صفحه 28 از 35 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 348
Like Tree320تشکر

موضوع: تلسکوپ

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamme30 نمایش پست ها
    سلام به همه ی اساتید اهل فن اگه ممکنه به این 3 تا سوالم جواب بدید خیلی ممنون

دوستان با یک تلسکوپ نیوتونی 76 میلی متری میشه از کهکشان آندرومدا یا سحابی اوریون عکس انداخت ؟
    دوستان ارزانترین تلسکوپی که برای عکس انداختن از کهکشان آندرومدا یا سحابی اوریون میشه انداخت چی میباشد ؟
    و اینکه باید از مقر هم استفاده کنم با توجه به نوع تلسکوپ نوع مقر رو هم ذکر کنید ؟
    سلام،
    1و2- بله ميشه ولي با دهانه هاي بزرگتر نوردهي كمتري لازم خواهيد داشت.
    3- از مقر استوايي كه موتور هم داشته باشه.

معمولا كسي در بخث نجوم ار عكاسي نجومي شروع نمي كند، اول مطالب كلي، شناخت آسمان با چشم، شناخت صورتهاي فلكي، شركت در تور ها و كلاسهاي رصدي، خريد دوربين دوچشمي يا تلسكوپ در صورت نياز و علاقه، چندين سال رصد، رسم و طراحي اشكال رصد شده، بعد خرج براي عكاسي از اجسام اعماق آسمان. عكاسي نجومي كار كم هزينه اي نيست، هزينه كم احتمالا نتيجه خيلي خوب به همراه نخواهد داشت.
    Kaveh Ghobadi، M. Beyrami، Soheil Qoddusi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط MehdiM نمایش پست ها
    سلام،
    1و2- بله ميشه ولي با دهانه هاي بزرگتر نوردهي كمتري لازم خواهيد داشت.
    3- از مقر استوايي كه موتور هم داشته باشه.

معمولا كسي در بخث نجوم ار عكاسي نجومي شروع نمي كند، اول مطالب كلي، شناخت آسمان با چشم، شناخت صورتهاي فلكي، شركت در تور ها و كلاسهاي رصدي، خريد دوربين دوچشمي يا تلسكوپ در صورت نياز و علاقه، چندين سال رصد، رسم و طراحي اشكال رصد شده، بعد خرج براي عكاسي از اجسام اعماق آسمان. عكاسي نجومي كار كم هزينه اي نيست، هزينه كم احتمالا نتيجه خيلي خوب به همراه نخواهد داشت.
    با سلام
    جسارتا من تازه کار نیستم و انواع صورت فلکی رو هم میتونم از هم متمایز کنم و خیلی چیزای دیگه.....
    با همون 76 میلی متریه باید چند دقیقه شاتر باز باشه ؟و آیا با یک آپوکروماتیک 4-5 اینمچی هم میشه همون عکسو انداخت فقط شاتر چه قدر باید باز باشه ؟
    خیلی ممنون که وقت گذاشتین

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

با سلام
    جسارتا من تازه کار نیستم و انواع صورت فلکی رو هم میتونم از هم متمایز کنم و خیلی چیزای دیگه.....
    با همون 76 میلی متریه باید چند دقیقه شاتر باز باشه ؟و آیا با یک آپوکروماتیک 4-5 اینمچی هم میشه همون عکسو انداخت فقط شاتر چه قدر باید باز باشه ؟
    یه خیلی از عوامل بستگی دارد.

یکی از ساده ترین آنها ابزار شما است.

مثلا تلسکوپ شما چه دیافراگمی دارد؟افت نوری آن چقدر است؟ساختار آن چگونه است؟چه نوع مقر و پایه و موتوری دارید؟آیا آنها کالیبره هستند؟آیا پایداری کافی را دارند؟دوربین شما چیست؟تا چه ایزویی کیفیت عکس هایتان مناسب است و .......

اگر به این سوالات پاسخ دهید به راحتی به پاسخ سوالات خودتان خواهید رسید.
    M. Beyrami و meysamme30 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    یه خیلی از عوامل بستگی دارد.

یکی از ساده ترین آنها ابزار شما است.

مثلا تلسکوپ شما چه دیافراگمی دارد؟افت نوری آن چقدر است؟ساختار آن چگونه است؟چه نوع مقر و پایه و موتوری دارید؟آیا آنها کالیبره هستند؟آیا پایداری کافی را دارند؟دوربین شما چیست؟تا چه ایزویی کیفیت عکس هایتان مناسب است و .......

اگر به این سوالات پاسخ دهید به راحتی به پاسخ سوالات خودتان خواهید رسید.
    سلام
    دوست گرامی من که هنوز تلسکوپ نگرفتم
    دبافو شما 8 در نظر بگیرید ساختار اونم بازتابی یا شکستیه دیگه مقر رو هم EQ-3 وموتورو دیگه نمیدونم راجبش تحقیق نکردم.بله کالیبره هم هستن.پایداریه خوبی هم دارن.دوربین 60D ایزو رو هم دیگه بیشتر از 1600 نشه دیگه..

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام
    دوست گرامی من که هنوز تلسکوپ نگرفتم
    دبافو شما 8 در نظر بگیرید ساختار اونم بازتابی یا شکستیه دیگه مقر رو هم EQ-3 وموتورو دیگه نمیدونم راجبش تحقیق نکردم.بله کالیبره هم هستن.پایداریه خوبی هم دارن.دوربین 60D ایزو رو هم دیگه بیشتر از 1600 نشه دیگه..
    ماشالله یک معادله شونصد مجهولی شد که !

دوست گرامی اینکه در تهران میدان ونک بخواهید Deep Sky بگیرید یا مثلا دشت کویر یا ارتفاعات خورنجان یا نوک قله دماوند می تواند در خروجی و سرعت شاتر و ... تاثیر گذار باشد.

با EQ 3 هم اصولا به جای خاصی نخواهید رسید.به نظرم یک EQ 6 به همراه یک GOTO ld می تواند به شما کمک کند ( ارزان ترین اش حدود 1500 می شود به بالا )

اما برای Deep SKY هرچقدر سرعت شاتر طولانی تر و دیافراگم باز تر و ایزو پایین تر و دوربین بدون نویز تر باشد خروجی بسیار بسیار بهتر خواهد شد.شاید بتوانید با 30 ثانیه نوردهی یک تصویر خوب بگیرید اما وقتی این زمان به 10 دقیقه رسید یک شاهکار خواهید داشت.رنگ ها به زیبایی ثبت می شوند اما در 30 ثانیه رنگ ها اصولا ثبت نمی شوند و صرفا نور وجود دارد.
    A. Mohammadi، artnature، MehdiM و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا citizen6000 آواتار ها
    تشکر کرده
    60

با سلام
    بنظرم باتوجه به سوالهایی که می کنید ، بهتره بیشتر مطالعه ... مشخصه که ابزار را نمی شناسید و احتمال به خطا رفتن زیاد ...
    meysamme30 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام همه دوستان من همین امروز با سایت شما اشنا شدم
    بنده تلسکوپ selestron EdgeHD 11 & EQ 6 دارم و هیچ تجربه و لوازم ودوربینی در مورد عکاسی ندارم و نمی دونم از کجا باید شروع کنم ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید و اینکه اصلاء تهران برای عکاسی مناسب هست یا خیر و در مورد مدلهای دوربین هم ممنون میشم توضیع بدید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

دوست عزیز اول بگم که تهران مناسب نیست باید تا میتونید از شهر دور شوید و هر چه قدر که به سمت شرق برید بهتره مثل کویر های سمنان
    دوربین هم به نظر من یه 5D mark II بتونید بگیرید عالیه اگرم نشد 5D-60D-600D-500D-550D-7D اینا از مدل های شرکت کانن خوبن از سری دوربینهای شرکتهی دیگه مثل نیکون سونی کداک و... اطلایی ندارم بعد از خرید دوربین باید یه آداپتور مخصوص دوربین و تلسکوپ که به هم وصل شن احتیاج دارین فقط قبل از خرید مطمئن بشید که آداپتوری که هم به تلسکوپتون بخوره و هم به دوربینتون بخوره موجود باشه
    بعدش از لوازم های دیگه میتونید انواع فیلتر مثل فیلتر سحابی و فیلتر ماه و فیلتر ستارگان استفاده کنید
    فقط یه چیزی مونده که اونم بگم selestron EdgeHD 11 & EQ 6 فوق العاده عالیا مخصوصا برای عکاسی

كاربر همراه kartal آواتار ها
    تشکر کرده
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط sami1234 نمایش پست ها
    با سلام همه دوستان من همین امروز با سایت شما اشنا شدم
    بنده تلسکوپ selestron EdgeHD 11 & EQ 6 دارم و هیچ تجربه و لوازم ودوربینی در مورد عکاسی ندارم و نمی دونم از کجا باید شروع کنم ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید و اینکه اصلاء تهران برای عکاسی مناسب هست یا خیر و در مورد مدلهای دوربین هم ممنون میشم توضیع بدید
    در چه موردی راهنمایی کنیم ؟ :دی

تهران برای عکاسی شب ( مخصوصا نجومی ) به دلیل آلودگی نوری اصلا مناسب نیست .
    در مورد عکاسی نجومی شما علاوه بر اینکه باید عکاسی و کار با دوربین رو بلد باشید باید حتما شناخت نسبتا کاملی از آسمان شب داشته باشید

با هر دوربینی میتونید عکاسی بکنید و آن رو روی تلسکوپ سوار کنید
    Canon 60D EOS - EFS 18-55 IS - EFS 55-250 IS - Canon 50 F1.8 - Canon 8-15 Fisheye L USM

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

ممنونم . در مورد انتخاب دوربین منظورم این بود که فول فریم برای من بهتر هست یا نا ضمنا از کجا می تونم این قطعه را تهیه بکنم و اصلا برای عکاسی خوب هست یا نه
    و از کجا می توانم وارد گروههای نجومی بشوم برای گردهمایی
    http://starizona.com/acb/HyperStar-3...P3114C773.aspx

صفحه 28 از 35 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... آخرینآخرین