صفحه 12 از 22 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 215
Like Tree313تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین دوچشمی برای سفر و تفریح

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    شک نکنید شرکتی مثل celestron محصولاتش قابل مقایسه با محصولات متفرقه و کمپانی های اسمی نیست!!!
    در بین این موارد شک نکنید Sky Master 15X70 بهتره!
    از نظر کیفیت هم از مدل مشابه خیلی قابل قبول تره!
    درود..جناب شمسی با احترامی که برای دانش شما قائلم،جسارت کرده و نکته کوچکی را بیان می کنم:
    اکنون در داخل کانادا این دو نام برند/مدل-حداقل در تورنتو که من اقامت دارم-از مدل های به اصطلاح باد کرده محسوب می شوند..فروش بسیار کند ناشی از کیفیت نه چندان قابل قبول آن از عوامل فوق محسوب می شوند..(البته قبول می کنم که این گفته تجربی است و منبع کتابی و کتبی ندارد).
    بنده ویلیام اپتیک 10x50 را درکنار مدل بالاتر سلسترون و اسکای مستر در شرایط مختلف بررسی نمودم و متاسفانه نتیجه کمی نا امید کننده بود!
    نقل قول نوشته اصلی توسط IBraHiM.f نمایش پست ها
    سلام.تشکر از پاسختون
    ولی مدل ویلیام زیر 800-900 تومن نداره.که واقعا زیاده.
    عجب!سیصد هزار تومان قبل از بلوای دلار در ایران برای مدل 10x50 ویلیام-اپتیک پرداخت کرده بودم..ممنون از یادآوری.

بدرود تا درودی دیگربار
    msh2200، Amin Zarif و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد رنجبر نمایش پست ها
    با سلام ، کسی از دوستان با دوربین های 20x80 آسمان شب که قیمتی حدود 400 تومن دارن رو کار کرده ؟
    آیا برای دیدن مناظر دور و رضد آماتوری مناسب هستند ؟
    کیفیت اپتیک شون چطور هست ؟
    درود
    20X80 Night sky با توجه به قیمتش خوبه و به کار شما هم میاد!
    البته انتظار نداشته باشید مشتری و حتی سطح ماه را با کیفیت دوربین های 20X80 گران قیمت همچون vixen ببینید!!!
    من پیشنهاد می کنم صاایران سری IOI3 و 20X90 رو بگیرید! دوربین ارزنده ای هست و البته از این مدل گرانتره!
    بدنه دوربین بسیار عالی ساخته شده و کیفیت اپتیک خوبی داره و داخل دوربین هم اگر اشتباه نکنم با گاز ازت پر شده در ضمن پشتیبانی خوبی هم در ایران داره!
    suzanfire، محمد رنجبر و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها
    درود..جناب شمسی با احترامی که برای دانش شما قائلم،جسارت کرده و نکته کوچکی را بیان می کنم:
    اکنون در داخل کانادا این دو نام برند/مدل-حداقل در تورنتو که من اقامت دارم-از مدل های به اصطلاح باد کرده محسوب می شوند..فروش بسیار کند ناشی از کیفیت نه چندان قابل قبول آن از عوامل فوق محسوب می شوند..(البته قبول می کنم که این گفته تجربی است و منبع کتابی و کتبی ندارد).
    بنده ویلیام اپتیک 10x50 را درکنار مدل بالاتر سلسترون و اسکای مستر در شرایط مختلف بررسی نمودم و متاسفانه نتیجه کمی نا امید کننده بود!
    ضمن تشکر از جنابعالی!
    دوست عزیز اگر سلسله مطالب نوشته شده را بررسی فرمایید خیلی از موارد را خودتان متوجه می شود.
    1- بنده نگفتم celestron یا حتی night sky از همه مدل ها بهتره!!!
    دوستمون سوالی پرسیده بود که به شرح زیر است:
    دوستان فامیل بنده حدود ده روز دیگه میاد.خواستم نظرتون رو در مورد این دو مدل بدونم که بگم برام بیاره.قیمتاشون نسبت به هم رده هاشون پایینه که باعث شده یه خورده بهشون بدبین باشم.
    یه سوال دیگه هم داشتم اگه یکی از اینارو با خودش بیاره احیانا حین ورود به ایران بهش گیر نمیدن؟

