صفحه 13 از 22 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 214
Like Tree515تشکر

موضوع: درخواست راهنمایی در مورد خرید هارد اکسترنال

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

ببخشید آقای عاشوری نیا میشه برام توضیح بدید
    nas ای که من میشناسم سیستم هارد برای شبکه است و قابلیت هایی داره که توی شبکه استفاده میشه مثلا نیازی نیست به سرور مستقیم متصل باشه و میتونه هرجای شبکه قرار بگیره و اطلاعات رو تحویل بده
    این همونیه که شما میگید؟یا چیز دیگه ایه؟!اگه آره چرا از چنین چیزی به عنوان بک آپ خارج شبکه استفاده میکنید؟
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آرش جان ممنون میشم در اینجا به جای واژه خاطره از واژه تجربه استفاده بفرمایین
    اگر به گمان شما بی‌احترامی کردم عذر می‌خواهم.(روی صحبتم با شما نبود و کلی گفتم.) اما چنین تجربیاتی کارکرد مناسبی برای درک وضعیت بک‌آپ گیری نیست. این‌که هارد شما از چه ارتفاعی افتاده دقیقا چه کمکی به من می‌کنه؟
    ارتفاع میز کارم را میزان کنم؟ یا کار دگر؟
    این جنس تجربیات مشت نمونه خروار باعث هیچ‌گونه نتیجه گیری نمی‌شه. اونهم نسبت به محصول پرمصرف و پرتنوعی چون هارددیسک. و احتمالا برازنده‌ی فروم‌های ماشین و اینهاست که خاطرات پشتک‌زدنشون با ماشین رو تعریف می‌کنند.

در مورد بک‌آپ، Raid، Nas و ... تقاضا می‌کنم دوستانی چون هادی هژیرآذر، نوید(کاوه رنجبر اینجا را می‌بینی؟) و یا هرکدام از دوستانی که تخصص در این مورد دارند بیشتر توضیح بدهند. من هرچه می‌دانم از روی دست این دوستان است.
    infinity، yasin-m، Navid7h و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

۱- دوستان عنایت داشته باشند وقتی ماجرای یک بررسی علمی یا منطقی یا تخصصی، یا تلفیقی و تقریبی از همه‌ی اینهاست، برندهایی همچون WD یا Seagate یا Hitachi امام‌زاده داوود یا آقا‌علی‌عباس نیستند که واژگانی از قبیل «اعتقاد دارم/ندارم»، «۵ ساله دست رد به سینه‌م نزده» و مانند آن را به‌کار ببریم. (مزاح است. کسی به دل نگیرد لطفا) الان دوستان برای اشاره به یک هارد دیسک فقط حرف از ظرفیت هارد به‌میان آوردند، انگارکه فقط همان یک مدل را کمپانی تولید کرده. سری به سایت‌های WD و Seagate بزنید. بنابراین باید Model Number هارد دیسک ذکر شود و نه ظرفیت آن تا معلوم باشد درباره چی صحبت می‌کنیم.
    ۲- کسی درباره آنکه NAS چیست، ابهام ندارد و اگر هم ابهامی هست خدا پدر مادر موسسین گوگل و ویکی را بیامرزد. ابهام در واژه‌ی «شبکه» است که شاید برخی از ما گمان کنیم وقتی گفته می‌شود «شبکه»، لااقل باید سه‌تا کامپیوتر از طریق یک سوییچ به سروری وصل باشند و این میان هم چندین کابل شبکه از این‌طرف به آن‌طرف رفته باشد. یقینا چنین تصوری غلط است. تصور اینکه فقط اجازه داریم از NAS در چنین فضایی استفاده کنیم، نیز!
    ۳- انتخاب استراتژی پشتیان‌گیری از داده‌ها، بستگی به حجم، اهمیت، تعدد دسترسی و سرعت دسترسی به آن‌ها دارد. می‌توان حتی بک‌آپ نگرفت یا روی CD بک‌آپ گرفت!
    ۴- هرگاه بیش‌از یک هارد دیسک در یک دستگاه با امکان آرایش RAID داشته باشید، یکی از راه‌های پشتیبان‌گیری، می‌تواند استفاده از RAID باشد.
    ۵- یک دستگاه NAS ارزان(بین ۵۰۰۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰۰۰ تومان - ارزان در قیاس با NAS هایی برای اسنفاده در شبکه‌های بزرگ) با چهار جای هارد دیسک و امکان آرایش RAID5 قابلیت‌های جذابی علاوه بر ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری دارد. شرکت QNAP به‌خصوص برای کاربردهای SOHO (شرکت‌هایی با حداکثر ۱۰ کارمند یا دفاتر خانگی) و Home (کاربری شخصی) گزینه‌های بسیار جذابی دارد و در دنیا و ایران پرمخاطب است.
    ۶- برای کاربرانی که به پهنای باندی متفاوت با Gigabit Ethernet نیاز دارند، رسانه‌های ذخیره‌سازی با قابلیت آرایش RAID و رابط‌های FireWire یا eSATA یا Fiber یا Tunderbolt نیز هست.
    nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    اگر به گمان شما بی‌احترامی کردم عذر می‌خواهم.(روی صحبتم با شما نبود و کلی گفتم.) اما چنین تجربیاتی کارکرد مناسبی برای درک وضعیت بک‌آپ گیری نیست. این‌که هارد شما از چه ارتفاعی افتاده دقیقا چه کمکی به من می‌کنه؟
    این جنس تجربیات مشت نمونه خروار باعث هیچ‌گونه نتیجه گیری نمی‌شه. اونهم نسبت به محصول پرمصرف و پرتنوعی چون هارددیسک. و احتمالا برازنده‌ی فروم‌های ماشین و اینهاست که خاطرات پشتک‌زدنشون با ماشین رو تعریف می‌کنند.

