صفحه 4 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 102
Like Tree163تشکر

موضوع: مقایسه Mac OS X و Windows

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: مقایسه Mac OS X و Windows XP

اپل هم برای ویندوز نرم‌افزار تولید کرده و می‌کنه...
    چیزی که الان یادم میاد آی تیونز هست.
    حالا شاید نرم‌افزار کوچکی باشه اما سود سرشاری رو نصیب اپل می‌کنه.

حالا سیاست هر شرکت برای خودش و سود خودش هست و در این مورد مطلع نیستم.
    توجه کنیم که اپل شرکتی است که سخت افزار تولید می‌کنه. نرم‌افزار هم. و سود سرشاری هم از طریق فروش موسیقی و حتی ارتباطات موبایلی و اینها داره.

مایکروسافت اصولا نرم‌افزار تولید می‌کنه. و کمتر در بازار سخت افزار فعال هست.(نمونه‌هایی از پخش موسیقی و ایکس باکس و .... فعالیتهای سخت افزاری این شرکت هست)

فارسی نویسی در مک مشکل خاصی نداره... الان با خود سیستم عامل دارم می‌نویسم. همه چی درست هست و حتی نیم‌فاصله بصورت پیش فرض وجود دارد.
    nikon_ir تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    92

بحث فارسي نويسي سوالي بود که در ذهن من در مورد مک وجود داشت در مورد ساير برنامه هاي چي؟ اين مشکل آيا ميتونه جلوي مهاجرت به مک رو بگيره تجربه شما حتما براي ماها کارگشا خواهد بود
    فارسی نویسی کلا مشکلش حل شده .
    من از نئو آفیس استفاده می کتم . چندین برنامه برای تایپ فارسی هم وجود داره :Text Edit ٫ Bean و ... Openoffice

مهاجرت کتید و لذت ببرید.

تشکر کرده
    4010

neo office و اینها نرم‌افزارهای خوبی هستند. اما مایکروسافت آفیس نیستند. برای کسانی که بصورت حرفه‌ای نیاز به ادیتور دارند و یا اینکه با فایلهای آفیس پیچیده سر و کار دارند مشکلاتی وجود خواهد داشت.(البته اگر فایلها فارسی باشند.)
    nikon_ir تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اپل هم برای ویندوز نرم‌افزار تولید کرده و می‌کنه...
    چیزی که الان یادم میاد آی تیونز هست.
    .

درود

یک نرم افزاری که Apple برای ویندوز تولید میکنه من الان یادم اومد Quick Time است. که البته به عنوان یک Player چیز دندان گیری نیست. و خیلی خیلی سنگین و سخت اجرا میشود. دوستان نیکونی میدانند ، که در هنگام نصب برنامه ViewNX نیکون با آن Quick Time هم نصب میگردد. که برای اجرای Slide Show آز Quick Time استفاده میکند.

انوش

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام

دوستان مرورگر Safari رو ظاهرا فراموش کردید!
    برای ویندوز هم قابل استفاده است .

Arash و lamagra تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

سلام

نوید عزیز بنده با Safari روی مک کار نکرده ام.نمی دونم امکاناتش چقدر با نسخه ویندوزی اش فرق داره.اما Safari روی ویندوز بیشتر برای خاموش کردن آتش عاشقان مک هست والا در مقابل Firefox و Opera حرفی برای گفتن نداره.در نمایش فونت فارسی هم کمی ایراد داره ;)
    البته عرض کردم روی ویندوز و البته از نظر من

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    سلام

نوید عزیز بنده با Safari روی مک کار نکرده ام.نمی دونم امکاناتش چقدر با نسخه ویندوزی اش فرق داره.اما Safari روی ویندوز بیشتر برای خاموش کردن آتش عاشقان مک هست والا در مقابل Firefox و Opera حرفی برای گفتن نداره.در نمایش فونت فارسی هم کمی ایراد داره ;)
    البته عرض کردم روی ویندوز و البته از نظر من
    سلام

من هم از Firefox استفاده میکنم.
    اما بحث نرم افزار های تولیدی شرکت Apple برای PC بود
    دیدم یکی از مهمترین ها از قلم افتاده.
    همین
    Rofougaran تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر جديد maf1362 آواتار ها
    تشکر کرده
    1

برای دوستانی که با مک و لئوپارد کار نکردن و لذت اون رو احساس نکردن آرزوی این توفیق رو دارم ! ولی متاسفانه به علت عادت کردن ما تو یه شاخه کار کردن به طور مثال در نرم افزار طراحی بعض مواقع دچار مشکل می شویم . یعنی کار کردن با مک برای مان سخت میشود مثل نبود نرم افزار کرل دراو که نسخه مک نداره ولی در بیشتر مواقع این نواقص کوچک با کیفیت سیستم عامل و خود دستگاه به فراموشی میره .

پیشنهاد میکنم حالا که قیمتهای مک و اپل پائین اومده دوستان پدر پولدار و ... انتخابش رو برای خرید گزینه اول قرار بدن .

كاربر آشنا nikon_ir آواتار ها
    تشکر کرده
    67

اتفاقن منم خیلی تعریف مک رو شنیدم و تصمیم گرفتم به مک برم ولی یک سری مسائلی که در حاشیه میخونم در سایت های گوناگون منو کمی مردد کرده و امیدوارم شما بتونین منو بیشتر راهنمایی و دلگرم کنین . برای نمونه کار با برنامه فتوشاپ هست که من از زمانی که فتوشاپ 3 بود تا حالا که سی اس 4 هست با سیستم ویندوز کار کردم و هنوز روی مک باهاش کار نکردم . برای کسی مثل من این تغییر نمیتونه زجر آور باشه ؟ کلیدهای عملیاتی یکسان هستن ؟ کار کردن و منوها یکسان هستن ؟ کلن کاری که من با کامپیوتر میکنم در درجه اول فتوشاپ هست و بعد نوشتن که روی برنامه وورد آفیس انجام میدم و بصورت حرفه ای این کارها رو انجام میدم . باقی کارها مثل گشتن توی وب و گوش دادن به موسیقی و دیدن فیلم و .. بصورت تفریحی هستن . حالا با همه اینها مهاجرت به مک برای من مشکل ساز نمیشه ؟ چیزی هم که در نظر دارم مک بوک پرو هست ! سیستم الان خودم هم سونی وایو هست با 4 گیگ رم و پروسسور 2.66 و ویندوز هفت اولتیمیت 64 بیت و ...
    Nikon D90 /18-200 / 10-20 / 50 f1.8 / 105 Macro / SB-900 / ML-L3
    F L I C K R

تشکر کرده
    4010

یعنی کار کردن با مک برای مان سخت میشود مثل نبود نرم افزار کرل دراو که نسخه مک نداره ولی در بیشتر مواقع این نواقص کوچک با کیفیت سیستم عامل و خود دستگاه به فراموشی میره .
    به نظرم یکی از مهمترین ویژگی‌های مک همینه!
    با Adobe illustrator کار کنید و زندگی را جور بهتری ببینید!

اتفاقن منم خیلی تعریف مک رو شنیدم و تصمیم گرفتم به مک برم ولی یک سری مسائلی که در حاشیه میخونم در سایت های گوناگون منو کمی مردد کرده و امیدوارم شما بتونین منو بیشتر راهنمایی و دلگرم کنین . برای نمونه کار با برنامه فتوشاپ هست که من از زمانی که فتوشاپ 3 بود تا حالا که سی اس 4 هست با سیستم ویندوز کار کردم و هنوز روی مک باهاش کار نکردم . برای کسی مثل من این تغییر نمیتونه زجر آور باشه ؟ کلیدهای عملیاتی یکسان هستن ؟ کار کردن و منوها یکسان هستن ؟ کلن کاری که من با کامپیوتر میکنم در درجه اول فتوشاپ هست و بعد نوشتن که روی برنامه وورد آفیس انجام میدم و بصورت حرفه ای این کارها رو انجام میدم . باقی کارها مثل گشتن توی وب و گوش دادن به موسیقی و دیدن فیلم و .. بصورت تفریحی هستن . حالا با همه اینها مهاجرت به مک برای من مشکل ساز نمیشه ؟ چیزی هم که در نظر دارم مک بوک پرو هست ! سیستم الان خودم هم سونی وایو هست با 4 گیگ رم و پروسسور 2.66 و ویندوز هفت اولتیمیت 64 بیت و ...
    اگر اشتباه نکنم نسخه های اولیه فتوشاپ مخصوص مک نوشته شده بودند و بعدا نسخه های ویندوزی هم به بازار آمد.
    کار با فتوشاپ که اصلا مشکلی نیست. بهتر هم هست. روی پوستری کار می‌کردم در سایز ۲۰۰ در ۱۲۰ و ۳۰۰DPI با ۵۰۰ لایه فعال! حالا چی بود و چرا؟ بماند!
    دریغ از یک آخ!
    فقط موقع خروجی نمی‌شد JPG ذخیره کنم.(رم اجازه نمی‌داد) وگرنه در طول یک روز کاری نه از فتوشاپ خارج شدم نه دستگاه هنگ کرد و نه کند شد.
    هارد هم سر و صدایی نمی‌کرد. چندتا بروزر هم برای ذخیره کردن عکسها از سایتهای فیل و غیر فیلی!‌ مشغول فعالیت بود.

اما در مورد کار حرفه‌ای با ورد گفتم.
    اگر فارسی کار می‌کنید؟ مشکلاتی دارید.
    چون یوزر حرفه‌ای ورد نیستم نمی‌توانم دقیقا بگویم موارد چیست. نرم‌افزارهای دیگری روی مک هست بجای ورد.(برای استفاده فارسی) اما به گستردگی و امکانات مایکروسافت ورد نیست.
    خود ورد آفیس انگلیسی کار می‌کند و مشکلی ندارد ولی با تایپ فارسی مشکل دارد. اگر درست یادم باشه اکسل و اینهاش هم با فارسی مشکلی نداشت!

اما در مورد موسیقی!
    نرم‌افزار آی تیونز اولش اعصاب خورد کن هست! اما اگر کمی وقت بگذارید و مرتبش کنید و آهنگهای با اطلاعات کامل داشته باشید و وارد کنید زندگیتان شیرین می‌شود.
    بصورت حرفه‌ای!(منظور تمام وقت!) موسیقی گوش می‌کنم. و گمان می‌کنم ای تیونز بهترین است. اگر موسیقی درست در اختیارش قرار دهید.(به لطف گسترش آی پاد و آی تیونز اکثر فایلهای MP3 این سالها اطلاعات کاملی دارند.)
    Khoramyar، Persian، infinity و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 4 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین