صفحه 14 از 22 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 214
Like Tree515تشکر

موضوع: درخواست راهنمایی در مورد خرید هارد اکسترنال

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    سلامی گرم به همه دوستان
    به شدت هر چه تمام تر عجله دارم برای خرید هارد اکسترنال
    تمام صفحات رو هم خوندم
    اما نمیدونم چرا نمیتونم به WD و 30gate و ADTA و ... اعتماد کنم
    به طرز وحشتناکی بازار رو اشباع کردند ...
    هیتاچی خودم رو هم نتونستم پیدا کنم ...
    دنبال یه هارد اکسترنال دسکتاپی 3.5 اینچی هستم 1 ترابایتی
    هیچ توقعی هم ندارم
    نه سرعت بالا
    نه رابط های و eSATA Firewire , USB3
    USB2 هم برام کافیه چون فقط برای آرشیو ویدئو و عکس هام میخوام
    فقط میخوام پر قدرت و با کیفیت باشه و حفظ اطلاعاتم رو برای سالهای سال تضمین بکنه ...
    واقعا آرشیو ویدئوهایی که دارم بی نظیره و نمیخوام به خاطر هیچ و پوچ از دستشون بدم همینطور تمام عکس هایی که میگیرم ...
    بعید میدونم مارک های نام برده شده بتونن خیلی ادعایی تو این زمینه داشته باشند
    ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند
    شدیدا عجله دارم ...

-------------
    در پناه اورمزد
    سلام

اتفاقا هفته قبل یکی از هاردهای پشتیبانم (دوتا سیگیت دارم) داغون شد و فرستادمش گارانتی، بعبارتی هرچی فیلم آموزشی و دانلودو ... هرچی داشتم رفتن فقط تنها شانسم این بود روی اون یکی هارد عکسامو داشتم، اتفافا همون روزی که رفتم هاردمو بفرستم گارانتی یه وسترن هم داغون شده بود بود، حالا بنده نظرم اینه هر هاردی که بگیرید ممکنه همچین مشکلی براتون پیش بیاد، پیشنهاد بنده اینه که از رسانه های دیگر نیز مثل DVD برای ذخیره سازی استفاده کنید

شاد و موفق باشید......
    Persian، Navid7h، M. Beyrami و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط patomat نمایش پست ها
    و تعجبم از این بود که حس میکردم استفاده از nas برای بک اپ مثل عبور از خیابان با مریخ نورد است درست است که عبور میکنیم ولی ایا واقعا نیاز است.

دوست عزیز،
    من دیشب وقت نکردم جواب سئوال شما رو بدم،
    برداشت شخصی من این بود که شما بیشتر تعجب کردید که چرا NAS یا Device هایی این چنینی توصیه شده است.

مسئله مهم به نظرم من اینه که

چقدر Data برای شما ارزش دارد.
    با چه حجمی از Data درگیر هستید.
    سرعت و سهولت دسترسی به نسخه های پشتیبان برای شما چقدر مهم است؟
    و....

ممکن است کسی فقط از DVD استفاده کند و مرتب باشد و حجم داده زیادی نداشته باشد. ( این راه برای ایشون خوبه)

ممکن است کسی Data حجیم تری داشته باشد و Data ای مهمتر و کمی حوصله یا وقت بیشتر داشته باشد تا از یکی دو تا External Hard Drive استفاده کند و همیشه همه چی را با هم Sync نگه دارد.

اما ممکنه حجم دیتا خیلی زیاد باشه، اهمیت اون هم خیلی زیاد باشه، زمان برای کارهای دستی یا Monitor کردن نرم افزاهای کمکی نباشه ( یا به صرف نباشه) حتی یک نسخه Back Up هم امن نباشه. راهی جز استفاده از RAID ها و NAS ها و یا چندی Device در چند جای مختلف نیست !

ساده بگم
    به همون دلیلی که برای یکی G12 مناسب است برای یکی 40D و برای یکی D3X ! انتخاب روش های تهیه نسخه پشتیبان ( یا نسخه های پشتیبان) بسته به نیاز شما، هزینه های شما و اهمیت داده ها برای شما دارد.

اما فقط یک نکته می مونه،
    اونم اینکه استفاده از چیزی مثل NAS یا هارد دیسک های دور بالا و RAID به صورت اکسترنال ، تهیه نسخه پشتیبان روی یک دیتا سنتر بر روی اینترنت ( البته نه با این سرعت اینترنت در ایران !!! ) و یا روش های پیشرفته تر در خانه و یا شرکت های کوچک خیلی چیز عجیب غریب، دور از دسترس و یا استفاده از مریخ نورد برای عبور از خیابان نیست !

