صفحه 17 از 55 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 545
Like Tree1371تشکر

موضوع: اولترا وایدی برای تمام فصول

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

Nikkor AF-S 14-24mm f/2.8G ED N
    Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
    Canon EF 17-40mm f/4 USM L
    Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG ASP. HSM
    Tokina 11-16mm f/2.8 AT-X

لیست لنزهای وایدی که تجربه عملی و کاری با آنها را دارم

بارها در تاپیکهای متعدد و بحثهای مختلف در مورد لنزهای فوق و تجربه هایم مطالبی نوشتم در پستهای پیش رو میخواهم مقایسه ای بین آنها ارایه بدهم هم به عنون یک جمع بندی

لنز نخست یا همان 24-14 که اصولا نیازی به معرفی ندارد ,یکی از بهترین وسیله های اپتیکی ساخته شده توسط نیکون هست و با توجه به اینکه نیکون یکی از بهترین اپتیک سازهاست میشه حدس زد که جایگاه این لنز کجاست ,باری
    کیفیت ساخت بسیار عالی
    از نظر دیستورشن وضعیت بسیار مناسبی داره
    وضعیت CA یا اعوجاج رنگی در حد اعلای درجه(شما بخوانید اصلا ندارد)
    وضعیت و کیفیت رنگ ,عالی خصوصا رنگهای سرد را بی نظیر ثبت میکند این لنز
    ویگنت بسیار کم
    شارپنس بسیار خوب حتی در دیافهای باز و خوب در بازترین دیاف
    یکی از اشکالاتی که با این لنز مشاهده کردم کنتراست پایین آن می باشد. یادمه یک بار آقای خلیلی مطلبی در مورد داینامیک رنج و رابطه آن با لنز نوشته بودند و اشاره کرده بودند به اینکه داینامیک رنج 24-14 بالاست
    البته در آنزمان اینمورد برای من قابل قبول نبود که چطور ممکنه یک لنز بتونه در داینامیک رنج تاثیر بگذارد ولی با مشاهده خروجی این لنز متوجه شدم کنتراست پایین این لنز باعث میشود به نوعی داینامیک رنج افزایش بیاد یا حداقل اینطور به نظر برسد
    دومین اشکالی که به این لنز میشود وارد کردن افت تصاعدی شارپنس(با شیبی تندتر از حد معمول) به هنگام استفاده از دیافهای بسته می باشد
    شارپترین دیاف این لنز 5 و تا دیاف 8 همه چیز خوب است از دیاف 8 تا 11 قابل قبول ولی از 11 به بعد شارپنس افت محسوسی دارد و در دیاف های 16 و 18 وضعیت وخیم میشود.
    مورد دیگر سنگین بودن این لنز می باشد.
    از دیگر اشکالات وارد بر این لنز عدم امکان استفاده از فیلتر به جهت شکل و فرم خاص المان جلویی لنز می باشد. که باعث میشود این لنز مقداری از ارزش و اعتبار خود را به عنوان یک لنز Outdoor از دست بدهد ولی همچنان برای استفاده های indoor در فول فریم یک لنز بی نظیر می باشد.
    معتقدم ارزشها و قابلیتهای این لنز تنها بر روی فول فریم مشخص خواهد شد و بر روی بدنه های کراپ دار هیچ چیز خاصی برای ارایه کردن ندارد

تشکر کرده
    5366

لنز دوم یا 22-10 کانن
    کیفیت ساخت متوسط(بر خلاف برخی که از کیفیت ساخت آن ابراز نارضایتی میکنند مشکلی با کیفیت ساخت آن ندارم)
    دیستورشن بسیار عالی و کنترل شده به جرات میتونم بگم در این رنج و در مقایسه با دیگر رقبا بهترین وضعیت را از این نظر داراست
    بایستی توجه داشت اصلاح نرم افزری دیستورشن همواره با اندکی افت کیفی همراه می باشد بنابراین داشتن خروجی با کمترین مشکل اعوجاج ارزشهای خاص خود را دارد
    شارپنس خوب مشکل خاصی در دیاف های بسته از نظر شاپنس احساس نمیشود
    کیفیت گوشه های تصویر برای چنین لنزی بسیار خوب
    رنج عالی و بسیار کارآمد. این لنز را میتوان یکی از بهترین انتخاب ها برای کراب دارهای کانن به حساب آورد
    ca تقریبا زیاد ولی با قابلیت برطرف شدن
    اعوجاج رنگی در این لنز به صورت رنگ مجنتا در حاشیه های مناطقی که در معرض نور شدید قرار میگیرند ایجاد میشود که به آسانی قابلیت برطرف شدن را دارند.
    یکی از ویژگیهای این لنز حالت خاص و زیبای ستاره ای شدن منابع نوری در فواصل کانونی 10 تا 14 و دیافهای بسته مانند 16 و 18 می باشد.
    فرم آن به صورت ستاره 6 ضلعی کوتاه و بسیار زیباست.
    کنتراست خوبی دراد
    رنگ ها کاملا معمولی
    وزن کم ,قیمت مناسب(برای چنین لنزی)
    دهنه استاندارد 77 میلی متر و
    تقریبا هیچ اشکال خاصی برای این لنز نمیتوان مطرح کرد

تشکر کرده
    5366

لنز سوم 40-17 کانن
    دیاف ثابت 4 ,دهنه 77 میلی متر ,رنج بسیار عالی ,وزن کم ,فول فریم بودن ,دیستورشن کم و کنترل شده ,شارپنس خوب ,رزولوشن بالا ,کنتراست عالی
    رنگهای بسیار زیبا و خیره کننده(یکی از ویژگیهای این لنز رنگهای زیبا خصوصا رنگهای گرم آن می باشد)
    کیفیت قابل قبول در گوشه های تصویر ,کیفیت قابل قبول از نظر شارپنس در فواصل کانونی پایانی
    لنزی که میشه به عنوان تک لنز به منظور عکاسی از طبیعت و منظره با کمترین محدودیت(از نظر رنج) استفاده کرد.
    یکی از بدترین نوع ca که تا به حال دیدم مربوط به همین لنز می باشد
    به طوری که عکاس در شرایطی قرار میگیرد که چاره ای جز حذف فایل و یا سیاه و سفید کردن عکس.....
    و آن زمانی اتفاق می افتد که خورشید مثلا در پشت درخت قرار گرفته باشد و نور آن از لابلای شاخه ها و برگها بتابد

تشکر کرده
    5366

لنز چهارم 24-12 سیگما
    واید ترین لنزی که برای فول فریم سراغ داریم. رنج بسیار مناسبی نیز بر روی کاراپ دار دارد
    اخیرا ورجن جدید این لنز نیز وارد بازار شده بنده اطلاع دقیقی از اپتیک آن ندارم. ورجن قدیمی آن از نظر دیستورشن یکی از بهترین لنزهای واید حال و حاظر در بازار است به طوری که بر روی بدنه های کراپ دار میزان دیستورشن آن در حد صفر می باشد.
    این لنز مانند 24-14 نیکون امکان نصب فیلتر را ندارد.
    عمده مشکل این لنز سافت بودن بیش از حد گوشه های تصویر است. سافت بودن گوشه ها به حدی زیاد است که بر روی کراپ دار نیز کاملا مشهود و مشخص... (بر روی فول فریم که جای خود دارد)
    شارپنس تصویر در وسط کادر قابل قبول ولی بقیه قسمتهای کادر چندان جالب نیست.
    کیفیت ساخت خوب ,فوکوس سریع و بی سر و صدایی دارد. مانند بیشتر لنزهای سیگما رنگهای گرمی دارد
    از نظر ca وضعیت مشخصی ندارد به طوری که در دیافها و فواصل کانونی مختلف میزان ca نیز متفاوت می باشد. ولی در کل مشکل خاصی از این بابت احساس نمیشود.

كاربر همراه Reza Safaei آواتار ها
    تشکر کرده
    6620

درود
    جناب سعادت
    درمورد توکینا یادتون رفته بنویسید ؟
    یه سوال آیا توکینا به دوربین فول فریم هم میخوره؟مانت کنن
    Iman Salimi تشکر می‌کند.
    رضا صفایی

