صفحه 34 از 104 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 84 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 331 تا 340 , از مجموع 1034
Like Tree1045تشکر

موضوع: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

پیش فرض پاسخ: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

البته توجه کنید که ادعای سازنده یک چیز است و واقعیت ممکن است چیز دیگری باشد.
    هر چند Color Gamut قابل سنجش است و اگر Review‌ معتبری پیدا کردید، شاید این ویژگی را نیز سنجیده باشد.
    Arash، yasin-m و Mojtaba-N تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

یک Review در مورد LCD های مک و مقایسش با thinkpad w700 که برای عکاسان و گرافیستها طراحی شده.
    از Rob Galbraith

کد:
    http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-10041-10146&sr=hotnews
    کد:
    http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-10041-10146-10160
    ویرایش توسط Arash : Tuesday 7 July 2009 در ساعت 13:02
    nmroshan، yasin-m، Kaveh Ghobadi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

این بررسی ها مربوط به نسخه جدید مک‌بوک‌ها هستند. که نسبت به مدلهای قبلی، وضعیت مانیتور‌شان بهبود یافته است. نکته جالب امکان انتخاب دو نوع صفحه نمایش Glossy یا Anti-glare در نسخه های Pro است. که در همین بررسی هم تفاوت‌شان مشهود است.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

سلام.

يكي از Review هاي لپ تاپ كه به بررسي مانيتور و كارت گرافيك آن ها هم مي پردازد، سايت www.notebookcheck.net است. در مقايسه نمودار فضاي رنگي مانيتور MacBook Pro 17 و Dell Studio XPS 16 به وضوح مانيتور Dell گستره رنگي وسيعتري دارد:

کد:
    http://www.notebookcheck.net/Review-Apple-MacBook-Pro-17-Notebook-Aluminium-Unibody-17-9600M-GT-T9550.16035.0.html
    متأسفانه اين سايت در بررسي لپ تاپ Dell Precision M4400 اولاً از مانيتور WXGA+ آن استفاده كرده كه مدعي Adobe Gamut 100% نيست و ثانياً نمودار گستره رنگي را ترسيم نكرده است.

راجع به مانيتور Lenovo W700 در Datasheet اين مدل در سايت Lenovo فضاي رنگي Adobe RGB 72% ذكر شده است:

کد:
    http://shop.lenovo.com/ISS_Static/merchandising/US/PDFs/W700_Datasheet.pdf
    در صورتي كه مانيتور Dell Precision M6400 در Datasheet سايت Dell به فضاي رنگي Adobe RGB 100% تأكيد شده است:

کد:
    http://www.dell.com/downloads/global/products/precn/en/workstation_precision_m6400_brochure.pdf
    كه البته بعيد مي دانم كه اين عدد قابل اندازه گيري توسط هر شخصي رو به اشتباه ذكر كرده باشند.

-------------------------------------------------------------------

در سايتي هم كه آرش خان معرفي كردند، مقاله ديگري درباره مانيتور MacBook Pro وجود داره كه فكر كنم كاملتر به فضاي رنگي مي پردازد:

کد:
    http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-9320-9876
    در نمودارهاي فضاي رنگي اين مقاله، MacBook Pro فضاي رنگي بسيار محدودتري نسبت به Lenovo W700 و حتي مدل قديمي تر Lenovo T61 دارد.

مقاله ديگري هم در همين سايت به بررسي مانيتورهاي MacBook Pro مي پردازد:

کد:
    http://www.robgalbraith.com/bins/content_page.asp?cid=7-8741-9027

در يك فروم هم فردي از مانيتورهاي Dell Precision M6400 و MacBook Pro عكس گرفته. هر چند شرايط اين مقايسه دقيق نيست و حتي عكس ها مناسب نيستند و حتي وايت بالانس شان تنظيم نيست (به بدنه MacBook Pro توجه كنيد. طلايي شده است) ولي در اين عكس ها گاموت بيشتر Dell ديده مي شود:

منبع:

کد:
    http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=333840

از مجموع مطالب اين سايت ها مي شود اينطور نتيجه گيري كرد كه مانيتورهاي MacBook Pro روشنايي و كنتراست قابل توجهي دارند ولي فضاي رنگي آنها نسبت به خيلي از لپ تاپ ها محدودتر است. يك نكته مهم ديگر درباره مانيتورهاي MacBook Pro تفاوت روشنايي بيشتر مركز صفحه نسبت به محيط اطراف مانيتور به خصوص در مدل 15.4 اينچ است:

کد:
    http://www.notebookcheck.net/Review-Apple-MacBook-Pro-15-v5-2008-Unibody-9600M-GT-9400M.11973.0.html

اگر دوستان مطالب ديگري در اين زمينه پيدا كردند ممنون مي شوم كه من را هم در جريان بگذارند. بنده بين انتخاب يك MacBook Pro 15 و Dell Precision M4400 كه با امكانات مشترك هم قيمت هم هستند مردد هستم و مانيتور يكي از مهم ترين پارامترهاي انتخابم است.