7-8 سال پیش کی فکر میکرد الان این همه هارد اکسترنال با ظرفیت های گیگابایتی در خانه ها باشد.
    خیلی وقته که شرکت های درست حسابی بخش از محصولاتشان را SOHO نام گذاری کرده اند (Small Office / Home User)

مثلا ممکن است برای یک شبکه خانگی ( دو کامپیوتر یا دو تا نوت بوک، یک تلویزیون و یکی دوتا Smart Phone و ... ) اهمیت Back Up خیلی زیاد نباشد (مثال زدم ! به نظرم اهمیتش خیلی زیاده :) )؛ اما تجمیع داده ها در یک نقطه و استفاده مشترک از منابع میتونه خیلی لذت بخش باشه.

خوب مثلا Windows Home Server دقیقا همچین کاری میکنه.

If you have multiple PCs with increasingly large amounts of digital photography, music, video, and documents, then protecting, organizing, and connecting this digital media can be a challenging task. Help with managing your digital dilemmas has arrived. Windows Home Server does more than Network Attached Storage (NAS) - take a look.
    شاد باشید
    nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

با سلام خدمت دوستان عزیز
    بالاخره بعد از یه جمع بندی امروز(11 مرداد) رفتم یه هارد WD My Book Essential 1TB USB 3 خریدم
    اگه باز متهم به خاله بازی و پردازش خاطرات چپ کردن با اتومبیل و غیره و ذلک نشیم :)گفتم یه آمار کلی از این هارد بدم شاید یه مسلمونی بعد ما خواست بخره بد نیست یه اطلاعات کلی ازش داشته باشه
    عکس هاش رو هم قرار دادم

همانطور که در عکس میبینید مجهز به رابط یو اس بی 3 هست که کاملا با نسخه دوم این رابط سازگار هست ... داخل جعبه یک رابط داره که یک سرش یو اس بی 3 هست که به هارد میخوره و سر دیگرش یو اس بی دو ...
    دارای قفل فیزیکی
    ورودی آداپتور
    http://www.up.vatandownload.com/imag...gjlos1wmpk.jpg

عکسی از نمای پشت وبالا که دارای منافذی برای ورود و خروج هواست اما در کل بدنه پلاستیکی براق اون نه از لحاظ زیبایی مناسب هست نه از لحاظ کنترل دما
    http://www.up.vatandownload.com/imag...c68ii69qrc.jpg

نمای بالا و روبرو که البته یک ال ای دی سفید رنگ یخی هم به قطر سر سوزن داره که نشانگر وضعیت هارد در حالت کار میباشد که در عکس مشخص نیست
    http://www.up.vatandownload.com/imag...jfjplqut4d.jpg

نمای زیر / پشت و پهلوی هارد
    http://www.up.vatandownload.com/imag...mtcr5ynwi5.jpg

و کابل رابط یو اس بی 3
    http://www.up.vatandownload.com/imag...qkaoshu8ej.jpg

و نهایتا تست Read در برنامه HD Tune Pro
    http://www.up.vatandownload.com/imag...wv9d2cfder.jpg
    کمترین قیمت 91 ت با گارانتی آواژنگ و بیشترین با قیمت 98 با گارانتی سازگار
    که من با گارانتی دو ساله سازگار 93 تومان خریدم(از متمع پایتخت)

ضمنا با ساخت یه پارتیشن در داخل خود هارد با فرمت FAT32 به حجم 10 گیگ سیستم سینمای خانگی پاناسونیک هارد رو تشخیص و فایل ها رو به راحتی اجرا میکرد و همانطور که میشد حدس زد با فرمت NTFS شناخته نمیشد ...

ضمنا جاداره از تمام عزیزانی که به نوعی در بحث شرکت کردند و راهنمایی فرمودند تشکر کنم
    از سید بزرگوارمون جناب میری عزیز / مسعود بیرامی عزیز جناب هژیر آذر که مثل همیشه با متانت و وقار خودشون ما رو مستفیض کردند و کلیه عزیزانی که ما را در ساخت این برنامه یاری کردند
    تابستان 1390
    ;)
    --------------
    در پناه اورمزد
    Javid، persian.boy و Miri تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

از شما هم سپاسگذارم اقای حسینیان
    توضیحات امروز شما و آقای هژیر آذر جواب سوالات بنده رو داد
    و با بحث هایی که شد به نظرم استفاده از دکمه ی تشکر کافی نبود و باید با نوشتن این جملات از شما اقایون تشکر میکردم
    البته بعد از رویت به نظرم پست های نامربوط رو طبق سیاست کلی سایت پاک کنید(البته تصمیم با شماست)
    infinity، Navid7h، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

لینک‌های مفید مرتبط جهت بررسی و خرید NAS یا هارد دیسک اکسترنال یا اینترنال(برای NAS) .

محصولات اینترنال وسترن دیجیتال

محصولات اکسترنال وسترن دیجیتال

دیدن این PDF (دو صفحه عریض - ۲.۳ مگابایت) خالی از لطف نیست

پ.ن: برای Seagate لیست کامل را پیدا نکردم اما اگر قصد خرید با اینترفیس SATA برای NAS داشتید سعی کنید سری NS یا حداقل AS تهیه کنید.(البته در حقیقت باید با شرکت سازنده NAS و توصیه‌های تولیدکننده هارد دیسک چک کنید.
    nmroshan، reza_Bahman، F.KamranNia و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

حالا که بحث به سمت و سوی NAS و غیره رفته بد ندیدم این فایل رو برای دانلود بزارم
    تحت عنوان : مقدمه ای بر سیستم های معمول ذخیره سازی DAS , NAS و SAN
    تهیه و تنظیم : مهدی قلعه نویی
    به همراه دیاگرام و شکل و توضیحات جامع و کاربردی

http://prtech.irib.ir/moj/moj42/7.pdf
    ----------------
    در پناه اورمزد
    persian.boy، kiavash، patomat و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

دوستان هارد باید در فرمت NTFS باشه یا FAT32 ?
    فکر کنم FAT32 اجازه انتقال فایل های بیش از 5 گیگ رو نمیده. ولی جدای این کدومش باشه بهتره ؟
    هارد اکسترنال A-DATA HD710 هم هارد خیلی خوبیه. ضدضربه و ضد آب.من مدتی پیش اینو خریدم. سرعت خیلی خوبی داره.
    ویرایش توسط M.Mobin : Thursday 19 December 2013 در ساعت 10:37 دلیل: حذف عکس به دلیل سایز و حجم غیر مجاز

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

مگربراي كارهاي خاص كه هيچكدام ارتباطي به عكاسي ندارند!، دليلي براي انتخاب fat32 وجود ندارد. امكانات كمتري ميدهد، امنيت كمتري دارد.
    ضمناگول ضدضربه بودن اين هاردها را نخوريد. هارديكي از دوستان ازفاصله حدود ٩٠ سانتي وازروي ميزبه زمين سفت! خوردواطلاعاتش كلا مخفي شدوباهيچ نرم افزاري هم همي يافت نشد ، گرچه من البته نمي دانم ازقبل مشكل ديگري هم داشته يانه!؟
    47amir و MEHRDAD.D تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

درود
    شرکت وسترن دیجیتال به تازگی هاردترکیبی ارزشمندی ارایه نموده که شامل یک ssd 128g و هارد۱ترابایتی قدیمی ست. به این ترتیب ازssd میتوان برای نصب سیستم عامل وبرنامه ها استفاده نمود واز یک ترابایت برای ذخیره اطلاعات. و به این شکل هم سرعت بالای Ssdها را خواهیم داشت وهم فضای کافی هاردهای قدیمی.قیمت بسیارمناسب ۲۹۹دلاری ان هم باعث شده تا جذابترشود!
    تنها ایراد هم فعلا اینست که درایوری برای مک ندارد متاسفانه وفقط روی ویندوز قابل استفاده ست!
    WD Black
    WD_Black_2_Slide.jpegWDblack2-1.jpegWDBlack2DualDrive_(1)_620x433.jpeg

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    درود
    شرکت وسترن دیجیتال به تازگی هاردترکیبی ارزشمندی ارایه نموده که شامل یک ssd 128g و هارد۱ترابایتی قدیمی ست...
    کیاوش جان لینک درست گذاشتی؟ هنوز عرضه نشده؟ من هر چی گشتم، پیدا نکردم. گزینه خیلی ایده آلیه.

صفحه 14 از 22 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... آخرینآخرین