صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 38 , از مجموع 38
Like Tree356تشکر

موضوع: پیشرفت در عکاسی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

این تاپیک بعد از یکسال و نیم مجددا زنده شد.

در این یک سال و نیم، پیشرفتی در عکاسی خود احساس کرده اید؟ ( البته اگر هنوز به عکاسی علاقمند هستید! و عکس می‌گیرید)
    اگر جواب مثبت است، چه نوع پیشرفتی بوده است؟

پاسخ به این سوال می‌تواند نوعی بازنگری در کارنامه یک سال و نیم اخیر مان در عکاسی باشد.
    Halalzadeh، mreza1001، mSafdel و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

من نزدیک به یک سال و نیم پیش بعد از چند سال علاقه شدید به عکاسی تونستم یه دوربین تهیه کنم و جدیتر به علاقم برسم به عکسای اولیه که نگاه میکنم تا عکسای الان میبینم که تمام حرفایی که قبل از ورود به دنیای دی اس ال آر میشندیم الان خودم دارم تو عکاسیم بهشون میرسم
    خوندن و مطالعه برای پیشرفت خیلی ضروریه به خصوص اگه مثل من عاشق تجربه کردن باشین و از چهارچوب ها گریزون
    الان مباحث پایه رو راحت تر درک میکنم مفهوم فوکوس و نورسنجیو سرعت شاتر رو بهتر درک میکنم راحت تر عکس میگیرم و دارم از تو ویزور دوربینو تنظیم میکنم در حالی که روز اول تا چند ماه خیلی متکی به علامت های روی ال سی دی بودم
    اما یه نکته ای که برای خودم جالبه اینه که از روز اول سعی کردم رو حالت M عکاسی کنم خیلی جاها ایزو رو یادم میرفت اما الان قبل شات زدن حواسم به همه چیز هست
    برای من عکاسی بیشترین لذت رو میده و هنوز ادامه داره
    Nima Sadigh، mSafdel، Hossein Arabi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    این تاپیک بعد از یکسال و نیم مجددا زنده شد.

در این یک سال و نیم، پیشرفتی در عکاسی خود احساس کرده اید؟ ( البته اگر هنوز به عکاسی علاقمند هستید! و عکس می‌گیرید)
    اگر جواب مثبت است، چه نوع پیشرفتی بوده است؟

پاسخ به این سوال می‌تواند نوعی بازنگری در کارنامه یک سال و نیم اخیر مان در عکاسی باشد.

یاد گرفتم عکاسی یعنی هنر چیدن و ربط دادن عناصر در کنار هم. یه عکاس باید طوری المان ها را در عکسش ترکیب بندی کنه که بیننده با یک نگاه متوجه منظور عکاس بشه. داستان عکس رو بفهمه بدون اینکه عامل مزاحمی حواس شو پرت کنه.

یاد گرفتم که چشم عکاس باید دیدش به دنیا نسبت به بقیه متفاوت باشه. مثل عقاب تیزبین باشه و تو ذهنش همه چیز رو کادر بندی کنه.

یاد گرفتم که عکاسان واقعی به تنها چیزی که اهمیت نمیدن دوربین و تجهیزاته! اونا وقت گرانبهای خودشون رو صرف یادگیری علم ترکیب بندی و استفاده صحیح از نور موجود میکنن. هیچوقت هم بر سر چند مگاپیکسل کمتر یا بیشتر یا دینامیک رنج و امکانات دوربین فلانی از دوربین من بهتره و غیره غصه نمیخورن و عمر با ارزش خودشون رو هدر نمیدن.

یاد گرفتم که تا یک سال فقط با موبایلم عکس بگیرم و در کنارش فقط برای کلاس و کارگاه و استاد عکاسی خوب هزینه کنم.

بعد که عکاس شدم برم سراغ دوربین و تجهیزات!!!

چرا که خالق عکس، عکاسه نه دوربین!!!

تا نظر دوستان چه باشد
    کوروش، Hossein Arabi، MohammadH و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر همراه Halalzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    7988

به شخصه کارهای زیر رو انجام داده ام:
    - خواندن کتاب هایی که در مورد جنبه ی Art در عکاسی هست. نظریه ها، جریان های عکاسی، فلسفه عکاسی و موارد مشابه
    - جستجو و مرور در مجموعه عکس های سایت www.lensculture.com . این سایت به من کمک کرده ایده های زیاد و جالبی از نقاط مختلف دنیا رو ببینم.
    - برخلاف پست اولم، تقریبا دیگه به سایت 500px سر نمیزنم!
    - با اینکه تقریبا هر روز با دوربین SLR از خانه خارج میشم، ولی اکثرا فقط با موبایل عکس می گیرم!! هر روز موقع نهار، در پارک نزدیک محل کارم نیم ساعت میچرخم و سعی میکنم روزی حداقل یک عکس در اینستاگرام با بقیه به اشتراک بگذارم.
    - به نمایشگاه های عکس مرتب سر میزنم. (دیدگاهم نسبت به نمایشگاه های عکس متفاوت شده و این رو متوجه شدم که -حداقل در داخل کشور- اکثرا عکس های ارائه شده میتونن واقعا هیچ ارزشی نداشته باشند!)
    - پس از مشورت با یکی از دوستان، در یکی از کلاس های سایت عکاسی که بیشتر در مورد جنبه ی Art عکاسی بحث میکنه ثبت نام کرده ام.

و اما
    هنوز نتونستم یک پروژه و مجموعه عکس تهیه و ارائه کنم.

مورد دیگری که چند روزیست فکرم رو مشغول کرده، بحث "انگیزه ی عکاسی" هست.
    علتش هم آشنایی با عکاسیت که انگیزه ی عکاسیش برایم یک علامت سوال شده! خانوم Vivian Maier

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها

.
    .
    هدف این است که به این دو سوال پاسخ داده شود:

آیا نیازی به پیشرفت در عکاسی حس کرده اید؟

اگر چنین احساس نیازی داشته اید، خودتان برای پیشرفت در عکاسی چه کرده اید؟

دقیقا به دنبال کدهای عملی و قابل اجرا هستیم. اگر فلان کار راکرده اید آیا تاثیری داشته است.

مثلا من امروز جمعه ۱۱ اسفند ۹۱، به دو نمایشگاه عکس رفته‌ام و با چند نفر ازدوستان عکاس صحبت کرده ام.

آیا این برنامه جمعه من برای من مفید بوده است؟ چرا و چگونه؟
    .
    .
    تعجب مي كنم كه چرا تا به حال پاسخي به اين تاپيك نداده ام. الان كه مي خواهم پاسخي براي اين تاپيك و سوالات دكتر روشن بنويسم نمي دانم چرا فقط مثالهاي آدرس دار و لينك دار در ذهنم مي چرخند.
    اول از همه بد نيست در پاسخ دوستمون در مورد vivian maier بگويم كه به اعتقاد تعدادي از بزرگان عكاسي، عكاسي خودش يك مسير است و شايد نتوان هدفي براي آن تعريف كرد. در طول مسير پاداش هاي بي شماري خواهيم گرفت كه ما را به ادامه مسير ترقيب خواهد كرد. راستش را بخواهيد خود من هم، همچنان هدف خاصي را نيافته ام ولي در مسير جلو مي روم و از پيشرفت در آن لذت مي برم. همين ديشب بود كه بعد از چندين تلاش، عكسي را گرفتم كه در روياهايم گرفتن اين عكس را مي ديدم. ديدن خروجي عكاسي ديشبم بعد از مدتها اعتماد به نفس عجيبي در من ايجاد كرد. شور وشوقي براي ادامه مسير، جلو رفتن، ياد گرفتن و پيشرفت؛ حتي بدون هدف خاص و مشخص! اين چنين است اين مسير!!

برمي گردم به بحث در مورد مسير پيشرفت و اتفاقاتي كه به تازگي براي من در اين مسير افتاده است:

- در چند وقت اخير درگيري زيادي با كتابها و مقالات پيدا كرده ام. يك سري از آنها راهنماي مسيرم بوده اند و تعدادي از آنها مسيرم را تا حدي تغيير داده اند. فكر مي كنم ديدن تاپيك «چالش ده کتاب / 10 Books Challenge» در همين فروم بود كه جرقه اي براي مطالعه ي بيشتر در من ايجاد كرد. چند كتابي كه بيشتر آنها را مطالعه كردم در زمينه سواد بصري و تركيب بندي بود. با مطالعه بيشتر در اين زمينه به قدرت فوق العاده زيادِ تركيب بندي در هنر و همچنين به بي سوادي خودم پي بردم.
    بعد از مطالعه قسمتهايي از كتاب the photographer eye's، كتابي كه امروز شروع كردم composition for dummies بود. انشالا با ورق زدنش مطالب جديدي از آن ياد بگيرم. در كنار اون در حال مطالعه مجدد كتاب مانته هستم. با مطالعه اين چند كتاب احساس مي كنم عكاسي را از صفر شروع كرده ام به ياد جمله معروف مي افتم كه هيچ گاه براي ياد گرفتن دير نيست! به نظر خودم خواندن اين ها كاملا ضروري و حياتي است و در خروجي ام 100درصد تاثير گذار هستند.

- اخيرا به اهميت نشر علم هم بيشتر پي برده ام و آن را عامل خيلي مهمي براي پيشرفت ديده ام. نوشتن مطلب از چيز هايي كه ياد گرفته ايم و انتشار آن به صورت رايگان مشوق خوبي است براي يادگيري بيشتر و ثبت شدن بهتر آموخته ها در ذهن. خودتان همين جا مي توانيد امتحان كنيد....

- در همين حين با مطالعه چند مقاله(همچون اين مقاله) از عكاسان با تجربه، به راهنمايي هايي در مورد ادامه مسير عكاسي رسيدم: "دنبال كردن عكاسي به صورت حرفه اي ما را از عكس گرفتن از چيز هايي كه دوست نداريم وا مي دارد..... بهترين حالت اين هست كه در آمد اصلي ما از منبع ديگري باشد و عكاسي را بر اساس خواسته ي دروني خودمان ادامه دهيم". اين راهنمايي ها مي تواند تكليف آدم را با خودش در زمينه عكاسي روشن تر كند و سرعت پيشرفت و طي مسير را بالاتر ببرد.
    nmroshan، usef، faridz و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

اخيرا به اهميت نشر علم هم بيشتر پي برده ام و آن را عامل خيلي مهمي براي پيشرفت ديده ام. نوشتن مطلب از چيز هايي كه ياد گرفته ايم و انتشار آن به صورت رايگان مشوق خوبي است براي يادگيري بيشتر و ثبت شدن بهتر آموخته ها در ذهن. خودتان همين جا مي توانيد امتحان كنيد....
    بسیار عالی...
    Nima Sadigh، Amir Abdolpanah، mSafdel و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

- اخيرا به اهميت نشر علم هم بيشتر پي برده ام و آن را عامل خيلي مهمي براي پيشرفت ديده ام. نوشتن مطلب از چيز هايي كه ياد گرفته ايم و انتشار آن به صورت رايگان مشوق خوبي است براي يادگيري بيشتر و ثبت شدن بهتر آموخته ها در ذهن. خودتان همين جا مي توانيد امتحان كنيد....
    زمانی که تدریس می کنم ناچار می شوم تنبلی را کنار بگذارم و همه چیز رو درست توضیح بدهم. خیلی ساده یادم می آید که پس می توان عکس را درست ویرایش کرد و مراحل کار را درست انجام داد. بنده هم معتقدم برای پیشرفت موثر است.

آیا نیازی به پیشرفت در عکاسی حس کرده اید؟

بله همواره متوجه نکاتی می شوم که قبلا یا نمی دانستم یا می دانستم و اهمیت نمی دادم

در این یک سال و نیم، پیشرفتی در عکاسی خود احساس کرده اید؟

یک سال و نیم اخیر گرچه خیلی درگیر کار بوده ام اما همچنان درگیر عکاسی هم هستم. مخصوصاً در مدت یک سال گذشته سفرهای زیادی داشته ام که صرفاً برای عکاسی بوده است چه سفر های یک روزه چه چند روزه و یا چندین مورد برنامه چند ساعته . پیشرفتی که برایم محسوس باشد شاید توجه بیشتر به برنامه ریزی پیش از عکاسی است. تعداد عکسهایی که از پیش بدانم دنبال چه چیزی هستم بیشتر شده است. همچنین توجهم به عکس های قابل ارئه و قابل انتشار بیشتر شده است.

اگر چنین احساس نیازی داشته اید، خودتان برای پیشرفت در عکاسی چه کرده اید؟

شاید تنها اقدام عملی و موثرم به جز تمرکز و مطالعه و تمرین راه انداختن اکانت اینستاگرام (عکس های غیر موبایلی می گذارم) بوده است که از چند جهت مفید است. شاید برای برخی محل انتشار زندگی روزانه باشه یا عکس های روزانه اما برای من که هیچ وقت همت نکردم فتوبلاگ یا سایت شخصیم رو راه بیندازم امکان خوبی برای ارائه عکس و الزام به ویرایش است.
    nmroshan، usef، Halalzadeh و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سال 2011 | 496 صفحه | ISBN: 9780240521916 | 41,05 MB |

معرفی:
    کتاب “عکاسی پیشرفته Langford” تنها راهنمای عکاسی پیشرفته ایست که دانشجویان مستعد و متخصصان مشتاق، همیشه به آن نیاز داشته اند.
    Efthimia Bilissi در ویرایش هشتم این کتاب، جای پای Michael Langford را با ادغام یک سطح بی نظیر از جزئیات فنی با سبک نوشتاری مستقیم دنبال می کند درحالیکه به طور همزمان متن را به صورت پایدار به عصر دیجیتال وارد می کند.
    این کتاب، فرآیند کامل عکاسی را از یک نقطه نظر فنی پوشش می دهد که نه تنها جزئیات چگونگی کار را بیان می کند بلکه شرح می دهد که چرا اغلب در متون عکاسی نادیده گرفته شده اند. از کارکرد دوربین ها، لنزها، سنسورها و نرم افزارهای تصویربرداری دیجیتال تا موضوعات مهمی همچون تصویربرداری HDR، مدیریت دارایی های دیجیتال و حتی اجرای کسب و کار عکاسی خود؛ هرآنچه یک عکاس جدی نیاز دارد تا هنر خود را وارد عرصه های حرفه ای کند، پوشش داده شده است.

هرچه بیشتر کتاب بخوانید، بیشتر از زندگی حقیقی برخوردار خواهید شد. "فرانسوا ولتر"
    MahBaz، mSafdel، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4