در ضمن از قرار مانيتور M4400 ساخته LG و مانيتور MacBook Pro ساخته Chi Mei است.

ببخشيد طولاني شد.
    ویرایش توسط nmroshan : Tuesday 7 July 2009 در ساعت 23:22 دلیل: حذف برخی تصاویر
    nmroshan، Arash، mazdak و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

حدود دو سه ماه پیش لپ تاپ Dell Precision M4400 که توسط زیگورات در بازار ایران عرضه می شد Adobe Gamut 100% را ساپورت نمی کرد.در این مورد دوستمان آقای مبین علی بهتر می توانند راهنمایی کنند.بنده هم مثل شما بین انتخاب Dell Precision M4400 و MacBook Pro مردد بودم ودر نهایت با راهنمایی دوستان 17 MacBook Pro را خریدم.چیزی که در ارتباط با صفحه نمایش لپ تاپ ها بعد ازکلی تحقیق و پرس و جو رسیدم این بود که در رده لپ تاپهای حرفه ای این تفاوت ناچیز است.و بعنوان پارامتر اصلی خرید در لپ تاپ نمی تواند مد نظر باشد.

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

نقل قول نوشته اصلی توسط light_darkness نمایش پست ها
    حدود دو سه ماه پیش لپ تاپ Dell Precision M4400 که توسط زیگورات در بازار ایران عرضه می شد Adobe Gamut 100% را ساپورت نمی کرد.در این مورد دوستمان آقای مبین علی بهتر می توانند راهنمایی کنند.بنده هم مثل شما بین انتخاب Dell Precision M4400 و MacBook Pro مردد بودم ودر نهایت با راهنمایی دوستان 17 MacBook Pro را خریدم.چیزی که در ارتباط با صفحه نمایش لپ تاپ ها بعد ازکلی تحقیق و پرس و جو رسیدم این بود که در رده لپ تاپهای حرفه ای این تفاوت ناچیز است.و بعنوان پارامتر اصلی خرید در لپ تاپ نمی تواند مد نظر باشد.
    واردات لپ تاپ به بازار ايران داستان (به معناي واقعي كلمه داستان) عجيب و غريبي دارد. از واردات لپ تاپ هاي Refurbished و اينگونه موارد كه بگذريم، واردكنندگان هر بار كه اقدام به خريد عمده لپ تاپ مي كنند به دلايل مختلف هر بار از يك توزيع كننده آن اقدام مي كنند و اين باعث مي شود كه مشخصات مدل هاي آن ها پيوستگي نداشته باشد. به طور مثال اين هفته كه براي تحقيق و پرس و جو مي رويد با يك مدل با مانيتور WUXGA برخورد كنيد ولي هفته بعد كه براي خريد مي رويد اين مدل تمام شده و فقط نوع WXGA+ دارند. يا براي مثال چند ماه پيش اكثر لپ تاپ هاي Dell در ايران داراي چيدمان صفحه كليد بريتانيايي بود و الان بيشتر آنها چيدمان آمريكايي دارند و مثال ديگر مدتي فقط لپ تاپ با باتري 9 cell مي بينيد و مدتي فقط 6 cell و ...

راجع به مثال شما، همين زيگورات اوايل اين هفته يك مدل M4400 داشتند كه مانيتور WUXGA داشت ولي نمي دانستند كه RGB LED است يا CCFL LED (مدل RGB LED داراي گاموت 100% است). ولي انتظار نداشته باشيد كه اين مدل را فردا هم پيدا كنيد.

يك نكته هم عرض كنم كه سايت Dell اروپا در جلوي مانيتور مورد اشاره (RGB LED WUXGA) نوشته Comming Soon...

اين كه اين مورد در خريد مهم نيست، بستگي به انتظاري دارد كه از مانيتور داريد. قطعاً براي عكاسان و گرافيست ها خيلي خيلي مهم است ولي احتمالاً براي بقيه افراد كمتر اهميت دارد. براي مثال براي كسي كه با برنامه هاي گرافيك يا CAD سه بعدي كار مي كند از آنجا كه هيچگاه از فضاي رنگي RGB عدول نمي كند مهم نيست.

(يك نكته فرعي هم راجع به MacBook Pro اين است كه باتري آن در Windows نصف زمان آن در Mac OS كار مي كند. ولي با همه اين اوصاف بدنه آلومينيومي Unibody آن عقل و هوش از سر به در مي كند. )
    ویرایش توسط Babak25 : Tuesday 7 July 2009 در ساعت 23:36
    Arash تشکر می‌کند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

من نگفتم مهم نیست.گفتم بعنوان پارامتر اصلی خرید در لپ تاپ نمی تواند مد نظر باشد.فکر می کنم اگر قرار باشد کسی بصورت حرفه ای بعنوان عکاس یا گرافیست بخواهد از لپ تاپ استفاده کند شاید نیاز به اتصال لپ تاپ به یک صفحه نمایش مستقل با پنل S-IPS داشته باشد.
    Arash و Babak25 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

به عنوان پیشنهاد به دوستانی که کارهای خیلی خیلی سنگین ندارند:
    گمان می‌کنم داشتن یک دستگاه کوچکتر مثل اپل های ۱۳ اینچ و اتصال اون به یه Cinema Display 24 خیلی هیجان انگیزتر از داشتن یه مک بوک ۱۷ اینچ باشه.(حالا لزوما این داستان در مورد مک نیست. یه لپ تاپ دل و یا برند های مشابه یه LCD بزرگ حرفه‌ای در کنارش)

می‌دانم و می‌دانم که اینها تفاوت بسیاری از لحاظ سرعت سی پی یو دارند. ولی گفتم برای دوستانی که کارهای خیلی سنگین ندارند.
    در کارهای ادیت عکس معمولا مشکل ما روی سی پی یو نیست. بلکه روی مقدار رم است.
    که ۴ گیگ رم از پس عموم مشکلات بر میاد.

علت پیشنهادم هم مشخصه! به هرحال داشتن دو LCD در بسیاری از کارها کمک می‌کنه.
    LCD لپ تاپ های اپل(۱۷ اینچهاش رو ندیدم ولی این ۱۳ که دارم و ۱۵ ها که دیدم) زاویه دید گسترده‌ای ندارند. اما بر عکس Cinema Display ها و IMAC ها زاویه دید بسیار گسترده‌ای دارند.

بد نیست اگر دوستان لینک مقایسه‌ای بین Display های اپل و نمونه‌های اندک قابل قبولی که در بازار ما وجود داره بگذارند.
    و دیگر اینکه آخرین بار Display اپل ۲۴ اینچ رو به قیمت ۱.۲ میلیون دیدم.

در مورد انتخاب Imac هم در پست های جداگانه صحبت کردیم.
    ویرایش توسط Arash : Wednesday 8 July 2009 در ساعت 14:20
    yasin-m، Kaveh Ghobadi، Babak25 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

به نظرتون از بین چند مدل زیر کدام یک برای کار بر روی عکس و در درجه دوم کارهای دیگر (فیلم و...) مناسب‌تر است؟ همگی Hp هستند.
    - این مدل‌ها را در فروم جستجو کردم ولی مطلب خاصی در همین تاپیک و تاپیک‌های دیگر پیدا نکردم!

LCD L2208w : 300 T
    LCD LP2275w : 520 T
    LCD L1908W : 400 T

تو فکر 22 اینچ هستم؛ اما ترجیح می‌دهم اگر کنتراست و داینامیک‌رنج بخواهد فدای سایز شود به 19ً اینچ قناعت کنم تا 22!!!
    .

كاربر همراه amir33000 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام .
    خیلی دنبال مانیتوری می گشتم که رنگ خروجی به چاپ نزدیک باشه . پس از کلی گشتن بی خیال شدم . و رفتم یه مانیتور AOC 2230 FM خریدم . با ملاک های زیر :
    1- 2ms
    2- زیبا
    3- GLARE
    4- ورودی HDMI
    5- قیمت مناسب ( 238 هزار تومان )
    6- اندازه 22 اینچ
    و در کمال ناباوری وقتی روشن کردم و استفاده کردم از فضای رنگ بهت زده شدم . همون چیزی که رو تو قیمت های فضائی مارک میشد پیدا کرد .
    ( حالا شاید من خیلی جو گیر شدم . خودتون یه بررسی کنید . )
    Jesmi و mreza1001 تشکر می‌کنند.
    Canon 5D MKII
    /canon350D/Lens:Canon= 24-105L-IS/135mm2.8 SF/70-200F4-L-IS /16-35-L-F2.8II/15mmFishEYE2.8EX/
    Flash Canon580EXII Speedlite

صفحه 34 از 104 نخستنخست ... 24 30 31 32 33 34 35 36 37 38 44 84 ... آخرینآخرین