صفحه 29 از 104 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 79 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 281 تا 290 , از مجموع 1034
Like Tree1045تشکر

موضوع: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

پیش فرض پاسخ: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

كاوه جان در سايت ماديران فقط 5 مدل از اين مونيتورها ديده ميشه و همگي هم وايد هستند .

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

استاد کاوه با اجازه شما
    درست کیفیت خوبی داره اما رنگ های زیر% 15 رو خوب نشون نمیده
    و وقتی به زیر 10% میرسه که تو مایه های بد تر از بد می شه
    ولی از حق نگذربم برای بازی و کارهای خونگی عالی
    Kaveh Ghobadi و partow تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من این یوزر را برای معرفی وبلاگم که تجربه بد خودم از خرید مانیتور LG مادیران بوده نوشتم . اگر قصد خرید مانیتور دارید قبلش یه سر بزنید در امضا هم آدرس هست http://monitore-lg-nakharid.blogfa.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Arrow پاسخ: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

با سلام
    من بعد از مدت ها جستجو LG 1960TR گرفتم (238 تومان) البته به دو دليل يكي اينكه تو اين رده قيمتي شايد تنها مونيتوري است كه از مود sRGB پشتيباني مي كند دوم اينكه كلا زياد نمي تونم با ارتفاع كم مونيتور هاي وايد كنار بيام البته اين دومي سليقه اي است و مثلا مونيتور 22 وايد ارتفاعش برابر همين 19 هستش.
    البته اولش دنبال مونيتوري بودم كه پايه اون به طور فيزيكي قابليت pivot داشته باشه يعني بشه اونو رو پايه بچرخونيد كه عمودي بشه (مناسب براي ديدن يا ويرايش پرتره هاي عمودي) ولي فقط يه مدل ال جي رو سايت اينطوري بود كه اونم تو بازار گيرم نيومد البته اونم sRGB نبود. حالا براي حل اين مشكل كل مونيتور رو به همراه پايه مي چرخونم و عمودي قرار مي دهم كه البته چون سبك هست زياد مشكلي ايجاد نمي كنه و تو نرم افزارش كه همشون اين حالت چرخيدنو دارن (انصافا در اين حالت ديدن و ويرايش پرتره هاي عمودي با اون سايز جالبه! حداقل به تجربه كردنش ميارزه!)
    گفتم نتيجه جستجوي خودمو اينجا بذارم شايد از دوستان كسي بدردش بخوره
    با تشكر
    Foto تشکر می‌کند.
    آذري

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

نقل قول نوشته اصلی توسط Monitore-lg-nakharid نمایش پست ها
    من این یوزر را برای معرفی وبلاگم که تجربه بد خودم از خرید مانیتور LG مادیران بوده نوشتم . اگر قصد خرید مانیتور دارید قبلش یه سر بزنید در امضا هم آدرس هست http://monitore-lg-nakharid.blogfa.com
    کاملا مطالب وبلاگتون تایید میشه, اما این افت کیفیت رو میشه به حساب افت قیمت هم گذاشت. من یک فلت واقعی 17 اینچ سال 77 به قیمت 250 هزار تومان خریدم. اما هر جور حساب کنیم کاری که الان برای فروش جنسشون میکنن دزدیه.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

دوست عزيز از بلائي كه به سر شما امده بود متاسفم البته قسمتي هم به علت اعتماد به فروشندگان عزيز و عدم جمع آوري اطلاعات قبل از مراجعه براي خريد بود.
    در مورد لبخندي ها راست ميگيد به نظر مياد كيفيت رنگش بهتر از بسياري از ال سي دي هاست ولي اگه اينم خوب تنظيم بشه كيفيت بسيار خوبي داره به علاوه جاگير نبودن و مصرف كمتر برق و البته بعد از يه مدت عادت به محصول جديد هم حاصل ميشه.(من كه تا حدودي راضيم از خريد جديد به جاي F700B از همون لبخندي ها)
    اون زاويه ديد هم از راست وچپ حساسيت كمتر است ولي از بالا و پائين حداكثر 20 درجه (ظاهرا جفت چشاتون بايد وسط مونيتور باشه تا همه جاش يكسان ديده بشه اگه فاصله هم بيشتر باشه خوب امكان تغيير زاويه ديد كمتره!)
    {ديگه اينكه دزدي كه زياد هم بد نبايد باشه بالاخره اگه يه چيزي خيلي رايجه حتما بيشتريا قبولش دارن ديگه!!!}
    خلاصه اينكه ماديران هم بايد به فروشنده هاش آموزش بيشتري بده اگه سهم بيشتري مي خوادش
    آذري

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

با سلام
    يه نكته هم امروز متوجه شدم و اون اينكه همراه مونيتور هاي اي سي دي - ال جي بايد يك سي دي نرم افزار تنظيم مونيتور به اسم fortemanager باشه كه كمك مي كنه حتي المكان نور و رنگ مونيتور در محيط شما تنظيم باشه - متاسفانه ماديران اين قلم بسيار مهم رو فاكتور گرفته احتمالا البته و به جاش يك سي دي بهنما گذاشته كه مهم ترين كاري كه مي كنه رزولوشن مناسب و فركانس مناسب رو اتوماتيك تنظيم مي كنه همين!
    امروز از سايت ال جي نرم افزار رو كپي كردم محدوده قابل دسترسي براي تنظيم بسيار وسيع است و اون تنظيماتي كه روي مونيتور چند درجه بيشتر نيست مثل گاما و كلوين در محدوده كامل مي شه تغيير داد البته همه چيز رو بايد چشمي انتخاب كنيد و خودتون فكر كنيد كه كدوم حالت بهتره!!
    مانيتور قبلي كه داشتم از سري لبخندي يك سي دي توش بود باضافه يك كارت كه كارت روي مونيتور قرار ميدادين و با تغييرات رنگ تصوير مونيتور رو به رنگ كارت نزديك مي كردين و وقتي اين كار خوب انجام مي شد كيفيت چاپ عكس واقعا بسيار نزديك به هموني بود كه روي مانيتور مي ديدين.
    با تشكر
    A_Maddah تشکر می‌کند.
    آذري

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام
    ببخشید اگر ممکنه نظرتون را در مورد samsung 971p بدین
    پانل pva هست
    آیا توی ایران گیر میاد یا نه ؟
    من 3 روزه به هر جا سپردم می گن وارد نمی شه :(
    یعنی چی فقط مدل 923 وارد میشه ؟
    شما تهرانی ها آیا توی بازار تهران دیدین یا نه ؟

كاربر آشنا Payman87 آواتار ها
    تشکر کرده
    39

با سلام...
    داشتم تو فروم میگشتم که رسیدم به اینجا...میدونم بعضی از مباحثی که اینجا مطرح شده شاید قدیمی شده باشه اما گفتم بعضی از تجربیات خودم را در مورد خرید ال سی دی با دوستان در میان بذارم شاید بعضی هاش تکراری باشه اما به هر حال شاید بدرد کسی بخوره...

1.روی زاویه دید مانیتورهای Tn اصلا و ابدا حساب باز نکنید..ان عددهای 160و170 درجه که سازنده ها اعلام میکنن فقط جنبه ی تبلیغاتی داره..فرقی هم نمیکنه که سازنده کی باشه ..samsung ,lg,sony,dell....فرقی نمیکنه...اگه نوع پنل TN باشه زاویه دید به ندرت از 30 یا 40 درجه بیشتر میشه (مخصوصا زاویه دید عمودی)....

2.مساله ی دیگه response time هست که شرکتهای سازنده خیلی روی ان مانور میدن و تبلیغ میکنن ...ان عددهای 5ms,2ms و...بیشتر در حد جوک هستش!!! اگر مانیتوری دیدید که واقعا(تاکید میکنم واقعا) سرعت پاسخگویی 8ms داشت یک لحظه هم درنگ نکنید و بخرید ..حتی اگر 10 ms هم بود باز هم تردید نکنید

3.به ندرت کنتراست واقعی مانیتورها از 1000 یا 1500 بالاتر میرود ان عددهای 10000 و20000 و...به کمک کلکهای نرم افزاری وسخت افزاری بدست می ایندو در اغلب موارد تاثیر چندانی در کیفیت ندارند...بالاخره ان منبعی که در پشت ال سی دی کار illumination را انجام میدهد برای همه ی پیکسل ها یکسان است... حال میخواهد کنتراست 1000000 باشد چه 20000 یا 10000 یا 3000 !!!!!!

4.به مساله ی input lag در مانیتورهای HD که جدیدا توسط بعضی از برندها وارد بازار شده اند دقت کنید که بعضی مواقع حتی از response timeهم اهمیت بیشتری دارد....

5.اکثر مانیتورهای ال سی دی مشکل backlight bleeding رادارند و در نمایش رنگ مشکی ناتوان هستند...این مشکل backlight مخصوصا در هنگامی که زمینه مشکی است در حاشیه های تصویر بیشتر به چشم میاید....

6.تفاوت کیفیت در برندهای مختلف (مخصوصا در پنلهای TN ) بیشتر از 10 در صد نیست...البته درکل مانیتورهای سامسونگ در مقایسه با ال جی از استحکام و پیوستگی رنگ بیشتری برخوردار هستن وتصاویر شفاف تری دارند
    ( به استثنائات کاری ندارم )... این نکته را از این جهت عرض کردم که کاربران ایرانی اغلب به طور ناخواسته مجبور به انتخاب یکی از این دو برند هستند... در حال حاضر برگ برنده ی ال جی در مقابل رقیبش سامسونگ افزایش امکانات و کاهش قیمت است ( دقیقا مانند AOC ) .. اما باز هم تاکید میکنم که تفاوت خیلی فاحش نیست...
    Amir Mohebi، Hajiabadi، kurosh_1349 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

نقل قول نوشته اصلی توسط Payman87 نمایش پست ها
    با سلام...
    داشتم تو فروم میگشتم که رسیدم به اینجا...میدونم بعضی از مباحثی که اینجا مطرح شده شاید قدیمی شده باشه اما گفتم بعضی از تجربیات خودم را در مورد خرید ال سی دی با دوستان در میان بذارم شاید بعضی هاش تکراری باشه اما به هر حال شاید بدرد کسی بخوره...

1.روی زاویه دید مانیتورهای Tn اصلا و ابدا حساب باز نکنید..ان عددهای 160و170 درجه که سازنده ها اعلام میکنن فقط جنبه ی تبلیغاتی داره..فرقی هم نمیکنه که سازنده کی باشه ..samsung ,lg,sony,dell....فرقی نمیکنه...اگه نوع پنل TN باشه زاویه دید به ندرت از 30 یا 40 درجه بیشتر میشه (مخصوصا زاویه دید عمودی)....

...
    با اين قسمت بسيار موافقم اگر افقي از 20 درجه و عمودي از 10 درجه بيشتر برويد رنگ و روشنائي تغيير مي كند و اگر سخت گيري نكنيم افقي 30 درجه و عمودي 20 درجه! بعد از ان البته هنوز صفحه را مي بينيد ولي نه آن چيزي كه روي آن است بلكه چيزي شبيه به آن را كه بخصوص در مورد عكس و عكاسي پذيرفتني نيست .
    مي دانيم كه براي اينكه گردن درد نگيريم بايد چشم ما موازي لبه بالاي تصوير مونيتور باشد ولي اگر اين كار را بكنيم پائين صفحه زاويه بيشتري داشته و تيره مي شود و براي بهترين كيفيت رنگ و نور بايد چشم دقيقا عمود بر وسط صفحه باشد!
    آذري

صفحه 29 از 104 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 79 ... آخرینآخرین