صفحه 28 از 104 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 78 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 1034
Like Tree1045تشکر

موضوع: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

سلام دوستان
    در مورد مانیتور AOC که معرفی کردین زیاد شنیدم اگه بشه میخوام یکی بخرم به نظر شما خوبه یا نه ؟کیفیتش خوبه یا نه؟
    البته این مانیتور اون طوری که شنیدم چینیه
    با تشکر

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

از مجتبی ناظمی عزیز به خاطر این مقایسه دقیق متشکرم، اصلاً فکر نمی‌کردم در ایران مانیتور با پنل s-ips گیر بیاید، فکر می‌کنم HP LP2275W گزینه بسیار جالبی باشد.

فکر می‌کنم ارزش این بررسی بسیار دقیق شما علمی بودن و به دور از اغراق بودن آن باشد.

راستی آن مدل سامسونگ XL20 خوشبختانه به جای CCFL از LED‌ استفاده می‌کند که از لحاظ یکنواختی روشنایی (یونیفورمیتی) و دقت بسیار عالی‌است.

اما یک مانیتور که شاید تنها به علت بعضی مشخصات خاصش و قیمت نسبی مناسب‌اش مورد توجه من باشد، مدل LG-M2794D است. البته این مانیتور در بازار فراوان نیست.

نقاط قوت:
    - رزولوشن 1920 در 1080
    - 27 اینچ
    - پورت ورودی HDMI و DVI جداگانه
    - تیونر
    - زاویه افقی خوب 170 درجه
    - Made in Korea (اینقدر مانیتور بد در بازار موجود است، برخلاف قبل به این موضوع می توان توجه کرد)
    - طراحی بسیار مناسب
    - قیمت رسمی 550 هزار تومان
    نقاط ضعف:
    - پنل TN
    - زاویه عمودی محدود 160 درجه

طبیعی است که مانیتوری با این سایز و رزولوشن و امکانات، اگر با پنل S-IPS عرضه می‌شد حتماً قیمتی بیش از یک میلیون تومان پیدا می‌کرد.

باز هم عرض می‌کنم که هنوز مشخصه‌های مهم را در خرید مانیتور زاویه‌دید، رزولوشن و گستردگی گامت قابل نمایش می‌دانم و برای یک عکاس حرفه‌ای داشتن مانیتوری با پنل غیر TN بسیار ارجح‌تر است.

اما از این بابت این مانیتور را معرفی کردم که دیدن عکس‌ها با این مانیتور بزرگ و رزولوشن عالی شاید بتواند خیلی هیجان انگیز باشد و با این قیمت ممکن است برای کسانی قابل انتخاب و هوس‌انگیز باشد.

باز هم از جناب ناظمی ممنونم.
    nmroshan، infinity، yasin-m و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

دوستان لطفا" محدوده قيمت 220-200 تومان (كف قيمت) را هم مورد عنايت قرار دهيد.

در ضمن، آقاي محبي عزيز، نظر شما راجع به مانيتورهاي AOC ماديران چيه؟

ممنون
    heiran تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

وحیدجان این مانیتورها چینی هستند (جهت اطلاع رسانی،‌ نه اعلام نقطه ضعف) تصویر آن‌ها با استانداردهای این روزها که LG و SAMSUNG هردو در رقابت با یک‌دیگر از ارزان‌ترین پنل‌ها استفاده می‌کنند، و در مقایسه با مدل‌های ارزان این دوبرند خیلی کم نمی‌آورند.

اما برای انتخاب یک عکاس،‌ چون با این مانیتورها برای عکاسی کار نکرده‌ام، اصلاً نظر خاصی ندارم و الا زودتر عرض می‌کردم. اما برای کاربردهای عمومی حتماً عالی و مکفی هستند.

اما درخرید مانیتور دقت کنید: من پارسال که می‌خواستم از CRT سویچ کنم و 19اینچ بخرم، عجله کردم و در اوج کمبود مانیتور در بازار 920n سامسونگ را خریدم که ضعف عمده‌ای دارد: نشتی CCFL بسیار زیاد و در نتیجه یونیفورمیتی خیلی بد.
    اما در نمایش عکس چندان بد نیست (البته با استاندارد‌های آن روزها).

به نظر می‌آید زیر 300 هزار تومان دیگر نمی‌توان چندان وسواس به خرج داد.

اگر می‌توانید در یک مکان که چند مدل از مانیتور‌های ارزان مورد اشاره روشن است،‌ چند عکس را به این شرح تهیه کنید:

- سیاه خالص
    - سفید خالص
    - خاکستری خالص
    - پترن‌هایی حاوی چندین سایه‌ خاکستری کوانتیزه
    - پترن‌هایی حاوی تمام سایه‌های خاکستری گراجوال (برای دیدن اسموتنس ترانزیشن تون‌ها و عدم وجود پوستریزاسیون)
    - چند‌تا از عکس‌های دوربین خودتان که به آن‌ها عادت دارید.

این عکس‌ها را به صورت اسلایدشو در تمام آن‌ها نمایش دهید و باهم مقایسه کنید.

متاسفانه امکان انجام این تست برای همه میسر نیست.
    nmroshan، infinity، Kaveh Ghobadi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

مانیتور برای کاربردهای عکاسی از آن مواردی است که نخریدنش بر ارزان یا بدخریدنش ارجح است. این را عملا تجربه کرده ام.

با تشکر فراوان از جناب ناظمی عزیز و امیر عزیز.
    Amir Mohebi، infinity، yasin-m و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

آيا مشكلات مونيتورهاي LCD كه در اين تاپيك ذكرشد در خصوص صفحه نمايش لپ تاپ ها هم صدق ميكنه يا عملا" در خصوص لپ تاپ با مزايا و معايب ديگري روبرو هستيم ؟
    ME تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Arrow پاسخ: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    از مجتبی ناظمی عزیز به خاطر این مقایسه دقیق متشکرم، اصلاً فکر نمی‌کردم در ایران مانیتور با پنل s-ips گیر بیاید، فکر می‌کنم HP LP2275W گزینه بسیار جالبی باشد.

فکر می‌کنم ارزش این بررسی بسیار دقیق شما علمی بودن و به دور از اغراق بودن آن باشد.

راستی آن مدل سامسونگ XL20 خوشبختانه به جای CCFL از LED‌ استفاده می‌کند که از لحاظ یکنواختی روشنایی (یونیفورمیتی) و دقت بسیار عالی‌است.

اما یک مانیتور که شاید تنها به علت بعضی مشخصات خاصش و قیمت نسبی مناسب‌اش مورد توجه من باشد، مدل LG-M2794D است. البته این مانیتور در بازار فراوان نیست.

نقاط قوت:
    - رزولوشن 1920 در 1080
    - 27 اینچ
    - پورت ورودی HDMI و DVI جداگانه
    - تیونر
    - زاویه افقی خوب 170 درجه
    - Made in Korea (اینقدر مانیتور بد در بازار موجود است، برخلاف قبل به این موضوع می توان توجه کرد)
    - طراحی بسیار مناسب
    - قیمت رسمی 550 هزار تومان
    نقاط ضعف:
    - پنل TN
    - زاویه عمودی محدود 160 درجه

طبیعی است که مانیتوری با این سایز و رزولوشن و امکانات، اگر با پنل S-IPS عرضه می‌شد حتماً قیمتی بیش از یک میلیون تومان پیدا می‌کرد.

باز هم عرض می‌کنم که هنوز مشخصه‌های مهم را در خرید مانیتور زاویه‌دید، رزولوشن و گستردگی گامت قابل نمایش می‌دانم و برای یک عکاس حرفه‌ای داشتن مانیتوری با پنل غیر TN بسیار ارجح‌تر است.

اما از این بابت این مانیتور را معرفی کردم که دیدن عکس‌ها با این مانیتور بزرگ و رزولوشن عالی شاید بتواند خیلی هیجان انگیز باشد و با این قیمت ممکن است برای کسانی قابل انتخاب و هوس‌انگیز باشد.

باز هم از جناب ناظمی ممنونم.
    با سلام
    مي خواستم يه نكته هم اضافه كنم مدل كوچكترش هم M2294D است 368 تومان و البته هيچكدوم S-RGB نيست
    با تشكر
    heiran تشکر می‌کند.
    آذري

كاربر جديد
    تشکر کرده
    242

سلام به همه دوستان
    1.عذر خواهم از دوستان اگر سئوال تكراري ميپرسم ولي واقعا" از اين بحثهاي شيرين سر در نياوردم.اخه شيمي چه ربطي به الكترونيك داره.
    2.اگر دوستان لطف كنند و به فارسي سره در چند جمله عنوان كنند كه اولا" شيفت از crt به lcd چقدر تاثيرگذاره و ثانيا" براي مصارف نه چندان حرفه اي(بخوانيد اماتوري پيشرفته) كدام مانيتور مناسبه ممنون ميشم.
    3. سه چهار سالي ميشه ال جي f700p دارم و تا حالا كم كار نكرده(بخوانيد 24/7/365 * 4 ) و در كل نسبت به مدلهاي بعد و قبلش كه از نزديك مقايسه كردم كيفيت قابل قبولي داره.آيا نگهش دارم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Thumbs down پاسخ: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

سلام به همه دوستان

این اولین یادداشت من در این انجمنه و خوشحالم که دوستان خیلی فنی و از نگاه حرفه ای به انتخاب مونیتور توجه میکنند...

من الان چند روزه که می خواهم مونیتور بخرم... متاسفانه اغلب مونیتور ها در بازار ال جی و سامسونگ هستند و من از این برند ها اصلا خوشم نمیاد!

من بازار رضا و بازار ایران و پایتخت رفتم یک سری زدم اما قحطی مونیتوره!

یک سری برند های چینی اومده که کلا ترجیح میدم صحبتشونو نکنم اما هیچ خبری از ویوسونیک و سونی و دل نیست. یکی دو جا ال سی دی های ۱۷ اینچ فیلیپس دیدم مدل ۱۷۰س که نمیدونم چجوریه.

کسی خبر داره الان بهترین برند موجود در بازار را از کجا میشه تهیه کرد؟

نظر خودم روی دل اولتراشارپ ۲۴۰۸ است اما نمیدونم اینجا اومده یا نه.

سوال دیگه اینکه کسی میدونه آیا میشه از دبی خرید کرد و با بار مسافر آورد یا اینکه گمرک میمونه و گرون در میاد؟

منتظر جواب شما هستم:cool:
    ویرایش توسط reza.hashemi : Saturday 31 January 2009 در ساعت 12:10

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

امروز يك عدد مانتيور AOC براي يكي از دوستان تهيه كردم به نظرم بسيار با كيفيت تر و بهتر از آن چيزي است كه فكر مي كردم.

مدل هاي 1 و 18 و 19 و 20 اينچ هم در بازار وارد شده است( قيمت ها را اطلاع ندارم اما ارزان هستند )

با اين مبلغ كيفيت مناسبي دارد.در حد بسياري از سامسونگ ها و ال جي هاي بازار و شايد بيشتر...
    Amir Mohebi، FarhadBahramii، alimha و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 28 از 104 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 78 ... آخرینآخرین