صفحه 27 از 35 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 348
Like Tree320تشکر

موضوع: تلسکوپ

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام یه تلسکوپ برای یکی از دوستان بگیرم
    یه کار کاملاً آماتوری و جهت سرگرمی و لذت بردن از زیباییهای کیهان
    چه مدل تلسکوپی ، با چه فاصله کانونی و ... معرفی میفرمایید ( چه برندی؟ چه مدلی؟ چه مشخصات فنی؟)
    لطفاً در دور رده مالی پیشنهاد بفرمایید :
    زیر 1 میلیون
    بین 1 تا 2 میلیون

ممنون
    سلام آقای بابایی عزیز
    من به شخصه نمی توانم نظر قطعی بدهم ولی سایت زیر میتونه منبع اطلاعات خوبی راجب تلسکوپ و رصد باشه :

www.telescope.ir
    M. Beyrami، kartal و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed b نمایش پست ها
    سلام آقای بابایی عزیز
    من به شخصه نمی توانم نظر قطعی بدهم ولی سایت زیر میتونه منبع اطلاعات خوبی راجب تلسکوپ و رصد باشه :

www.telescope.ir
    سلام
    سعید جان ممنون
    این سایت رو قبلاً دیدم
    اما نمیدونم واسه کار مدنظر من ، کدوم نوع و کدون برند بهتره

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام یه تلسکوپ برای یکی از دوستان بگیرم
    یه کار کاملاً آماتوری و جهت سرگرمی و لذت بردن از زیباییهای کیهان
    چه مدل تلسکوپی ، با چه فاصله کانونی و ... معرفی میفرمایید ( چه برندی؟ چه مدلی؟ چه مشخصات فنی؟)
    لطفاً در دور رده مالی پیشنهاد بفرمایید :
    زیر 1 میلیون
    بین 1 تا 2 میلیون

ممنون
    سلام دوست گرامی

رصد آسمان به دو بخش اصلی تقسیم میشود که شامل ماه و سیارات است و رصد اعماق آسمان مانند ابرهای آسمانی و دنباله دار ها
    تلسکوپ ها هم به همین صورت دسته بندی میشوند
    من ابتدا یک 127 میلیمتر 5 اینچ از شرکت sky خریدم که معادل 1500 میلیمتر زوم در لنزهای عکاسی داشت ، کیفیت در حد خوب برای رصد ماه و سیاره مشتری و زحل
    با قیمت 650 هزار تومانی و یک چشمی خوب 10x برای رصد ماه و همینطور یک جستجوگر تک چشمی 9*40 به قیمت 200 هزار تومان
    این مدل را برای شروع و به صورت آماتوری پیشنهاد میکنم که در نهایت حدود 1 میلیون با کیف و چشمی ها قیمت دارد

برای رصد هم برای ماه و سیارات و هم ابرهای آسمانی به یک پایه محکم و مخصوص تلسکوپ به همراه وزنه تعادل نیاز دارید آن هم برای شروع EQ3 معمولی یا با موتور ردیاب یکی از پایه های در حد خوب میباشد به قیمت 300 تا 400 هزار تومان با توجه به موتور ردیاب که به همراه کیف حدود 500 هزار تومان خواهد بود

مدل تلسکوپ های لوله بلند نیوتونی و دابسونی هم برای اعماق آسمان مناسب هستند اما وزن آنها بین 10 تا 20 کیلو گرم است و لوله آنها هم حداقل 1 متر خواهد بود که حمل آنها را بسیار دشوار میکند و قیمت هم بین 600 تا 800 هزار تومان برای مدل 8 اینچ

هر دو مدل برای عکاسی هم مناسب هستند
    nmroshan، A. Mohammadi، M. Beyrami و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

نقل قول نوشته اصلی توسط artnature نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی

رصد آسمان به دو بخش اصلی تقسیم میشود که شامل ماه و سیارات است و رصد اعماق آسمان مانند ابرهای آسمانی و دنباله دار ها
    تلسکوپ ها هم به همین صورت دسته بندی میشوند
    من ابتدا یک 127 میلیمتر 5 اینچ از شرکت sky خریدم که معادل 1500 میلیمتر زوم در لنزهای عکاسی داشت ، کیفیت در حد خوب برای رصد ماه و سیاره مشتری و زحل
    با قیمت 650 هزار تومانی و یک چشمی خوب 10x برای رصد ماه و همینطور یک جستجوگر تک چشمی 9*40 به قیمت 200 هزار تومان
    این مدل را برای شروع و به صورت آماتوری پیشنهاد میکنم که در نهایت حدود 1 میلیون با کیف و چشمی ها قیمت دارد

برای رصد هم برای ماه و سیارات و هم ابرهای آسمانی به یک پایه محکم و مخصوص تلسکوپ به همراه وزنه تعادل نیاز دارید آن هم برای شروع EQ3 معمولی یا با موتور ردیاب یکی از پایه های در حد خوب میباشد به قیمت 300 تا 400 هزار تومان با توجه به موتور ردیاب که به همراه کیف حدود 500 هزار تومان خواهد بود

مدل تلسکوپ های لوله بلند نیوتونی و دابسونی هم برای اعماق آسمان مناسب هستند اما وزن آنها بین 10 تا 20 کیلو گرم است و لوله آنها هم حداقل 1 متر خواهد بود که حمل آنها را بسیار دشوار میکند و قیمت هم بین 600 تا 800 هزار تومان برای مدل 8 اینچ

هر دو مدل برای عکاسی هم مناسب هستند
    البته Fدر مدل تلسکوپ 127 میلیمتر معادل 12 است و در مدل نیوتونی بین 7 تا 9 اما برای رصد ماه هر دو عالی هستند با قیمت یکسان
    تلسکوپ های شکستی هم مدل های ارزان قیمت و معمولی مناسب نیستند ( بین 400 تا 800 هزار تومان ) هم بزرگنمایی کمی دارند و هم کیفیت پایین
    اما با قیمت بالای 2.5 میلیون میشود بهترین ها را تهیه کرد و از همه برتر هستند با F بین 5 تا 6
    nmroshan تشکر می‌کند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر آشنا fazlali آواتار ها
    تشکر کرده
    10

سلام.پیش نهاد بنده :
    BKP 150750 Eq3-2
    نیوتنی
    persian.boy تشکر می‌کند.
    سعی کن عظمت در نگاه تو باشد ، نه آنچه بدان مینگری

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

سلام
    دوستان برای رصد کهکشان ها و سیاره های منظومه شمسی چه تلسکپی پیشنهاد میکنید ؟
    کاملا اماتور هستم و قصد تجربه تلسکوپ را دارم
    اگر مدلی که معرفی میکنید قابلیت نصب دوربین با t ring داشته باشد و بشود عکس گرفت هم خوب است ولی خیلی مهم نیست . (کیفیت معمولی عکس )
    قیمت هم زیر 700 (اگر کمتر باشد و کار تفریح مرا راه بیاندازد چه بهتر!)
    + سبک باشد چون جایش ثابت نخواهد بود .
    اگر سنگین هم شد اشکالی ندارد فقط بدلیل جابجایی از تنظیم خارج نشود.

پیشنهاد اقای کیانی برای بنده هم مناسب هست؟

ممنون
    persian.boy تشکر می‌کند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط 350 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان برای رصد کهکشان ها و سیاره های منظومه شمسی چه تلسکپی پیشنهاد میکنید ؟
    کاملا اماتور هستم و قصد تجربه تلسکوپ را دارم
    اگر مدلی که معرفی میکنید قابلیت نصب دوربین با t ring داشته باشد و بشود عکس گرفت هم خوب است ولی خیلی مهم نیست . (کیفیت معمولی عکس )
    قیمت هم زیر 700 (اگر کمتر باشد و کار تفریح مرا راه بیاندازد چه بهتر!)
    + سبک باشد چون جایش ثابت نخواهد بود .
    اگر سنگین هم شد اشکالی ندارد فقط بدلیل جابجایی از تنظیم خارج نشود.

پیشنهاد اقای کیانی برای بنده هم مناسب هست؟

ممنون
    سلام، آيا شما درباره نجوم مطالعه داشتيد يا فقط به رصد علاقه مند هستيد، اگر تجربه رصد نداريد به نظرم بهتر هست به گروهها و انجمنهاي محلي نجومي بپيونديد و چند تجربه رصدي داشته باشيد چون امكان دلزدگي وجود دارد.
    در نظر داشته باشيد كه رصد درخشانترين بزرگترين كهكشان (اندازه ظاهري) كهكشهان با يك تلسكوپ 10 اينچ به صورت زير خواهد بود:

46269d1290011039t-m31-edit-challenge-you-up-stack_crop_filtered.jpg
    همه اجرام اعماق آسمان خاكستري رنگ هستند و سيارات هم در بهترين حالت بدون استفاده از نرم افزارها براي ويرايش عكس ها در ديد شما كمي بزرگتر از يك نخود (!!) خواهند بود.
    البته اوضاع به اين بدي هم نيست در مناطق تاريك ديدن سحابي ها و خوشه هاي ستاره اي بسيار لذت بخش هست.
    تلسكوپهاي شكستي به علت فاصله كانوني زياد براي رصد سيارات مناسب تر هستند ولي گرانتر هستند(+كوچكتر هستند). ولي تلسكوپهاي نيوتوني به علت استفاده از آينه هاي مقعر و قيمت مناسبتر در ابعاد بزرگتر ساخته شده و دهانه تلسكوپ بزرگتري خواهيد داشت در نتيجه براي رصد اجرام اعماق آسمان مناسبتر خواهند بود ولي سنگينتر و بزرگتر هم هستند، حالا بايد خودتون انتخاب كنيد به كدام يك علاقه مند هستيد. اين دو نوع تلسكوپ متداولترين ها هستند انواع ديگري هم وجود دارند كه قيمت بسيار بالاتري دارند.
    Kaveh Ghobadi، M. Beyrami، Mohamad_Ali و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

دوستان کدوم تلسکوپ برای عکاسی بهتره بازتابی یا شکستی ؟؟؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamme30 نمایش پست ها
    دوستان کدوم تلسکوپ برای عکاسی بهتره بازتابی یا شکستی ؟؟؟
    چرا جدیدا همه سوالات خیلی کلی و تک بعدی هستند؟؟؟

هر دو مناسب هستند بستگی دارد شما چقدر تجربه دارید چه نیازی دارید چه بودجه ای دارید چه استفاده ای دارید محل مورد نظر شما کجا ست و ...................
    donvito، Walkman و meysamme30 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

سلام به همه ی اساتید اهل فن اگه ممکنه به این 3 تا سوالم جواب بدید خیلی ممنون

دوستان با یک تلسکوپ نیوتونی 76 میلی متری میشه از کهکشان آندرومدا یا سحابی اوریون عکس انداخت ؟
    دوستان ارزانترین تلسکوپی که برای عکس انداختن از کهکشان آندرومدا یا سحابی اوریون میشه انداخت چی میباشد ؟
    و اینکه باید از مقر هم استفاده کنم با توجه به نوع تلسکوپ نوع مقر رو هم ذکر کنید ؟

صفحه 27 از 35 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... آخرینآخرین