صفحه 34 از 35 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 348
Like Tree320تشکر

موضوع: تلسکوپ

كاربر جديد mohammadzarei آواتار ها
    تشکر کرده
    120

سلام
    دوستان من اینکه گفتم 2500 واسه این نبود با این مقدار بتونم همه وسایل رو بگبرم!
    کم کم جمع شه و بتونم کامل کنم تجهیزاتم رو و با کمک شما دوستان پیش میرم تو خرید اما چند سوال دارم
    با یه تلسکوپ بازتابی 8اینچی اگر که یک تصحیح گر کما نصب کنم باز نمیشه عکس قابل قبول گرفت ؟
    متاسفانه شهرستان هستم و کسی نداره تجهیزات و تلسکوپ که یک بار نگاه کنم و بدونم دنبال چی هستم . الان ی دونه 50مم دانش آموزی دارم و با اون فقط میشه مشتری رو نگاه کرد البته توانایی گرد آوری نداره که هیچ نور رو هم کم میکنه اما الان میتونم بیشتر اجسام اسمان رو پیدا کنم و سخت نیست واسم.
    پایه و مقر دست دوم کجا میشه گیر اورد؟
    من وقتی دوربینم رو خریدم خودم رفتم گرفتم که یک سری هزیمه ها رو دستم گذاشت اما واسه سه پایه از دوستان فروم کمک گرفتم که خیلی از خریدم راضی هستم.
    پیشاپیش از راهنمای شما دوستان ممنون میشم
    D5100*18-105*alta pro 263AT *PH32*benro

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

ed80 از اسکای واچر مناسب است . eq6 دست دوم .ریچی کرتین 6 اینچ (این یکی را دوست ندارم اما با بودجه شما قابل خرید است و یک استروگراف)
    instagram
    محمدهادی نوری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

ادامه گفتگو در بخش نجومی

خیلی ممنونم از شما
    دوست گرامی ام خواهشمندم بفرمایید بخش مربوطه به این پرسش ها در کدام قسمت است. بنده گمان کردم در این قسمت میشود این پرسش را مطرح کرد.
    اما درباره سخن شما

والا بنده یک لنز سامیانگ 500 میلیمتری دارم. منتها کیفیتش زیاد راضی نیستم. پس به دو دلیل متوجه تلسکوپ شدم 1 اینکه لنزی در ابعاد تلسگوپ که نزدیک به 1500 میلیمتر فاصله کانونی دارد یا حداقل در بازار ایران و به سادگی وجود ندارد (البته حتی لنز تا 5200 نیز تا جایی که بنده میدانم موجود است اما ماها توان خرید ان لنز را نداریم-همین لنز 5200 نزدیک به 45 هزار دلار قیمت دارد) یا اینکه اگر وجود داشته باشد قیمت انها نجومی است.

2 اینکه هر زمان قصد رصد داشتید میتوانید ازین تلسکوپ استفاده کنید و هر زمان که مایل بودید میتوانید به عنوان لنز استفاده کنید.
    فقط میماند کیفیت عدسی تلسگوپ. ایا استاندارد خاصی در این موارد وجود دارد که بتوان به ان استناد کرد؟
    این آدرس تاپیکه (روی عبارت زیر کلیک بفرمایید)
    تلسکوپ

فرمایشتون درسته ولی به این نکته توجه داشته باشید که لنز تله با سه پایه به مراتب سبک تر از یک تلسکوپه! بخصوص وقتی فاصله کانونی بالا رود!
    درمورد قیمت و فاصله کانونی هم چرا هستند ولی بنده بدلیل اینکه فروشگاه به ظاهر محترم را بدلایل شخصی جز کلاهبردار نمی بینم! کمی برام سخته محل معرفی کنم!
    ولی اگر در تاپیک مربوطه مطرح کردید نمونه های خوبی که می شود پیدا کرد را بهتون معرفی خواهم کرد.
    اصلا ای کاش رنج قیمتتون و فیلد کاریتون را همیجا مطرح کنید شاید با لنز بشه کارایی کرد!
    اگر شما قصد عکاسی از اعماق آسمان را دارید باید به فکر تهیه یک سه پایه مناسب هم باشید که خودش داستانیه!
    دوست عزیزم بسیار سگاسپذارم از شما