در مورد بک‌آپ، Raid، Nas و ... تقاضا می‌کنم دوستانی چون هادی هژیرآذر، نوید(کاوه رنجبر اینجا را می‌بینی؟) و یا هرکدام از دوستانی که تخصص در این مورد دارند بیشتر توضیح بدهند. من هرچه می‌دانم از روی دست این دوستان است.
    سلام ارش جان
    نمیدانم چرا اینگونه برخورد شد؟
    کل صحبت شما درست که (بولد کرده ام)
    ولی دوستان دارند تجربیاتی که با هارد داشتند و حوادثی که پیش امده برای هاردشان و سالم مانده یا نمانده را باز گو میکنند .
    تجربیات دوستان هم ارزشمند است سرجای خودش.
    نمیشود گفت نگویید و تایید هم نمیشود .
    اگر این گونه که شما برخورد کردید و این بحث ها را اشتباه میدانید پس باید تاپیک سیلینگ دوربین و خاطرات دوستان هم که انجا عنوان کرده اند کلا پاک شود !!
    چون انهم برازنده همان فروم های ماشین و خاطرات پشتک زدن با دوربین است لابد ؟

ممنون
    Madjidm، djmehdi_67 و Miri تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

این پست من هم آف‌تاپیک است. آنهم همین است! اینکه من ۵ دقیقه زیر بارون، تو خیابون، من مثل لیلی! دوربینم مثل مجنون راه رفتیم و نم باران بر پیشانی نازنین دوربینم نشست اما خم به ابرو نیاورد؟ دلیل نمی‌شود من و شما هم همان سناریو را تکرار کنیم و همان اتفاق بیافتد و یا نه.
    اما نکته‌ی مهم در مورد آن تاپیک این است که از اصل خاطره است. یعنی کسی که میاید آن تاپیک را می‌خواند با نگاهی سطحی متوجه می‌شود خبری از پستهای دقیق و کاربردی مثل همین پست بالای جناب هژیرآذر نیست.(در این تاپیک احتمالا موارد مفید بسیار یافت می‌شود که نسبت به آن می‌شود تصمیم گرفت و خرید کرد.)
    نسبت تعداد دوربین به هارددیسک و کم‌شمار بودن مدلهای دوربین نسبت به هارددیسک و توجه آن تاپیک به موارد خاص مانند رطوبت و گردوخاک در فروم تخصصی دوربین می‌تواند حداقل معیار کوچکی باشد که مثلا اگر ۲ قطره باران از آسمان بارید بر روی PRO DSLR مون،‌ فکر نکنیم جن دیدیم!
    اینجا پس از رویت دوستان پاکسازی خواهد شد.
    با تشکر.
    infinity، M. Beyrami، lamagra و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

ببخشید ولی nas که مخفف network atatched storage هست (هارد های شبکه) و دیسکهایی هم که معرفی کردید به نظر نمیاد عمر برتری نسبت به هارد داشته باشه!
    بله ظاهرا برتري ندارند و منظور بنده تبليغ اين كالا يا تشويق شما به استفاده از NAS يا مدياي ديگري نيست. بسته به اهمين موضوع براي پشتيبان گيري هزينه مي كنيد. در مورد اون ديسكها بنده هيچوقت خريد نداشتم ولي اگر همانطور كه در توضيحات يكي از مدلها نوشه 300 سال عمر و فرض كنيم 30% راست باشه حالا حالا ها يك كپي امن داريم حداقل كساني كه كار عروسي مي كنند بهتر است به مشتري روي اين نمونه ها كار تحويل بدهند.

در خصوصا تجهيزات NAS به دليل اينكه حداقل به يك پورت شبكه مجهز هستند مدلهاي خانگي يا كوچكش به عكاسان خصوصا آتيله دار توصيه ميشه .يك چنين چيزي هايي تا چند سال پيش بالاي 50 ميليون هزينه داشت و بيشتر مراكز مهم مثل بانك آنها را مي خريدند . البته قديمي ترين و شايد معروفترين تجهيزات دخيره سازي Tape ها هستند كه هنوز هم با قيمتهاي بالا موجود هستند.

براي استفاده از NAS بعد از انتخاب برند يا مدل مورد نظر و حداكثر ظرفيت لازم تعداي هارد مناسب مثل WD Caviar Black انتخاب مي كنيم. حالا مهمترين قسمت كار يعني سناريوي پشتيبان گيري شروع ميشه.

اول بايد دلايل احتمالي و خطرات ممكن را بشناسيم:
    - سهل انگاري نيروي انساني
    - آسيبهاي فيزيكي و حوادث
    - طول عمر تجهيزات نگهداري اطلاعات
    - خطرات طبيعي
    - وموارد زياد ديگري كه اين چند مورد فقط با عكاسي مرتبط هستند. با شناخت خطرات روشهاي شما براي پشتيبان گيري مطمئن تر خواهد بود مثلا اگر در ژاپن باشيد براي از دست نرفتن اطلاعات بايد يك نسحه در شهرهاي مختلف باشد. كاري كه شهرداري تهران در خصوص پشتيبان گيري از مناطق مختلف مي كنه و اطلاعات به طور منظم در مناطق ديگر نگهداري مي شوند.

استراتزي بك آپ:
    - از چه چيز پشتيبان بگيريم.
    - كجا(كجا ها) نگهداري كنيم
    - با چه سيستم عاملي پشتيبان بگيريم
    - با چه روش يا نرم افزاري اين كار انجام شود
    - جدول زماني مشخص (روزانه - ماهيانه و ...)
    - تداوم امر با روش جايگزيني

در صورتي كه يك NAS خريديد حالا به يك نرم افزار نياز داريد يا دستورات نرم افزاري نياز داريد. كه خوشبختانه اينجا رايگان است: symantec backup exec كار كردن با آن براي بار اول مشكل به نظر مي رسد . فرض كنيم در يك آتليه يك كامپوتر حسابداري است و يكي آرشيو يكي هم اديت (فرض بر شبكه بودن). يكي از اينها به عنوان سرور انتخاب مي شود و نسخه سرور نرم افزار روي آن نصب مي شود بعد روي 2 كلاينت ديگر نسخه كلاينت . حالا ويزارد پشتيبان گيري روي سرور ران مي شود بعد هم همان داستان سناريو را داريم كه از چي؟ كجا؟ چگونه؟ اگر NAS داشتيد IP آن را مي دهيد و آن را به عنوان دخيره كننده انتخاب مي كنيد يا همزمان چند محل 1- كپي در كلاينتها 2- كپي همزمان در NAS و هارد ديگر و ... البته تنضيمات سطح دسترسي و يك مقدار كانفيگهاي دست و پا گير خصوصا در فايروال دارد كه قابل حل است.

ولي بعد از همه موارد بالا قيمت حرف اول را قيمت مي زند اگر قصد داريد هزينه زيادي نكنيد:
    1- هارد خوب مثل WD Caviar Black تهيه كنيد (البته گرانترين هارد موجود است ) و با كپي كردن هر چند وقت يكبار فايلهاي اصلي و نه هر فايلي را به عنوان پشتيبان تهيه كنيد و بعد در يك گاو صندوق امن نگهداري كنيد و داشتن اين هارد را فراموش كنيد اين فقط حكم نيروي كمكي لحظه آخر را دارد.
    2- يك بسته DVD از انواع معمولي بخريد سالي يكبار هم محتويات را با ديسك سخت مطابقت بدهيد چون عمر ديسكهاي ارزان كم است.
    3- همزمان روي مدياي ديگري مثل هارد اكسترنال يا اينترنال كامپوتر يك نسخه داشته باشيد.

به نظر شخصي بنده هارد اكسترنال يكي از غير قابل اتكا ترين مدياها برا ي بايگاني است. نمونه پشتك زدن فراوان ديده شده و بسيار عكاساني هستند كه يك نمونه آن را به اميد روزي كه بشود بازيابي كرد در كمد دارند.
    nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير
    Instagram

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    این پست من هم آف‌تاپیک است. آنهم همین است! اینکه من ۵ دقیقه زیر بارون، تو خیابون، من مثل لیلی! دوربینم مثل مجنون راه رفتیم و نم باران بر پیشانی نازنین دوربینم نشست اما خم به ابرو نیاورد؟ دلیل نمی‌شود من و شما هم همان سناریو را تکرار کنیم و همان اتفاق بیافتد و یا نه.
    اما نکته‌ی مهم در مورد آن تاپیک این است که از اصل خاطره است. یعنی کسی که میاید آن تاپیک را می‌خواند با نگاهی سطحی متوجه می‌شود خبری از پستهای دقیق و کاربردی مثل همین پست بالای جناب هژیرآذر نیست.(در این تاپیک احتمالا موارد مفید بسیار یافت می‌شود که نسبت به آن می‌شود تصمیم گرفت و خرید کرد.)
    نسبت تعداد دوربین به هارددیسک و کم‌شمار بودن مدلهای دوربین نسبت به هارددیسک و توجه آن تاپیک به موارد خاص مانند رطوبت و گردوخاک در فروم تخصصی دوربین می‌تواند حداقل معیار کوچکی باشد که مثلا اگر ۲ قطره باران از آسمان بارید بر روی PRO DSLR مون،‌ فکر نکنیم جن دیدیم!
    اینجا پس از رویت دوستان پاکسازی خواهد شد.
    با تشکر.
    ولا آن افتادن هارد و سالم ماندن هم کم از 2 قطره باران ندارد !
    هرچند نمی توان به کسی توصیه کرد که اگر 2 قطره باران بارید شما به کار زیر باران ادامه دهید یا ندهید ! یکی نگران نمیشود و دیگری میشود و عکاسی را متوقف میکند و....

پست زیر فرمایشات جناب هژیر آذر هم همان است.
    من با کل فرمایشات شما مشکلی ندارم فقط این قسمت تند است و مناسب نیست .

این‌که هارد شما از چه ارتفاعی افتاده دقیقا چه کمکی به من می‌کنه؟
    ممنون
    djmehdi_67، M.Barani و Miri تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

تشکر کرده
    480

بارها در این فروم دیده ام که میگویکم
    شرمنده بابت آف ولی باید بشنوید
    با عرض معذرات و احترام به شما که بزرگتر از بنده هستید
    باید بگویم اعضای سایت رفتاری بسیار خوب با هم دارند ولی متاسفانه انگار عزیزان مدیر دچار غرور شده اند و لحن صحبت هایشان همگی عاقل اندر سفیه است گویی همگی از ازل همه چیز را بلد بوده اند
    ببخشید ولی ازین خاطره ها مدیران زیاد تعریف کرده اند درتاپیک های دیگر
    و جواب همه ی سوالات را در گوگل میتوان یافت چرا همچین سایتی تاسیس کرده اید
    شایسته نیست چنین برخوردی و سوال کننده به دنبال آموختن است
    بنده باز هم سوال داشتم که ترجیح میدهم اصلا نپرسم و به همان گوگل مراجعه کنم
    امیدوارم به جای جبهه گیری انتقاد پذیری را تجربه کنید
    فلاحی نژاد
    Javid و djmehdi_67 تشکر می‌کنند.
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط patomat نمایش پست ها
    باید بگویم اعضای سایت رفتاری بسیار خوب با هم دارند ولی متاسفانه انگار عزیزان مدیر دچار غرور شده اند و لحن صحبت هایشان همگی عاقل اندر سفیه است گویی همگی از ازل همه چیز را بلد بوده اند
    ببخشید ولی ازین خاطره ها مدیران زیاد تعریف کرده اند درتاپیک های دیگر
    و جواب همه ی سوالات را در گوگل میتوان یافت چرا همچین سایتی تاسیس کرده اید
    شایسته نیست چنین برخوردی و سوال کننده به دنبال آموختن است
    بنده باز هم سوال داشتم که ترجیح میدهم اصلا نپرسم و به همان گوگل مراجعه کنم
    امیدوارم به جای جبهه گیری انتقاد پذیری را تجربه کنید
    فلاحی نژاد
    ۱- غرور برای چی عزیز دلم؟! کل ماجرای عکاسی و کامپیوتر و اینها -که من مدعی دانستن‌شان نیستم- چیزی نیست که بالیدن داشته باشد. به تاریخ تاسیس فروم و عضویت یکایک ما(جمع مدیران) مراجعه بفرمایید، سالهاست در حال انتقادپذیری هستیم! اما گاه کم‌لطفی برخی دوستان آدم را بسوی سکوت سوق می‌دهد. چرا که احساس می‌شود دیگر حس و حالش نیست. بگذار هرطور صلاح می‌دانند بحث کرده و به نتیجه رسیده و عمل کنند. فقط برچسب ناروای غرور بر پیشانی‌مان نچسبد. بنده مدت‌هاست در نقش دیوار خانواده صرفا تماشاچی هستم.
    ۲- کسی مشکلی با خاطره تعریف‌کردن ندارد. اصلا یک تاپیک باز می‌کنیم برای خاطره‌ها. فقط منظور آقای عاشوری‌نیا عزیز این بود که برخی حرف‌ها(خاطره یا غیر آن) قابل استناد نیستند و نمی‌توان مبنای تصمیم‌گیری قرارشان داد.
    ۳- گاه سائل هدفش از سوال استفهام انکاری است:
    نقل قول نوشته اصلی توسط patomat نمایش پست ها
    nas ای که من میشناسم سیستم هارد برای شبکه است و قابلیت هایی داره که توی شبکه استفاده میشه مثلا نیازی نیست به سرور مستقیم متصل باشه و میتونه هرجای شبکه قرار بگیره و اطلاعات رو تحویل بده
    این همونیه که شما میگید؟یا چیز دیگه ایه؟!
    چرا که NAS در دنیای کامپیوتر تعریفی مشخص دارد که همه بر سر آن توافق دارند. هر کس هم نداند یا ابهام داشته باشد با مراجعه به گوگل و ویکی رفع ابهام می‌شود.
    اما مفهوم شبکه(که اتفاقا بسیار ساده و بدیهی است) گاه تصویری غلط در ذهن ترسیم می‌کند:
    اگه آره چرا از چنین چیزی به عنوان بک آپ خارج شبکه استفاده میکنید؟
    وقتی NAS را از طریق درگاه اترنت به کامپیوترتان وصل کردید، آن‌گاه یک شبکه دارید با دو کامپیوتر: ۱- کامپیوتری که عکس‌ها را ویرایش می‌کنید ۲- NAS

پ.ن۱: وقتی در دایره‌ی عکاسی به زبان فارسی گوگل کنیم طبیعتا لری یا سرگئی تلفنی یا حضوری پاسخ نمی‌دهند و معمولا این انجام وظیفه را به سایت و فروم عکاسی محول می‌کنند. شاد و موفق و مثبت‌اندیش باشید.
    پ.ن۲: اینجا را تاسیس کردیم(کردند) تا به علم و هنر یکدیگر بیافزاییم.
    nmroshan، Arash، yasin-m و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

تشکر کرده
    480

خیلی از جوابتون ممنونم و اینکه بنده رو به کل انکار نکردید(با پاک کردن پست)
    برداشت من از صحبت های شما و آقای عاشوری نیا اینگونه بود که عرض کردم
    این سیاست "کلی" به "طور کل" این فروم را متفاوت از فرومهای دیگر کرده و درست است شاید واقعا باید گفت خاطره ولی سیاست یک بام و دو هوا نمیشود.برخورد با اعضا خاطره باشد و با مدیران تجربه!(در تاپیک های دیگر تجربه و خاطره زیاد نقل شده)
    من واقعا قصدم استفهام انکاری نبودواقعا فکر کردم دارم اشتباه میگیرم با چیز دیگه ای
    و تعجبم از این بود که حس میکردم استفاده از nas برای بک اپ مثل عبور از خیابان با مریخ نورد است درست است که عبور میکنیم ولی ایا واقعا نیاز است.
    به هرحال از شما ممنونم
    infinity و persian.boy تشکر می‌کنند.
    علی فلاحی نژاد

صفحه 13 از 22 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... آخرینآخرین