صفحه 33 از 35 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 321 تا 330 , از مجموع 348
Like Tree320تشکر

موضوع: تلسکوپ

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

تشکر از توضیح تون ... شهبازی جان درباره تغییرات روی دوربین اطلاعی دارید یادمه که جناب روشن یه جا گفته بودن که برخی دوربین ها قابلیت عکاسی آی آر رو دارن و برخی ندارن که با کنترل نلویزیون میشه تست زد حالا این قضیه Modify کردن دوربین برای اینکه بتونه عکاسی اینفرارد بکنه چیه ؟
    shahbazi تشکر می‌کند.

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza orang نمایش پست ها
    سلام دوستان دیروز رفته بودم فروشگاه آسمان شب برای خرید یه ست تلسکوپ برای عکاسی از آسمان که یکی از بچه هایی که اونجا بود و توضیح میداد درباره تلسکوپ ها گفت که باید یه تغییراتی روی دوربین تون هم اعمال کنیم و وقتی پرسیدم چه تغییراتی گفت دقیق نمیدونم چون مسئول مربوطه اش نیست و فقط میدونم مربوط به فیلتر آی آر هست حالا میخوام بدونم دوستانی که در این زمینه تجربه دارن ایا نیاز به تغییراتی بر روی خود دوربین هست و منظور از فیلتر آی آر همون اینفرارد هست یا چیز دیگه ای ؟ دوربینی که میخوام برای عکاسی به تلسکوپ متصل کنم دی 7000 هست . ممنون میشم دوستانی که تحربه و اطلاعاتی در اینباره دارم توضیح بدن
    سلام
    فیلتر آبی رنگ روی سنسور دوربین را با یک فیلتر سیاه رنگ تغییر میدهند که اصطلاحا مودیفای نام دارد
    من هم یکی از دوربین هایم را مودیفای کردم اما الزامی نیست که شما برای عکاسی با تلسکوپ این کار را انجام دهید مخصوصا اگر همین
    یک دوربین را دارید ، یک تلسکوپ تهیه کنید و از آن لذت ببرید و رصد کنید و سپس با تلسکوپ عکاسی کنید و بعد اگر دوربین دوم داشتید آن را مودیفای کنید و عکس های حرفه ای از آسمان ثبت کنید
    alireza orang، m.a.i، Amateurism و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

در تکمیل فرمایشات آقای کیانی لینک زیر را ببینید.
    http://randombio.com/d90infrared.html
    artnature و alireza orang تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    269

ممنونم از توضیح تون ... سوال دیگه ای که داشتم درباره انتخاب تلسکوپ هست برای عکاسی از اعماق آُمان مثل صحابی ها یا کهکشان ها ... الان روی دو سه مدل مردد هستم و تصمیم گیری سخت هست و مواردی هم که برام مهمه کیفیت اپتیک و خروجی عکسی که با اون میشه گرفت و همینطور میزان بزرگنمایی و دسترسی به قدرهای بالاتر ... الان بین این دو مدل مردد هستم
    SKY Watcher 100 ed OTA

• ساختار اپتيكي: شکستی آپوکروماتیک ED
    • مقر/پايه:فقط اپتیک
    • قطر دهانه(عدسی شیئی): 100 ميلي متر
    • فاصله كانوني: 900 میلی‌متر
    • نسبت كانوني: f/9
    • بيشترين بزرگنمايي كاربردي: 200 برابر
    • چشمي ها: 28 میلی‌متر 2 اینچ
    • جوينده: 50×9
    • چپقی :90 درجه 2 اینچ
    • حداكثر قدر قابل مشاهده: 12.7
    • توان تفكيك نظري: 1.2 ثانیه قوسی
    • توان گردآوري نور: 278 برابر چشم انسان
    • لوازم جانبي: فوکوسر دو سرعته 2 اینچ، حلقه اتصال، صفحه اتصال، آداپتور 1.25 اینچ

William Optics Zenithstar 80 II DDG ED Apochromatic

• ساختار اپتيكي: آپوكروماتيك
    • مقر/پايه: ندارد
    • قطر دهانه: 80 ميلي متر
    • فاصله كانوني: 545 ميلي متر
    • نسبت كانوني:f/6.8
    • بيشترين بزرگنمايي كاربردي: حدود 160 برابر
    • چشمي ها: ندارد
    • حداكثر قدر قابل مشاهده: 12
    • توان تفكيك نظري: 1.5 ثانيه قوسي
    • توان گردآوري نور: 178 برابر چشم انسان

از نظر بزرگنمایی ، حداکثر قدر و توان گردآوری نور مدل اسکای واچر برتر هست اما از نظر اپتیک به نظر میرسه ویلیام با کیفیت تر باشه ... دوستانی که تجربه کار با این دو مدل رو دارن به نظرتون تفاوت کیفیت اپتیک این دو تلسکوپ و خروجی اون در عکسها چقدر هست و ایا اگر مدل ویلیام رو انتخاب کنم از طریق تله کانور تر و لوازم جانبی میتونم به بزرگنمایی بیشتری برسم با حفظ کیفیت ؟
    shahbazi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza orang نمایش پست ها
    ممنونم از توضیح تون ... سوال دیگه ای که داشتم درباره انتخاب تلسکوپ هست برای عکاسی از اعماق آُمان مثل صحابی ها یا کهکشان ها ... الان روی دو سه مدل مردد هستم و تصمیم گیری سخت هست و مواردی هم که برام مهمه کیفیت اپتیک و خروجی عکسی که با اون میشه گرفت و همینطور میزان بزرگنمایی و دسترسی به قدرهای بالاتر ... الان بین این دو مدل مردد هستم
    SKY Watcher 100 ed OTA

• ساختار اپتيكي: شکستی آپوکروماتیک ED
    • مقر/پايه:فقط اپتیک
    • قطر دهانه(عدسی شیئی): 100 ميلي متر
    • فاصله كانوني: 900 میلی‌متر
    • نسبت كانوني: f/9
    • بيشترين بزرگنمايي كاربردي: 200 برابر
    • چشمي ها: 28 میلی‌متر 2 اینچ
    • جوينده: 50×9
    • چپقی :90 درجه 2 اینچ
    • حداكثر قدر قابل مشاهده: 12.7
    • توان تفكيك نظري: 1.2 ثانیه قوسی
    • توان گردآوري نور: 278 برابر چشم انسان
    • لوازم جانبي: فوکوسر دو سرعته 2 اینچ، حلقه اتصال، صفحه اتصال، آداپتور 1.25 اینچ

William Optics Zenithstar 80 II DDG ED Apochromatic

• ساختار اپتيكي: آپوكروماتيك
    • مقر/پايه: ندارد
    • قطر دهانه: 80 ميلي متر
    • فاصله كانوني: 545 ميلي متر
    • نسبت كانوني:f/6.8
    • بيشترين بزرگنمايي كاربردي: حدود 160 برابر
    • چشمي ها: ندارد
    • حداكثر قدر قابل مشاهده: 12
    • توان تفكيك نظري: 1.5 ثانيه قوسي
    • توان گردآوري نور: 178 برابر چشم انسان

از نظر بزرگنمایی ، حداکثر قدر و توان گردآوری نور مدل اسکای واچر برتر هست اما از نظر اپتیک به نظر میرسه ویلیام با کیفیت تر باشه ... دوستانی که تجربه کار با این دو مدل رو دارن به نظرتون تفاوت کیفیت اپتیک این دو تلسکوپ و خروجی اون در عکسها چقدر هست و ایا اگر مدل ویلیام رو انتخاب کنم از طریق تله کانور تر و لوازم جانبی میتونم به بزرگنمایی بیشتری برسم با حفظ کیفیت ؟
    برای عکاسی از اعماق آسمان تهیه پایه حرفه ای الزامی است حداقل EQ5 ، HEQ5 و بهترین EQ6 PRO من مدل EQ6 PRO را پنج سالی است دارم و بسیار عالی است و در ادامه تلسکوپ با کیفیت بسیار مهم است ، ویلیام برتری زیادی نسبت به مدل های دیگر دارد ، اما سطح بودجه شما هم برای انتخاب نهایی مهم است .
    ویلیام 80 بزرگنمایی زیادی ندارد اما قدرت جذب نور خوبی دارد با کیفیت بالا ، به طور کلی در تلسکوپ ها با ابزار و لوازم جانبی به بزرگنمایی بالا می رسید اما کیفیت معمولا بسیار کم می شود .
    ویرایش توسط artnature : Tuesday 2 October 2012 در ساعت 22:41
    M.GHASSEMI، alireza orang، m.a.i و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر جديد mohammadzarei آواتار ها
    تشکر کرده
    120

سلام
    با بودجه 2500 چه تلسكوپ و مقر پيشنهاد ميدين كه بشه از اعماق آسمان عكاسي كنم ؟
    و اگه فروشگاه مطمئن سراغ داريد پيام خصوصي بذاريد ممنون ميشم
    كلا يه راهنمايي كنيد بسيار ممنون ميشم
    D5100*18-105*alta pro 263AT *PH32*benro

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

با این هزینه هیچ اپتیک ،مقر، دوربین و فیلتری نمی توانید تهیه کنید.

eq6 به تنهایی بالای 3 میلیون تومان قیمت دارد . برای عکاسی دیپ اسکای نیاز به :

مقر با کیفیت ، اپتیک با کیفیت ، متعلقات اپتیک، دوربین مادیفای شده، اتو گایدر، گاید اسکوپ، فیلترها ، لپ تاپ، دکلانشور زمان دار، انواع

باتری جهت دوربین ها و در زمستان ، سیستمی که بتواند باتری ها را گرم نگه دارد .
    Digital Lover، M. Beyrami و Mohsenf تشکر می‌کنند.
    instagram
    محمدهادی نوری

تشکر کرده
    121

Exclamation راهنمایی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadzarei نمایش پست ها
    سلام
    با بودجه 2500 چه تلسكوپ و مقر پيشنهاد ميدين كه بشه از اعماق آسمان عكاسي كنم ؟
    و اگه فروشگاه مطمئن سراغ داريد پيام خصوصي بذاريد ممنون ميشم
    كلا يه راهنمايي كنيد بسيار ممنون ميشم
    سلام دوست گرامی
    با این بودجه میتوانید یک نیوتونی 6 اینچ با قدرت جذب نور خوب تهیه کنید
    اگر حرفه ای هستید و برای عکاسی تخصصی می خواهید فقط eq6 یا heq5 مدل eq5 هم میتوانید داشته باشد
    اما برای رصد و عکاسی آماتوری پایه های eq3 موتور دار با سیستم ردیابی goto و gps کافی است ( حتما هر دو موتور را داشته باشد )

دوربین مودیفای شده زمانی تهیه شود که حرفه ای هستید و به عنوان دوربین دوم شما باشد نه دوربین اصلی ( اول )
    سیستم های پیشرفته دیگر هم زمانی مورد استفاده است که شما عکس هایی با مدت نوردهی بالای 10 دقیقه بخواهید انجام دهید
    و همراه با تلسکوپ های قدرتمند با قطر 10 اینچ

پس برای تهیه تلسکوپ 6 و پایه 3 با این سطح بودجه اضافه هم خواهید داشت
    Digital Lover، M. Beyrami، kiavash و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

سلام و احترام . باید دید هدف از عاسی نجومی چیست ؟ تلسکوپ 6 اینچ نیوتونی که هیچ، با یک تیوپ80 اکروماتیک هم می توان عکس نجومی گرفت ! اما چه عکسی ؟ مقر eq3 چه

میزان تحمل بار دارد ؟ برای عکاسی نجومی چند نوع اپتیک نیاز است ؟ ( اجرام گوناگون نیاز به اپتیک های مختلف دارندبا وزن های متفاوت ) ایا خرید ابزار بی کیفیت ( از نظر اپتیک و مکانیک) توجیه دارد ؟

برای عکاسی نجومی، نیاز به ابزار زیر دارید . خرید ابزار الاتی غیر از موارد زیر نتیجه غیر قابل قبول و در نهایت دل سردی از عکاسی دیپ

اسکای را دارد .

1- مقر باکیفیت ( در ایران بهترین مقر قابل خرید که قیمت معقول داشته باشد eq6 است )
    2- لوله تلسکوپ شکستی حدود 400 میلی متر ( برند ویلیام اپتیک کیفیت قابل قبولی دارد )
    3- لوله تلسکوپ ترکیبی با فاصله کانونی بالای 1000 میلی متر و دهنه 8 اینچ ( جهت تکمیل ثبت بعضی از اجرام )
    5- قطعات کاهنده و تخت کننده و تصحیح گر اپتیک تلسکوپ ( برای هر تلسکوپ متفاوت است )
    6- فیلتر های الودگی نوری و در صورت توان خرید فیلترهای خاص
    7- قطعه اتصال دوربین به تلسکوپ ( تی رینگ)
    8- گاید اسکوپ
    9- مقر گایداسکوپ
    10- اتو گایدر
    11- دوربین مادی فای شده ( جهت عکاسی دیپ اسکای واقعا لازم است )
    12- دکلانشور زمان دار ( دکلانشورهای بی کیفیت در سرمای زیر صفر، دقت خوبی ندارد )
    13- لپ تاپ
    14 - باتری که بتواند لپ تاپ را در یک شب روشن نگه دارد - باتری جهت مقر - باتری جهت دوربین( چند عدد ) در شبهای سرد زمستان این باطری ها به 50 درصد از توان خودشان می رسند ( پس به نوعی سیستم گرمایش نیاز است ) وزن باطری ها حدود 20 کیلو گرم می شود .

قبل از خرید بسیار مطالعه کنید . به نظر من خرید یکی از پوسترهای با کیفیت هابل، بسیار بهتر از خرید ابزاری است که بعد از یک شب خسته

کننده عکاسی با تمام مشکلاتش نتیجه قابل قبولی نداشته باشد .

-----------------
    ابزار الات بالا در سطح مقدماتی عکاسی نجومی اماتوری قرار دارند .
    ویرایش توسط mh.noori : Monday 2 December 2013 در ساعت 23:18
    hadhoo، M. Beyrami، nejatinezhad و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    instagram
    محمدهادی نوری

تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    سلام و احترام . باید دید هدف از عاسی نجومی چیست ؟ تلسکوپ 6 اینچ نیوتونی که هیچ، با یک تیوپ80 اکروماتیک هم می توان عکس نجومی گرفت ! اما چه عکسی ؟ مقر eq3 چه

میزان تحمل بار دارد ؟ برای عکاسی نجومی چند نوع اپتیک نیاز است ؟ ( اجرام گوناگون نیاز به اپتیک های مختلف دارندبا وزن های متفاوت ) ایا خرید ابزار بی کیفیت ( از نظر اپتیک و مکانیک) توجیه دارد ؟

برای عکاسی نجومی، نیاز به ابزار زیر دارید . خرید ابزار الاتی غیر از موارد زیر نتیجه غیر قابل قبول و در نهایت دل سردی از عکاسی دیپ

اسکای را دارد .

1- مقر باکیفیت ( در ایران بهترین مقر قابل خرید که قیمت معقول داشته باشد eq6 است )
    2- لوله تلسکوپ شکستی حدود 400 میلی متر ( برند ویلیام اپتیک کیفیت قابل قبولی دارد )
    3- لوله تلسکوپ ترکیبی با فاصله کانونی بالای 1000 میلی متر و دهنه 8 اینچ ( جهت تکمیل ثبت بعضی از اجرام )
    5- قطعات کاهنده و تخت کننده و تصحیح گر اپتیک تلسکوپ ( برای هر تلسکوپ متفاوت است )
    6- فیلتر های الودگی نوری و در صورت توان خرید فیلترهای خاص
    7- قطعه اتصال دوربین به تلسکوپ ( تی رینگ)
    8- گاید اسکوپ
    9- مقر گایداسکوپ
    10- اتو گایدر
    11- دوربین مادی فای شده ( جهت عکاسی دیپ اسکای واقعا لازم است )
    12- دکلانشور زمان دار ( دکلانشورهای بی کیفیت در سرمای زیر صفر، دقت خوبی ندارد )
    13- لپ تاپ
    14 - باتری که بتواند لپ تاپ را در یک شب روشن نگه دارد - باتری جهت مقر - باتری جهت دوربین( چند عدد ) در شبهای سرد زمستان این باطری ها به 50 درصد از توان خودشان می رسند ( پس به نوعی سیستم گرمایش نیاز است ) وزن باطری ها حدود 20 کیلو گرم می شود .

قبل از خرید بسیار مطالعه کنید . به نظر من خرید یکی از پوسترهای با کیفیت هابل، بسیار بهتر از خرید ابزاری است که بعد از یک شب خسته

کننده عکاسی با تمام مشکلاتش نتیجه قابل قبولی نداشته باشد .

-----------------
    ابزار الات بالا در سطح مقدماتی عکاسی نجومی اماتوری قرار دارند .
    سلام دوست گرامی

مطلب شما کاملا صحیح است اما برای یک منجم و رصد گر که با همه موارد و تخصص های عکاسی نجومی آشناست و برای مدتی با تجهیزات سبک تر و آسان تر کار کرده است
    برای یک منجم با تجربه حتما باید این لوازم تهیه شوند .
    اما
    اگر ایشان برای شروع عکاسی اعماق آسمان این تجهیزات را تهیه کنند باز هم دلسرد میشوند
    وزن بسیار بالا - 40 کیلو - حداقل -
    تنظیمات بسیار تخصصی پایه - قطبی کردن - ست کردن گاید اسکوپ
    زیاد بودن تجهیزات همراه
    قیمت بسیار بالا

من در حدود 6 سال است که عکاسی نجومی انجام میدهم و همه تجهیزاتی را که شما میفرمایید دارم اما اول با همین نیوتونی و ای کیو 3 شروع کردم آن هم مدل معمولی بدون موتور و سپس با تجربه بیشتر لوازم را کامل کردم با توجه به نیاز ها در مدت 6 سال

نظر من این است که اگر برای شروع است تجهیزات کمتر اما از بهترین مدل ها
    و اگر برای ادامه راه عکاسی اعماق آسمان است و تجربه دارند تجهیزات حرفه ای

سپاس
    mh.noori، M. Beyrami و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

صفحه 33 از 35 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 آخرینآخرین