تشکر کرده
    5366

16-11 توکینا ,لنز محبوب من!
    یکی از بهترین لنزهایی که تا به حال داشتم و استفاده کردم و میکنم.
    دیاف باز 2.8
    شارپنس بسیار بالا و خیره کننده حتی در بازترین دیاف
    شارپنس بالا در دیاف های بسته مانند 16 و 18 (مواردی که بسیار مهمند ولی متاسفانه کمتر به آنها توجه میشود)
    ثبت جزییات توسط این لنز در بهترین و اعلی ترین شکل ممکن صورت می....
    کنتراست بسیار بالا و بی نظیر
    رنگهای بسیار زیبا ,از نظر ثبت رنگ این لنز را فقط میشه با 24-14 مقایسه کرد و تقریبا هر دو در یک سطح قرار میگیرند
    کیفیت بسیار خوب همراه با شارپنس بالا در گوشه های تصویر
    ستاره ای شدن منابع نوری در تمامی فواصل کانونی
    حالت و شکل آن به صورت ستاره ای با اظلاع بسیار(18 ضلعی) که هر چه دیاف بسته تر باشد طول اضلاع نیز افزایش می یابند.
    وزن کم
    دهنه 77 میلی متر
    دیستورشن قابل قبول
    ca بسیار زیاد
    در کنار تمام محاسنی که این لنز دارد caی بسیار زیادی نیز دارد
    رنج محدود
    کیفیت ساخت بسیار بالا

اگر بتوانید با رنج محدود و caی زیاد این لنز کنار بیایید یکی از بهترین لنزهای واید برای بدنه های کراپ دار است
    این لنز بر بروی بدنه های فول فریم نیکون و در فواصل کانونی 15 و 16 میلی متر نیز قابل استفاده می باشد.

تصاویر پیوست:

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1361

به نظرتون با خرید یک فیش آی 8mm واصلاح دیستوریشن در camera raw میشه جبران وایدهایی مثل 10mm رو کرد یا نه.
    اصلا به نظرتون فکر خوبیه که من 8 فیش آی رو برای عکاسی منظره انتخاب کنم و دیستوریشن رو بعدا اصلاح کنم.قیمت ها خیلی تند شده.

كاربر همراه kartal آواتار ها
    تشکر کرده
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط rezanazemi87 نمایش پست ها
    به نظرتون با خرید یک فیش آی 8mm واصلاح دیستوریشن در camera raw میشه جبران وایدهایی مثل 10mm رو کرد یا نه.
    اصلا به نظرتون فکر خوبیه که من 8 فیش آی رو برای عکاسی منظره انتخاب کنم و دیستوریشن رو بعدا اصلاح کنم.قیمت ها خیلی تند شده.
    به نظرم میاد آدم با لنز پرایم خیلی اذیت بشه . اونم در این فاصله و فیش آی .
    M.Nouri تشکر می‌کند.
    Canon 60D EOS - EFS 18-55 IS - EFS 55-250 IS - Canon 50 F1.8 - Canon 8-15 Fisheye L USM

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4532

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    16-11 توکینا ,لنز محبوب من!
    یکی از بهترین لنزهایی که تا به حال داشتم و استفاده کردم و میکنم.
    دیاف باز 2.8
    شارپنس بسیار بالا و خیره کننده حتی در بازترین دیاف
    شارپنس بالا در دیاف های بسته مانند 16 و 18 (مواردی که بسیار مهمند ولی متاسفانه کمتر به آنها توجه میشود)
    ثبت جزییات توسط این لنز در بهترین و اعلی ترین شکل ممکن صورت می....
    کنتراست بسیار بالا و بی نظیر
    رنگهای بسیار زیبا ,از نظر ثبت رنگ این لنز را فقط میشه با 24-14 مقایسه کرد و تقریبا هر دو در یک سطح قرار میگیرند
    کیفیت بسیار خوب همراه با شارپنس بالا در گوشه های تصویر
    ستاره ای شدن منابع نوری در تمامی فواصل کانونی
    حالت و شکل آن به صورت ستاره ای با اظلاع بسیار(18 ضلعی) که هر چه دیاف بسته تر باشد طول اضلاع نیز افزایش می یابند.
    وزن کم
    دهنه 77 میلی متر
    دیستورشن قابل قبول
    ca بسیار زیاد
    در کنار تمام محاسنی که این لنز دارد caی بسیار زیادی نیز دارد
    رنج محدود
    کیفیت ساخت بسیار بالا

اگر بتوانید با رنج محدود و caی زیاد این لنز کنار بیایید یکی از بهترین لنزهای واید برای بدنه های کراپ دار است
    این لنز بر بروی بدنه های فول فریم نیکون و در فواصل کانونی 15 و 16 میلی متر نیز قابل استفاده می باشد.

تصاویر پیوست:

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    امکان استفاده از این لنز بر روی بدنه های کراپدار کنون ، هست؟

در صورتی که امکانش باشد، فواصل کانونی اش ضربدر 1.6 میشود؟

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

سلام
    بله
    بله
    saeed2vfx تشکر می‌کند.

صفحه 17 از 55 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین