صفحه 52 از 103 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 511 تا 520 , از مجموع 1025
Like Tree1396تشکر

موضوع: Laptop / Notebook مناسب برای عکاسی دیجیتال

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط saghati نمایش پست ها
    حقیقتش لبتاپ رو برای ادیت عکس و کارهای روزمره میخوام . در نهایت حتما میخوام براش یک مانیتور اضافی بخرم پس در نتیجه لپ تاپ سایز 13 ایده آل من هست چون مسافرت زیاد میرم . اما در اون سایز با مشخصات core i 7 and 4 cores لپ تاپ خوب ندیدم . بهترین گزینه ای که دوست دارم مک بوک ایر هست ولی مشخصاتش ضعیفه . حداکثر پول هم 1300 دلار ولی ترجیح میدم با 1000 دلار سر و ته قضیه هم بیاد .
    با تشکر
    چرا فکر می کنید macbook air ضعیفه؟ تردید نکنید که خیلی بیش از چیزی که شما بهش نیاز دارید براتون کار انجام میده. چیکار می خواین بکنید که air نمی تونه انجام بده یا کنده؟
    saghati، persian.boy و kiavash تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    چرا فکر می کنید macbook air ضعیفه؟ تردید نکنید که خیلی بیش از چیزی که شما بهش نیاز دارید براتون کار انجام میده. چیکار می خواین بکنید که air نمی تونه انجام بده یا کنده؟
    احتمالا باید D800 بگیرم . بالاترین حجم کاری من ادیت عکس های دی 800 با فتوشاپ و پلاگین های مربوطه هست . به نظرتون کم نمیاره ؟
    www.saghati.com
    Nikon D700 + 14-24 F/2.8G ED N + 24-70 F/2.8G ED N + Grip + Backpack Vanguard up-rise 48

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

احتمالا باید D800 بگیرم . بالاترین حجم کاری من ادیت عکس های دی 800 با فتوشاپ و پلاگین های مربوطه هست . به نظرتون کم نمیاره ؟
    حتی ویرایش عکس های دی ۸۰۰ هم با لپتاپ های نسل قبل (۲۰۱۱) Air بدون کوچکترین مشکلی قابل انجامه. تنها کار زمان بری که ممکنه بهش بر بخورین برخی (نه همه) پلاگین های نویز ریداکشن هست.(بین ۱ تا ۳ دقیقه بسته به اینکه آیا اپلیکیشن های دیگه ای هم باز هستند یا خیر). نسخه جدید air که مشخصات بهتری هم داره و بهتون اطمینان میدم کمترین مشکلی براتون پیش نیاد!
    saghati و kiavash تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    حتی ویرایش عکس های دی ۸۰۰ هم با لپتاپ های نسل قبل (۲۰۱۱) Air بدون کوچکترین مشکلی قابل انجامه. تنها کار زمان بری که ممکنه بهش بر بخورین برخی (نه همه) پلاگین های نویز ریداکشن هست.(بین ۱ تا ۳ دقیقه بسته به اینکه آیا اپلیکیشن های دیگه ای هم باز هستند یا خیر). نسخه جدید air که مشخصات بهتری هم داره و بهتون اطمینان میدم کمترین مشکلی براتون پیش نیاد!
    1- کار عقلانی هست که بخوام یک مانیتور 24 اینچ سامسونگ بگیرم که در هنگام ادیت ، مانیتور 13 اینچ مک بوک ایر چشم های آدم رو خسته نکنه ؟
    2- تو رده الترابوک ها ، مارک هایی نظیر ایسوس و سامسونگ نیز به خوبی درخشیده اند . در مقایسه اونها با مک بوک ایر چی ؟ کدام یک پیشنهاد میشود ؟
    3- با توجه به قیمت تقریبا یکسان مک بوک پرو بدون صفحه رتینا و مک بوک ایر ، کدام یک پیشنهاد میشود ؟
    www.saghati.com
    Nikon D700 + 14-24 F/2.8G ED N + 24-70 F/2.8G ED N + Grip + Backpack Vanguard up-rise 48

