صفحه 16 از 22 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 215
Like Tree313تشکر

موضوع: مناسب ترین دوربین دوچشمی برای سفر و تفریح

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط reza76622201 نمایش پست ها
    سلام بر اساتید گرامی. وقتتون بخیر. توی چند انجمن بررسی کردم دیدم در انجمن شما افراد با تجربه و متخصص خوبی در زمینه دوربینهای شکاری یا همون دو چشمی هست.
    بنده می خوام یه دوربین دو چشمی بخرم و معیارهام هم اینه:
    1) می خوام از بهترین برند و بهترین کیفیت باشه.
    2) توی ایران راحت بتونم با قیمت مناسب تهیه کنم(نه اینکه با قیمت جهانیش خیلی اختلاف داشته باشه).
    3) از نظر مالی شما فرض کنید بنده هیچ محدود نداشته باشم.(مثلا تا 4000000 تومانم شاید اگر ببینم ارزش داره هزینه کنم).
    4) از همه مهمتر اینکه کوجک و کم وزن و جمع و جور باشه و وزنش کم باشه که مثل یک دوربین کامپکت بتونم همه جا راحت ببرمش. حتی اگر توی جیب احیانا جا بشه که دیگه عالیه(مثل دوربین دیجیتال Sony RX100M3 که یک کامپکت شاهکار محسوب میشه)
    5) بیشترین ضریب بزرگنمایی رو داشته باشه.
    6) بیشتر برای طبیعت می خوام اما اگر برای رصد آسمان هم خوب باشه که چه بهتر.
    7) اگر می دونید دوربینهای Roof از نظر مقاومت و خراب نشدن بهترند ترجیحا Roof باشه.
    8) توی شب هم تا حدی جوابگو باشه.
    9) با دوام و سگ جون باشه و ظریف نباشه که با یک زمین خوردن خراب بشه.
    البته می دونم که تمام این خوبیها یکجا جمع نمیشه , اگر شما اساتید جای من بودید با این معیارها و اولیتهایی که عرض کردم چه دوربینی رو انتخاب می کردید و به نظرتون بهترین جا برای خریدش توی ایران کجاست و قیمت حدودیش چنده؟

ترجیحا دوستانی که تجربه عملی دارن بهم پاسخ بدن ممنون میشم
    ممنون از اینکه وقت گذاشتید و مطالب بنده رو خوندید. پیشاپیش ممنون از پاسخی که میدید.
    چرا کسی کمک نمی کنه!

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

چرا کسی کمک نمی کنه!
    فک میکنم مطالب این تاپیک رو حتی بطورخلاصه مطالعه کنید حتما راهنمایی خواهیدشد.
    reza76622201 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

چرا کسی کمک نمی کنه!
    از گوگل بپرس اون همه چیزو میدونه از همه هم بهتر میدونه.
    بشخصه فکر کنم در مورد بند 5 معیارهاتون باید تجدید نظر کنید. بزرگنمایی بیشتر از 10هیچ جوره روی دست جواب نمیده و سه پایه میخواد. مگر اینکه برای کارهای خاصی نیاز داشته باشید و ....
    شاید بعضی از مدلهای سری ال کنون که لرزه گیر هم دارند برای شما مناسب باشد. اما باطری میخورن و کمی هم گران هستند.
    در مورد بازار ایران و امکان پیدا کردنشان هم اطلاعی ندارم!
    msh2200 و reza76622201 تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

چرا کسی کمک نمی کنه!
    درود
    خیلی عجله دارید!
    بحثتون هم مفصله و پاسخش خیلی گسترده!
    اجازه بدید به زودی خدمتتون عرض خواهم کرد (هم در تاپیک و هم پیام خصوصی ای که ارسال کردید)
    ارادتمند
    reza76622201، kiavash و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    خیلی عجله دارید!
    بحثتون هم مفصله و پاسخش خیلی گسترده!
    اجازه بدید به زودی خدمتتون عرض خواهم کرد (هم در تاپیک و هم پیام خصوصی ای که ارسال کردید)
    ارادتمند
    ممنون از لطفتون. خودم الان بین دو مدل موندم :
    Zeiss Victory Compact 10*25T
    Swarovski CL pocket 8*25

آیا به نظر شما تا رنج زیر 3 میلیون اینها بهترین هستند و اینکه کدومش بهتره؟
    اگر پیشنهاد بهتری هم دارید که ممنون میشم. ممنون از توجه شما و تمامی دوستان.

تشکر کرده
    4653

سلام بر اساتید گرامی. وقتتون بخیر. توی چند انجمن بررسی کردم دیدم در انجمن شما افراد با تجربه و متخصص خوبی در زمینه دوربینهای شکاری یا همون دو چشمی هست.
    بنده می خوام یه دوربین دو چشمی بخرم و معیارهام هم اینه:
    1) می خوام از بهترین برند و بهترین کیفیت باشه.
    درود
    من هر پارامتر را بصورت جدا خدمتتون توضیح می دم.
    در مورد بند 1 که مد نظرتون بهترین برند و بهترین کیفیته یعنی اینکه باید توقع قیمت بالا حتی بالاتر از 4 میلیون را هم داشته باشید.
    تقریبا بهترین برند های بازار زایس، لایکا و بعد اشنایدر، زاوارفسکی و ... هستند. در این بین یک برند خیلی خوب ژاپنی هم وجود داره به نام ویکسن
    این برند های موجود در ایران هستند که قیمتشون هم بالاست. برای تشخیص به صرفه بودن خرید باید اول در بازار بگردید و ببینید چی هست و بعد از انتخاب مناسب به پارامتر های ذکر شده در زیر، بررسی کنید قیمتش به قیمت دلاری نزدیکه یا نه.
    در نظر داشته باشید، دوربین دوچشمی و تلسکوپ کالاهای لوکس هستند و درصد گمرکی حدود 100% دارند. بنابراین قیمت بالای این کالا در برخی از شرکت ها توجیه پذیر خواهد بود.

2) توی ایران راحت بتونم با قیمت مناسب تهیه کنم(نه اینکه با قیمت جهانیش خیلی اختلاف داشته باشه).
    برند های فوق را در ایران می توانید پیدا کنید. ولی برای قیمت همانطور که عرض کردم باید بگردید. برخلاف جاهای دیگه نمی شود یک مدل را در اینترنت پیدا کرد و بعد تو کشور گشت دنبالش. بلکه باید برعکس عمل کنید.

3) از نظر مالی شما فرض کنید بنده هیچ محدود نداشته باشم.(مثلا تا 4000000 تومانم شاید اگر ببینم ارزش داره هزینه کنم).
    فاکتور های تاثیر گذار در قیمت نهایی شامل
    1- کیفیت اپتیک
    2- کیفیت بدنه
    3- بزرگنمایی
    4- قابلیت های جانبی
    5- امکان مقاومت در برابر بخارگرفتگی و ...
    می باشد که در قیمت نهایی تاثیر بسزایی خواهد داشت.
    اخیرا در یکی از برند ها مدلهایی دیدم که برای دریا نوردی ساخته شده بود و علاوه بر داشتن خاصیت هیبوفوبیک لنز ها (آبگریزی) حتی در مواردی قابلیت شناور شدن روی آب را داشت.

قطعا این موارد تاثیر بسیار مهمی در قیمت نهایی می گذارد.

4) از همه مهمتر اینکه کوجک و کم وزن و جمع و جور باشه و وزنش کم باشه که مثل یک دوربین کامپکت بتونم همه جا راحت ببرمش. حتی اگر توی جیب احیانا جا بشه که دیگه عالیه(مثل دوربین دیجیتال Sony RX100M3 که یک کامپکت شاهکار محسوب میشه)
    بزرگنمایی و ابعاد نسبت مستقیم با هم دارند. بنابراین اگر شما دوربینی بخرید که بزرگمنایی بالا را با ابعاد کوچک فراهم کند، شاهد افت کیفیت تصویر بخصوص در نور کم خواهید بود.
    از تقسیم ابعاد عدسی شیئی بر بزرگنمایی عددی بدست خواهد آمد که در واقع خروجی نور یک دوربین است. چشم انسان برای دریافت راحت و بدون فشار تصویر نیاز به خروجی نور 5 دارد. حالا هرچقدر از 5 به سمت 0 برویم، کیفیت و شارپی تصویر کم خواهد شد. و هرچقدر از 5 به سمت بالا برویم شاهد افزایش کنتراست و بخصوص شارپی و کیفیت در نور کم هستیم.

نکته همه اینه که در انتخاب یک دوربین سلسله ای از پارامتر ها در کنار و بررسی ان با نیاز فرد به انتخاب دروبین مناسب منتهی خواهد شد.

5) بیشترین ضریب بزرگنمایی رو داشته باشه.
    همانطور که عرض کردم ضریب بزرگنمایی نسبت مستقیم به کیفیت و ابعاد داره! و باز هم این مورد با بند 4 منافات خواهد داشت.
    6) بیشتر برای طبیعت می خوام اما اگر برای رصد آسمان هم خوب باشه که چه بهتر.
    اگر رصد آُسمان را جدی می خواهید دنبال کنید و در طبیعت هم قصد استفاده از دوربین بر روی دست را دارید، باید به فکر تهیه دو دوربین مجزا باشید.
    انتخاب ترکیبی هر دو مورد، موجب افزایش ابعاد خواهد شد.

7) اگر می دونید دوربینهای Roof از نظر مقاومت و خراب نشدن بهترند ترجیحا Roof باشه.
    صحبت سر Roof یا Prism نیست!
    هر دو خوب هستند. سریهای Roof به دلیل نوع طراحی کم حجم تر و بعضا مقاومت خوبی دارند اما برای نگهداری از یک دوربین دو چشمی (در هر ابعادی) مهمترین اصل جلوگیری از ضربه خورد به دوربین می باشد.

8) توی شب هم تا حدی جوابگو باشه.
    یعنی چی؟ مادون قرمز می خواهید بخرید؟
    یا اینکه تو شب بشه صرفا آسمان و محل های دارای نور را مشاهده کرد؟

9) با دوام و سگ جون باشه و ظریف نباشه که با یک زمین خوردن خراب بشه.
    همانطور که بالاتر اشاره کردم، دوربین دوچشمی هر چقدر هم مقاوم باشه، مهمترین دشمنش ضربه است. البته ضربات اتفاقی را بسیاری از دوربین های با کیفیت مقاومت نشان می دهند و اما نه به این معنی که کلا بی خیال حفاظت از دوربین باشید.

بعد از توضیح هر بخش، در مورد مدلهای پیشنهادی خودتون هم صحبت کنیم.
    هر دو مدل انتخابی علی رغم اینکه از برندهای معروف هستند مشکل بسیار بزرگ کوچک بودن عدسی شئی را دارند و این یعنی افت کیفیت در نور کم
    پس هم برای شب و هم برای رصد آسمان اصلا مناسب نخواهند بود.
    خروجی نوری این دوربین ها
    در زایس: 2.5
    و در زاوارفسکی: 3.12
    می باشد و فاصله زیادی تا 5 دارند.
    -
    یک سری نکات در تهیه دوربین های دوچشمی وجود داره که در افزایش قیمت آنها تاثیر مستقیم داره
    1- وجود Range Finder (مسافت یاب) که تاثیر بسیار زیادی در قیمت نهایی داره
    2- قطب نما، در برخی مدلها وجود داره که قیمت را بالاتر خواهد برد.
    مورد اول بیشترین مصرفش برای تیر اندازیه.
    مورد دوم برای طبیعت گردی و نقشه خوانی و بعضا رویت هلال
    اما در خصوص پیشنهاد بنده،
    فرای بحش قیمتی بنده پیشنهاد می کنم به فکر یکی از ابعاد زیر از یکی از برنده ای معرفی شده باشید.
    8X40
    10X42
    10X50
    12X60
    مورد آخر هم حجیم و هم سنگینه و طبیعتا قیمت بسیار بالایی داره ولی برای کار ترکیبی طبیعت و رصد آسمان از بقیه مناسب تره.
    در خصوص وجود یا عدم وجود رنج فایندر و قطب نما هم کاملا مختارید تا متناسب با نیازتون انتخاب کنید.

از نظر انتخاب و تست هم بنده سابقه مقایسه لایکا ای 10X42 را با ویلیام اپتیک داشتم که کیفیتش واقعا محشر بود!
    اون مدل که متاسفانه اسمش یادم نیست، حدود 6 میلیون قیمتش بود و دارای رنج فایندر هم بود.
    بنابراین به شخصه پیشنهاد می کنم اول به فکر زایس و لایکا و بعد زاوارفسکی باشید.
    در انتها اگر بودجه و هزینه مطرح شده کفاف نداد به سراغ اشنایدر (Steiner) بروید که بسیار برند مرغوب و خوبیه ولی از نظر قیمت مناسب تر از برند های دیگر می باشد.
    در انتها هم در بدترین شرایط ممکن سراغ محصولات ویکسن بروید. این محصولات علی رغم اینکه نسبت به مدلهای مذکور از نظر اسم و رسم کمی ناشناخته است کیفیت بسیار خوبی را به شما عرضه خواهد کرد.
    با این اوصاف بنظر بنده بهتره اول یک بررسی کنید و دقیقا سقف قیمت، نیاز و استفادتون (خداکنه شکار نباشه که شخصا در ارائه راهنمایی به شکارچی ها خیلی علاقه ندارم) را مشخص کنید تا بعد ببینم چه کمکی می توانم به شما بکنم.
    در مورد آسمان شب و رصد آن هم بنظر بنده کلا بصورت مجزا بهش فکر کنید و می توانید سراغ مدلی مثل 16X80 ویکسن یا 15X70 های نایت اسکای بروید.
    البته ویکسن هم گرانتر و هم با ارزشتر خواهد بود.
    در خصوص بزرگنمایی بیشتر هم مدلهای دیگری برای آسمان شب وجود دارند که البته قیمت های بالایی خواهند داشت.
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Thursday 14 January 2016 در ساعت 12:59
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    من هر پارامتر را بصورت جدا خدمتتون توضیح می دم.
    در مورد بند 1 که مد نظرتون بهترین برند و بهترین کیفیته یعنی اینکه باید توقع قیمت بالا حتی بالاتر از 4 میلیون را هم داشته باشید.
    تقریبا بهترین برند های بازار زایس، لایکا و بعد اشنایدر، زاوارفسکی و ... هستند. در این بین یک برند خیلی خوب ژاپنی هم وجود داره به نام ویکسن
    این برند های موجود در ایران هستند که قیمتشون هم بالاست. برای تشخیص به صرفه بودن خرید باید اول در بازار بگردید و ببینید چی هست و بعد از انتخاب مناسب به پارامتر های ذکر شده در زیر، بررسی کنید قیمتش به قیمت دلاری نزدیکه یا نه.
    در نظر داشته باشید، دوربین دوچشمی و تلسکوپ کالاهای لوکس هستند و درصد گمرکی حدود 100% دارند. بنابراین قیمت بالای این کالا در برخی از شرکت ها توجیه پذیر خواهد بود.

برند های فوق را در ایران می توانید پیدا کنید. ولی برای قیمت همانطور که عرض کردم باید بگردید. برخلاف جاهای دیگه نمی شود یک مدل را در اینترنت پیدا کرد و بعد تو کشور گشت دنبالش. بلکه باید برعکس عمل کنید.

فاکتور های تاثیر گذار در قیمت نهایی شامل
    1- کیفیت اپتیک
    2- کیفیت بدنه
    3- بزرگنمایی
    4- قابلیت های جانبی
    5- امکان مقاومت در برابر بخارگرفتگی و ...
    می باشد که در قیمت نهایی تاثیر بسزایی خواهد داشت.
    اخیرا در یکی از برند ها مدلهایی دیدم که برای دریا نوردی ساخته شده بود و علاوه بر داشتن خاصیت هیبوفوبیک لنز ها (آبگریزی) حتی در مواردی قابلیت شناور شدن روی آب را داشت.

قطعا این موارد تاثیر بسیار مهمی در قیمت نهایی می گذارد.

بزرگنمایی و ابعاد نسبت مستقیم با هم دارند. بنابراین اگر شما دوربینی بخرید که بزرگمنایی بالا را با ابعاد کوچک فراهم کند، شاهد افت کیفیت تصویر بخصوص در نور کم خواهید بود.
    از تقسیم ابعاد عدسی شیئی بر بزرگنمایی عددی بدست خواهد آمد که در واقع خروجی نور یک دوربین است. چشم انسان برای دریافت راحت و بدون فشار تصویر نیاز به خروجی نور 5 دارد. حالا هرچقدر از 5 به سمت 0 برویم، کیفیت و شارپی تصویر کم خواهد شد. و هرچقدر از 5 به سمت بالا برویم شاهد افزایش کنتراست و بخصوص شارپی و کیفیت در نور کم هستیم.

نکته همه اینه که در انتخاب یک دوربین سلسله ای از پارامتر ها در کنار و بررسی ان با نیاز فرد به انتخاب دروبین مناسب منتهی خواهد شد.

همانطور که عرض کردم ضریب بزرگنمایی نسبت مستقیم به کیفیت و ابعاد داره! و باز هم این مورد با بند 4 منافات خواهد داشت.

اگر رصد آُسمان را جدی می خواهید دنبال کنید و در طبیعت هم قصد استفاده از دوربین بر روی دست را دارید، باید به فکر تهیه دو دوربین مجزا باشید.
    انتخاب ترکیبی هر دو مورد، موجب افزایش ابعاد خواهد شد.

صحبت سر Roof یا Prism نیست!
    هر دو خوب هستند. سریهای Roof به دلیل نوع طراحی کم حجم تر و بعضا مقاومت خوبی دارند اما برای نگهداری از یک دوربین دو چشمی (در هر ابعادی) مهمترین اصل جلوگیری از ضربه خورد به دوربین می باشد.

یعنی چی؟ مادون قرمز می خواهید بخرید؟
    یا اینکه تو شب بشه صرفا آسمان و محل های دارای نور را مشاهده کرد؟

همانطور که بالاتر اشاره کردم، دوربین دوچشمی هر چقدر هم مقاوم باشه، مهمترین دشمنش ضربه است. البته ضربات اتفاقی را بسیاری از دوربین های با کیفیت مقاومت نشان می دهند و اما نه به این معنی که کلا بی خیال حفاظت از دوربین باشید.

بعد از توضیح هر بخش، در مورد مدلهای پیشنهادی خودتون هم صحبت کنیم.
    هر دو مدل انتخابی علی رغم اینکه از برندهای معروف هستند مشکل بسیار بزرگ کوچک بودن عدسی شئی را دارند و این یعنی افت کیفیت در نور کم
    پس هم برای شب و هم برای رصد آسمان اصلا مناسب نخواهند بود.
    خروجی نوری این دوربین ها
    در زایس: 2.5
    و در زاوارفسکی: 3.12
    می باشد و فاصله زیادی تا 5 دارند.
    -
    یک سری نکات در تهیه دوربین های دوچشمی وجود داره که در افزایش قیمت آنها تاثیر مستقیم داره
    1- وجود Range Finder (مسافت یاب) که تاثیر بسیار زیادی در قیمت نهایی داره
    2- قطب نما، در برخی مدلها وجود داره که قیمت را بالاتر خواهد برد.
    مورد اول بیشترین مصرفش برای تیر اندازیه.
    مورد دوم برای طبیعت گردی و نقشه خوانی و بعضا رویت هلال
    اما در خصوص پیشنهاد بنده،
    فرای بحش قیمتی بنده پیشنهاد می کنم به فکر یکی از ابعاد زیر از یکی از برنده ای معرفی شده باشید.
    8X40
    10X42
    10X50
    12X60
    مورد آخر هم حجیم و هم سنگینه و طبیعتا قیمت بسیار بالایی داره ولی برای کار ترکیبی طبیعت و رصد آسمان از بقیه مناسب تره.
    در خصوص وجود یا عدم وجود رنج فایندر و قطب نما هم کاملا مختارید تا متناسب با نیازتون انتخاب کنید.

از نظر انتخاب و تست هم بنده سابقه مقایسه لایکا ای 10X42 را با ویلیام اپتیک داشتم که کیفیتش واقعا محشر بود!
    اون مدل که متاسفانه اسمش یادم نیست، حدود 6 میلیون قیمتش بود و دارای رنج فایندر هم بود.
    بنابراین به شخصه پیشنهاد می کنم اول به فکر زایس و لایکا و بعد زاوارفسکی باشید.
    در انتها اگر بودجه و هزینه مطرح شده کفاف نداد به سراغ اشنایدر (Steiner) بروید که بسیار برند مرغوب و خوبیه ولی از نظر قیمت مناسب تر از برند های دیگر می باشد.
    در انتها هم در بدترین شرایط ممکن سراغ محصولات ویکسن بروید. این محصولات علی رغم اینکه نسبت به مدلهای مذکور از نظر اسم و رسم کمی ناشناخته است کیفیت بسیار خوبی را به شما عرضه خواهد کرد.
    با این اوصاف بنظر بنده بهتره اول یک بررسی کنید و دقیقا سقف قیمت، نیاز و استفادتون (خداکنه شکار نباشه که شخصا در ارائه راهنمایی به شکارچی ها خیلی علاقه ندارم) را مشخص کنید تا بعد ببینم چه کمکی می توانم به شما بکنم.
    در مورد آسمان شب و رصد آن هم بنظر بنده کلا بصورت مجزا بهش فکر کنید و می توانید سراغ مدلی مثل 16X80 ویکسن یا 15X70 های نایت اسکای بروید.
    البته ویکسن هم گرانتر و هم با ارزشتر خواهد بود.
    در خصوص بزرگنمایی بیشتر هم مدلهای دیگری برای آسمان شب وجود دارند که البته قیمت های بالایی خواهند داشت.
    ارادتمند
    تشکر ویژه دارم ازتون بخاطر این همه وقتی که گذاشتید و توضیح کاملی که دادید. بزرگواری کردید.
    اینکه بنده بتونم راحت با خودم حملش کنم یا در اصلاح Pocketable باشه خیلی برام مهمه. چون می خوام در سفرهام مدام حملش کنم. طبیعتا وقتی کوچکتر باشه بزرگنمایی و ... هم باید کمتر بشه. اینها رو ببینید لطفا:
    فروشگاه لوازم شکار قوچ | برادران خاکریزی

البته حدود یک ساعت تحقیق توی سایتهای خارجی کردم و اکثرشون واسه کامپکت بهترین رو زاواروفسکی 25*8 معرفی کرده بودند و حتی از Zeiss 10*25T بهتر بوده ظاهرا. اما واسه بنده حرف استادی مثل شما که تجربه عملی دارند ارجحیت داره.
    پس یک کلام ختم کلام. لطفا با توجه به این معبارها یک دوربین به همراه قیمت حدودیش به بنده معرفی کنید.
    سقف قیمت 3000000 تومان.
    حتما در جیب جا بشه و کامپکت باشه و فقط واسه طبیعت گردی می خوام. جنس خوب و بزرگنماییش در رنج کامپکتها بیشترین باشه. اگر مدلهایی که معرفی کردم هم ارزش داشت مد نظر بگیرید.
    پس لطفا فقط نام دوربین و مدلش رو بهم بگید. بازم متشکرم.
    msh2200 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4653

تشکر ویژه دارم ازتون بخاطر این همه وقتی که گذاشتید و توضیح کاملی که دادید. بزرگواری کردید.
    اینکه بنده بتونم راحت با خودم حملش کنم یا در اصلاح Pocketable باشه خیلی برام مهمه. چون می خوام در سفرهام مدام حملش کنم. طبیعتا وقتی کوچکتر باشه بزرگنمایی و ... هم باید کمتر بشه.
    مبحث بزرگنمایی خیلی مهمه!
    در این تاپیک بارها تاکید داشتم بنده هم مثل همه اوایلش فقط به بزرگنمایی اهمیت دادم و دوربین 50X10-30 را تهیه کردم. نتیجه نهایی هم عدم کارایی مناسب دوربین بود که بعدا بعنوان یک پایلوت برای تعمیر دوربین و کسب تجربه استفاده شد.
    بزرگنمایی نسبت مستقیم با اندازه عدشی شئی و نتیجتا ابعاد داره.
    یک دوربین 10X42 دارای اندازه عدسی شیئی 4.2 سانتیمتر برای هر چشم هست که به انضمام ابعاد بدنه حدود 5 سانتی متر خواهد شد.این ابعاد دوبرابر می شود و بنابراین اندازه پهنای دوربین برابر 10 سانتیمتر خواهد بود.
    ارتفاعش هم کمتر از 15 سانتیمتر نیست.
    نمی دونم این ابعاد مورد پسند شما هست یا نه؟ ولی مطئنم داخل جیب شلوار و پیراهن می شود حملشان کرد. مگر ژاکت تن شما باشه.
    اگر زوم کنتر براتون مهم نیست (بستگی به کار شما داره و باید نوع کارتون مشخص باشه) در این صورت ممکنه اصلا زوم کمتر مناسب تر باشه و مثلا بشه به زوم 8 فکر کرد که در این صورت گزینه هایی مثل 8X32 وجود خواهند داشت.
    باز هم تاکید می کنم حتما مراجعه کنید به فروشگاه ها و کیفیت ها را با هم مقایسه کنید.
    برای بنده خیلی جالب بود وقتی برای اولین بار یک دوربین ویلیام اپتیک آمریکایی را با لایکا مقایسه کردم. تا قبل از این کار همیشه لایکا را برند لوکس می دانستم ولی بعدش واقعا تفاوت را به چشم خودم درک کردم.
    بدون شک رقیب بلا منازع در حوزه اپتیک زایس و لایکا هستند که قیمت هاشون را مشاهده کردید.
    در مورد برندهای دیگر مثل زاوارفسکی و اشتاینر وضعیت مثل تفاوت آئودی و بنزه! بنابراین نگرانی وجود نخواهد داشت.

حتما مشخص کنید برای چه کاری دوربین را نیاز دارید که بشود در مورد انتخاب نظر بهتر داد. مثلا برای تیراندازی بدون شک رنج فایندر فاکتور غیر قابل انکاریه.
    برای نقشه خوانی و طبیعت گردی رنج فایندر و قطب نما بسیار مهم و کار راه اندازه.

اینها رو ببینید لطفا:
    1- ...
    2- ...
    3- ...
    4- ...
    5- ...
    البته حدود یک ساعت تحقیق توی سایتهای خارجی کردم و اکثرشون واسه کامپکت بهترین رو زاواروفسکی 25*8 معرفی کرده بودند و حتی از Zeiss 10*25T بهتر بوده ظاهرا. اما واسه بنده حرف استادی مثل شما که تجربه عملی دارند ارجحیت داره.
    در فروم قانونی هست که معرفی و ارائه لینک فروشگاه های داخلی ممنوعه!
    در مورد انتخاب 1، این دوربین زایس یک دوربین ساخته شده برای چپ دست هاست! اگر راست دست هستید شاید باهاش مشکل داشته باشید این مسئله باید حتما چک بشه.
    در مورد این انتخاب، کوچکی و مقاومت در برابر آب بسیار تاثیر گذاره. زایس تکنولوژی کوتینگ خاصی داره که باعث افزایش کنتراست تصویر خواهد شد و در نتیجه بدون شک وضوح این مدل به بزرگنمایی بالای آن کمک می کنه. اما قانون خروجی نور را رعایت نکرده و بدون شک در هوای گرگ و میش و نور کم و شب باهاش مشکل خواهید داشت. (نسبت به مدلهای دارای عدسی شئی بزرگتر.)
    2- گزینه دوم دارای ژل های مناسب برای چشمی است. شخصا فکر می کنم نگهداری از این ژلهای لاستیکی کمی سخت باشه و ممکنه با گذشت زمان آسیب ببینند. ابعاد این مدل بزرگتر از زایسه و اتصالات درب لنز مستقیم به بدنه وصله.
    3- این مدل دارای ژل های چشمی بزرگتر هست. از نقاظ ضعفش می شود به اختلاف در حداقل فاصله فوکوس نسبت به مدلهای دیگر اشتاینر اشاره کرد که حدود 2 متره در حالی که مدلهای دیگه 1.9 متر هستند. جنس بدنه و ژلها هم نسبت به مدلهای دیگه ساده تر هست که احتمال آسیب پذیری بیشتری داره.
    4- این زایس گزینه بسیار ایده آلی هم از نظر خروجی نور و هم از نظر ابعاده. از همه مهمتر حداقل فاصله فکوسش چه در مدل 10X40 و چه 8X42 برابر 1.6 متره و این بسیار پایین تر از گزینه های دیگه است.
    5- همان مورد 2 می باشد.

اما نتیجه گیری نهایی؛
    1- حتما سعی کنید مدلها را از نزدیک ببینید.
    2- بنده شخصا برای پرنده نگری و همراه بودن وسیله و حمل راحت، 8X42 و حتی 10X42 زایس را بیشتر از مدلهای دیگه ترجیح می دم.
    1-2- بخاطر کوتینگ آب گریز اپتیک
    2-2- بخاطر حداقل فاصله فوکوس
    3-2- بخاطر کیفیت ساخت بدنه
    4-2- بخاطر سبکی نسبت به مدلهای دیگه.
    برای فعالیت های عمومی و ترکیبی مثل رصد آسمان، پرنده نگری و ... 10X42 بهتره که اولین انتخاب زایسه و بعدش Ranger Xtreme 10x42
    دلیل انتخابش هم بهتر بودن ساخت بدنه نسبت به مدل دیگر این شرکته که در لیستتون بود.

البته حدود یک ساعت تحقیق توی سایتهای خارجی کردم و اکثرشون واسه کامپکت بهترین رو زاواروفسکی 25*8 معرفی کرده بودند و حتی از Zeiss 10*25T بهتر بوده ظاهرا.
    بدون شک بین زایس و زاوارفسکی فوق، زاوافرسکی بدلیل خروجی نور بیشتر جایگاه بهتری از زایس داره!

اما واسه بنده حرف استادی مثل شما که تجربه عملی دارند ارجحیت داره.
    بنده هم مثل بقیه دوستان! فروشنده و وارد کننده نیستم که کیفیت این مدل ها را دیده باشم به همین دلیل اصرار به مشاهده و مقایسه در زمان خرید دارم.

پس یک کلام ختم کلام. لطفا با توجه به این معبارها یک دوربین به همراه قیمت حدودیش به بنده معرفی کنید.
    سقف قیمت 3000000 تومان.
    بنده شخصا عادت ندارم خیلی مدل معرفی کنم و سعی می کنم ماهی گیری را به فرد یاد بدم! اینطوری شما خودتان فردا یک فرد متخصص می شوید که به دیگران کمک خواهید کرد و سطح دانش جامعه تقویت خواهد شد. بنابراین منتظر ارائه مدل های دیگه توسط شما هستم ولی حتما براتون تا اواسط هفته جاری یک بررسی جزئی انجام خواهم داد و پاسخ بهتون می دهم. ولی شما حتما تحقیق و بررسی را ادامه دهید.

حتما در جیب جا بشه و کامپکت باشه و فقط واسه طبیعت گردی می خوام. جنس خوب و بزرگنماییش در رنج کامپکتها بیشترین باشه. اگر مدلهایی که معرفی کردم هم ارزش داشت مد نظر بگیرید.
    با این مشخصات همان زایس 8X32 را بهترین گزینه می بینم ولی بعد از تحقیق در برند لایکا جواب قطعی به شما خواهم داد.
    ارادتمند
    Nima Sadigh، R.Asgari، reza76622201 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

سلام به همه
    دوستان عزیزم دوربین دو چشمی Breaker Cobra ساخت کجاست ؟ ( منظورم اینه ممکنه نمونه تقلبی هم داشته باشه ؟ )ارزش خرید داره ؟

تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط obsidiyan نمایش پست ها
    سلام به همه
    دوستان عزیزم دوربین دو چشمی Breaker Cobra ساخت کجاست ؟ ( منظورم اینه ممکنه نمونه تقلبی هم داشته باشه ؟ )ارزش خرید داره ؟
    درود
    جنسی که اساسا تقلبیه و بنیان محکمی نداره دیگه فیکش برای چی؟
    این دوربینی که مد نظر شماس تو مقطعی توسط دست فروشها از 5 هزار تا 100 هزار تومان فروش می رفت!
    نکته جالب در خصوص نحوه تولیدش اینه که این دوربین بصورت باز داخل کشورهایی مثل عراق و حتی ایران بسته می شده.
    برای دوربین خوب باید هزینه کرد.
    حالا اگر این دوربین مورد نظر شما زیر خاکی باشه و مربوط به حدود 20 سال پیش، شاید بشه گفت ممکنه جنس مرغوبیه!
    ارادتمند
    obsidiyan، Dariush Chegini و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

صفحه 16 از 22 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... آخرینآخرین