!! البته از کیفیت خروجی اطلاعی ندارم.

[IMG]http://i27.*******.com/15gdyqc.jpg[/IMG]

اینم لیست تله کانورترهای kenko. داخلش چیزهای جالبی پیدا میشه :::big grin:::
    قیمتهاش که واقعا مفته

کد:
    http://www.microglobe.co.uk/catalog/index.php?cName=teleconverter-kenko-teleplus-teleconverter
    mreza1001 تشکر می‌کند.

amirsooki
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    مثل اینکه بعله.
    اون تله کانورتر Kenko هست که قیمتی حدود 120 دلار داره!!!
    بنظرم واقعا مفته!!!! البته از کیفیت خروجی اطلاعی ندارم.

اینم لیست تله کانورترهای kenko. داخلش چیزهای جالبی پیدا میشه :::big grin:::
    قیمتهاش که واقعا مفته

کد:
    http://www.microglobe.co.uk/catalog/index.php?cName=teleconverter-kenko-teleplus-teleconverter
    سلام .

3x ؟
    دوربین چطوری فکوس میکنه ؟
    ممنون .
    ویرایش توسط farhad44 : Saturday 28 June 2008 در ساعت 08:44 دلیل: حذف تصوير از نقل قول
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام آقای قبادی عزیز
    ممنونم بخاطر پاسخ
    فرمایشات شما کاملا صحیح هست.
    وزن بدنه d40x حدود 500 گرم میباشد. در حالیکه وزن لنز 300-70 حدود 750 گرم که با اون تله کانورتر فکر نکنم کمتر از یک کیلوگرم بشه. پس وزن لنز تقریبا 2 برابر بدنه هست. و اگه دوربین به سه پایه وصل بشه ، وزن لنز میتونه به دوربین آسیب بزنه. پس بهتره که لنز به سه پایه وصل بشه.
    در این حالت آیا وسیله ای در بازار برای لنز 300-70 وجود داره که لنز رو به سه پایه متصل کنه؟؟؟؟
    با اجازه کاوه عزیز: امیر جان من اگر میخواستم اینکار را انجام دهم و در بازار هم موجود نبود( بنا به هر دلیلی) بطور ابتکاری با یک Clamps و متعلقات لازمه اینکار را انجام میدادم;)

اما با این ترکیب احتمال زیاد لرزش گیر روی دست از کار خواهد افتاد. اگر از کار نیوفتد عملا کارا نخواهد بود(طراحی لرزشگیر 2 استپ یا 3 استپ یا.... با توجه به طراحی کارخانه برای 300 میلیمتر نه 900 میلیمتر!) اگر فرضا اینگونه نشود و لرزشگیر باز هم درست کار کند! در احتمالی بیشتر لرزشگیر روی 3 پایه کار نخواهد کرد. یکی از تفاوت لنزها در گران بودن و ارزان بودنشان در همین کارکرد لرزش گیر روی 3 پایه است. با این اوصاف. روی 900 میلیمتر با آن دیاف و سرعت شاتر پایین (مورد نیاز) عملا کاربردی ندارد جز برای موارد خاص(شاید!) برای همین موضوع بطور عموم اگر کارخانه ها این وسیله را برای بعضی لنزهایشان طراحی نمیکنند جنبه عموم موضوع را بررسی میکنند. اما اگر من بودم و به هر قیمتی میخواستم اینکار را انجام دهم و این وسیله هم نبود مطمینن همانگونه که پیشتر گفتم انجام میدادم.

پ.ن امیر جان موارد بالا مختص این لنز و کانورتر مورد نظر نبود همانطور که میدانید من از این برند استفاده نمیکنم. اینها جواب هایی بود ( که بی ارتباط باسوال شما نیست) در بررسی سوالی که مدتی پیش برای خودم پیش آمده بود در باره فرق بین 300 اف 4 و 300 اف 2.8 با اختلاف حدودا 3 میلیون. و این سوال تا زمانی برایم باقی ماند که فهمیدم با توجه به تفاوت قابلیت هایی دیگر ..... اختلاف 3 میلیون ارزنده خواهد بود:cool:

و انکه دوستان دیگر راهنمایی کنند بنده نیز مثل شما شنونده خواهم بود

پاینده باشید
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi، Amir Tavakoli و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsooki نمایش پست ها
    سلام .

3x ؟
    دوربین چطوری فکوس میکنه ؟
    ممنون .
    سلام آقای سوکی
    این آدرس محصولات kenko هست:

کد:
    http://www.thkphoto.com/products/kenko/index.html
    تو آدرس بالایی و تو قسمت کانورتر های دوربینهای slr این مطلب رو پیدا کردم:

Kenko PRO 300 3.0x

Important Note: Due to the 3 stop light loss inherent in a 3x converter, Kenko states that the PRO 300 3.0x converter will not auto focus with lenses that have a smaller aperture than f/2.8. With all lenses having apertures smaller than f/2.8, Kenko recommends using the PRO 300 3x in manual focus mode

برای دیافراگم های بسته تر از 2.8 توصیه کرده که از فوکوس منوال استفاده بشه!
    ولی ننوشته که اتوفوکوس از کار میفته یا نه؟؟؟
    amirsooki و mreza1001 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    با اجازه کاوه عزیز: امیر جان من اگر میخواستم اینکار را انجام دهم و در بازار هم موجود نبود( بنا به هر دلیلی) بطور ابتکاری با یک Clamps و متعلقات لازمه اینکار را انجام میدادم;)

اما با این ترکیب احتمال زیاد لرزش گیر روی دست از کار خواهد افتاد. اگر از کار نیوفتد عملا کارا نخواهد بود(طراحی لرزشگیر 2 استپ یا 3 استپ یا.... با توجه به طراحی کارخانه برای 300 میلیمتر نه 900 میلیمتر!) اگر فرضا اینگونه نشود و لرزشگیر باز هم درست کار کند! در احتمالی بیشتر لرزشگیر روی 3 پایه کار نخواهد کرد. یکی از تفاوت لنزها در گران بودن و ارزان بودنشان در همین کارکرد لرزش گیر روی 3 پایه است. با این اوصاف. روی 900 میلیمتر با آن دیاف و سرعت شاتر پایین (مورد نیاز) عملا کاربردی ندارد جز برای موارد خاص(شاید!) برای همین موضوع بطور عموم اگر کارخانه ها این وسیله را برای بعضی لنزهایشان طراحی نمیکنند جنبه عموم موضوع را بررسی میکنند. اما اگر من بودم و به هر قیمتی میخواستم اینکار را انجام دهم و این وسیله هم نبود مطمینن همانگونه که پیشتر گفتم انجام میدادم.

پ.ن امیر جان موارد بالا مختص این لنز و کانورتر مورد نظر نبود همانطور که میدانید من از این برند استفاده نمیکنم. اینها جواب هایی بود ( که بی ارتباط باسوال شما نیست) در بررسی سوالی که مدتی پیش برای خودم پیش آمده بود در باره فرق بین 300 اف 4 و 300 اف 2.8 با اختلاف حدودا 3 میلیون. و این سوال تا زمانی برایم باقی ماند که فهمیدم با توجه به تفاوت قابلیت هایی دیگر ..... اختلاف 3 میلیون ارزنده خواهد بود:cool:

و انکه دوستان دیگر راهنمایی کنند بنده نیز مثل شما شنونده خواهم بود

پاینده باشید
    سلام آقای قشقایی عزیز.
    حقیقتش در فکر یک لنز تله هستم که بعدا دوباره تاپیک میزنم و دوستان رو عاصی میکنم!!! (حیف که مشهدی وحید رفته سربازی و نیست که کمک کنه :::big grin:::)
    داشتم عکسهای لنز 300-70 رو میدیدم که به اون عکس دوربین و تله کانورتر که شبیه بازوکا شده برخوردم!!!!
    و اون سوالات برام پیش اومد که با توجه به آف تاپیک بودن همینجا مطرحش کردم.

هرجور حساب میکنم تله 900 میلیمتر حتی اگه به قیمت از دست رفتن لرزشگیر و فوکاس اتوماتیک هم باشه ، گاهی وقتها بدرد بخوره (مثلا برای عکاسی از ماه و سوژه های ثابت).
    حتی اگه در فواصل 500-600 میلیمتر هم بتونه تصویر قابل قبولی تحویل بده ، حاضرم که با رنج فایندر فوکوس کنم و یدونه سه پایه هم بدوش بکشم!!!
    و در مواقعی هم که نیاز ندارم ، کانورتر رو باز کنم و از کوچکی و راحتی حمل و نقل 300-70 vr لذت ببرم.
    آقای قشقایی بدجوری به لنزهای f2.8 پیله کردیدها :biggrin:
    ممنونم از شما
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام آقای قشقایی عزیز.
    .
    .