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

1- کار عقلانی هست که بخوام یک مانیتور 24 اینچ سامسونگ بگیرم که در هنگام ادیت ، مانیتور 13 اینچ مک بوک ایر چشم های آدم رو خسته نکنه ؟
    2- تو رده الترابوک ها ، مارک هایی نظیر ایسوس و سامسونگ نیز به خوبی درخشیده اند . در مقایسه اونها با مک بوک ایر چی ؟ کدام یک پیشنهاد میشود ؟
    3- با توجه به قیمت تقریبا یکسان مک بوک پرو بدون صفحه رتینا و مک بوک ایر ، کدام یک پیشنهاد میشود ؟
    1- با مانیتور ۱۳ اینچ air مشکلی ندارم اما طبیعتا اندازه بزرگتر مانیتور هم برای راحتی چشم بهتره و هم اینکه گامت رنگی منیتور های لپتاپ air به اندازه مانیتور های جداگونه نیست. حدسم اینه که مانیتور جداگونه بگیرین بهتر باشه ولی اینکه چه مانیتوری بگیرید رو خیلی نمی دونم. با مانیتور های سامسونگ کار نکردم و اطلاعی ندارم. برای سفر هم همون مانیتور air کار رو به خوبی راه میندازه.
    ۲- با ایسوس و سامسونگ کار نکردم که بتونم قیاس کنم اما به هر حال سیستم عامل mac o.s که روشون نصب نمیشه (از هکینتاش سر رشته ای ندارم) همین هم دلیل خوبی برای من هست که دیگه سراغ لپتاپ دیگه ای نرم. حتی اگر از لحاظ سخت افزاری قوی تر از air باشند که فکر کنم واقعا هم باشند!
    ۳- صفحه نمایش رتینا عالی هست. چندین بار توی فروشگاهها دیدم و باهاش ور رفتم. شفافیت عکس و رنگ ها مثال زدنیه. قدرت سخت افزار هم که عالیه. اما ۲ تا فاکتور منفی نسبت به air داره که برای من خیلی مهم هست و اگر الان بخوام لپتاپ بگیرم بازم air می گیرم. یکی تفاوت قیمت هست که خوب برای من پول زیادی هست. دومی هم وزن بیشتر هست که برای کسی مثل من که نیاز داره هر روز اون رو حمل کنه خیلی فاکتور مهمیه. اگه شما مشکل تفاوت قیمت رو ندارید و ورزشکار هستین یا مطمئنید که مشکلی با حمل pro ندارید, چرا نخرید؟ دیگه همون مشکل فیلتر های نویز ریداکشنم ندارید. ولی وقتی صحبت انتخاب بین مکبوک پرو معمولی و مکبوک ایر میشه, بی برو برگرد میگم ایر.
    saghati تشکر می‌کند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

کدوم یک رو پیشنهاد میکنید ؟با توجه به اینکه هزینه اش مهم هست

MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz with Retina display , 2.5GHz dual-core Intel Core i5 , 8GB 1600MHz memory , 128GB flash storage ,Intel HD Graphics 4000 => 1500$

MacBook Pro 13-inch: 2.9GHz , 2.9GHz dual-core Intel Core i7 , 8GB 1600MHz memory , 750GB 5400-rpm hard drive , Intel HD Graphics 4000 => 1500$

MacBook Air 13-inch : 128GB , 1.8GHz dual-core Intel Core i5 processor , 4GB memory , 128GB flash storage , Intel HD Graphics 4000 => 1200$
    www.saghati.com

