صفحه 32 از 104 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 82 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 311 تا 320 , از مجموع 1034
Like Tree1045تشکر

موضوع: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

كاربر آشنا Payman87 آواتار ها
    تشکر کرده
    39

پیش فرض پاسخ: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

با سلام...

با توجه به اینکه به مدت 3,4 ماه مانیتور T220P داشتم و همچنین توانستم T220p را با BW2253 بطور همزمان و در کنار هم مشاهده کنم لازم دیدم چند تا نکته را در مورد T220p بگم شاید برای دوستانی که می خواهند این مانیتور را بخرند مفید باشد..

1.response time این مانیتور ضعیف است و سرعت پاسخگویی کندی دارد ( کاری به ان اعداد و ارقامی که توسط سامسونگ اعلام شده ندارم بلکه نتیجه ی مشاهدات خودم را عنوان میکنم )

2.این مانیتور مشکل gamma & brightness دارد و در نمایش رنگ سفید مشکل دارد بطوریکه رنگ سفید کدر است و بیشتر به کرم و شیری متمایل است...و البته این مشکل قاعدتا در همه ی تصاویر تاثیر میگذاردوکلا باعث کدر شدن رنگها میشود البته مسلما تا زمانی که این مانیتور را در کنار مانیتور دیگری قرار ندهید متوجه این مساله نخواهید شد....

3.contrast 50000 ( البته به قیمت از دست رفتن Dynamic range ) تاثیرگذار است اما نه انقدر که تفاوت فاحشی در کیفیت ایجاد کند..

4.t220p , t220,t220HD هیچکدام هیچ ربطی بهم ندارند و هر کدام کیفیت متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند...پس در نتیجه اگر review ایی در مورد مدل مثلا t220 خواندید بدانید که ان review در مورد t220p صدق نمی کند...(این نکته را از این جهت عرض کردم که بعضی از دوستان به اشتباه فکر میکنند که این مدلها از لحاظ کیفیت هیچ تفاوتی با هم ندارند)...این نکته را هم عرض کنم که تا بحال review یی درست و حسابی و معتبر ( به غیر از یکی دو مورد ) در باره ی t220p پیدا نکردم اگر دوستان تا بحال چیزی پیدا کرده اند ما را هم در جریان بگذارند...

5.در کل تنها مزیت این مدل میتواند رزولوشن بالا باشد( مخصوصا برای تماشای فیلم Full HD ) که البته برای ادیت عکس نیز مناسب است( البته مشکل نمایش رنگها را هم در نظر بگیرید) ... بهر حال رزولوشن بالا معجزه نمیکند و تاثیری در کیفیت ندارد و فقط فضای کار بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهد...

اینهم یک رویو از سایت Xbitlabs که به طور دقیق و موشکافانه ای همه ی مدلهای سری T سامسونگ ( بجز T190P ) را مورد بررسی قرار داده است.. :http://www.xbitlabs.com/articles/mon...ung-topaz.html
    Babak Borhani تشکر می‌کند.
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

سلام دوستان
    من بین انتخاب v22 AOC که تازه اومده و WLED هستش و t220p گیر افتاده ام .
    متاسفانه هیچ جایی هم نیست که بشه دو تصویر رو کنار هم دید. دوستا کسی راهنمایی میتونه بکنه ممنون میشم.
    البته در میان همه aoc ها بهتر و تصاویر بدون ته رنگ و واقعی تر نشان داده می شد ولی مقایسه بین دو برند مقدور نبود.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من بین انتخاب v22 AOC که تازه اومده و WLED هستش و t220p گیر افتاده ام .
    متاسفانه هیچ جایی هم نیست که بشه دو تصویر رو کنار هم دید. دوستا کسی راهنمایی میتونه بکنه ممنون میشم.
    البته در میان همه aoc ها بهتر و تصاویر بدون ته رنگ و واقعی تر نشان داده می شد ولی مقایسه بین دو برند مقدور نبود.
    اکیدا توصیه میکنم که سراغ مانیتورهای glare ( مانند V22 ) نروید ...با اینکه تصاویر را به ظاهر زیباتر و شفاف تر نشان میدهند اما متاسفانه نور محیط اطراف ( مانند نور لامپ یا نور افتاب بهنگام استفاده در روز) را منعکس میکنند که باعث ایجاد دردسر میشود..,و در دیدن صفحه ی نمایش مشکل خواهید داشت...در باره ی T220P هم بنده در پست بالا توضیح داده ام...در کل پیشنهاد من این است که سراغ هیچکدام نروید...
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

ممنونم از راهنماییتون .
    البته من معمولا در محیطهای تاریک و اتاق و غیره استفاده میکنم.
    ولی ممنون میشم پیشنهاد خودتون رو هم بفرمایید.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

تشکر کرده
    39

ممنونم از راهنماییتون .
    خواهش میکنم...

متاسفانه اکثر مانیتورهای موجود در بازار از پنل TN استفاده میکنند که همه ی محدودیت های color intensity و زاویه دید را بهمراه دارند..و برخلاف ادعای سازندگان مبنی بر استفاده از پنل 8 بیت (16.7 میلیون رنگ ) دارای پنلهای 6 بیت (16.2 ) هستند..

اگر میخواهید چیزی را خریداری کنید که تفاوت مشهود باشد و مشکلات نمایش رنگها و همینطور زاویه دید را نداشته باشد بدنبال مانیتورهایی با پنل VA یا IPS باشید که البته تفاوت قیمت زیادی هم با مانیتورهای TN دارند...اما اگر بدنبال tn هستید و کیفیت تصویر بیشتر از اندازه ی صفحه ی نمایش برایتان اهمیت دارد در رنج 19 بهترین مدل موجود در بازار T1900 است که برخلاف T220p مدل خوبی در امده است...و در رنج 22 نگاهی به hp وviewsonic هم بیندازید و البته samsung 2253BW هم مدل نسبتا خوبی است ( که البته کمی احتیاج به کالیبره کردن دارد) ...البته این نکته را هم عرض کنم که در کل تفاوت کیفیت رنگ در مانیتورهای TN بیشتر از10درصد نیست...
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

من هم با T220p کار کردم
    ولی به تازگی2253 BW خریدم

به جز اینکه از قاب T220P زیاد خوشم نمی آید (این بحث سلیقه ای است) اما ترجیح میدهم در رزولوشن 1680*1050 کار کنم.
    این رزولوشن روی یک مانیتور 22 اینچ محیط کاری بسیار مناسبی برای من فراهم میکند.
    اما T220P دارای رزولوشن بالاتری است که باعث ریز شدن فونتها و .. نسبت به 1680*1050 میشود.
    همانطور که دوستمون جناب Payam87 اشاره کردند T220P کمی رنگ سفید را کدر نشان میدهد.

وقتی دو مانیتور را کنار هم دیدم ،BW2253از نظر من تصویر بهتری تولید میکند.

روی کامپیوتر برنامه Magic Tune را نصب نکردم ولی مانیتور رو با Spyder 3 Pro کالیبره کردم.
    نتیجه بسیار راضی کننده است.

این مونیتور یک مدت پخش نشده بود ولی از آخر هفته پیش در بازار به قیمت 240-245 قابل تهیه است.

Babak Borhani و Payman87 تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    من هم با T220p کار کردم
    ولی به تازگی2253 BW خریدم

به جز اینکه از قاب T220P زیاد خوشم نمی آید (این بحث سلیقه ای است) اما ترجیح میدهم در رزولوشن 1680*1050 کار کنم.
    این رزولوشن روی یک مانیتور 22 اینچ محیط کاری بسیار مناسبی برای من فراهم میکند.
    اما T220P دارای رزولوشن بالاتری است که باعث ریز شدن فونتها و .. نسبت به 1680*1050 میشود.
    همانطور که دوستمون جناب Payam87 اشاره کردند T220P کمی رنگ سفید را کدر نشان میدهد.

