صفحه 86 از 104 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 851 تا 860 , از مجموع 1034
Like Tree1045تشکر

موضوع: مانیتور - راهنمای خرید ، پرسش و پاسخ

كاربر آشنا *EBI* آواتار ها
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط R.Asgari نمایش پست ها
    سلام
    به تازگی یکی از دوستان مانیتور asus pb278 را تهیه کرده است اما در اتصال این مانیتور به لپ تاپ به رزولوشن بالاتر از 1920*1080 دست پیدا نمیکند در حالی که :
    1-این مانیتور رزولوشن 2k را ساپورت میکند
    2- کارت گرافیک لپ تاپ ایشان nvidia geforce gt525m می باشد که در مشخصات این کارت ساپورت رزولوشن 2k آمده (اتصال از طریق hdmi)
    مشکل کجاست؟
    درود
    دوست عزیز تا اونجایی که من اطلاع دارم:
    لپ تاپ های جدید معمولا دارای دو کارت گرافیک میباشد...یکی همونطور که دوستمون گفت گرافیک onBoard که معمولا intel هستند و دارای حافظه ی کمی هستند
    در حد 128 و جدید تر ها 512... و یکی هم گرافیک اصلی خود لپ تاپ که معمولا nvidia هستند و دارای حجمی حدود 1024 به بالا...
    هدف شرکت های سازنده از این کار این بوده که برای استفاده از کار های عمومی و روزمره از گرافیک ضعیف تر استفاده شود و برای کار های حرفه ای تر از گرافیک قوی تر.
    و با این کار برق کمتری مصرف میشود و همچنین طول عمر باتری و مدت زمان استفاده از باتری بیشتر میشود.
    در حالت عادی لپ تاپ از گرافیک ضعیف تر استفاده میکند.. مثلا اگر حالا شما بخواهید از یه بازی سنگین استفاده کنید به نظرتون چه اتفاقی می افتد؟ از کدام گرافیک استفاده میکند؟
    قانونا لپ تاپ به محض اینکه متوجه این شود که گرافیکی برای اجرای نرم افزار یا اجرای یک بازی ضعیف است بطور خودکار به گرافیک قوی تر سوییچ میشود..
    پس در حال حاضر گرافیک قوی شما نمیتواند تشخیص بدهد که شما چه رزولوشنی مد نظر دارید( که البته حق دارد چون کاری که شما میکنید در واقع سفارشی کردن رزولوشن سیستم عامل هست ) حالا اما امتحانش ضرر ندارد: شما به تنظیمات خود Nvidia مراجعه کنید.. از توی اون قانونا میتوانید رزولوشن رو تغییر دهید ( اگر کارت گرافیک قوی اون رزولوشن مورد نظر شما رو ساپورت کند) برای دسترسی به تنظیمات nvidia هم از روی دسکتاپ میتونید کلیک راست کرده و گزینه ی NVIDIA Control Panel رو انتخاب کنید
    و هم از Control Panel خود سیستم عامل میتوانید به اون تنظیمات دسترسی داشته باشید...
    موفق و پیروز.

C1.jpg

C2.JPG
    kindlinessangel، R.Asgari و davoud maani تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

من اهواز هستم و دسترسی به جایی که بتونم مانیتور های حرفه ای رو تهیه کنم یه جورایی ندارم و فقط asus هست ... تهران کجا میشه مانیتور های حرفه ای تدوین عکس مارک های مختلف رو دید یا تهیه کرد ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    5818

نقل قول نوشته اصلی توسط *EBI* نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز تا اونجایی که من اطلاع دارم:
    لپ تاپ های جدید معمولا دارای دو کارت گرافیک میباشد...یکی همونطور که دوستمون گفت گرافیک onBoard که معمولا intel هستند و دارای حافظه ی کمی هستند
    در حد 128 و جدید تر ها 512... و یکی هم گرافیک اصلی خود لپ تاپ که معمولا nvidia هستند و دارای حجمی حدود 1024 به بالا...
    هدف شرکت های سازنده از این کار این بوده که برای استفاده از کار های عمومی و روزمره از گرافیک ضعیف تر استفاده شود و برای کار های حرفه ای تر از گرافیک قوی تر.
    و با این کار برق کمتری مصرف میشود و همچنین طول عمر باتری و مدت زمان استفاده از باتری بیشتر میشود.
    در حالت عادی لپ تاپ از گرافیک ضعیف تر استفاده میکند.. مثلا اگر حالا شما بخواهید از یه بازی سنگین استفاده کنید به نظرتون چه اتفاقی می افتد؟ از کدام گرافیک استفاده میکند؟
    قانونا لپ تاپ به محض اینکه متوجه این شود که گرافیکی برای اجرای نرم افزار یا اجرای یک بازی ضعیف است بطور خودکار به گرافیک قوی تر سوییچ میشود..
    پس در حال حاضر گرافیک قوی شما نمیتواند تشخیص بدهد که شما چه رزولوشنی مد نظر دارید( که البته حق دارد چون کاری که شما میکنید در واقع سفارشی کردن رزولوشن سیستم عامل هست ) حالا اما امتحانش ضرر ندارد: شما به تنظیمات خود Nvidia مراجعه کنید.. از توی اون قانونا میتوانید رزولوشن رو تغییر دهید ( اگر کارت گرافیک قوی اون رزولوشن مورد نظر شما رو ساپورت کند) برای دسترسی به تنظیمات nvidia هم از روی دسکتاپ میتونید کلیک راست کرده و گزینه ی NVIDIA Control Panel رو انتخاب کنید
    و هم از Control Panel خود سیستم عامل میتوانید به اون تنظیمات دسترسی داشته باشید...
    موفق و پیروز.

C1.jpg

C2.JPG
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.Fatemi نمایش پست ها
    کیفیت کابل و ورژن آن اهمیت زیادی دارد. با کابل دیگری نیز تست نمایید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط JPL1 نمایش پست ها
    با سلام
    سواد انچنانی در این زمینه ندارم ولی بصورت تجربی یه چیزایی میدونم شاید بکارتون بیاد
    دوست عزیز کارت گرافیک خود لپتاپ چیه (انبردش)
    اگه اینتله به بخش intel hd control panel برین از اونجا تنظیم کنین
    من خودم هم کارت گرافیک 640جیفرس دارم ولی وقتی با hdmiبه تلوزیون وصل میشم تمامی تنطیمات صفحه نمایشگر دوم از کارت انبرد دستور میگیره.
    و اگر میخواین از کارت جیفرس دستور بگیره باید تو کنترل پنل جیفرس از حالت اتو خارج کنین و به کارت جیفرس تغییر بدین
    نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز درایور کارت گرافیکی رو آپدیت کنید.
    مشکل با راهنمایی حضرات حل شد
    بسیار ممنونم از دوستان
    kindlinessangel و *EBI* تشکر می‌کنند.
    عسگری

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقل قول نوشته اصلی توسط mohem نمایش پست ها
    دوستان نظرتون راجع به Dell U2412M UltraSharp 24" LED Monitor چیه؟ از ایسوس بهتر نیست؟
    آیا این مونیتور در بازار ایران موجود است؟ اگر جواب مثبت است لطفا قیمت آن را هم بفرمایید.

من از این مونیتور برای کار نگارش استفاده می کردم. موارد مورد علاقه من نثبت صفحه 16:10 به جای 16:9 و پایه خوب آن بود. از نظر فضای رنگ بهترین نیست اما با توجه به قیمت حدود 250$-300$ مناسب است: 74.3% Adobe RGB, 95.8% sRGB.

كاربر همراه PS_Trend آواتار ها
    تشکر کرده
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    آیا این مونیتور در بازار ایران موجود است؟ اگر جواب مثبت است لطفا قیمت آن را هم بفرمایید.

من از این مونیتور برای کار نگارش استفاده می کردم. موارد مورد علاقه من نثبت صفحه 16:10 به جای 16:9 و پایه خوب آن بود. از نظر فضای رنگ بهترین نیست اما با توجه به قیمت حدود 250$-300$ مناسب است: 74.3% Adobe RGB, 95.8% sRGB.

بله البته نه به صورت انبوه .آخرین قیمتی که داشتم 1395000 تومان بود.
    مدل Dell UltraSharp U2713H هم آخرین قیمتی که داشتم 2980000 تومان بود.
    bf  تشکر می‌کند.
    طاها عظیمی
    The Devil is in the Details

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

توی مشخصات مانيتور ها يو اس بی رو هم به عنوان ورودی زده
    کسی ميدونه چطوری کار ميکنه؟ از لپتاپ مستقيم ميشه از يو اس بی استفاده کرد يا برای اتصال چند تا مانيتوره (آخرين باری که من مانيتور داشتم از اين قرتی بازی ها نبود)

كاربر جديد سعیدx آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    توی مشخصات مانيتور ها يو اس بی رو هم به عنوان ورودی زده
    کسی ميدونه چطوری کار ميکنه؟ از لپتاپ مستقيم ميشه از يو اس بی استفاده کرد يا برای اتصال چند تا مانيتوره (آخرين باری که من مانيتور داشتم از اين قرتی بازی ها نبود)
    usb های روی مانیتور در واقع شبیه hub عمل می کنند وقتی کار میکنند که کابل اصلی از درگاه usb پشت مانیتور به کیس وصل بشه و اگر وصل نشه در واقع هیچ برقی برای انتقال داده ها ندارند
    Majix تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط سعیدx نمایش پست ها
    usb های روی مانیتور در واقع شبیه hub عمل می کنند وقتی کار میکنند که کابل اصلی از درگاه usb پشت مانیتور به کیس وصل بشه و اگر وصل نشه در واقع هیچ برقی برای انتقال داده ها ندارند
    چيزی که من توی تبليغ ديدم برای وصل کرده 3 تا ال سی دی به هم ازش استفاده کرده بود
    حالا سؤالم اينه که ورودی رو هم از usb ميشه گرفت يا نه

يک لپ تاپ لنووو y510p دارم ميخوام ببينم چه مانيتوری ميشه براش گرفت ، بعضی جاها نوشتن فقط اچ دی رو ميشه با hdmi استفاده کرد بعضی جاها نوشتن اگر استاندرارد 1.4 بی باشه با کابل خوب بيشتر هم ميشه

تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط R.Asgari نمایش پست ها
    مشکل با راهنمایی حضرات حل شد
    بسیار ممنونم از دوستان

شما الان تا چه رزولوشنی ميتونيد استفاده کنيد؟

كاربر جديد سعیدx آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    چيزی که من توی تبليغ ديدم برای وصل کرده 3 تا ال سی دی به هم ازش استفاده کرده بود
    حالا سؤالم اينه که ورودی رو هم از usb ميشه گرفت يا نه

يک لپ تاپ لنووو y510p دارم ميخوام ببينم چه مانيتوری ميشه براش گرفت ، بعضی جاها نوشتن فقط اچ دی رو ميشه با hdmi استفاده کرد بعضی جاها نوشتن اگر استاندرارد 1.4 بی باشه با کابل خوب بيشتر هم ميشه
    از usb نمیشه به عنوان ورودی استفاده کرد اینو مطمئن باشید اون تبلیغ که شما عرض می کنید حتما با روش دیگه ای بوده
    لپ تاپ شما فقط خروجی hdmi داره؟ اگر جواب مثبت هست هر مانیتوری که ورودی hdmi داشته باشه برای شما کفایت میکنه حالا اگر در حال حاضر مانیتور معمولی دارین که hdmi نداره میتونید از تبدیل استفاده کنید مثلا تبدیل hdmi to DVI
    darkness_land تشکر می‌کند.

صفحه 86 از 104 نخستنخست ... 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 90 96 ... آخرینآخرین