Celestron SkyMaster 25x70
    قیمت:جدود 90پوند
    SkyMaster 25x70 Binocular [item # 71008]

Celestron SkyMaster 15x70
    قیمت:حدود80پوند
    SkyMaster 15x70 Binocular [item # 71009]

ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید بهم بگید.
    2- بنده در پیشنهاد به دوستمون این پاسخ را دادم:
    سلام
    این دو مدلی که زدید هر دو مناسب هستند ولی
    1- بیشتر از سه پایه استفاده می کنید یا قصد استفاده دوربین روی دست رو دارید!
    2- استفاده از دوربین در نور کامل (نور روز) بیشتر است یا برای شب و نجوم
    اگر روی سه پایه استفاده بشه و در نور کامل روز 25x70 خوبه
    ولی اگر روی دست هم قصد استفاده دارید (به دلیل محدود بودن زاویه دید این دوربین) و در نور کم و شب 15x70 خیلی بهتره!
    من خودم 15x70 را ترجیح می دهم، (حیفه خروجی بالا نور رو فدای زوم کنید. زوم و روشنایی تصویر تاثیر مستقیم در کیفیت تصویر دارند!)
    2.8=70/25
    4.6=70/15
    از نظر کیفیت در سطح خوبی قرار دارند
    قیمت این مدل 15x70 هم داخل ایران 400-450 می باشد.
    یه پیشنهاد دیگه هم دارم البته برای زمانی هست که محدودیتی در قیمت نداشته باشید وگرنه همون مدل های بالا خوبه!

این دو مدل رو هم حتما بهشون فکر کنید
    ORION 15x70 RESOLUX

VIXEN GIANT 16x80

مدل اولی قیمت مناسب و قابلیت حمل بهتری دارد
    دومی بیشتر بر روی سه پایه بکار آمده و گرانتر می باشد.
    دوربین های VIXEN واقعا فوق العاده اند ولی محصولات گرانی هستند!!

هر سه مدلی که داخل این پست نوشتم رو داشتم و در شرایط سخت تست کردم
    در صورت اهمیت سبکی پیشنهادم این هاست
    1- ORION 15x70 RESOLUX
    2- SKYMASTER 15x70
    3- VIXEN 16x80
    اگر هم بیشتر اهمیت براتون نجوم باشه و از سه پایه بیشتر استفاده می کنید
    1-VIXEN 16x80
    2-ORION 15x70 RESOLUX
    3-SKYMASTER 15x70
    3- بعد از این پست دوستمون مجددا این مطلب رو مطرح کردند!
    دوستان عزیز بین این دو مدل دوربین کدوم از نظر کیفیت بهتره؟بزرگنمایی و دهانه و قیمت هر دو برابره(حدود430تومن)
    ممنون میشم کسایی که اطلاع دارن راهنمایی کنن.

SkyMaster 15x70 Binocular [item # 71009]
    که در نهایت این پاسخ توسط بنده داده شد که مورد توجه شما هم قرار گرفت!
    شک نکنید شرکتی مثل celestron محصولاتش قابل مقایسه با محصولات متفرقه و کمپانی های اسمی نیست!!!
    یه چک در اینترنت بفرمایید شرکت معروفی به نام NightSky اصلا وجود داره؟
    در بین این موارد شک نکنید Sky Master 15X70 بهتره!
    از نظر کیفیت هم از مدل مشابه خیلی قابل قبول تره!
    در همین پست هم دقت بفرمایید نوشتم «شک نکنید شرکتی مثل celestron محصولاتش قابل مقایسه با محصولات متفرقه و کمپانی های اسمی نیست»
    و در ادامه نیز اشاره به برخی از شرکت های اسمی کردم!
    این نکات را هم جهت اطلاع شما عرض می کنم
    1-شرکت William شرکت بسیار خوبی در زمینه اپتیک هست ولی در زمینه دوربین دوچشمی های سنگین (big binocular) محصولاتب عرضه نکرده و یا من اطلاع ندارم
    2- اگر قصد مقایسه دو دوربین را دارید باید حتما دوربین های در یک سری را با هم مقایسه کنید مثلا Granite ED 10x50 Binocular رو با william مقایسه کنید!
    3- صحبت ما در مورد مدل های موجود در ایران بود نه خارج از ایران!!
    در ایران برای فعالیت های نجومی متاسفانه مدل های محدودی وجود داره!! و همین مدل های محدود هم بدلیل ممنوعیت و گمرکی سنگین واردات، با قیمت های بالایی بدست مصرف کننده می رسد!
    صرفا جهت اطلاع عرض می کنم
    قیمت تیوپ William Optics Gtf 81 در ایران حدود 5.300.000 تومان هست که در سایت ها قیمت این تیوپ حدود 1000 دلار می باشد!!!
    ویرایش توسط msh2200 : Friday 14 February 2014 در ساعت 13:13
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    194

ضمن تشکر از جنابعالی!

که در نهایت این پاسخ توسط بنده داده شد که مورد توجه شما هم قرار گرفت!

این نکات را هم جهت اطلاع شما عرض می کنم!!

صرفا جهت اطلاع عرض می کنم!
    درود

سپاس جناب شمسی از پاسخ مبسوط شما..همانگونه که گفتم برای دانش پخته شما و زمانی که جهت راهنمایی کاربران مصروف می دارید احترام قائلم.
    بنده خود از چندین پست پیشین راهنمایی کننده شما نهایت استفاده را بردم و همین جا از این بابت ادای دین می کنم.
    بازار داخل کشور ایران بیشتر از امارات تبعیت می کند که خود تابعی مخلوط از بازارهای داخل اروپا و آسیاست..اما در داخل خاک کانادا بازار مصرف، تابعی از محصولات امریکاست..
    محصولات سلسترون که در داخل کانادا همگی بازمونتاژ در چین می باشند در دورده تلسکوپ و دوربین های چشمی بفروش می رسد..
    توزیع دوربین های دو چشمی و تک چشمی سلسترون علاوه بر فروشگاه های متفرقه در فروشگاه های زنجیره ای (ارزان سرا) همچون والمارت و کانادا تایر امری عادی است که همواره با تخفیف قیمت نیز همراه است.
    اما این موضوع در مورد تلسکوپ های سلسترون صادق نیست و شما نمی توانید هیچگاه چنین محصولاتی را در چنان فروشگاه هایی با قیمت تخفیف خورده بیابید!(که می تواند محک خوبی برای بررسی تئوری/تجربی مصرف کننده از احتمال کیفیت بالای محصول باشد.)
    در مورد ویلیام اپتیک،چه دوربین دوچشمی و چه تلسکوپ،نه در همه جا یافت می شوند و نه تخفیف قیمت می خورند..
    اما در بازار مصرف داخل خاک این کشور (کانادا)بیشترین تمایل به محصولات نیکون(که در زمینه شکار هم تولیدات اپتیکی خوبی دارد) و همچنین Kowa و زایس می باشد.
    یعنی بطور خلاصه تصور بفرمایید که در مدارس راهنمایی کانادا برای نوجوانان علاقمند به دوربین های دوچشمی مدل های سلسترون توصیه می شود.اما در سطح حرفه ای موارد فوق که در دوسطر پیشین گفتم مطلوب نظر است..که متاسفانه قیمت گران آن در داخل ایران رغبتی برای وارد کردنشان در میزان انبوه نمی گذارد.
    در اینجا امکان خرید و بازگرداندن محصول هست و همین امر فرصت خوبی برای تست آن بصورت تجربی بدست می دهد..این درست که نمونه 10x50 باید در هردو نمونه برند های متفاوت جهت مقایسه یکی باشد تا صحت آن فراهم شود ولی شما بسختی خواهید توانست افت کیفیت تصویر 20x80 سلسترون را به 10x50 ویلیام اپتیک برتری دهید.
    گرچه کار تخصصی ویلیام اپتیک همان گونه که بدرستی اشاره فرمودید، تولید دوربین دوچشمی نیست و جز دو محصول پیشین هنوز نمونه سومی به بازار نیامده و مدل جدید دوربین تک چشمی آن نیز چندان در مقایسه با کهنه کارهای حرفه ای نظیر زایس و کووا چنگی بدل نمی زند.( به باور من در زمینه تلسکوپ هم ویلیام اپتیک بازهم برتری خود را به تلسکوپ های سلسترون ثابت می کند.)
    سپاس از وقتی که در پاسخ گویی گذاشتید،
    بدرود تا درودی دیگربار
    msh2200، Amin Zarif، mh.noori و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها
    درود

سپاس جناب شمسی از پاسخ مبسوط شما..همانگونه که گفتم برای دانش پخته شما و زمانی که جهت راهنمایی کاربران مصروف می دارید احترام قائلم.
    بنده خود از چندین پست پیشین راهنمایی کننده شما نهایت استفاده را بردم و همین جا از این بابت ادای دین می کنم.
    بازار داخل کشور ایران بیشتر از امارات تبعیت می کند که خود تابعی مخلوط از بازارهای داخل اروپا و آسیاست..اما در داخل خاک کانادا بازار مصرف، تابعی از محصولات امریکاست..
    محصولات سلسترون که در داخل کانادا همگی بازمونتاژ در چین می باشند در دورده تلسکوپ و دوربین های چشمی بفروش می رسد..
    توزیع دوربین های دو چشمی و تک چشمی سلسترون علاوه بر فروشگاه های متفرقه در فروشگاه های زنجیره ای (ارزان سرا) همچون والمارت و کانادا تایر امری عادی است که همواره با تخفیف قیمت نیز همراه است.
    اما این موضوع در مورد تلسکوپ های سلسترون صادق نیست و شما نمی توانید هیچگاه چنین محصولاتی را در چنان فروشگاه هایی با قیمت تخفیف خورده بیابید!(که می تواند محک خوبی برای بررسی تئوری/تجربی مصرف کننده از احتمال کیفیت بالای محصول باشد.)
    در مورد ویلیام اپتیک،چه دوربین دوچشمی و چه تلسکوپ،نه در همه جا یافت می شوند و نه تخفیف قیمت می خورند..
    اما در بازار مصرف داخل خاک این کشور (کانادا)بیشترین تمایل به محصولات نیکون(که در زمینه شکار هم تولیدات اپتیکی خوبی دارد) و همچنین Kowa و زایس می باشد.
    یعنی بطور خلاصه تصور بفرمایید که در مدارس راهنمایی کانادا برای نوجوانان علاقمند به دوربین های دوچشمی مدل های سلسترون توصیه می شود.اما در سطح حرفه ای موارد فوق که در دوسطر پیشین گفتم مطلوب نظر است..که متاسفانه قیمت گران آن در داخل ایران رغبتی برای وارد کردنشان در میزان انبوه نمی گذارد.
    در اینجا امکان خرید و بازگرداندن محصول هست و همین امر فرصت خوبی برای تست آن بصورت تجربی بدست می دهد..این درست که نمونه 10x50 باید در هردو نمونه برند های متفاوت جهت مقایسه یکی باشد تا صحت آن فراهم شود ولی شما بسختی خواهید توانست افت کیفیت تصویر 20x80 سلسترون را به 10x50 ویلیام اپتیک برتری دهید.
    گرچه کار تخصصی ویلیام اپتیک همان گونه که بدرستی اشاره فرمودید، تولید دوربین دوچشمی نیست و جز دو محصول پیشین هنوز نمونه سومی به بازار نیامده و مدل جدید دوربین تک چشمی آن نیز چندان در مقایسه با کهنه کارهای حرفه ای نظیر زایس و کووا چنگی بدل نمی زند.( به باور من در زمینه تلسکوپ هم ویلیام اپتیک بازهم برتری خود را به تلسکوپ های سلسترون ثابت می کند.)
    سپاس از وقتی که در پاسخ گویی گذاشتید،
    بدرود تا درودی دیگربار
    سلام و تشکر مجدد
    شما به بنده لطف دارید! من هم اینجا دارم درس پس می دهم!
    تفاوت های موجود در قوانین و سیاست های فروش کشورهای گوناگون را جنابعالی بسیار خوب توضیح دادید.
    در ایران در برخی از فروشگاه ها حتی امکان تست وسایل خریداری شده قبل از پرداخت پول هم وجود ندارد چه برسد به اینکه بشود وسیله ای را برای مدتی چک کرد و سپس در صورت تمایل خرید!!!
    در مورد بازار چنین ابزاری در ایران که متاسفانه جزو وسایل لوکس و تجملاتی طبقه بندی می شوند هم داستان مفصلی وجود دارد!
    وارد کنندگان تجهیزات را به سه دسته می توان تقسیم کرد
    1- آنهایی که صرفا فکر کسب درآمد زیاد از عرضه کالا هستند!
    این افراد صرفا کسب سود برایشان مهم می باشد و اصلا اهمیتی به کیفیت نمی دهند و ممکن است مارک های معروف را از طریق کشور چین بر روی محصولات با کیفیت پایین نیز حک کنند و به قیمت نزدیک به قیمت واقعی بفروشند.
    2- شرکت های وارد کننده رسمی
    این دسته از شرکت ها هم که متاسفانه با انواع تحریم ها مواجه هستند و مشکلات فراوانی دارند، وگرنه چه کسی بدش می آید دوربین دوپشمی نیکون، فوجی و ... را با قیمتی نزدیک به قیمت جهانی در اختیار داشته باشد!
    3- وارد کنندگان شخصی
    این دسته از افراد هم بدلیل اینکه بصورت محدود اقدام به وارد کردن وسایل می نمایند بدلیل اینکه به قیمت فروش رسمی شرکت کالا را خریداری کرده اند و هدفشان داشتن درآمد از فروش است نیز مجبور به افزایش قیمت نسبت به قیمت جهانی خواهند بود!

اما در مورد کیفیت اپتیک قبلا هم خدمت شما عرض کردم شرکتی مثل ویلیام دارای کیفیت بسیار خوبی می باشد!
    کما اینکه در مواردی هم مشکلاتی در تجهیزات مشاهده می شود. برای مثال من تجربه استفاده از یک SWAN 80 را دارم که متاسفانه در داخل چشمی لکه هایی وجود داشت که نشان از کیفیت پایین لایه نشانی بود. البته این دلیلی برای رد یا تایید تمام اپتیک های شرکت نیست!
    اما مقایسه تلسکوپ های این دو شرکت هم به نوعی نیازمند درنظر گرفتن نوع اپتیک (عدسی یا آینه و ...) می باشد.
    تلسکوپ های شرکت ویلیام اپتیک تماما از سری شکستی می باشند در حالی که سلسترون بصورت تخصصی بر روی تلسکوپ های بازتابی (استفاده از آینه ها) فعالیت می نماید و محصولاتی مثل دوربین دوچشمی (همانطور که شما فرمودید) و تلسکوپ های شکستی از محصولات جانبی تولیدی این شرکت می باشند!
    بطور مثال می توان تلسکوپ های شرکت meade را با Celesteron مقایسه کرد و تلسکوپ های William Optic را با تلسکوپ های شکستی شرکت Vixen مقایسه کرد
    بعنوان مثال کدامیک از محصولات 100mm شرکت William دارای F/3.8 می باشند؟
    VIXEN New Ultra Fast Astrograph VSD 100/f3.8

و یا با محصولات شرکت takahashiamerica (البته شخصا تجربه ای در موردش ندارم)

در پایان هم از توجه و نکته سنجی شما سپاسگذارم و خوشحالم که نقد مناسبی بر مطالب اظهار فرمودید!
    بنده خودم شخصا پیگیر خرید دوربین دوچشمی تا قطع 20X80 هستم و به دو مورد 10X70 Orion و 16X80 Vixen رسیدم!
    برای ما در ایران که مقدور نیست حداقل شما جای ما انواع گوناگون محصولات را بررسی کنید و دوستان فروم را به فیض برسانید!!
    mh.noori، esfandiyar2002 و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    194

بعنوان مثال کدامیک از محصولات 100mm شرکت William دارای F/3.8 می باشند؟
    بنده خودم شخصا پیگیر خرید دوربین دوچشمی تا قطع 20X80 هستم و به دو مورد 10X70 Orion و 16X80 Vixen رسیدم!
    برای ما در ایران که مقدور نیست حداقل شما جای ما انواع گوناگون محصولات را بررسی کنید و دوستان فروم را به فیض برسانید!!
    درود

سپاس مجدد از پاسخ گویی شما..در مورد تلسکوپ های ویلیام اپتیک با آن فاصله کانونی مدنظر شما، بله کاملا حق با شماست..ویلیام اپتیک در محدوده مشخصی از فاصله کانونی نسبت به تولید تلسکوپ اقدام می کند..کمااینکه دانش من همچون شما بنیادی و پایه ای نبوده و نیست و صرفا به عنوان یک مصرف کننده علاقمند به موضوع می نگرم و ناگفته پیداست که صد البته بقدر کفایت مطلب در گستره اینترنت بعنوان معرفی و آشنایی با محصولات مختلف وجود دارد که نیاز به نگارش مرا بی نیاز می سازد.

در مورد دوربین دو چشمی،بنده برای مشاهده کره ماه و طبیعت نزدیک از دوربین دوچشمی ویلیام اپتیک 10x50 استفاده می کنم و برای اجرام دورتر و یا طبیعت دور از این دوربین دوچشمی:Kowa Optimed Inc.

در مورد کیفیت این دوربین هرچه بگویم، کم گفته ام..البته در اینجا شما می توانید این دوربین را در اقساط حداکثر سه ساله به نسبت مساوی سهم هرماه بدون بهره خریداری فرمایید..(چون همیشه این نتیجه به ذهن متبادر می شود که در یک خرید کاملا نقدی همچون ایران انجام شده است!)و االبته تا سه ماه حق برگشت محصول را -به شرط سالم بودن و ماندن-دارید.تصور من برآن است که اگر چنین دوربینی را در امارات خریداری کنم در هنگام ترخیص گمرکی آن به مشکل برخواهم خورد..احتمالا جزو دوربین های با فاصله کانونی مناسب(ج ج ج=) جبهه /جهاد/ جاسوسی(!)طبقه بندی گردد!

بدرود تا درودی دیگربار
    msh2200، suzanfire و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4653

..کمااینکه دانش من همچون شما بنیادی و پایه ای نبوده و نیست و صرفا به عنوان یک مصرف کننده علاقمند به موضوع می نگرم و ناگفته پیداست که صد البته بقدر کفایت مطلب در گستره اینترنت بعنوان معرفی و آشنایی با محصولات مختلف وجود دارد که نیاز به نگارش مرا بی نیاز می سازد.
    در مورد اینکه استناد به سایت کردم صرفا برای ارائه مستندات به خوانندگان فروم بود و نه القا مطلب به شما!
    بنده اصلا در اطلاعات شما شک ندارم و در همان بار اول هم از نقد خوب شما تشکر کردم ولی شاید برداشت اشتباهی رخ داده باشد!

در مورد دوربین دو چشمی،بنده برای مشاهده کره ماه و طبیعت نزدیک از دوربین دوچشمی ویلیام اپتیک 10x50 استفاده می کنم و برای اجرام دورتر و یا طبیعت دور از این دوربین دوچشمی:Kowa Optimed Inc.
    خوب بی شک دوربین ارزنده تهیه کردید! مبارکتون باشه. همانطور که در Spec های ذکر شده برای دوربین کیفیت آن مشهوده!!
    امکانش هست براتون Big Binocular های شرکت Fuji را مورد بررسی قرار دهید؟ من اصلا نشنیدم وارد ایران شده باشه و مدتی پیگیر تست های کیفیت این دوربین در اینترنت هستم ولی چیز مناسبی دستگیرم نشده!

..البته در اینجا شما می توانید این دوربین را در اقساط حداکثر سه ساله به نسبت مساوی سهم هرماه بدون بهره خریداری فرمایید..(چون همیشه این نتیجه به ذهن متبادر می شود که در یک خرید کاملا نقدی همچون ایران انجام شده است!)و االبته تا سه ماه حق برگشت محصول را -به شرط سالم بودن و ماندن-دارید.
    اینجا که فروش اقساط اصلا نداریم!!تازه نقدش رو هم امکان داشته باشه رو قیمتش سود اضافه می گیرند!
    اگر یک شرکت در داخل ایران حتی 6 ماهه با سود هم لوازم بفروشه دوستان علاقه مند از خرید تجهیزات دریغ ندارند!! چه برسد به سه ساله!!!!!!!

تصور من برآن است که اگر چنین دوربینی را در امارات خریداری کنم در هنگام ترخیص گمرکی آن به مشکل برخواهم خورد..احتمالا جزو دوربین های با فاصله کانونی مناسب(ج ج ج=) جبهه /جهاد/ جاسوسی(!)طبقه بندی گردد!
    در این زمینه هم خدمتتان عرض می کنم ما مشکلی برای استفاده از دوربین های قطع متوسط به بالا نداریم!!
    در حال حاضر دوربین هایی مثل موارد زیر در ایران به راحتی خرید و فروش می شوند:
    20X80
    25X100
    20X110
    20X120
    25-40X120 (بنده شخصا حداقل ماهی یک بار از این مدل استفاده می کنم و تا کنون هیچ موردی پیش نیامده است.)
    اکثر این دوربین ها با الهام گیری از تکنولوژی شرکت Oberwerk تولید شده اند و کیفیت مطلوبی دارند
    تازه یه مدتی هم Nikon 20X120 موجود بود که البته به ما نرسید!
    دوربین های فوق را هم وارد می کنند و هم بخشی در داخل مونتاژ می شود!!
    استفاده از این مدل ها هیج محدودیتی ندارند! البته به شرط رعایت قوانین!!
    mh.noori و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد محمد رنجبر آواتار ها
    تشکر کرده
    2843