وقتی دو مانیتور را کنار هم دیدم ،BW2253از نظر من تصویر بهتری تولید میکند.

روی کامپیوتر برنامه Magic Tune را نصب نکردم ولی مانیتور رو با Spyder 3 Pro کالیبره کردم.
    نتیجه بسیار راضی کننده است.

این مونیتور یک مدت پخش نشده بود ولی از آخر هفته پیش در بازار به قیمت 240-245 قابل تهیه است.

من هم مانند شما دیزاین t220p را نمی پسندم و بنظرم دیزاین BW2253 در عین حال که ساده تر است اما بسیار زیباتر است و بنظرم سامسونگ در طراحی این مدل بسیار اغراق کرده و به نوعی مانیتور را( تزیین !!!) کرده است...البته همانطور که شما نیز بدرستی اشاره فرمودید این مساله کاملا سلیقه ای است اما در بحث کیفیت هم BW2253 تصویر بهتری در مقایسه با t220p دارد...
    اما جناب حسینیان لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید که این کالیبراتور را از کجا و به چه قیمتی تهیه فرموده اید بنده مدتی است که دنبال یک کالیبراتور خوب می گردم...پیشاپیش ممنون از لطف شما...
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Payman87 نمایش پست ها
    من هم مانند شما دیزاین t220p را نمی پسندم و بنظرم دیزاین BW2253 در عین حال که ساده تر است اما بسیار زیباتر است و بنظرم سامسونگ در طراحی این مدل بسیار اغراق کرده و به نوعی مانیتور را( تزیین !!!) کرده است...البته همانطور که شما نیز بدرستی اشاره فرمودید این مساله کاملا سلیقه ای است اما در بحث کیفیت هم BW2253 تصویر بهتری در مقایسه با t220p دارد...
    اما جناب حسینیان لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید که این کالیبراتور را از کجا و به چه قیمتی تهیه فرموده اید بنده مدتی است که دنبال یک کالیبراتور خوب می گردم...پیشاپیش ممنون از لطف شما...
    Data Color که Brand بسیار معتبری است.
    متاسفانه من هرچه گشتم در اینجا پیدا نکردم.(شاید باشد !!) امامن 3 4 بار پایتخت، بازار رضا و .. گشتم به هر صورت من پیدا نکردم.
    تقریبا 99% فروشندگان نمیداستند اصلا چیست !
    در نتیجه، از خارج از کشور تهیه کردم.

مانیتور XL20 سامسونگ با کالیبراتور همراه است !
    اگر کسی از دوستانتان داشته باشد میتوانید از آن استفاده کنید. درCD مانیتور 2253 BW همراه درایور، برنامه آن کالیبراتور موجود است.
    Payman87 تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    39

ممنونم از راهنماییتون .
    با سلام ...
    به این عکس نگاهی بیندازید ( سمت چپ HP2207 و سمت راست samsung 226BW)...:

http://www.picoodle.com/view.php?img....jpg&srv=img39

این مانیتور (HP 2207) تا چندی پیش در بازار ایران موجود بود ..در حال حاضر نمیدانم باشد یا نه ..شاید هم مدل جدیدترش وارد بازار شده باشد (2208 ) ...اما انتخاب بسیار مناسبی است ...البته glare است که شما چونکه فرمودید مشکلی با glare ندارید این مانیتور (یا مدل جدیدترش ) را پیشنهاد میکنم...
    SONY DSC-H7 Cyber Shot

كاربر آشنا comando2705 آواتار ها
    تشکر کرده
    1090

سلام دوست عزیز مانیتور hp که شما اشاره کردید وارد شده و قیمت آن 3500000 ریال است
    کد HTML:
    http://www.iranhp.ir/shp/search/result.aspx?w=_u0022_LCD_u0022_&p=Fa_3_1_1_7&lang=Fa
    nmroshan، Babak Borhani و Payman87 تشکر می‌کنند.
    سيد علي باقرزاده

صفحه 32 از 104 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 82 ... آخرینآخرین