صفحه 4 از 103 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 54 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

پیش فرض پاسخ: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

بنده با لپ تاپهای Dell , Sony کار نکرده ام، اما بسیار شنیده ام پرفورمنس آنها بعد از مدتی کم میشود.
    بنده دو ساله لپ تاپ سونی دارم چنین چیزی رو به هیچ وجه حس نکردم و ندیدم، البته نه تنها خود من بلکه سایر دوستان هم که دل و سونی دارن با چنین مشکلی مواجه نشدن
    FARID تشکر می‌کند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر فعال FARID آواتار ها
    تشکر کرده
    6635

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    سلام

فرید جان شما که تا ۱۳۰۰ اومدی چرا Macbook نمی گیرین؟ دوستانی که گرفتن بی نهایت راضی هستند.آرش خان سلطانی هم خیلی تعریف میکردند (مشهدی وحید هم گویا دستی بهش زده :biggrin: ). درگیر PC و ویندوز هستید؟
    سلمان جان عدم اشنایی از ویندوز به مک کوچ کردن سختر از کوچ نیکون به کنون هستش ولی اشنایی کلا ندارم
    Rofougaran و artara74 تشکر می‌کنند.
    عکاس باشی! عکاس باشی! عکستو بی هوا بگیر!
    یه عکس بی پرده ناب از روزگار ما بگیر!

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

نقل قول نوشته اصلی توسط FARID نمایش پست ها
    سلمان جان عدم اشنایی از ویندوز به مک کوچ کردن سختر از کوچ نیکون به کنون هستش ولی اشنایی کلا ندارم
    فرید عزیز

دوستان در همین فروم به راحتی و با دلایل بسیار محکم و منطقی و عملی میتونند شما رو متقاعد به استفاده از مک کنند.ولی اگر قطعا نمی خواهید و یا نمی تونید از PC جدا بشد خب نه اجباری در کاره نه اصراری.فقط ای کاش فرصت داشته باشید قدری در موردش فکر کنید

کوچ از ویندوز به مک هم به راحتی کوچ از کنون به نیکونه ;)
    farshad_k، FARID و shamim19 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها

فکر میکنم دوستانی که قصد راهنمایی دارند بهتر است به شنیده ها اکتفا نکنند و از منابع موثق تری نقل قول بفرمایند.
    با سلام.
    والا این چیزی که من گفتم، در سه لپ تاپ دیده ام.(کار نکردم منظورم این بود که نداشتم ولی دیده ام!)
    لپ تاپ 1330، 1210
    مدل سونی را فراموش کردم.
    این شنیده ها نیست. دیده هاست.
    نکته بعدی هم که تایید کننده حرف بنده است، بسیاری از مدلهای 1330 مشکل کارت گرافیک برمیخورند.
    این مورد را در این فروم جستجو کنید:
    forum.notebookreview.com
    مدل 1530 همان زمان که عرضه شد در ایران بسیاری را در عرض 3-4 ماه به گارانتی کشاند.(شنیده ها نیست با چشم خودم دیده ام!) همان زمان هم قیمتش با مدل پایین تر از خود یکی بود.
    این موضوع را در فروم سایت دل آمده و همان فروم بالا.
    با کمی جستجو در فرومهای خارجی میتوانید اینها را بیابید.
    کمی هم از کمپانیها بدانیم:
    مهمترین قطعه در لپ تاپ مادر برد است(میدانیم که همه قطعات اصلی روی آن چسبیده اند به غیر از رم و هارد.)
    این که کدام شرکت خودش مادربرد میزند بسیار در پرفورمنس موثر است. اگر مادر برد مال خودشان بود لپ تاپ قطعاتش هماهنگ تر است و پرفورمنس بهتری دارد.(دوستانی که خود کامپیوتر اسمبل میکنند بسیار به مچ نبودن برخی قطعات بر خورده اند.)

یک نکته هم اضافه کنم::
    من کارم شبیه سازیست، شاید برای همین این موضوع را بسیار دقیق دنبال کرده ام. در شبیه سازی شما هر دو CPU را 100% درگیر میکنید، آن هم به مدت چند روز. یعنی این مورد کم شدن سرعت را میتوانید با زیاد شدن زمان Run براحتی درک کنید. مثلا لپ تاپ لنوو را من چک کرده ام هیچ تفاوتی نکرده است.
    در مورد مسایل گرافیکی نمیدانم.
    موفق باشید.
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid-P نمایش پست ها
    سیاری از مدلهای 1330 مشکل کارت گرافیک برمیخورند.
    کارت گرافیک این دستگاه ها ساخت دل هست؟
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

کارت گرافیک این دستگاه ها ساخت دل هست؟
    NVIDIA 8400M GS
    فکر نمیکنم. چطور؟
    حمید
    parsluxe.com

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid-P نمایش پست ها
    NVIDIA 8400M GS
    فکر نمیکنم. چطور؟

خودتان جواب خودتان را دادید.
    کارت گرافیکهای 8400 جی فورس دارای مشکل بود و روی تمام مدلها و برندهایی که استفاده شده بود مشکل ساز شد!
    کارت گرافیک یا هر قطعه دیگر به سفارش دل ساخته نشده که روی دل یک عملکرد داشته باشد و روی مدل و برند دیگر عملکرد دیگر!
    این مدل از کارت گرافیک در آن زمان روی مدلهای دی 620 و 1330 و 1530 و 1510 و 1310 دل استفاده شده بود که مشکل ساز بود!
    البته در دستگاههای کوچکتر به خاطر سیستم خنک کننده کوچکتر و ضعیفتر این مشکل بیشتر خودنمایی میکرد.
    کارخانه جی فورس مجبور با تعویض آنها گردید و چندین ملیون دلار به خاطر همین موضوع زیان دید.

و در نگاه کلی تر به خاطر فروش چندین برابری دل نسبت به برندهایی که فروش کمتری دارند این موضوع در مورد بیشتر خود نمایی کرد.
    Ali Talebi تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

خودتان جواب خودتان را دادید.
    کارت گرافیکهای 8400 جی فورس دارای مشکل بود و روی تمام مدلها و برندهایی که استفاده شده بود مشکل ساز شد!
    کارت گرافیک یا هر قطعه دیگر به سفارش دل ساخته نشده که روی دل یک عملکرد داشته باشد و روی مدل و برند دیگر عملکرد دیگر!
    این مدل از کارت گرافیک در آن زمان روی مدلهای دی 620 و 1330 و 1530 و 1510 و 1310 دل استفاده شده بود که مشکل ساز بود!
    البته در دستگاههای کوچکتر به خاطر سیستم خنک کننده کوچکتر و ضعیفتر این مشکل بیشتر خودنمایی میکرد.
    کارخانه جی فورس مجبور با تعویض آنها گردید و چندین ملیون دلار به خاطر همین موضوع زیان دید.

و در نگاه کلی تر به خاطر فروش چندین برابری دل نسبت به برندهایی که فروش کمتری دارند این موضوع در مورد بیشتر خود نمایی کرد.
    با سلام.
    اولا روی همه لپ تاپ ها مشکل ساز نشده است.
    اگر اشکال مختص کارت گرافیکی بود، این مشکل باید روی همه لپتاپ های 1330 دیده میشد، که نشده.
    در برندهای دیگر:
    کدام لپ تاپ سونی این مشکل را داشت؟
    کدام لپ تاپ اچ پی این مشکل را داشت؟
    کدام لپ تاپ لنوو ...
    ....
    و...

دوما برعکس اندازه لپ تاپ، این مشکل در 1530 از همه بیشتر دیده شد!
    لپ تاپ 1210 چی؟
    مثال کارت گرافیک یکی از ایرادات بود.
    فکر میکنم اشکال پرفورمنس از مچ نبودن قطعات با مادربرد باشد.
    سونی هم مشکل کم شدن سرعت را من دیده ام. این چیست؟
    از نظر ال سی دی و تصویر، سونی انصافا جزء بهترین هاست.
    از نظر مقاومت و استحکام، لپ تاپهای دل انصافا جزء بهترین ها هستند.
    البته این را هم اشاره کنم که در گذشته نه چندان دور، دل برای ارتش امریکا لپ تاپ میساخته است. و برند خوبیست. اما در حال حاضر در حال پسرفت است و برندهای msi و hp و... در حال پیشرفت.

پ. ن. حداقل در کار من این موضوع دیده و اثبات شده.
    موفق باشید.
    حمید
    parsluxe.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    380

سلام
    من ماهی دو یا سه تا لپ تاپ واسه دوستان و آشنیان خرید می کنم یه جورایی شغل سومم هست

قبلا گفتم اکثر این مدل ها رو یکی دو روز با هاش کار کرذم و روی تجربه این حرف رو زدم در دل کفیت به مراتب کمتر از دیگر برند ها هست حتی من acer را به دل ترجیح میدهم .اگر شما یک لپ تاپ از دل با یک لپ تاپ از یه برند دیگه با یک مشخصات رو کنار هم همزمان تست کنید متوجه خواهید شد !

دل فقط یک حسن دارد قیمت!

البته این نظر من و تجربه شخصی و وحی ملزم نیست.
    Hwt تشکر می‌کند.
    حامد چرخ انداز

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

داستان یک مقداری برندی شد ( قرار بود نشود و یا اینکه کمتر بشود )

یک موضوع هم اینکه نسخه پیچی زیاد خوب نیست.

و بعد اینکه مک بد نیست اما اینطور هم نیست که چون مک مک است دیگر بهترین است و عالی!بنده اصولا همچین نظری ندارم.

یک سیستم مک با پردازنده 2 C2D و مثلا 2 گیگ رم و 512 گرافیک و قیمت 1500محال است ( محال است و محال است ) با یک لب تاپ Core I7 و 4 گیگ رم و 2 گیگ گرافیک و 1200... از نظر پرفورمانس رقابت کند.چه برسد به اینکه بتواند هم پایش بیاید.حالا دوستان افسانه ها را مرور کنند یک داستان دیگر است.

2+2=4 خیلی بشه 5 دیگه 6 نمیشه که

تاره یکی از مشکلات بزرگ مک ها ایجاد توهم کاذب است!یعنی چه؟ عکس را ادیت می کنید می بینید به به ! عجب چیزی است دینامیک رنج خدا! در چاپ یکهو سکته می کنید!می بینید بابا اونجا 10 استاپ دینامیک رنج داشتم اینجا 2 استاپ هم نیست ( بخصوص با مدیای ایران و دستگاه های ایران )

مورد بعدی فرمایشان دوستان در مورد کاهش پرفورمانس سیستم بعد از یکی دو سال است بنده تا به حال همچین موردی را ندیده و نه شنیده ام.مگر خودرو است که بعد از مدتی از اسب بخارش کم شود؟

دوستان از ایرادات می گویند.بله وجود دارد.فلان مدل به دلیل داغ شدن بیش از اندازه کارت گرافیک دچار مشکل می شود و حتی دیده شده که بدنه را ذوب کرده است.این چه ربطی دارد.اشکال ساختاری است.همان گونه که دیده شده است باطری فلان مدل محیوب تبدیل به یک بمب شده و منفجر گشته است.

این مثال ها دلیلی نیست برای اینکه فلان برند مشکل دارد.

باز هم دوستان از مدل های FW گفتند.فاتحه اش خوانده شد و دیگر تولید نمی شود ! جانشین اش سری F است با CPU های Core i7

یکی دیگر از موارد ناشی از عدم اطلاع دوستان از بازار است.

فکر می کنند که سونی را سونی و دل را دل و مک را مک و ............. می سازند بیشتر دوستان حتی خبر از وجود شرکت های OEM و ODM ندارند.

پس شرکتی مثل Quanta که لب تاپ های DELL و Sony و .... را می سازد چکاره است؟
    یا شرکتی مثل Wistron که لب تاپ های HP را می سازد!

و ..... موارد زیادی هست مثل گوشی های موتورولا که ساخت Tech Faith هستند و یا سونی اریکسون که ساخت Arima Communication هستند و یا دوربین های دیجیتال کداک که ساخت Altech هستند و یا لب تاپ های فوجیتسو زیمنس که ساخت Inventech اند.آنقدر شرکت ODM و OEM می شناسم که اگر نام تک تک شان را ببریم چند تاپیک می شود.مثلا معروف ترینش همین HTC خودمان ......

وقتی یک شرکت OEM یک پلتفروم را تولید میکند آن را به چند کمپانی عرضه می کند و کمپانی های مذکور سفارش تولید با برند و مشخصات فنی مورد نظرشان را بر اساس یک قرار داد NDA و یا Non Disclosure Agreement می دهند که بر مبنای آن شرکت تولید کننده حق ندارد اسرار و مشخصات و ... مدل تولید شده را در اختیار کسی قرار دهد.

معروف تری کمپانی در بین همه اینها هم Quanta است که یک شرکت تایوانی و چند ملیتی است که حتی بر اساس شایعات منتشره لب تاپ های MAC را هم تولید می کند.این شرکت این موضوع را هیچ گاه رد نکرده همان طور که تایید نکرده است.اپل هم هیچ گاه این مورد را تایید و یا رد نکرده است.

لیست مشتریان این شرکت:

ACER, Alienware, Apple Inc., Cisco, Compaq, Dell, Fujitsu, Gateway, Gericom, Hewlett-Packard, Lenovo, Maxdata, MPC, Sharp Corporation, Siemens AG, Sony, Sun Microsystems, and Toshiba

http://en.wikipedia.org/wiki/Quanta_Computer

http://www.quantatw.com/Quanta/engli...ct/qci_nb.aspx

سایت چند تا از این شرکت ها ( اگر محصولاتشان برایتان آشنا بود و با برند دیگری می شناسید یکه نخورید! )

http://www.techfaithwireless.com/
    http://www.altechcorp.com/
    http://www.wistron.com/
    http://www.arimacomm.com.tw/
    http://www.inventec.com/

اکثرا هم تایوانی هستند.

حالا این وسط وقتی سه محصول با سه برند سونی دل و اپل عرضه می شوند و سخت افزارشان ساخت یک شرکت است و یکسان است چطور ممکن است از نظر سخت افزار پرفورمانس یکی بالاتر باشد؟ ( نرم افزار و سیستم عامل جای خودش را دارد ) چطور است که مثلا مادربرد دل از سونی و یا سونی از اپل و یا اپل از توشیبا یا توشیبا از ایسر بهتر باشد و وقتی همگی ساخته شده توسط یک شرکت هستند.

پس بهتر است با اطلاعات کامل و با دید باز و سنجیده نظر دهیم.سعی کنیم در مورد مواردی که به سادگی قضاوت می کنیم کمی تحقیق کنیم.

اصولا هر کدام که قیمت بهتری دارند ( با مشخصات مشابه ) به نظرم با ارزش تر هستند.

دیدن این هم بد نیست ( هرچند قدیمی است )

http://www.digitimes.com/news/a20050923A7031.html
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Wednesday 17 February 2010 در ساعت 01:16
    M.R.Shahbazi، ARASH II، farsad و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 4 از 103 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 54 ... آخرینآخرین