با سلام و درود بر شما جناب شمسی عزیز و تشکر از راهنمایی و اطلاعات ارزشمند شما که در اختیار همه قرار می دهید.
    در رابطه با گزینه های که برای برای خودتون انتخاب کردین :
    (نقل قول) : بنده خودم شخصا پیگیر خرید دوربین دوچشمی تا قطع 20X80 هستم و به دو مورد 10X70 Orion و 16X80 Vixen رسیدم!
    بنظر میرسه که 16x80 ویکسن باید از کیفیت اپتیکی و نوری بالاتری نسبت به بقیه مدل هاش (( 12x80 , 20x80 , 16-40x80 , 30x80 )) داشته باشه ، اگر خاطرتون باشه در سال های گذشته که سطح کیفی دوربین ها مانند دوربین های امروزی نبود ، از روش تناسب مقدار بزرگنمایی دوربین بر دهانه یا عدسی شیئی استفاده می کردند ، و در این روش دوربینی دارای کیفیت اپتیکی و نوری بهتری بود که قطر دهانه یا عدسی آن 5 برابر مقدار بزرگنمای دوربین باشد ، مانند دوربین های : 7x35 , 8x40 , 10x50
    طبق این روش ((که از درست یا غلط بودنش اطلاع ندارم)) دوربین 16x80 Vixen باید کیفیت اپتیکی بالاتر و وضعیت نوری بهتری نسبت به بقیه مدل هاش داشته باشه ، چون دقیقاً دهنه 80 این دوربین 5 برابر بزرگنمایی 16x دوربین می باشد : 16x5=80
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد رنجبر نمایش پست ها
    با سلام و درود بر شما جناب شمسی عزیز و تشکر از راهنمایی و اطلاعات ارزشمند شما که در اختیار همه قرار می دهید.
    در رابطه با گزینه های که برای برای خودتون انتخاب کردین :
    (نقل قول) : بنده خودم شخصا پیگیر خرید دوربین دوچشمی تا قطع 20X80 هستم و به دو مورد 10X70 Orion و 16X80 Vixen رسیدم!
    16x5=80
    عرض ادب
    یک اشکال در عنوان کردن مدل های قبلی بود که ترجیح دادم همینجا اصلاح بشه! دوربین Orion 15X70 و اشتباهی 10X70 شد!