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آقا فایلهای دی ۸۰۰ سنگینه. اگر عکاسی تفریحی می‌کنید و ماهی و سالی چندتا عکس می‌گیرید؟ مهم نیست. اما اگر حجم عکاسی و پروسس بالاست؟ بی‌شک مک بوک پروی رتینا تنها چاره درد است.
    مک‌بوک پروی رتینا از مدلهای پرو معمولی سبک‌تره. اگر درگیر هر روزه DVD و اینا نباشید گزینه بهتری‌ست(چون به Air فکر می‌کنید یعنی مشکلی نیست.) صفحه نمایش بی‌نظیری هم داره. خلاصه با Air قابل مقایسه نیست. چه از لحاظ امکانات و چه از لحاظ تصویر.
    الان رتینای ۱۵ دارم که از رتینای ۱۳ اینچ خیلی سریع‌تره. اما اگر باز هم سریع‌تر بود توی کار کمکم می‌کرد.
    saghati، saeed2vfx، kiavash و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

حقیقتش لبتاپ رو برای ادیت عکس و کارهای روزمره میخوام . در نهایت حتما میخوام براش یک مانیتور اضافی بخرم پس در نتیجه لپ تاپ سایز 13 ایده آل من هست چون مسافرت زیاد میرم . اما در اون سایز با مشخصات core i 7 and 4 cores لپ تاپ خوب ندیدم . بهترین گزینه ای که دوست دارم مک بوک ایر هست ولی مشخصاتش ضعیفه . حداکثر پول هم 1300 دلار ولی ترجیح میدم با 1000 دلار سر و ته قضیه هم بیاد .
    با تشکر
    با درود دوباره

سنگین ترین عمل گرافیکی پس از پردازش مدل های سه بعدی با نرم افزارهای طراحی ، گیم است . برای گیم و پردازش مدل های گرافیکی بدون شک هیچ کدام از مدل های اپل پاسخگو نیست . در واقع مدل های بسیار بهتر با مشخصات بسیار بهتری وجود دارد که قیمتشان نیز به مراتب کمتر است . با این حال از صحبت های شما متوجه شدم که لپ تاپ را برای چنین کارهایی نمی خواهید . لذا همان مک بوک ایر را برای شما مناسب تر می بینم .

مک بوک پرو رتینا نیز گزینه ی بسیار خوبی است ولی مدل پایه ی آن بیش از 200$ از بودجه ی شما بیشتر است . اگر این قیمت برای شما مشکلی ندارد به مک بوک پرو رتینا نیز می توانید فکر کنید . البته باز تاکید می کنم که مدل هایی از ASUS یا MSI وجود دارند که دارای پرفورمانس به مراتب بالاتری هستند و شاید در قیاس با مک بوک تنها ضعفشان در وزن ، بدنه و نمایشگر باشد .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    saghati تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    با درود دوباره

سنگین ترین عمل گرافیکی پس از پردازش مدل های سه بعدی با نرم افزارهای طراحی ، گیم است . برای گیم و پردازش مدل های گرافیکی بدون شک هیچ کدام از مدل های اپل پاسخگو نیست . در واقع مدل های بسیار بهتر با مشخصات بسیار بهتری وجود دارد که قیمتشان نیز به مراتب کمتر است . با این حال از صحبت های شما متوجه شدم که لپ تاپ را برای چنین کارهایی نمی خواهید . لذا همان مک بوک ایر را برای شما مناسب تر می بینم .

مک بوک پرو رتینا نیز گزینه ی بسیار خوبی است ولی مدل پایه ی آن بیش از 200$ از بودجه ی شما بیشتر است . اگر این قیمت برای شما مشکلی ندارد به مک بوک پرو رتینا نیز می توانید فکر کنید . البته باز تاکید می کنم که مدل هایی از ASUS یا MSI وجود دارند که دارای پرفورمانس به مراتب بالاتری هستند و شاید در قیاس با مک بوک تنها ضعفشان در وزن ، بدنه و نمایشگر باشد .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    سلام
    اقا نفرمایید. چطورحساب میکنید که میفرمایید هیچکدوم از مدلهای اپل جوابگو نیستند؟ بنده مک پروی2011 دارم وتا بحال حتی یک بار هم با هیچ برنامه ای نه کم اورده ونه هنگ داشته؟
    درحالیکه (جدای از بحث سخت افزاری) ویندوز اداره با انجام امور عادی حداقل ماهی 2-3 بار هنگ میکنه. شاید بگید بحث نرم افزاری جداست ولی همخوانی نرم افزار وسخت افزار خیلی مهمه. شاید روی کاغذ خیلی از محصولات بازار از محصولات اپل بهتر هم باشه ولیکن فقط روی کاغذ. عزیزجان اصلا سامسونگ رو با اپل که اصالتا کامپیوترساز هست قیاس نفرمایید که صحیح نیست.
    اتفاقا یکی از مهمترین نقاط قوت رایانه های اپل همین گرافیک هست. فیلم کوهستان سرد(اگه درست یادم باشه) محصول 2003 (کیدمن- جود لاو )با کمترین برنامه های جانبی و مک پرو ادیتش انجام شده الان که دیگه 2013 هستیم. حالا شما چطور به این نتیجه رسیدیدوکدوم قسمت سخت افزاری اپل رو ناکافی میدونید برای انجام امور گرافیکی؟(cpu-ram-گرافیک کارد یا چی؟) - دوست من؟
    ویرایش توسط kiavash : Monday 25 February 2013 در ساعت 15:04
    saghati و persian.boy تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

واللا من نمی دونم دوستان با فایل های عکاسیشون چیکار می کنن که air براشون جوابگو نیست. ولی من با ویرایش فایل های D800 با air ۲۰۱۱ هیچ مشکلی ندارم. کاملا راضیم. خوب شاید برای کسی که روزی ۲۰۰ تا عکس می خواد ادیت کنه تفاوت سرعت رتینا با ایر زیاد باشه ولی برای من که در هر نوبت ممکنه ۱۰-۲۰ تا عکس رو ادیت کنم اذیت نمیشم. اما از اون طرف سبک بودن و حمل و نقل ساده تر ایر خیلی بیشتر باعث آسودگی من میشه.

اگر لپتاپ رو بیشتر واسه نگهداری در منزل می خواین و ماهی و سالی چند بار می بریدش اینور اونور؟ مهم نیست. اما اگر حجم استفاده روزانه از لپتاپ و جابجا کردنش بالاست؟ بی‌شک مک بوک ایر تنها چاره درد است.

در ضمن یه چیز دیگه بهتون بگم, شما اگه یه آی مک بگیرین واسه کار توی خونه, یه دونه air هم بگیرید واسه بیرون بردن, اول اینکه از لحاظ قیمت خیلی گرون تر از مکبوک رتینا نمیشه ۲۳۰۰ در مقابل ۲۲۰۰ رتینا ۱۵, دوم اینکه قدرت پایین ترین آی مک هم بالا تر از رتینای هم رده هست (۲.۷ در مقابل ۲.۴ GHz), سوم اینکه یه مانیتور اپل ۲۱ خواهید داشت چهارم اینکه در حمل و نقل خیلی خیلی آسوده ترید. موقعی ضرر خواهید کرد که بخواین با حداکثر قدرت پروژه های سنکین رو در جایی خارج از نزل یا محل کار انجام بدید. حالا دیگه خودتون نگاه کنید ببینید کدوم به نفع شماست!

آخرین نکته هم اینکه پردازنده در سرعت پردازش خیلی موثر هست اما چیزی ه خیلی بیشتر از پردازنده در کار با لپتاپ به چشم میاد و تفاوت اساسی در کارایی لپتاپ داره استفاده از SSD هست. حالا که دارین پولی در این ابعاد خرج می کنید لزومی نداره لپتاپی با هارد های ضعیف نسل قبل بخرید!
    saghati، persian.boy و kiavash تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 52 از 103 نخستنخست ... 2 42 48 49 50 51 52 53 54 55 56 62 102 ... آخرینآخرین