بنده یک سه پایه و ریموت کنترل بی سیم هم خریداری کرده ام. و عکس هایی هم از اسمان گرفته ام. برای نمونه این عکس از ماه.
    البته چون آن زمان تجربه زیادی در عکاسی نجومی نداشتم کیفیت عکس پایین است اما الان به مراتب عکس هایی با کیفیت تر میگیرم.

رنج قیمت هم حدود 500 تا 600 هزار تومن است.
    سه پایه دوربین البته زیاد قوی نیست اما میتوانم مبلغی اضافه کنم و تلسکوب را با سه پایه مخصوصش خریداری کنم. به ویژه خیلی جاها سه پایه به عنوان اشانتیون تلسگوپ داده میشود. به هرحال نهایتا یک سه پایه خریداری میکنم.
    در یک ماه گذشته چیزی نزدیک به سه میلیون تومان خرج خرید دوربین و تجهیزات شده و نمیتوانم بیشتر ازین مقدار خرج کنم.
    ممنون میشوم راهنمایی کنید

نمونه عکس از ماه این است:

این عکس با لنز سامیانگ 500 میلیمتری f/8 گرفته شده است.

saman.png
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    ادامه گفتگو در بخش نجومی

دوست عزیزم بسیار سگاسپذارم از شما

بنده یک سه پایه و ریموت کنترل بی سیم هم خریداری کرده ام. و عکس هایی هم از اسمان گرفته ام. برای نمونه این عکس از ماه.
    البته چون آن زمان تجربه زیادی در عکاسی نجومی نداشتم کیفیت عکس پایین است اما الان به مراتب عکس هایی با کیفیت تر میگیرم.

رنج قیمت هم حدود 500 تا 600 هزار تومن است.
    سه پایه دوربین البته زیاد قوی نیست اما میتوانم مبلغی اضافه کنم و تلسکوب را با سه پایه مخصوصش خریداری کنم. به ویژه خیلی جاها سه پایه به عنوان اشانتیون تلسگوپ داده میشود. به هرحال نهایتا یک سه پایه خریداری میکنم.
    در یک ماه گذشته چیزی نزدیک به سه میلیون تومان خرج خرید دوربین و تجهیزات شده و نمیتوانم بیشتر ازین مقدار خرج کنم.
    ممنون میشوم راهنمایی کنید

نمونه عکس از ماه این است:

این عکس با لنز سامیانگ 500 میلیمتری f/8 گرفته شده است.
    اول از این که در اینجا مطلب را مطرح کردید تشکر می کنم
    اما در مورد تلسکوپ
    با این هزینه که فرمودید انتخاب خوب محدودی خواهید داشت. و متاسفانه مجبور هستید دنبال مدل های چینی باشید!
    مثلا اپتیک 90 میلیمتری ماکستوف گاسکرین(بدون سه پایه و ملزومات اتصال به دوربین)
    یا مدل 130mm نیوتونی که البته با سه پایه هست و اگر شرکت .... قیمتش را دوباره بخاطر گران شدن 1 تومانی دلار 50% گران نکرده باشه باید حدود 650 باشه! البته دقیق نمی دونم برای کار عکاسی بشه ازش استفاده کرد یا نه!
    یک مدل هم هست که بنظرم نباید بد باشه! تلسکوپ 80 میلیمتری آکروماتیک با سه پایه AZ3.
    بنظرم بهتره با این مبلغ فعلا به فکر هزینه کردن نباشید بخصوص که شما برای عکاسی قصد خرید دارید! بگذارید مبلغ به میزان 2 الی 3 برابر مبلغ فوق افزایش یابد و آن موقع انتخابات زیادی خواهید داشت.
    در ایران متاسفانه اپتیک مارک خیلی گران هستند و مدل های چینی هم واردکنندگان سعی می کنند به حد اعلا گران بفروشند!
    اگر کسی یا راهی برای خرید از بیرون سراغ دارید بنظرم عاقلانه است که این کار را انجام دهید!

در آخر هم به یک نکته توجه داشته باشید که تلسکوپ اگر فاقد کیفیت لازم باشه از لنز سامیانگتون هم کم ارزشتر خواهد شد! چون تلسکوپ مشتری خاص خودش را داره!

آدرس سایت چند تا شرکت را براتون می فرستم باهاشون تماس بگیرید چون با توجه به نوسانات بازار قیمت دقیق نمی شود داد!
    اگر مدلی معرفی کردند مطرح کنید تا اساتید و دوستان نظر بدهند!
    شاد باشید
    mSafdel، ata_m3، ali k و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

اول از این که در اینجا مطلب را مطرح کردید تشکر می کنم
    اما در مورد تلسکوپ
    با این هزینه که فرمودید انتخاب خوب محدودی خواهید داشت. و متاسفانه مجبور هستید دنبال مدل های چینی باشید!
    مثلا اپتیک 90 میلیمتری ماکستوف گاسکرین(بدون سه پایه و ملزومات اتصال به دوربین)
    یا مدل 130mm نیوتونی که البته با سه پایه هست و اگر شرکت .... قیمتش را دوباره بخاطر گران شدن 1 تومانی دلار 50% گران نکرده باشه باید حدود 650 باشه! البته دقیق نمی دونم برای کار عکاسی بشه ازش استفاده کرد یا نه!
    یک مدل هم هست که بنظرم نباید بد باشه! تلسکوپ 80 میلیمتری آکروماتیک با سه پایه AZ3.
    بنظرم بهتره با این مبلغ فعلا به فکر هزینه کردن نباشید بخصوص که شما برای عکاسی قصد خرید دارید! بگذارید مبلغ به میزان 2 الی 3 برابر مبلغ فوق افزایش یابد و آن موقع انتخابات زیادی خواهید داشت.
    در ایران متاسفانه اپتیک مارک خیلی گران هستند و مدل های چینی هم واردکنندگان سعی می کنند به حد اعلا گران بفروشند!
    اگر کسی یا راهی برای خرید از بیرون سراغ دارید بنظرم عاقلانه است که این کار را انجام دهید!

در آخر هم به یک نکته توجه داشته باشید که تلسکوپ اگر فاقد کیفیت لازم باشه از لنز سامیانگتون هم کم ارزشتر خواهد شد! چون تلسکوپ مشتری خاص خودش را داره!

آدرس سایت چند تا شرکت را براتون می فرستم باهاشون تماس بگیرید چون با توجه به نوسانات بازار قیمت دقیق نمی شود داد!
    اگر مدلی معرفی کردند مطرح کنید تا اساتید و دوستان نظر بدهند!
    شاد باشید
    بسیار سپاسگذارم بابت پاسخ دهی خوبتان

الان که تلسکوپ ها را دیدم با شما هم نظر شدم. بهتر است فعلا از خرید منصرف شوم تا زمانی که حد اقل 2 تا 2.5 میلیون برای این کار کنار بگذارم.
    تلسکوپ های تا قیمت 1 میلیون تومان تغریبا بزرگنماییشان به اندازه لنز سامیانگ است و تفاوت چندانی با ان ندارد. با این تفاوت که لنز دقت بهتری دارد.

علاوه بر این اگر از اداپتور 2 ایکس استفاده شود فاصله کانونی 1000 میلیمتر خواهد بود که در حقیقت یک تلسکوپ نیمه اماتور محسوب میشود.
    منتها اینجا بحث کیفیت است.

پرسش این است ایا به نظر شما استفاده از مبدل یاد شده یعنی 2 ایکس که فاصله کانونی را تا 1000 میلیمتر افزایش میدهد ایا از کیفیت اولیه لنز کم میکند؟
    اگر کیفیت کاهش پیدا میکند به چه میزان؟

سپاسگذار میشوم از پاسخگویی شما
    msh2200، ata_m3 و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها

پرسش این است ایا به نظر شما استفاده از مبدل یاد شده یعنی 2 ایکس که فاصله کانونی را تا 1000 میلیمتر افزایش میدهد ایا از کیفیت اولیه لنز کم میکند؟
    اگر کیفیت کاهش پیدا میکند به چه میزان؟

سپاسگذار میشوم از پاسخگویی شما
    خوب تلسکوپ متاسفانه جزو کالای لوکس محسوب می شود و به همین خاطر هم گمرکی سنگینی داره! به همین خاطر گفتم اگر بتوانید کسی براتون از بیرون کشور بیاره!
    در مورد بزرگنمایی تلسکوپ بخصوص تلسکوپ هایی که بر اساس اینچ بیان می شوند بزرگنمایی مفید را تقریبا به ازای هر اینچ 70 برابر در نظر می گیرند! (البته نسبت به چشم انسان) البته این بصورت نظریه و در عمل ممکنه وضعیت تفاوت داشته باشه!

اما در مورد استفاده از کانورتور 2X من به جای شما باشم اصلا استفاده نمی کنم! بخصوص برای چنین لنزی!
    اصولا هر کانورتوری علاوه بر افزایش فاصله کانونی باعث افزایش عدد دیافراگم و در نتیجه کاهش نور ورودی به لنز می شود! اگر به لنزهای گرانقیمت هم دقت کنید و Review ها را مطالعه ب فرمایید لنزی مثل 400-200 کنون که لنز فوق العاده ای هست هم هنگام استفاده از کانورتور 1.4X دچار افت کیفیت می شود! چه برسه لنز 500 سامیانگ!
    اما در عمل واقعا تا بحال تست نکردم! اگر به ShowRoom های شرکت واردکننده دسترسی دارید (در تهران) مراجعه کنید و حضوری تست کنید وبعد خرید کنید!
    در ضمن شاید این لنز با کانروتور و استفاده از چپقی و چشمی مناسب برای رصد چشمی مناسب بشه ولی این دلیل نیست که برای عکاسی هم همین نتیجه را بدهد!

بنده در خدمتم
    شاد باشید!
    ata_m3، saman-r، taha sobhi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

خوب تلسکوپ متاسفانه جزو کالای لوکس محسوب می شود و به همین خاطر هم گمرکی سنگینی داره! به همین خاطر گفتم اگر بتوانید کسی براتون از بیرون کشور بیاره!
    در مورد بزرگنمایی تلسکوپ بخصوص تلسکوپ هایی که بر اساس اینچ بیان می شوند بزرگنمایی مفید را تقریبا به ازای هر اینچ 70 برابر در نظر می گیرند! (البته نسبت به چشم انسان) البته این بصورت نظریه و در عمل ممکنه وضعیت تفاوت داشته باشه!

اما در مورد استفاده از کانورتور 2X من به جای شما باشم اصلا استفاده نمی کنم! بخصوص برای چنین لنزی!
    اصولا هر کانورتوری علاوه بر افزایش فاصله کانونی باعث افزایش عدد دیافراگم و در نتیجه کاهش نور ورودی به لنز می شود! اگر به لنزهای گرانقیمت هم دقت کنید و Review ها را مطالعه ب فرمایید لنزی مثل 400-200 کنون که لنز فوق العاده ای هست هم هنگام استفاده از کانورتور 1.4X دچار افت کیفیت می شود! چه برسه لنز 500 سامیانگ!
    اما در عمل واقعا تا بحال تست نکردم! اگر به ShowRoom های شرکت واردکننده دسترسی دارید (در تهران) مراجعه کنید و حضوری تست کنید وبعد خرید کنید!
    در ضمن شاید این لنز با کانروتور و استفاده از چپقی و چشمی مناسب برای رصد چشمی مناسب بشه ولی این دلیل نیست که برای عکاسی هم همین نتیجه را بدهد!

بنده در خدمتم
    شاد باشید!
    خیلی خیلی متشکرم بابت مشاوره خوبتان

وجود افرادی مثل شما، اقای شهبازی، عطا و دیگر دوستان گنجینه ای از دانش در این موضوع تخصصی است که بیشتر از تصور سودمند است.
    msh2200 و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Newbi آواتار ها
    تشکر کرده
    4

سلام دوستان، من خیلی به نجوم و رصد آسمان و اجرام موجود در اون علاقه دارم اما هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارم و کاملا آماتورم. قصد دارم برای شروع یه تلسکوپ یا دوربین چشمی بگیرم که کار کردن باهاش خیلی پیچیده نباشه و مناسب فرد تازه کاری مثل من باشه و در عین حال وضوح خوبی داشته باشه و بشه باهاش چیزهای جالبی که توی آسمان هست رو با دقت خوبی مشاهده کرد.

بودجه من حدودا 300 تا 500 هزارتومن هست، توی این رنج قیمت چه تلسکوپ یا دوربینی رو به من پیشنهاد می دید؟ در ضمن ممنون میشم اگه کتاب های مورد نیاز برای یاد گرفتن اصول اولیه رصد آسمان رو هم معرفی کنید.

با تشکر
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط Newbi نمایش پست ها
    سلام دوستان، من خیلی به نجوم و رصد آسمان و اجرام موجود در اون علاقه دارم اما هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارم و کاملا آماتورم. قصد دارم برای شروع یه تلسکوپ یا دوربین چشمی بگیرم که کار کردن باهاش خیلی پیچیده نباشه و مناسب فرد تازه کاری مثل من باشه و در عین حال وضوح خوبی داشته باشه و بشه باهاش چیزهای جالبی که توی آسمان هست رو با دقت خوبی مشاهده کرد.

بودجه من حدودا 300 تا 500 هزارتومن هست، توی این رنج قیمت چه تلسکوپ یا دوربینی رو به من پیشنهاد می دید؟ در ضمن ممنون میشم اگه کتاب های مورد نیاز برای یاد گرفتن اصول اولیه رصد آسمان رو هم معرفی کنید.

با تشکر
    سلام دوست عزیز

اگر با نجوم آشنا نیستید خرید تلسکوپ منطقی نیست.چون استفاده از تلسکوپ نیاز به دانش ابتدایی در مورد موقعیت اجرام اسمانی و محاسباتی برای تنظیم موقعیت تلسکوپ دارد.علاوه بر این با بودجه ای که شما در نظر گرفتید تلسکوپ مناسب نمیشه تهیه کرد و تلسکوپ های موجود با این قیمت بیشتر استفاده دانش آموزی دارند و ...

پیشنهاد من به شما خرید یک دوربین دو چشمی از یکی از مراکز فروش محصولات نجومی است.( ذکر نام مراکز مخالف قوانین فروم است با سرچی کوچک در گوگل پیدا خواهید کرد ) عرض کردم مراکز نجومی چون هم می توانید مشاوره مناسب از فروشندگان بگیرید و هم کتاب هایی که نیاز دارید پیدا خواهید کرد.

موفق باشید
    msh2200، ben163s و Newbi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط Newbi نمایش پست ها

با تشکر
    سلام دوست گرامی
    برای شروع همواره دوچشمی های 8در40 را پیشنهاد میکنم که معادل 300میلیمتر لنزها میباشد و اینکه تلسکوپ ها با توجه به نیاز به پایه مقداری برای شروع زیاد هستند و دوچشمی پس از تهیه تلسکوپ همچنان کاربرد دارد و از تجهیزات لازم رصد میباشد ، برند Nikon دوچشمی های با کیفیت بالایی دارد و قیمت آن هم بین 450 تا 600 هزار تومان است
    موفق باشید
    ben163s و Newbi تشکر می‌کنند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

صفحه 34 از 35 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 آخرینآخرین