هرجور حساب میکنم تله 900 میلیمتر حتی اگه به قیمت از دست رفتن لرزشگیر و فوکاس اتوماتیک هم باشه ، گاهی وقتها بدرد بخوره (مثلا برای عکاسی از ماه و سوژه های ثابت).
    حتی اگه در فواصل 500-600 میلیمتر هم بتونه تصویر قابل قبولی تحویل بده ، حاضرم که با رنج فایندر فوکوس کنم و یدونه سه پایه هم بدوش بکشم!!!
    و در مواقعی هم که نیاز ندارم ، کانورتر رو باز کنم و از کوچکی و راحتی حمل و نقل 300-70 vr لذت ببرم.
    آقای قشقایی بدجوری به لنزهای f2.8 پیله کردیدها :biggrin:
    ممنونم از شما
    خوب شاید تنها مشکل عدم فکوس و عدم لرزشگیر نباشد بدون در نظر گرفتن افت کیفیت ( که احتمالا بسیار خواهد بود)این لنز احتمالا با آن کانورتر دیاف 11 را به شما خواهد داد. و مشکلات ثبت در این دیاف که در هر ساعتی از روز قادر به ثبت نیستید. + عکاسی در 900 میلیمتر و لرزش حتی با 3 پایه.......

اما در مورد ماه: (بقول کاوه عزیز) با توجه به سرعت بالای 100/1 جهت فریز کردن ماه( و البته اینجا دیاف حدودی 11 ) جهت یک نورسنجی خوب از ماه ایزو را احتمالا باید خیلی افزایش دهید...... البته این ها یک پیشنهاد بود تصمیم با شماست(عمده کارایی کانورتر ها برای لنزهای فیکس فوکال لنت با دیاف های باز هستند. حال اگر لنزهایی مثل 200-400 مهیار عزیز یا 70-200 کانن با کانورتر خوب جواب میدهند اینها لنزهایی با کیفیت اپتیکی بسیار بالایی هستند)
    ویرایش توسط farhad44 : Saturday 28 June 2008 در ساعت 08:45 دلیل: حذف عكسها با توجه به جابجايي پست
    ME، Minoosepehr، yaghoobi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: بحث شیرین تله کانورتر

خوب افشین جان کامل توضیح دادند.

و اما نظر بنده در مورد تله کانوتور ها.

بنده اگر روزی قصد استفاده از این وسیله را داشته باشم نهایتا از 1.4 استفاده می کنم.لنز های ارزان قیمت به اندازه کافی کیج و سافت هستند.حالا این ها را هم ببندیم رویشان نتیجه یقینا دلخواه نخواهد بود
    yaghoobi، farhad44، Amir Tavakoli و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ولله تمام دوستاني كه كانورتر هاي 1.4X يا 2.0X كنن يا هردو را دارند مي گويند 1.4 نتيجه و كيفيت خيلي بهتري دارد و 2.0 را توصيه نمي كنند (اونهم روي لنز هايي مثل 200-70 با f/2.8 . حالا چه رسد به 3.0X و اونهم Kenko و اونهم روي لنز هاي ارزان قيمتي مثل 300-70
    yaghoobi، saeedglx، Amir Tavakoli و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

با درود

به نظر من موجود بودن یک چیز با قابل استفاده بودن آن تفاوت دارد
    لنز 70-300 mm f4.5-5.6 VR نیکون با توجه به قیمت لنز خوبیست ولی از 200 به بالا خیلی افت دارد به خصوص از 250 به بعد و تا اونجا که من تست کردم تله کانورتور نیکون روی آن بسته نشد
    ولی اگر تله کانورتور کنکو رویش بسته شود تبدیل به Nikon 210-900mm f11-16 (اگر اشتباه نکرده باشم ) و روی کراپ 1.5 می شود 315-1350 .
    در چنین وضعیتی حتی روی سه پایه باید با حداقل سرعت 1/1000 و دیافراگم اجباری 16 از سوژه عکس گرفت (با توجه به افت زیاد کیفیت تصویر فکر میکنم بالا بردن ایزو امکان پذیر نباشد ) چنین موقعیتی فقط در عکاسی مستقیم از خورشید امکان پذیر است

در مورد تله کانورتور با بستن 2X نیکون روی لنز با کیفیتی مثل 70-200 f2.8 VR تصویری سافت و بی کیفیت حاصل می شود حالا اگر Kenko با قیمت 120 دلاری را روی 70-300 ببندیم فکر نمی کنم تصویری قابل چاپ داشته باشیم
    ME، amirsooki، farhad44 و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهیار سیاسی

صفحه 6 از 27 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 ... آخرینآخرین