صفحه 13 از 22 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 215
Like Tree313تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین دوچشمی برای سفر و تفریح

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

درود..

مدتی است که در فکر خرید یک دوربین دوچشمی برای خواهر زاده خود بعنوان هدیه هستم..با تمامی گرفتاری های روزمره خواستم در اینترنت تحقیقی کنم و در طی این فرآیند، به این نتیجه رسیدم که تشکری ویژه از جناب msh2200 داشته باشم..حال به چه دلایلی؟

ابتدا در سایت دیجی کالا یک دوربین دوچشمی Nightsky 28x110 MS رسیدم که نظرم را بخود جلب کرد..هرچه در اینترنت جستجو کردم،نام و نشانی از این شرکت ندیدم..تا اینکه متوجه شدم جناب msh2200 در این باره گفته اند:"یه چک در اینترنت بفرمایید شرکت معروفی به نام NightSky اصلا وجود داره؟"

پس از آن و در گشت و گذار مجدد به این گزینه رسیدم: williamoptics 22x70

William Optics - 22x70 APO Binoculars

متاسفانه این محصول از رده تولید خارج شده است و حتی در Ebay نیز موجود نیست..تنها در تارنمای فروشگاه آسمان شب آن را ملاحظه نمودم که نمی دانم هنوز موجود دارند یا خیر..ظاهرا به تماس های ارسالی از کافرستان دل خوشی نشان نمی دهند!

در مورد این دوربین دوچشمی مطلب زیر نظرم را جلب نمود:

Comparing Binoculars - GO22x85, WO22x70, Tak22x60 - Binocular Reports - Articles - Articles - Cloudy Nights

که در انتها متذکر شده بود دوربین دوچشمی Takahashi Astronomer 22x60 کیفیت تصویر بسیار خوبی از خود ارائه می دهد که دیگر دو دوربین مقایسه شده با آن که یکی از آنها همان ویلیم اپتیک بود،چنین نیستند..
    یادم افتاد جناب msh2200 در این باره گفته بودند:"محصولات شرکت takahashiamerica .."

متاسفانه این دوربین نیز از رده خارج شده است و حدود قیمت آن نیز 2000 دلار امریکا بوده است:

Land Sea & Sky

پس از آن متوجه شدم که شرکت Nightsky از شرکت Oberwerk تقلید می کند که در امریکا دفتر دارد و اخیرا دوربین های Garrett را نیز به مجموعه خود افزوده است..

این شرکت Oberwerk دارای دوربین های نسبتا بزرگ بوده و ظاهرا کیفیت خروجی آنها نیز قابل توجه است(که بازهم جناب msh2200 در مورد این دوربین های دو چشمی توضیحاتی داده بودند) :

Oberwerk High-Performance Optics for Earth and Sky

در این بین دوربین 28x110 Oberwerk قابل توجه بود:

Garrett

همچنین Garrett Optical 30x100 نیز نظرم را جلب نمود:

Garrett Optical 30x100 Binoculars - 100mm and Larger Binoculars - Articles - Articles - Cloudy Nights

در اینجا نیز مقایسه ای بین برخی محصولات Oberwerk و Garrett انجام شده است:

CN Report: Bincoular Tests & Comparisons - Binocular Reports - Articles - Articles - Cloudy Nights

در نهایت نیز به محصولات زیرین رسیدم که سوای قیمت،از کیفیت ساخت و سازندگان آن ناآگاهم!

Giant Binoculars (100mm aperture and more)

و اما سوال بنده از جناب msh2200 آنکه با اوصاف فوق ،قبول زحمت فرموده و بفرمایند در رده 28x100 و یا موارد مشابه آن(20x100)،چه مورد و یا مواردی را برای خرید پیشنهاد می کنند؟

بیشترین مورد استفاده طبیعت و پرنده و اجرام آسمانی(ظاهرا چیزی از قلم نیفتاد!)

سپاس

بدرود تا درودی دیگربار..
    viva_utopia تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

تا ایشون جواب شما را بدهند من یک سوال از شما دارم!
    متوجه هستید بزرگنمایی حدود 20 برابر یعنی چقدر؟!
    الان که دارم این پستو میزنم تو هتل در حال خوردن صبحانه هستم و دارم به این فکر میکنم که اگر این دوربین دوچشمی همراهم (الیمپوس 50-10) کمی بزرگنمایی کمتری داشت، مثلا 40-8 چقدر بهتر بود!
    بدونه سه پایه بالاتر از بزرگنمایی 10 راه ندارد!
    msh2200 تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    194

ا
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    متوجه هستید بزرگنمایی حدود 20 برابر یعنی چقدر؟!
    درود...
    سپاس از پاسخ گویی..بله متوجه مطلب فوق هستم..این را که فرمودید یاد مطلب جالبی افتادم که البته آف تاپیک است و بابت آن معذرت می خواهم..

یک فرق اساسی بین یک فرد آمریکایی و یک فرد اروپایی و یا آسیایی تبار،در باز تعریف فاصله و زمان است..مثلا برای یک اروپایی-آسیایی تبار،صد کیلومتر فاصله زیادی محسوب می شود..ولی برای یک امریکایی خیر..یعنی اگر یک امریکایی به شما بگوید که روزانه صد مایل مسیر رانندگی محل کار و زندگی وی است(که بعبارت بهتر می شود دویست مایل)،شما و یک اروپایی تبار تعجب می کنید،ولی برای امریکایی این فاصله مثلا معادل مسیر تهران-کرج در تردد روزانه برای ماست!

بالعکس،اگر به یک فرد امریکایی بگویید پنجاه سال پیش فلان اتفاق افتاد،زمان بسیار زیادی برای وی برای مملکتی با قدمت تاریخی دویست و اندی سال تداعی می شود.درحالیکه برای بنده و یا یک اروپایی تبار،واقعه تاریخی پنجاه سال پیشین در مقایسه با قدمت طولانی تاریخی که داریم،چیزی نیست!

بدرود تا درودی دیگربار..
    msh2200، azarigh و Nima Sadigh تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها

و اما سوال بنده از جناب msh2200 آنکه با اوصاف فوق ،قبول زحمت فرموده و بفرمایند در رده 28x100 و یا موارد مشابه آن(20x100)،چه مورد و یا مواردی را برای خرید پیشنهاد می کنند؟

بیشترین مورد استفاده طبیعت و پرنده و اجرام آسمانی(ظاهرا چیزی از قلم نیفتاد!)

سپاس

بدرود تا درودی دیگربار..
    درود
    خوب شما ظاهرا در کانادا هستید و دستتون برای خرید خیلی بازتر از ماست!
    اول از همه یک نکته در متن شما نظرم را جلب کرد!
    که در انتها متذکر شده بود دوربین دوچشمی Takahashi Astronomer 22x60 کیفیت تصویر بسیار خوبی از خود ارائه می دهد که دیگر دو دوربین مقایسه شده با آن که یکی از آنها همان ویلیم اپتیک بود،چنین نیستند..
    یادم افتاد جناب msh2200 در این باره گفته بودند:"محصولات شرکت takahashiamerica .."
    بنده نظر کاملا متفاوتی در مورد تاکاهاشی نسبت به NightSky دارم و فکر کنم قبلا هم عرض کردم!
    محصولات این شرکت یکی از بهترین محصولات نجومی هست!
    اما از این مسائل که بگذریم، بدون در نظر گرفتن برخی موارد بین مدلهای پیشنهادی و با توجه به نوع کاربری البته 20X100 انتخاب معقولانه تری خواهد بود!
    اگر برای طبیعت صرفا می خواستید که کلا باید به فکر عدسی چشمی کوچکتر باشید!
    اگر برای نجوم صرفا می خواستید این انتخاب خیلی خوبه و دلایلش هم نیاز شد عرض خواهم کرد.

اما در کل همانطور که قبلا هم مطالبی عرض کردم مجدد هم تکرار می کنم!
    1- برای خرید دوربین دوچشمی اول باید سقف هزینه شما برای دوربین (صرفا دوربین بدون سه پایه) در نظر گرفته شود
    2- کاربر شما باید مشخص باشد (که البته زحمتش را کشیدید!)
    بنده پیشنهاد می کنم شما یک سقف قیمت بدهید تا بنده اگر توانستم راهنماییتان کنم!
    من اگر جای شما باشم و بازار وسیعی مثل شما داشته باشم خیلی انتخابهای بهتری خواهم کرد.
    اما در مورد محصولات Night Sky و Oberwerk و Garret و حتی Orion اگر بیشتر در شکل دوربین های هم رده آنها دقت کنید متوجه می شوید شباهت های بسیار زیادی به هم دارند که بنظر بنده توسط یک شرکت تولید می شوند (اگر اشتباه نکنم شرکتی تحت عنوان United Optic چین)! تفاوتشان در این است که شرکت های سازنده سفارش به نام شرکت خودشان می دهند!
    البته این حرف بنده نقض کننده نظر قبلی من نیست که گفتم اصلا NightSky وجود نداره! چون این برند اساسا ایرانی هست و متاسفانه قیمتهای نجومی آنها با قیمت محصولات مطرح دنیا برابری می کنه! (بنده هنوز نمی دانم چرا باید اینطور باشد! دوربین 15X70 این مارک حدود 1.700 میلیون تومان قیمت گذاری می شود (زمانی که دلار 3100 بود) در حالی که همتای Orion ای آن حدود 300 دلاره!)
    چون قصد دارم این پست طولانی نشود جنابعالی اگر تمایل داشتید به ادامه بحث و معرفی محصولات دیگر، لطفا به همراه سقف قیمت بفرمایید تا بنده در حد دانش ناچیزم بتوانم کمکی کرده باشم.
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Wednesday 7 January 2015 در ساعت 21:04
    esfandiyar2002، Behzad43 و S_Mahdi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200
    درود..بنده نظر کاملا متفاوتی در مورد تاکاهاشی نسبت به NightSky دارم و فکر کنم قبلا هم عرض کردم!
    محصولات این شرکت یکی از بهترین محصولات نجومی هست!
    درود..
    بله ،بله..فرموده بودید..انصافا همینطور است.چون قیمت یک دوربین دوچشمی 20X100 آن حدود 2000 دلار بوده است( ظاهرا Discontinue شده است!)

اما از این مسائل که بگذریم، بدون در نظر گرفتن برخی موارد بین مدلهای پیشنهادی و با توجه به نوع کاربری البته 20X100 انتخاب معقولانه تری خواهد بود!
    اگر برای طبیعت صرفا می خواستید که کلا باید به فکر عدسی چشمی کوچکتر باشید!
    اگر برای نجوم صرفا می خواستید این انتخاب خیلی خوبه و دلایلش هم نیاز شد عرض خواهم کرد.
    شما در صورت امکان و قبول منت،علل آن را بفرمایید..حداقل فایده آن،اضافه شدن معلومات ناقص بنده خواهد بود!(بیادم مانده حدیثی در باب زکات علم در دوره ای دور در دبیرستان خوانده بودم که نمی دانم چه کسی آن را گفته و خطاب به چه موردی..اما ظاهرا خطاب آن شامل حال بنده شد!)

بنده پیشنهاد می کنم شما یک سقف قیمت بدهید تا بنده اگر توانستم راهنماییتان کنم!
    من اگر جای شما باشم و بازار وسیعی مثل شما داشته باشم خیلی انتخابهای بهتری خواهم کرد.
    خوشبختانه در این یک مورد با توجه به خرید قسطی بدون بهره،مشکلی وجود ندارد..ولی بگمان بنده مبلغی بین حداقل 500 دلار تا حداکثر 1500 دلار مناسب است..(البته اگر دوربینی 1501 دلار شد،یا 1901 دلار،لطفا دریغ نفرمایید!)

اما در مورد محصولات Night Sky و Oberwerk و Garret و حتی Orion اگر بیشتر در شکل دوربین های هم رده آنها دقت کنید متوجه می شوید شباهت های بسیار زیادی به هم دارند که بنظر بنده توسط یک شرکت تولید می شوند (اگر اشتباه نکنم شرکتی تحت عنوان United Optic چین)! تفاوتشان در این است که شرکت های سازنده سفارش به نام شرکت خودشان می دهند!
    عجب!بنده این را نمی دانستم..بنده از یک ویلیام اپتیک 10X50 و یک محصول Kowa 32X82 استفاده می کنم..امیدوارم این دومحصول چینی نبوده باشند!

...تا بنده در حد دانش ناچیزم بتوانم کمکی کرده باشم.
    ارادتمند
    بسی لطف می کنید..همشیره زاده اینجانب چون علاقمند به مطالعه نجوم آماتوری است(برای بنده تعریف آسمان در شمار فراوان ستارگان و ماه و خورشید خلاصه می شود و فقط می دانم منظومه شمسی چه سیاراتی در خود دارد و کهکشان چیست و کهکشان ما کدام است..از مابقی مطالب تخصصی نجوم،بنده معاف هستم!چون زمانی که به نجوم در نوجوانی در چندین دهه گذشته علاقه نشان می دادم،ابوی بنده در جمله ای قصار و حکیمانه با زدن کشیده ای آبدار به بنده فرموده بودند که در آسمان چیزی پیدا نمی شود و هرچه هست در زمین است و بس و کسانی که در آسمان بدنبال چیزی هستند در حال ترسیم تخیلات هستند! اما بنده نمی خواهم دایره تفسیر این جمله قصار خانوادگی آن بزرگ خاندان ، بدلیل گرانی همیشگی وسایل نجوم مشمول همشیره زاده بنده هم بشود!)

سوالی هم در مورد تلسکوپ دارم که در بخش مربوطه خواهم پرسید..
    از اینکه حوصله کرده،وقت گذاشته،مطلب بنده را مطالعه می کنید و برای آن پاسخی تهیه می کنید،سپاسگزارم..

بدرود تا درودی دیگربار

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها

شما در صورت امکان و قبول منت،علل آن را بفرمایید..حداقل فایده آن،اضافه شدن معلومات ناقص بنده خواهد بود!(بیادم مانده حدیثی در باب زکات علم در دوره ای دور در دبیرستان خوانده بودم که نمی دانم چه کسی آن را گفته و خطاب به چه موردی..اما ظاهرا خطاب آن شامل حال بنده شد!)
    ببینید اجرامی که در آسمان وجود دارند و با یک دوربین دوچشمی می توان آنها را یافت شامل
    1- سیارات
    2- اجرام مسیه
    شامل برخی سحابی ها
    کهکشانها
    3- برخی وقایع خاص مانند
    رویت هلال (که بحث کاملا جذاب و جدید هست)
    خورشیدگرفتگی (کسوف)
    ماه گرفتگی (خسوف)
    مقارنه ها
    اختفا
    4- مشاهده ستاره های خاص
    ستاره های دو قلو
    احتمالا ستاره های متغیر
    اشاره کرد.
    در اکثر موارد فوق برخلاف تفکرات عامه مردم چیزی که باعث بهبود رویت می شود نه بزرگنمایی بلکه کنتراست و روشنایی تصویر هست. این مسئله در خصوص سحابی ها بیشتر خود را نشان می دهد و ملموس تر می باشد.
    بنابراین یک دوربین 28X100 که دارای توان گرداوری نور 3.8 می باشد قابل مقایسه با یک دوربین 20X100 که توان گرداوری نور 5 را دارد نیست!
    بخصوص که چشم انسان را برابر عدد 5 در نظر می گیرند.
    در این حالت شخص استفاده کننده از دوربین راحت تر اجرام اعمال آسمان را تشخیص می دهد تا کسی که دوربینی مثل 28X100 دارد.
    این تفاوت را صرفا زمانی متوجه می شوید که به یک جرم مشخص در آن واحد با دو دوربین نگاه کنید.

خوشبختانه در این یک مورد با توجه به خرید قسطی بدون بهره،مشکلی وجود ندارد..ولی بگمان بنده مبلغی بین حداقل 500 دلار تا حداکثر 1500 دلار مناسب است..(البته اگر دوربینی 1501 دلار شد،یا 1901 دلار،لطفا دریغ نفرمایید!)
    خوب با این رنج قیمت شما من پیشنهاد می کنم محصولات شرکت Vixen بخصوص مدلهای 16X80 و 20X80 نگاهی بکنید!
    من سابقه استفاده از مدل 20X80 را دارم که واقعا عالیه!
    M2080 20x80

البته مدلهای قوی تری هم هستند که قیمتشان بالای 2000 دلار خواهد بود.
    مثلا این مدل از شرکت Steiner که عالیه M2080

اما اگر اپتیک قوی تر مورد نظر شماست پیشنهاد می کنم به محصولات شرکت Barska نگاهی بندازید.
    این محصولات از نظر قیمت مناسبت تر هستند (بنده سابقه کار با این مدل را ندارم ولی بنظر می رسه کیفیت خوبی داشته باشند.)
    پیشنهاد من هم این مدلهاست

AB12414 - 25x100 WP Cosmos Binoculars

اگر دنبال یک اپتیک خوب، قوی و داری زوم بدون ضرر برای دوربین هستید این مدل دیگه محشره
    AB10520 - 20x,40x100 Binocular Telescope
    نمونه این محصول در سبد کالای شرکت Oberwerk هم موجوده مثل
    Oberwerk 25/40x100mm
    که بدلیل مقاومت ساختار بدنه سنگین هستند.

مشابه این محصولات در لیست شرکت Vixen هم وجود داره که این شرکت برای سبکی بیشتر معمولا قطر عدسی شیئی را بیشتر از 80 در نظر نمی گیره مثل مدل زیر
    VIXEN BT81S-A Astronomical Binoculars
    ظاهرا با تمام تجهیزاتش حدود 2000 دلاره که به قیمت شما نزدیکه!
    مدلهای دیگه ای هم داره که بصورت کلی لینکش این هست
    Astro Vixen
    M2080 20x80

M2080 20x80

اما در مقام مقایسه بین دو شرکت OberWerk و Vixen انتخاب سخته!
    Oberwerk درسته که شاید در چین تولید بشه ولی واقعا کیفیت ساخت عالی داره از طرفی از کیفیت ساخت تجربه و قدکت ویکسن هم نمی شود گذشت. لذا پیشنهاد می کنم اگر دوربینی قویتر از ویکسن مورد نظر شماست سراغ Oberwerk بروید و به این مسئله که این برند کجا تولید می شود فکر نکنید. چون پشتیبانی خوبی از شرکت خواهید داشت.
    این هم یک رویو از بهترین دوربین های نجومی سال 2015

عجب!بنده این را نمی دانستم..بنده از یک ویلیام اپتیک 10X50 و یک محصول Kowa 32X82 استفاده می کنم..امیدوارم این دومحصول چینی نبوده باشند!
    مهم کشور سازنده نیست! مهم نوع استفاده شما و کیفیت ساخته که در مورد محصولات شما شک نکنید اگر فرض بر محال چینی هم باشه عالی هستند. هرچند ویلیام تا جایی که من خبر دارم چینی نیست مدل دیگر هم چون آشنایی نداشتم و از طریق شما آشنا شدم مطمئنم چینی نیست!
    باز هم سوال یا ابهامی بود بنده در خدمتم
    ارادتمند
    esfandiyar2002، ata_m3، viva_utopia و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

درود
    دوستان من تازه کارم و قصد دارم برای نجوم اماتوری یه دوچشمی بخرم . ولی دقیقا نمیدونم چی بخرم که مناسب باشه ؟؟!
    محدودیت بودجه هم دارم تا 400-450 نهایت بتونم خرج کنم .
    بعد یه سوال هم دارم چرا میگن نباید بدون فیلتر به ماه نگاه کرد ؟؟ آسیبی به چشم میزنه یا دوربین ؟

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan_messi نمایش پست ها
    درود
    دوستان من تازه کارم و قصد دارم برای نجوم اماتوری یه دوچشمی بخرم . ولی دقیقا نمیدونم چی بخرم که مناسب باشه ؟؟!
    محدودیت بودجه هم دارم تا 400-450 نهایت بتونم خرج کنم .
    بعد یه سوال هم دارم چرا میگن نباید بدون فیلتر به ماه نگاه کرد ؟؟ آسیبی به چشم میزنه یا دوربین ؟
    درود
    1- بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید برای دوربین صرفا هست یا برای سه پایه هم هزینه جدا در نظر دارید؟
    2- ژانر کاری نجومی شما چه خواهد بود (رویت هلال، اجرام مسیه، سیارات)
    3- استفاده از فیلتر تاثیراتی در رویت ماه داره! حالا منظور شما از فیلتر کدام نوع فیلتر هست؟ فیلترهای نجومی یا کاهنده نور؟
    ارادتمند
    erfan_messi تشکر می‌کند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    1- بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید برای دوربین صرفا هست یا برای سه پایه هم هزینه جدا در نظر دارید؟
    2- ژانر کاری نجومی شما چه خواهد بود (رویت هلال، اجرام مسیه، سیارات)
    3- استفاده از فیلتر تاثیراتی در رویت ماه داره! حالا منظور شما از فیلتر کدام نوع فیلتر هست؟ فیلترهای نجومی یا کاهنده نور؟
    ارادتمند

1 : فقط برا دوربین هست . برای 3 پایه باید کمی بعد هزینه کنم تا پول دستم بیاد . (قیمت 3 پایه خیلی گرونه و بیشتر از قیمت دوربینه برا همین باید بودجش تامین بشه )
    2 : اجرام مسیه و سیارات
    3 : والا اطلاع زیادی در مورد فیلترها ندارم ولی چند جایی که رفتم برای خرید دوربین این مطلبو گفتن .

سپاسگذارم
    ویرایش توسط erfan_messi : Wednesday 14 January 2015 در ساعت 13:40

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan_messi نمایش پست ها
    1 : فقط برا دوربین هست . برای 3 پایه باید کمی بعد هزینه کنم تا پول دستم بیاد . (قیمت 3 پایه خیلی گرونه و بیشتر از قیمت دوربینه برا همین باید بودجش تامین بشه )
    2 : اجرام مسیه و سیارات

سپاسگذارم
    درود
    با بودجه ای که فرمودید انتخابتون محدود می شه و خیلی هم جالب نخواهد بود
    لذا من ترجیح می دهم اول مدل مناسب را به شما معرفی کنم و بعد به دنبال برند باشیم
    بنظر بنده برای کار شما دوربین هایی تو رنج 20X90 تا 25X100 خوبه!
    اگر کیفیت دوربین از نظر اپتیک بالا باشه می شود به 20X80 هم فکر کرد!
    اگر هم تخصصی تر و برای رویت هلال هم بخواهید کار کنید می توانید به 15X70 فکر کنید!

اما با توجه به بودجه شما فقط انتخاب بین دوربین های 15X70 خواهد بود که اگر قصد فعالیت جدی نجومی را دارید در آینده نچندان دور مجبور به تعویض خواهید شد.
    بنابراین پیشنهاد می کنم سقف هزیتون را تا حد خرید یک دوربین مثل 20X90 (حدود 750) افزایش دهید تا انتخاب نسبتا خوبی داشته باشید.
    البته دوربینهایی مثل 15x70 با قیمت هایی حدود 2 میلیون تومان هم هست! و از قدیم گفتند هرچقدر پول بدی ....

3 : والا اطلاع زیادی در مورد فیلترها ندارم ولی چند جایی که رفتم برای خرید دوربین این مطلبو گفتن .
    اون افراد خیلی شکر میل فرمودند.
    البته با استفاده از فیلتر می شود تغییراتی در سطح ماه و رنگهای آن و حتی تا حدود شارپی سطح ماه داد ولی برای رویت ماه با دوربین دوچشمی هیچ مشکلی برای چشم پیش نمیاد!
    البته اگر بتوانید در زمانهایی که ماه کامل است به روشی نور ورودی را کم کنید شرایط بهتر می شود و چشم نور کمتری دریافت می کند و در نتیجه کمتر اذیت می شود.
    ولی در مورد خورشید حتما باید از فیلتر مایلار استفاده کنید و در غیر این صورت خطر آسیب دیدن چشم حتمی خواهد بود.
    ارادتمند
    erfan_messi و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 13 از 22 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... آخرینآخرین