صفحه 12 از 103 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

پیش فرض پاسخ : پاسخ: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

سلام
    یک مقام مسئول در وزارت بازرگانی فهرست 170 کالای وارداتی غیرکیفی را در اختیار خبرنگاران قرار داد و در عین حال خبر داد: منع جلوگیری از واردات با موانع غیرتعرفه‌ای لغو شد.

برخی از برندها(از جمله سونی)حضور بسیار پررنگی در این لیست دارند.(شرمنده ام کاوه جان):biggrin:

دوستان هنگام خرید دقت کافی را (نسبت به مدلهای اعلام شده و نه برند یک کالا)داشته باشند تا بعدا دچار مشکل نشوند.

کد:
    http://tabnak.ir/fa/pages/?cid=116070
    Sama01، Kourosh Kahal و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

نقل قول نوشته اصلی توسط victor نمایش پست ها
    برای کار با فوتوشاپ مهمترین گزینه صفحه نمایش میباشد، قویترین نوت بوک هم بدون صفحه نمایش مناسب نا امید کننده خواهد بود نوت بوکهای سری FW سونی با صفحه نمایش واید و رزولوشن و کیفیت بالا و درخشندگی خاص خود حتی زیر نور مستقیم آفتاب تابستان(این مورد رو خودم امتحان کردم در صورتی که در مونیتور DELL کنار آن هیچی دیده نمیشد) ، مورد مناسبی است.
    خوب راجب اين مورد كمتر صحبت شده است
    ديده شدن تصوير زير نور آفتاب خوب است اما نميتواند معيار كيفيت مانيتور باشد ، بنظرم براي مقايسه بايد كاليبره بودن مونيتور و نمايش گستره بيشتري از فضاي رنگي و همچنين معيارهاي ديگري چون رزوليشن و يا شفافيت و كنتراست تصوير را مورد قضاوت قرار داد چندي پيش از دوستي شنيدم كه در بعضي لپ تاپها شفافيت تصوير فداي ضد خش نمودن مونيتور مي شود و....
    هنگام انتخاب لپ تاپ معمولا بيشتر به مشخصات سخت افزاري از قبيل هارد و رم و سي پي يو و... اشاره ميشه و كمتر ديدم كه در خصوص كيفيت مونيتور صحبتي بشود . اميدوارم دوستاني كه در اين خصوص اطلاعات و يا مرجعي سراغ دارند اين بحث را ادامه دهند .
    Omid Araki تشکر می‌کند.

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    خوب راجب اين مورد كمتر صحبت شده است
    ديده شدن تصوير زير نور آفتاب خوب است اما نميتواند معيار كيفيت مانيتور باشد ، بنظرم براي مقايسه بايد كاليبره بودن مونيتور و نمايش گستره بيشتري از فضاي رنگي و همچنين معيارهاي ديگري چون رزوليشن و يا شفافيت و كنتراست تصوير را مورد قضاوت قرار داد چندي پيش از دوستي شنيدم كه در بعضي لپ تاپها شفافيت تصوير فداي ضد خش نمودن مونيتور مي شود و....
    هنگام انتخاب لپ تاپ معمولا بيشتر به مشخصات سخت افزاري از قبيل هارد و رم و سي پي يو و... اشاره ميشه و كمتر ديدم كه در خصوص كيفيت مونيتور صحبتي بشود . اميدوارم دوستاني كه در اين خصوص اطلاعات و يا مرجعي سراغ دارند اين بحث را ادامه دهند .
    یکی از نکاتی خیلی بهش اشاره میشه همین وضوح و شفافیت تصویر هست که موقعی خودشو رو نشون میده که می خواهید یک تصویر یا فیلم رو در محیط های گوناگون مثل محیط باز ... نشون بدید اون موقع هست که مشکل آغاز میشه چون عملا هیچی نمی بینید اما اینکه تفاوت میان انواع مونیتور خیلی زیاد باشد رو نمیشه پذیرفت چون الان تکنولوژی را خیلی به هم نزدیک هستند و تفاوت ها خیلی زیاد نیست و مطمئن باشید همه لپ تاپ ها از انواع مارک ها این مشکل رو دارند. اگر چه صفحه نمایش سونی یکم بهتره، اما اگر قرار باشه میان دو انتخاب هم قیمت یکی از سونی با سخت افزار ضعیف تر با یک مدل دیگه از Dell با سخت افزار قویتر انتخاب کنم ، سراغ سیستم سخت افزار قویتر می رم.
    اما واید بودن تنها مزیتی که داره محیط کاری فتوشاپ بیشتری به کاربر میده و میتونه ابزار های بیشتری رو هم زمان از یک نرم افزار در دسترس داشته باشه ولی این واید بودن بیشتر برای جلب مشتری در هنگام دیدن فیلم دی وی دی هست که یک شبه حالت سینمایی ایجاد میشه( البته ابعاد پرده سینما کجا و مونیتور کجا!!!)

اما در مورد انتخاب لپ تاپ به نظر من این اولویت ها رو بهتره در نظر بگیرین :
    1- cpu قویتر ،رم بیشتر و نوع DDR بالاتر و کارت گرافیک با قدرت پردازش بیشتر و هارد با حجم بیشتر ( ترجیحا با سرعت اطلاعات خوانی بالاتر حداقل 7200rpm) ، عمر باتری بیشتر ،معمولا اکثر لپ تاپ ها باتری 6cells دارند که مدت زمان کمتر میشه باهاش کار کرد ، اگر لپ تاپ برای سفر می خواهید باید باتری ها 9cells یا بالاتر رو جداگانه تهیه کنید.
    سیستم عامل هم یکی از نکات خیلی مهمه یا XP یا seven رو انتخاب کنید اصلا سراغ Vista نرین. برخورداری از مودم و wi-fi , lan هم غافل نشید که خیلی به کار میاد.
    اگر لپ تاپ رو زیاد جابجا می کنید اصلا صفحه نمایش بزرگ رو توصیه نمی کنم دردسر وزن و ابعاد بزرگ خیلی اذیت کننده است (من خودم سری FW و 16.4 دارم).

پ.ن : کلا کار با pc خیلی راحت تر و سریعتر از یک لپ تاپ هست و بیشتر از لپ تاپ برای نشان دادن فایل نهایی به مشتری استفاده می کنم .
    shabab تشکر می‌کند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

سلام،

من مدتی بود که برای ذخیره عکسهام هنگام سفر و البته بقیه کارها که آدم کامپیوتر لازم داره (مثل Office و اینترنت) بالاخره یک عدد Net Book برند Asus و مدل 1005P خریدم بقیمت 390.

دلایلم برای انتخاب این مدل بشرح زیره (و البته دلایل نخریدن بقیه برندها!)

1- طول عمر باتری این مدل با باتری 6Cell حدود 11 ساعته
    2- وزن حدود 1.2 کیلو ( البته اکثر Net-bookها توی همین حدود هستند)
    3- صفحه نمایش مات که توی نور محیط راحت تره ( اکثر مدل ها برای افزایش Contrast از صفحه Glare استفاده میکنند که توی جاهای با نور زیاد و متوسط ناراحت کنندست)
    4- صفحه کلید غیر عربی! ( برند های ایسر و لنوو با وجودیکه یکسری مشخصاتشون بهتر بود ولی متاسفانه فقط با صفح کلید عربی داشتند که برای من خیلی عذاب آور بود)
    5- کارت خوان 3 کاره (یعنی SD+SDHC+MMC)، هرچند برندهای ایسر و لنوو کارتخوان 5 کاره داشتند ( SD+SDHC+MMC+MicoStic+MicroStic PRO) ولی بدلایل بالا و اینکه من حافظه های MS ندارم صرفه نظر کردم.
    6- 160 GB HDD که مدلهایی با ظرفیت 320 هم بود ولی همین مقدار برای من فعلا کافیه.البته سرعت این هاردها برای صرفه جویی در مصرف انرژی 5400 هستش (در مقایسه با سرعت 7200 لپتاپهای معمولی).
    7- 1Gb Ram که فکر کنم برای Win 7 کمه ( 40 تومن قیمت ارتقائ به 2GB که انشا ا.. بعدا)
    8- مانیتور "10 با ابعاد 1024 در 600 که کمی کوچیکه ولی این هزینه ایه که بابت وزن و حجم کم باید داد! ( هرچند نمایشگرهایی با ابعاد "12 هم بود ولی حدود 200 تومن در مجموع بیشتر میشد)
    9- پشتیبانی از اکثر استانداردهای ارتباط بیسیم مثل WiFi، WLan، BlueThoth، , ...
    -10 صفحه Multi Touch Pad که برای دیدن عکس ( دوران و بزرگ و کوچیک کردن، جابجایی صفحه Scroll ) هرچند خیلی موثر نیست! (شاید با انگشتهای من همساز نباشه!)
    11- پروسسور Intel Atom N450 1.66 Hz (فرق این پروسسور با N280 اینه که اون 64 بیتیه و این 32، ولی نفهمیدم که پروسسور 64 بیتی با سیستم عمل 32 بیتی چه فیاده ای میتونه داشته باشه!)
    برندهای Sony رو اصلا بررسی نکردم، توشیبا یک مدل با هارد شتابسنج دار داشت که کمی گرونتر بود ، مدلهای سامسونگ هم هست که گارانتی خوبی میدند ولی عمر باتر هیچ کدومشون مثل این مدل نیست!

فعلا طی هفته گذشته با تو خونه با مدم بیسیم امتحانش کردم ، نرم افزارهای PS و Lr و Br روش ریختم بد نیست کار میکنه ولی هدف فقط پیش نمایش و ذخیره بوده باید در سفر هم امتحان کنم ببینم چقدر مناسبه.

در کل با وحود امکانات و قیمت ترکیب خوبی با دستگاههای Desktop خونه میتونه باشه ، مخصوصا که از نظر قیمتی هم یک لپ تاپ خیلی خوب قیمتش با یک نت بوک و یا Desktop خیلی خوب تقریبا یکی در میاد.

بدرود

P.S.: یک فایل اکسل از نت بوکهای موجود توی بازار درست کردم که در یک نگاه میشه اونها رو باهم مقایسه کرد ولی متاسفانه نتونستم پیوست کنم!
    Mashhadi Vahid، shabab، mehdiafshar و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

نقل قول نوشته اصلی توسط APR19 نمایش پست ها
    9 توشیبا یک مدل با هارد شتابسنج دار داشت .....
    به عنوان کسی که قبلا با توشیبا کارکرده اصلا توصیه نمی کنم ، یادمه اون موقع ها زمان کار از بس این لپ تاپ داغ می کرد که دست ادم می خورد به کناره های فلزی می سوخت ، دوستان می گفتند فلانی تخم مرغ بشکن روش یک نیمرو بخوریم .... مگه اینکه الانه تو مدل های جدیدش فکری برای داغ شدن کرده باشن

اما یک نکته یادم رفته بود در مورد Cpu شرکت اینتل هست که برای لپ تاپ ها می زنه برای اینکه هزینه ها کم بشه و مصرف باتری کمتر و از طرفی محصول نهایی ارزونتر بشه . اینه که کنار معرفی سخت افزار در بخش cpu از حرف T9000 ,T6000 و.... استفاده می کنند در حالیکه ممکنه هر دو مدل Cpu 2.4GHz باشند . قصه این حرف T9000 T6000 و... اینه که هرچی عدد کنار T بزرگتر باشه توانایی cpu برای محاسبات بیشتر میشه و قدرتش بیشتره و هرچه کمتر میشه بالطبع قدرتش کمتر میشه
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر آشنا Omid Araki آواتار ها
    تشکر کرده
    885

دوستان سایت اینتل قسمتی داره که خیلی برای انتخاب پردازنده کمکتان می کند.
    آزمایش پردازنده قسمتی است که شما با انتخاب کار موردنیازتان که می خواهید با لپ تاپ انجام دهید اینتل پردازنده مناسب را پیشنهاد می دهد .
    با انتخاب فعالیت عکاسی حرفه ای می بینید که اینتل پردازنده intel core i7 را توصیه می کنه.
    اینم لینک سایت :
    http://www.intel.com/core/experience/rich/#/testdrive/
    reza_Bahman و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    زیبایی نزدیک ماست فقط باید آن را ببینیم.
    omid360.com

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

نقل قول نوشته اصلی توسط APR19 نمایش پست ها
    سلام،

من مدتی بود که برای ذخیره عکسهام هنگام سفر و البته بقیه کارها که آدم کامپیوتر لازم داره (مثل Office و اینترنت) بالاخره یک عدد Net Book برند Asus و مدل 1005P خریدم بقیمت 390.
    دوست خوبم مبارکتون باشه.netbook ها وزن بسیار ایده آلی دارند و همچنین سایز بسیار مناسب برای حمل.من هم برای خریدش شک داشتم(به خاطر قیمت)اماوقتی خریدم بسیار راضی کننده بود.1 کیلو وزن و سایز به اندازه (تقریبا)یک کتاب باعث میشه همیشه اونو به همراه داشته باشم.
    زمان 11 ساعت در حالتی ایده آل است.یعنی به usb آن چیزی متصل نبوده و نور صفحه مینیمم است و از بلوتوث ویا وایرلس لن هم استفاده نکنید و....
    اما در مصرف متوسط حدود 6 ساعت شارژ نگه میداره.
    در رابطه با cpu 64 بیتی ساپورت :من رم دستگاه رو ارتقا دادم به 2 و به جای win7 standard روی آن win7 ultimate نصب کردم.سرعت قابل قبول است و فکر میکنم ویندوز سون 64 بیتی هم بدون مشکل کار کند.
    یه مشکل رزولوشن 768*1024 هست که کارو تو فتوشاپ سخت میکنه.البته رزولوشن بالاتر میره ولی از وضوح تصویر کم میشه.
    در کل برا وب گردی و انجام کارهای سبک مثل تایپ(البته وقتی که pc دم دستتون نیست)بسیار مناسب است.
    Sama01، Afshin.Prt، SinaVT و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

با عرض سلام...
    دوستان لطف کنن یه لپ تاپ که برای کارهای گرافیکی مناسبه در برند سونی تا سقف 1.5 میلیون تومان معرفی کنن.ضمنا کوچکتر از 15 نباشه.
    با تشکر.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

چرا فقط سونی؟
    king4 تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

رو msi هم فکر کنید.قیمت های مناسبی دارند.اگه خواستید یک مدل معرفی کنم که قیمت مناسبی دارد.

یکی از دوستان تهیه کرده و خیلی راضیه.
    NikonD700&D3200*Nikkor24-70*Nikkor70-200VRII*Tokina11-16*2sb800+2Sb600*Slik 500

صفحه 12 از 103 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 62 ... آخرینآخرین