بنظر میرسه که 16x80 ویکسن باید از کیفیت اپتیکی و نوری بالاتری نسبت به بقیه مدل هاش (( 12x80 , 20x80 , 16-40x80 , 30x80 )) داشته باشه ، اگر خاطرتون باشه در سال های گذشته که سطح کیفی دوربین ها مانند دوربین های امروزی نبود ، از روش تناسب مقدار بزرگنمایی دوربین بر دهانه یا عدسی شیئی استفاده می کردند ، و در این روش دوربینی دارای کیفیت اپتیکی و نوری بهتری بود که قطر دهانه یا عدسی آن 5 برابر مقدار بزرگنمای دوربین باشد ، مانند دوربین های : 7x35 , 8x40 , 10x50
    این روش که می فرمایید همچنان یکی از راه های خوب در انتخاب دوربین های مناسب برای مصارف خاص می باشد! و در راحتی چشم بخصوص در نور کم تاثبر مستقیم داره!
    این عدد که فرمودید اگر از 5 بیشتر باشه، دوربین برای زمانهایی که نور کم هست کاربرد بیشتری دارد و برعکس هرچه این عدد از 5 کوچکتر باشد، دوربین نیازمنده نور بیشتری برای شفافیت خواهد بود! (دوربین های نظامی معمولا دارای عددی بزرگتر از 5 می باشند!)
    اما در مورد دوربین ویکسن که فرمودید، اگر بنای مقایسه شما صرفا بر اساس این عدد باشد، دوربین 12X80خیلی بهتر خواهد بود!!!
    جالبه !! جدیدا تبلیغی در سایت های ایران انجام می شود مبنی بر فروش یک دوربین دید در شب و وقتی عکس تصاویرش را مشاهده می کنید متوجه می شوید یک دوربین 15X32 بیشتر نیست!!! (من نفهمیدم این دوربین چطور می خواهد باعث افزایش کنتراست تصویر در شب شود؟؟)
    طبق این روش ((که از درست یا غلط بودنش اطلاع ندارم)) دوربین 16x80 Vixen باید کیفیت اپتیکی بالاتر و وضعیت نوری بهتری نسبت به بقیه مدل هاش داشته باشه ، چون دقیقاً دهنه 80 این دوربین 5 برابر بزرگنمایی 16x دوربین می باشد : 16x5=80
    در مورد حرف بنده منظورتون رو درست نمی فهمم، اگر می خواهید بدانید چرا من گفتم 15X70 (که البته قبلا اشتباها 10X بود) بدلیل سبکی، قیمت مناسب و موجود بودن دوربین در ایران بود.
    این سری Gaint VIXEN که شما مدل های گوناگونش رو اشاره کردید سری خوب دوربین های VIXEN می باشد.
    در این لیست یک دوربین 16-40x80 هم موجود بود که به نظر بنده به هیچ عنوان به خرید یک دوربین زوم دار فکر نکنید!!!! حتی اگر شرکت سازنده آن خیلی معنبر باشه!
    لیست زیر هم چند نمونه از مدل های با کیفیت این شرکت است
    BT-ED70S
    BT81S-A
    BT125-A
    نکته جالب توجه در این مدل ها اینه که در آنها علاوه بر بزرگنمایی به دیافراگم و فاصله کانونی تاکید شده است.
    ویرایش توسط msh2200 : Wednesday 19 February 2014 در ساعت 22:48
    suzanfire و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    4653

بعد از مدتها بالا پایین کردن برای خرید دوچشمی چند منظوره بالاخره به یک 15X70 مدل NightSky رسیدم!
    وقتی برای طی مراحل خرید با شرکت ----- شب تماس گرفتم متوجه شدم بخاطر افزایش قیمت دلار 400 هزار ناقابل قیمت دوربین رو افزایش دادند!!

کلا برخی از این دوستان وارد کننده خیلی منصف تشریف دارند!
    به سیر صعودی قیمت دوربین توجه کنید:
    قیمت دوربین 380$ -- قیمت دلار 1500 تومان === قیمت مصرف کننده در ایران: 700.000 تومان!!!!!!

قیمت دوربین 380$-- قیمت دلار 3000 تومان=== قیمت مصرف کننده در ایران:1.300.000 تومان !!!!!!

قیمت دوربین 380$ -- قیمت دلار 3200 تومان === قیمت مصرف کننده در ایران 1.700.000 تومان!!!!!!

تازه خیلی منت سرم هم گذاشتند که الان داریم ضرر می کنیم چون وقتی ما جنس تازه وارد می کنیم افزایش قیمت داریم و دلاری که شما حساب می کنید بدون درنظر گرفتن هزینه حمل هست!(بماند که از دهنش در رفت و گفت: یکسال که قیمتش 1300000 بود چرا نخریدی! بعد می گه تازه وارد کردیم!!!)

از طرفی من ماندم یعنی این شرکت ها زمان وارد کردن جنس به ایران این اجناس را بصورت انفرادی وارد می کنند که هزینه حمل را برای هرکدام حساب می کنند؟؟

حالا با این اوصاف کسی شرکت مطمئنی برای خرید اجناس خاص و معتبر مثل دوربین دوچشمی سراغ داره یا راهی می شناسه که بشه به یک جنس خاص دسترسی پیدا کرد؟ چون تصمیم گرفتم یک Orion Resolux 15X70 را خریداری کنم (حتی اگر قیمتش با این دوربین موجود یکی بشه) و نیاز به مشاوره یا معرفی مکانی دارم که این مدل را داشته باشه!
    دوستانی که ساکن قشم هستند و یا به قشم مسافرت کرده اند جایی را سراغ دارند که برای خرید دوربین دوچشمی مناسب باشد؟
    E.Fattahi، suzanfire و hamed.baheri تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 12 از 22 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین