صفحه 12 از 22 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 214
Like Tree515تشکر

موضوع: درخواست راهنمایی در مورد خرید هارد اکسترنال

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط madjidm نمایش پست ها
    هارد داخلی لپتاپ من سیگیت است و اکنون چهار سال است که مداوم روز و شب کار میکنه چند بار هم لپتاپ از قفسه کتابهام حدود 2 متری سقوط کرده و هارد از کانکتورش دیسکانکت شده ولی پس از اتصال بدون هیچ مشکلی کار کرده
    یک هارد وسترن اکسترنال دارم که یک سال و نیم پیش گرفتم و یک اکسترنال سیگیت هم شش ماه پیش تهیه کردم 2 تا سیگیت دیگر هم همون زمان برای دوستانم گرفتم همگی عالی کار میکنند.
    ممنون دکترجان اما من یه اعتقاد دیگه دارم
    به نظرم هارد داخلی دسکتاپ با هارد داخلی لپ تاپ زمین تا آسمون فرق داره از لحاظ تکنولوژی ساخت و فناوری و خیلی چیزهای دیگه ...
    پس دلیلی نداره یه برندی که هاردهای اینترنال خیلی خوبی میزنه مثل همون مکستورهای خدابیامرز که گویا سیگیت شرکتش رو خرید پس لزوما هاردهای اکسترنالی که میزنه هم خوبه
    حالا فکر کنید بخواهیم هارد داخلی لپ تاپ رو با یه هارد اکسترنال مقایسه کنیم
    درسته در ظاهر همشون مموری هستند و کارشون حفظ اطلاعات هست
    اما مثال خواهم زد که چرا مهم هست این همه وسواس
    و جثارتا نظر دوست خوبمون پت و مت :) رو هم با عرض پوزش ابدا قبول ندارم
    درسته که هارد در خلا کار میکنه اما خواندن دیسکت هارد نیاز به یک سیلندر قوی و خوب داره
    شاید با خوردن زمین اطلاعات از بین نره اما هزینه ی تعمیر بازو و یا قطعات دیگه هم خیلی کم نیست تازه اگه شانس بیارید و کلا هارد از بین نره
    ضمنا تفاوت اصلی و دیگه ای که هاردهای داخلی و خارجی دسکتاپی دارند تو منبع تغذیه هست ... که دیگه فکر میکنم خیلی نیازی به بازکردن این مبحث نیست
    فقط کافیه سری به گارانتی و مرکز تعمیرات سیگیت و وسترن بزنید ... با چشم دیدم که عرض میکنم ... این قدر مرجوعی و خرابی دارند که من نمیدونم چه طور هنوز ورشکست نشدند ...

از نظر من هاردی رو میشه خوب معرفی کرد که دست کم چند سال کار کرده باشه وگرنه طبیعیه که هیچ هاردی تو 3 ماه خراب نمیشه
    هارد هیتاچی اکسترنال خود من دست کم 3 سال هست که داره کار میکنه هر روز و شب ... تماما هم چون سیستم در حال دانلود هست روشن و به برق وصل هست و گاهی بیش از یه هفته همراه سیستم روشن میمونه ...(اگرچه کار من درست نیست)
    اگه آخ گفته باشه
    سیستمی هم که برای دست کم 7-8 سال پیش بود هارد هیتاچی داشت لپ تاپم هم که سال 2008 خریدم هارد هیتاچی داشت
    اگه سر سوزنی با هر کدوم از این هاردها مشکل داشته باشم ...
    وسترن و سیگیت و ای دیتا و امثالهم هنوز دوران طفولیت خودشون رو سپری میکنند(البته تو بازار ایران) و حالا حالاها راه دارند تا بعد از چند سال بشه بهشون گفت هاردهای عمری ...
    چند ساله که اسم این هاردها به گوش ما میخوره؟؟؟مکستور و هیتاچی و ... از کی با ما بودند و این برندهای چینی از کی ... ؟
    سیگیت اگه هاردبزن بود که نمیرفت مکستور رو بخره ... این کار رو کرد تا از اسم هاردهای خوب مکستور استفاده کنه و نشون بده کیفیت هاردهای تولیدیش همپای مکستور هست ... زهی خیال باطل ... هنوز این قدر شعور در سر ندارند که بدنه هارد 1 ترابایتی رو با دور 7200 که گرمای زیادی تولید میکنه از آلومینیوم میسازن نه از پلاستیک ... حالا باز هم میگید هیچ فرقی ندارن؟؟؟؟
    ویرایش توسط djmehdi_67 : Monday 1 August 2011 در ساعت 22:55
    persian.boy، patomat و Miri تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

فقط میخوام پر قدرت و با کیفیت باشه و حفظ اطلاعاتم رو برای سالهای سال تضمین بکنه ...
    واقعا آرشیو ویدئوهایی که دارم بی نظیره و نمیخوام به خاطر هیچ و پوچ از دستشون بدم همینطور تمام عکس هایی که میگیرم ...
    راه حل اصلی طبقه بندی و ارشیو درست با استفاده از مدیای مختلف و نگه داری بر روی 3 نسخه است که همه انها هم در یک مکان نباشند. هیچ هاردی نمیتواند به تنهایی حفظ داده های شما را گارانتی کند.

من چون حوصله دی وی دی رایت کردن را ندارم از چند هارد اکسترنال استفاده میکنم.
    Delbaz، reza_Bahman، M. Beyrami و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه patomat آواتار ها
    تشکر کرده
    480

نقل قول نوشته اصلی توسط Javid نمایش پست ها
    در مواردی که هدف نگهداری فایل تحت هر شرایطی و با هر قیمتی مهم باشد فقط دیسک سخت قابل اطمینان نیست. روشها و سناریوهای پشتیبان گیری، استفاده از تجهیرات ذخیره سازی NAS نگهداری روی دیسکهای فشرده با عمر بالا ،از روشهایی هستند که در اکثر موارد از یک هارد اکسترنال گرانتر هستند ولی بسته به اهمیت موضوع ارزش خود را نشان خواهند داد.
    ببخشید ولی nas که مخفف network atatched storage هست (هارد های شبکه) و دیسکهایی هم که معرفی کردید به نظر نمیاد عمر برتری نسبت به هارد داشته باشه!
    ولی معمولا ترجیح میدن برای پشتیبان گیری تعداد نسخه های پشتیبان گرفته شده رو افزایش بدن
    مثلا سایت یکی از اساتید بنده که بزرگترین کتابخانه ی دیجیتال خاورمیانه است(به ادعای خودشان ، اگر هم نباشد کتابخانه ی خیلی بزرگی است) 3 سری پشتیبان داشت همه اش هم روی همین هاردهای معمول! ولی در سه نقطه ی متفاوت از ایران نگه داری میشد

ویرایش: گویا با آقای persian خط رو خط شد
    ویرایش 2: بنده فقط خواستم کمکی کرده باشم و علاقه ای ندارم که با دوستان بیوفتیم توی لوپ معیوب(!) برای همین فقط بگم بنده نظر خودم رو اعلام کردم و بهش هم معتقدم و در مورد مثالهایی که زدید بنده هم هاردهایم هرکدوم دست کم 3 تا چهار سال کار کرده اند! و ایا اگر به تعمیرگاه مرکزی دوربین برویم پر نیست از دوربین های نیکون و کنون و... و یا تعمیرگاه بنز و بی ام و آئودی و ...پر نیست از مدلهای مختلف ماشین؟این دلیل خوب و بد بودن نیست! وآیا تعمیرگاه هیتاچی رفته اید؟خالی بود؟
    به هرحال نظرم را گفتم و نظر شما رو هم قبول ندارم با عرض معذرت(تمام)
    djmehdi_67 تشکر می‌کند.
    نردبان این جهان ما و منی است/عاقبت این نردبان افتادنیست/لاجرم هرکس که بالاتر نشست/استخوانش سخت تر خواهد شکست/
    علی فلاحی نژاد

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    راه حل اصلی طبقه بندی و ارشیو درست با استفاده از مدیای مختلف و نگه داری بر روی 3 نسخه است که همه انها هم در یک مکان نباشند. هیچ هاردی نمیتواند به تنهایی حفظ داده های شما را گارانتی کند.

من چون حوصله دی وی دی رایت کردن را ندارم از چند هارد اکسترنال استفاده میکنم.
    ممنون جناب غفاری عزیز
    خود من هم مثل شما حوصله رایت دی وی دی ندارم و خسته شدم از بس n عدد هارد اینترنال قدیمی مکستور رو با هزار ترفند و بالا پایین به برق شهر میزنم و روش بک آپ میریزم ...
    منم دوست دارم چند تا بک آپ بگیرم اما برمیگردیم سر خونه ی اول؟؟؟
    خوب چه هارد اکسترنالی بگیرم ؟؟؟
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    به نظرم هارد داخلی دسکتاپ با هارد داخلی لپ تاپ زمین تا آسمون فرق داره از لحاظ تکنولوژی ساخت و فناوری و خیلی چیزهای دیگه ...
    پس دلیلی نداره یه برندی که هاردهای اینترنال خیلی خوبی میزنه مثل همون مکستورهای خدابیامرز که گویا سیگیت شرکتش رو خرید پس لزوما هاردهای اکسترنالی که میزنه هم خوبه
    حالا فکر کنید بخواهیم هارد داخلی لپ تاپ رو با یه هارد اکسترنال مقایسه کنیم
    درسته در ظاهر همشون مموری هستند و کارشون حفظ اطلاعات هست
    اما مثال خواهم زد که چرا مهم هست این همه وسواس
    و جثارتا نظر دوست خوبمون پت و مت :) رو هم با عرض پوزش ابدا قبول ندارم
    درسته که هارد در خلا کار میکنه اما خواندن دیسکت هارد نیاز به یک سیلندر قوی و خوب داره
    شاید با خوردن زمین اطلاعات از بین نره اما هزینه ی تعمیر بازو و یا قطعات دیگه هم خیلی کم نیست تازه اگه شانس بیارید و کلا هارد از بین نره
    ضمنا تفاوت اصلی و دیگه ای که هاردهای داخلی و خارجی دسکتاپی دارند تو منبع تغذیه هست ... که دیگه فکر میکنم خیلی نیازی به بازکردن این مبحث نیست
    فقط کافیه سری به گارانتی و مرکز تعمیرات سیگیت و وسترن بزنید ... با چشم دیدم که عرض میکنم ... این قدر مرجوعی و خرابی دارند که من نمیدونم چه طور هنوز ورشکست نشدند ...

از نظر من هاردی رو میشه خوب معرفی کرد که دست کم چند سال کار کرده باشه وگرنه طبیعیه که هیچ هاردی تو 3 ماه خراب نمیشه
    هارد هیتاچی اکسترنال خود من دست کم 3 سال هست که داره کار میکنه هر روز و شب ... تماما هم چون سیستم در حال دانلود هست روشن و به برق وصل هست و گاهی بیش از یه هفته همراه سیستم روشن میمونه ...(اگرچه کار من درست نیست)
    اگه آخ گفته باشه
    سیستمی هم که برای دست کم 7-8 سال پیش بود هارد هیتاچی داشت لپ تاپم هم که سال 2008 خریدم هارد هیتاچی داشت
    اگه سر سوزنی با هر کدوم از این هاردها مشکل داشته باشم ...
    وسترن و سیگیت و ای دیتا و امثالهم هنوز دوران طفولیت خودشون رو سپری میکنند و حالا حالاها راه دارند تا بعد از چند سال بشه بهشون گفت هاردهای عمری ...
    چند ساله که اسم این هاردها به گوش ما میخوره؟؟؟مکستور و هیتاچی و ... از کی با ما بودند و این برندهای چینی از کی ... ؟
    سیگیت اگه هاردبزن بود که نمیرفت مکستور رو بخره ... این کار رو کرد تا از اسم هاردهای خوب مکستور استفاده کنه و نشون بده کیفیت هاردهای تولیدیش همپای مکستور هست ... زهی خیال باطل ... هنوز این قدر شعور در سر ندارند که بدنه هارد 1 ترابایتی رو با دور 7200 که گرمای زیادی تولید میکنه از آلومینیوم میسازن نه از پلاستیک ... حالا باز هم میگید هیچ فرقی ندارن؟؟؟؟
    مهدی جان وسترن عمریست دارد هارد تولید میکند . منتها در امریکا مشهور تر است . بعد ها که خط تولیدی در اسیا راه انداخت نام و محصولاتش به ایران رسید .
    یک تحقیقاتی در مورد تاریخچه وسترن بکنید . متوجه میشوید که وسترن را با لوازم جانبی سازی مثل ای دیتا و ... نمیشود مقایسه کرد . وسترن کارش هارد است غول بزرگ هارد است

توصیه میکنم وسترن بگیرید !

در ضمن وسترن هیتاچی را خریده (بخش هاردش را )!
    ویرایش توسط M. Beyrami : Monday 1 August 2011 در ساعت 22:34
    Madjidm، djmehdi_67، M-ESMAILZADEH و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

هدف بنده از پست تنها ارایه گزارشی از هارد هایی بود که در چند سال اخیر داشتم و اشتراک این تجربه با دوستان بود و صد البته اعتقاد شما هم برای بنده محترم است
    به جز اینها من فقط تجربه استفاده از مکستورها را در دسکتاپ دارم که آنها نیز عالی بودند.
    به هر حال همیشه با جستجوی بیشتر میتوان به بهترین انتخاب نزدیک شد.
    M. Beyrami، djmehdi_67، M-ESMAILZADEH و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

به نظر من خیلی خودتان را به دردسر نیندازید برای پیدا کردن یک مارک مطلقاً تاپ - که چنین چیزی عمرا پیدا شود-
    نکته مهم را آقای غفاری گفتند و به نظر من هم اگر این اعتقاد را که
    حفظ اطلاعاتم رو برای سالهای سال تضمین بکنه
    کنار بگذارید میتوانید روی هاردهای موجود در بازار که یحتمل گارانتی نیم بندی هم از شرکت های اسم و رسم دار دارند اکتفا کنید. بی گمان آنچه که حفظ اطلاعات شما را برای سالهای سال تضمین کنه روش ها و استراتژی های معقول بک آپ سازی است...
    شخصا هارد لپ تاپم وسترن بود که بعد از سه سال کار شبانه روزی کشیدن فعلا در کما رفته است نه سالم است نه معیوب! دو تا هارد اکسترنال یکی مکستور 500 دارم که فکر کنم حدود 2 سالی است خدارو شکر و گوش شیطون کر داره کار می کنه و یکی هم سیگیت است که آنهم فعلا 5-6 ماهی است که بدون دردسر دارد کار میکند.
    Persian و djmehdi_67 تشکر می‌کنند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط madjidm نمایش پست ها
    هدف بنده از پست تنها ارایه گزارشی از هارد هایی بود که در چند سال اخیر داشتم و اشتراک این تجربه با دوستان بود و صد البته اعتقاد شما هم برای بنده محترم است
    به جز اینها من فقط تجربه استفاده از مکستورها را در دسکتاپ دارم که آنها نیز عالی بودند.
    به هر حال همیشه با جستجوی بیشتر میتوان به بهترین انتخاب نزدیک شد.
    سلام مجید جان
    به مکستور یا سیگیت حتی (چون مکستور را خرید) اصلا و ابدا اعتماد ندارم!
    گذشت زمان مکستور وکیفیتی که داشت
    2 سال پیش اگر درست یادم باشد تازه هارد 1 ترا امده بود بازار من مکستور خریم با توجه به تجربه ای که داشتم
    چشمتان روز بد نبیند این هارد بعد 1 ماه سوخت فرستادیم گارنتی . نو اش را فرستادند . 2 هفته نشد این هم سوخت .دوباره فرستادند دوباره سوخت !!
    شک کردم که نکند پاور سیلور استون 250 هزار تومانی( که همراه با هارد و کل سیستم ) خریده بودم مشکل دارد که هارد میسوزاند !
    این بار که مکستور نو را فرستادند فروختم و 2 عدد هارد 500 سامسونگ گرفتم و تا الان دارند کار میکنند .
    نام مکستور و سیگیت که میاید ناراحت میشوم !

در مورد مرجوعی زیاد هارد هم، نمیشود دلیل قطعی بر کیفیت پایین دانست !
    چون به میزان فروش بستگی دارد هر چه فروش بیشتر باشد مرجوعی هم بیشتر است .

به همه دوستان نرم افزار HD Tune Pro را پیشنهاد میکنم که حتما استفاده کنند
    این نرم افزار ارور های ایجاد شده در هارد را ثبت میکند و قبل از نابودی اطلاعاتان شما را در جریان وضعیت هارد میگذارد !
    طی سوختن هارد هایی که ذکر کردم این نرم افزار علامت زرد و قرمز داده بود !
    بنچمارک رم و هارد و تست بدسکتور و .. هم دارد با حجم 1.5 مگابایت .
    ویرایش توسط M. Beyrami : Monday 1 August 2011 در ساعت 23:43
    Madjidm، djmehdi_67، M.Barani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

به جای اینکه در مورد هارد بحث برندی راه بیندازید و از خاطراتتون با هاردهای مختلف بگید باید فکر روش مناسبی برای بک‌اپ گیری باشید.
    دم دست ترین روش استفاده از مثلا دو هارد است و بک‌آپ گیری نرم‌افزاری بطور اتوماتیک.
    نرم‌افزار برای این‌کار فراوان است بسته به نوع OS شما.
    اگر کپی دیگری از این اطلاعات داشته باشید در محل دیگر و یا محلهای دیگر؟ نگران آقا دزده و آتش سوزی و .... نخواهید بود.

اما منطقی ترین روش استفاده از Nas و رید ۵ و یک کپی از اطلاعات مهم در محل دیگر است.

اگر دستگاه Nas با هارد می‌خرید؟(یعنی هارد در کمپانی داخل دستگاه قرار داده شده) مشکلی نیست.
    اما اگر هارد را جداگانه از بازار تهیه می‌کنید؟ حتما به لیست پیشنهادی هاردهای هماهنگ با دستگاهتان توجه کنید. وقتی به این موضوع توجه می‌کنید متوجه می‌شید که تقریبا تمامی هاردهایی که در لیست دستگاههای NAS مثل QNAP به عنوان هاردهای ناهماهنگ و یا مورد‌دار آمده! در بازار ما به وفور یافت می‌شود! یعنی وارد‌کنندگان عزیز بی‌کیفیت‌ترین هاردها رو از هربرندی به بازار ما میاورند.
    infinity، Javid، mreza1001 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

از خاطراتتون با هاردهای مختلف بگید
    آرش جان ممنون میشم در اینجا به جای واژه خاطره از واژه تجربه استفاده بفرمایین
    M. Beyrami، djmehdi_67، persian.boy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

صفحه 12 از 22 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین