صفحه 13 از 55 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 545
Like Tree1371تشکر

موضوع: اولترا وایدی برای تمام فصول

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

روی لنزتون فیلتر انداختین؟
    ممکنه از فیلتر هم باشه
    Herati و R.Asgari تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    اگر قصد خرید در برند کنون رو داشته باشید 22-10 واقعا بی نظیره.کنترل دیستورشن عالی دامنه خوب و در آخر کنترل خیلی خوب فلر در این لنز.اگر من بودم بدون شک 22-10 رو خریداری میکردم.
    شاید شارپنس این لنز مقداری از 24-10 نیکون کمتر باشه ولی دیستورشن کمتر و فلر کم اون کاملا جبران میکنه.
    دوست عزیز ترجیح میدم برای نیکون پول بدهم تا کانن ولی اگر مجبور بشم دست آخر میرم سراغ کانن

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    روی لنزتون فیلتر انداختین؟
    ممکنه از فیلتر هم باشه
    آره آرش جان فیلتر یووی روش اندختم
    آخه اینجا معدن خاکه
    یعنی فیلتر اینقدر تاثیر گذاره؟

در کل از نظر سیلینگ و کنترل فلر 14-24 تا 10-24 چقدر متفاوت است .چون اگر قرار باشه روش فیلتر نبندم با گرد و خاک اینجا نمی دونم چی سر لنز میاد

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.به سلامتی همه ی دوستان و عزیزان فروم,بالاخره بعد از 4 دوربین کراپدار اولین دوربین فول فریم را خریدم و جا دارد از زحمت همه ی دوستان به ویژه مسعود عزیز تشکر کنم.و حالا دوست دارم عکاسی را به طور جدی تر و علمی تر دنبال کنم و تفاوت را در عکس هایم ببینم,به کمک دانش و مطالعه ی بیشتر,و بعضا تجهیزات بهتر یا شاید متفاوت با آنچه تا امروز داشته ام.و البته استفاده ی بیشتر از تجربه ی دوستان و اساتید.

به دنبال لنز التراواید با دیافراگم باز,به گزینه ی جالبی رسیدم که البته تاپیک دارد اما بهتر دیدم اینجا مطرح شود:

Samyang 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

با دیدن قیمت این لنز(400-500$) با خود گفتم حتما از دیافراگم فرضا 5.6 به بعد قابل استفاده است و با خطاهای زیاد در دیافراگم های باز عملا به درد عکاسی نجومی نمی خورد.تا اینکه به طور اتفاقی این صفحه را دیدم که شخصی برای یک روز عکاسیش دوربین لایکای خود را در خانه میگزارد و با پنتاکس K-x و این لنز عازم عکاسی میشود.(این جریان چه ربطی به لایکا دارد نمیدانم,احتمالا تبلیغ پنتاکس است!)

دیدن عکس ها باعث شد تا در DP به دنبال این موضوع باشم.و خوشبختانه:

این عکاس از 24-70 روی فول فریم استفاده میکرده و از کیفیت گوشه ها و بعضی خطاها راضی نبوده!لنز دوم ایشان یک زنیتار فیش آی بوده که به گفته خودش برای کم کردن خطاها مجبور به بستن دیافراگم بوده.قبل از اینکه این لنز را تهیه کند یک نظر سنجی میکند بین لنزهایی نظیر 14-24 و 24 فیکس و ...و عنوان می کند زمانی که این لنز را میبیند قیمت پایین آن اجازه مقاومت در برابر نخریدن لنز را از وی می گیرد!از کیفیت ساخت راضی است و کیفیت تصویر:

But when I put it on the camera I was shocked. It is unbelievably sharp even wide open from center to corner

جالب است پیشنهاد میکنم ببینید.
    ME، Daruosha، yaghoobi و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

عجب لنز جالبی هست جناب قدوسی.نمونه های اصلی با بدنه 5دی مارک 2 رو دانلود کردم،واقعا شارپ هست ولی دیستورشن بسیار بالایی داره.در مقایسه با 14 مم کنون مثل یک لنز فیش آی هست!!! البته این کجا و آن کجا؟...
    حتی شارپتر از 14 مم ال به نظر میرسه!
    Soheil Qoddusi تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا a.abdullahian آواتار ها
    تشکر کرده
    687

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.Q نمایش پست ها
    سلام.به سلامتی همه ی دوستان و عزیزان فروم,بالاخره بعد از 4 دوربین کراپدار اولین دوربین فول فریم را خریدم و جا دارد از زحمت همه ی دوستان به ویژه مسعود عزیز تشکر کنم.و حالا دوست دارم عکاسی را به طور جدی تر و علمی تر دنبال کنم و تفاوت را در عکس هایم ببینم,به کمک دانش و مطالعه ی بیشتر,و بعضا تجهیزات بهتر یا شاید متفاوت با آنچه تا امروز داشته ام.و البته استفاده ی بیشتر از تجربه ی دوستان و اساتید.

به دنبال لنز التراواید با دیافراگم باز,به گزینه ی جالبی رسیدم که البته تاپیک دارد اما بهتر دیدم اینجا مطرح شود:

Samyang 14mm f/2.8 ED AS IF UMC

با دیدن قیمت این لنز(400-500$) با خود گفتم حتما از دیافراگم فرضا 5.6 به بعد قابل استفاده است و با خطاهای زیاد در دیافراگم های باز عملا به درد عکاسی نجومی نمی خورد.تا اینکه به طور اتفاقی این صفحه را دیدم که شخصی برای یک روز عکاسیش دوربین لایکای خود را در خانه میگزارد و با پنتاکس K-x و این لنز عازم عکاسی میشود.(این جریان چه ربطی به لایکا دارد نمیدانم,احتمالا تبلیغ پنتاکس است!)

دیدن عکس ها باعث شد تا در DP به دنبال این موضوع باشم.و خوشبختانه:

این عکاس از 24-70 روی فول فریم استفاده میکرده و از کیفیت گوشه ها و بعضی خطاها راضی نبوده!لنز دوم ایشان یک زنیتار فیش آی بوده که به گفته خودش برای کم کردن خطاها مجبور به بستن دیافراگم بوده.قبل از اینکه این لنز را تهیه کند یک نظر سنجی میکند بین لنزهایی نظیر 14-24 و 24 فیکس و ...و عنوان می کند زمانی که این لنز را میبیند قیمت پایین آن اجازه مقاومت در برابر نخریدن لنز را از وی می گیرد!از کیفیت ساخت راضی است و کیفیت تصویر:

But when I put it on the camera I was shocked. It is unbelievably sharp even wide open from center to corner

جالب است پیشنهاد میکنم ببینید.
    قابل استفاده برای d700 هست ؟
    ع. عبدالهیان
    NIKON D700 + AF-S NIKKOR f/3.5-5.6

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

سلام.دیستور که بسیار بالاست و این لنز برای عکاسی معماری مناسب نیست,اما برای عکاسی شب و لندسکیپ فوق العاده است.لنز نیکون 14-24 که بهترین لنز التراواید است و یک لنز ماندگار و بی حرف و حدیث حتی زمانی که با تبدیل برای کنن استفاده شود(تبدیل در پایتخت به قیمت 450 موجود است!) حدود 5برابر این لنز قیمت دارد.لنز 16-35 کانن هم 2100 قیمت دارد و البته این ها قابل مقایسه نیستند اما زمانی که هدف استفاده از 14 با دیاف 2.8 باشد این جمله(از همان یوزر) جالب است:

However, as far as the most important optical factors are concerned, I believe this lens is as good as the Nikon's 14-24/2.8G on 14mm and much better than Nikkor 14/2.8D prime.

البته این ها نظر یک یوزر است و باید بیشتر بررسی کرد.هدف من هم از تهیه این لنز مواردی است که عرض کردم و اگر مطمئن شوم,این لنز را تهیه میکنم و اگر نه,سعی می کنم یک لنز خوب و ماندگار تهیه کنم هر چند زمان ببرد اما ارزش دارد.
    lamagra تشکر می‌کند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil.Q نمایش پست ها
    سلام.دیستور که بسیار بالاست و این لنز برای عکاسی معماری مناسب نیست,اما برای عکاسی شب و لندسکیپ فوق العاده است.لنز نیکون 14-24 که بهترین لنز التراواید است و یک لنز ماندگار و بی حرف و حدیث حتی زمانی که با تبدیل برای کنن استفاده شود(تبدیل در پایتخت به قیمت 450 موجود است!) حدود 5برابر این لنز قیمت دارد.لنز 16-35 کانن هم 2100 قیمت دارد و البته این ها قابل مقایسه نیستند اما زمانی که هدف استفاده از 14 با دیاف 2.8 باشد این جمله(از همان یوزر) جالب است:

However, as far as the most important optical factors are concerned, I believe this lens is as good as the Nikon's 14-24/2.8G on 14mm and much better than Nikkor 14/2.8D prime.

البته این ها نظر یک یوزر است و باید بیشتر بررسی کرد.هدف من هم از تهیه این لنز مواردی است که عرض کردم و اگر مطمئن شوم,این لنز را تهیه میکنم و اگر نه,سعی می کنم یک لنز خوب و ماندگار تهیه کنم هر چند زمان ببرد اما ارزش دارد.
    من هم خیلی وقت است که دنبال این Samyang 14mm f/2.8 هستم. نمونه هایی هم که دیده ام، کیفیت کم نظیری در sharpness داشتند. CA نیز بسیار کنترل شده است و عملا در خروجی دیده نمی شود. تنهای مشکل آن focus دستی می باشد که با توجه به کاربرد و قیمت آن، قابل چشم پوشی است.

متاسفانه طبق معمول در ایران وجود ندارد! شما اثری از آن در فروشگاه ها دیده اید؟؟
    Soheil Qoddusi تشکر می‌کند.

كاربر جديد Iman Salimi آواتار ها
    تشکر کرده
    26

سلام
    من کل این تاپیک و همینطور تاپیک مقایسه بین لنز های واید موجود برای دوربین های کراپدار (مانت کنون) رو خوندم که اگه بخوام جمع بندی کنم بیشتر نظرها روی Tokina 11-16 و Sigma 8-16 بود(فقط برای دوربین های کراپ دار) که البته در مورد لنز دوم (سیگما) در این تاپیک چیزی ندیدم!
    در سایت the-digital-picture.com ریویویی دیدم که در اون 8-16 Sigma واقعا از نظر quality برتر از بقیه الترا وایدها دیده میشه مخصوصا در مقایسه crops 100% lower left corner
    در F4 و 4.5 کاملا مشهوده.
    با بدنه 7D با 10-22 کانن و 12-24 سیگما کار کردم و واقعا از کیفیت اطراف هر دو لنز ناراضی بودم، و در ضمن من که خیلی نمیتونستم از فیلتر حتی برای 10-22 استفاده کنم، چون اکثر فیلتر ها در کادر دیده میشدند و هلدر coKin هم کاملا غیر قابل استفاده بود.البته بین این دو 10-22 رو ترجیح میدم.
    آیا از دوستان کسی این دو لنز Tokina 11-16 و Sigma 8-16 رو به صورت عملی مقایسه کرده؟ و اصلا پیدا کردن این دو لنز در ایران شدنی هست؟
    7D+15-85 3.5.5.6+24T.S+50 1.4 Videographer- Sport/ ad/ Industrial

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman Salimi نمایش پست ها
    سلام
    من کل این تاپیک و همینطور تاپیک مقایسه بین لنز های واید موجود برای دوربین های کراپدار (مانت کنون) رو خوندم که اگه بخوام جمع بندی کنم بیشتر نظرها روی Tokina 11-16 و Sigma 8-16 بود(فقط برای دوربین های کراپ دار) که البته در مورد لنز دوم (سیگما) در این تاپیک چیزی ندیدم!
    در سایت the-digital-picture.com ریویویی دیدم که در اون 8-16 Sigma واقعا از نظر quality برتر از بقیه الترا وایدها دیده میشه مخصوصا در مقایسه crops 100% lower left corner
    در F4 و 4.5 کاملا مشهوده.
    با بدنه 7D با 10-22 کانن و 12-24 سیگما کار کردم و واقعا از کیفیت اطراف هر دو لنز ناراضی بودم، و در ضمن من که خیلی نمیتونستم از فیلتر حتی برای 10-22 استفاده کنم، چون اکثر فیلتر ها در کادر دیده میشدند و هلدر coKin هم کاملا غیر قابل استفاده بود.البته بین این دو 10-22 رو ترجیح میدم.
    آیا از دوستان کسی این دو لنز Tokina 11-16 و Sigma 8-16 رو به صورت عملی مقایسه کرده؟ و اصلا پیدا کردن این دو لنز در ایران شدنی هست؟
    7D+15-85 3.5.5.6+24T.S+50 1.4 Videographer- Sport/ ad/ Industrial
    8-16 قابل یافته شدن است!!! ریویوهایی بسیاری با بهترین حالت این لنزو معرفی کرده اند اما برخی دوستان نظرشون این هست که لنز نمونه تصاویرش سافت هست البته فقط بعضی لنزها (لنزهای سیگما شانسی است و بگیر نگیر دارد!!!)
    ویرایش توسط Arash Sh : Tuesday 15 November 2011 در ساعت 00:50 دلیل: زیاد شدن سوال !!!
    Iman Salimi تشکر می‌کند.

صفحه 13 از 55 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین