صفحه 16 از 22 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 214
Like Tree515تشکر

موضوع: درخواست راهنمایی در مورد خرید هارد اکسترنال

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

در تایید صحبت های جناب حسینی , اینم بگم که فلسفه ی اصلی تولید هارد های اکسترنال قابل حمل بودنشونه , نه اینکه بخری بزاری بغل کامپیوتر , مخصوصا برای عکاسان که نیاز دارن در هر شرایطی به اطلاعات و عکساشون دسترسی داشته باشن , شما وسط کوه و بیابون پریز برق از کجا میخوای پیدا کنی ؟ ضمنا اگه خدایی نکرده مشکلی پیش بیاد باید با 4 ترا اطلاعات خداحافظی کنید . مثل مشکلی که برای هارد 1 ترا من پیش اومد و چون کلی عکس شخصی داشتم نتونستم بدم بیرون ریکاوری کنن !!!! در کل خرید هارد 2 ترا عاقلانه تره .

پ.ن : اقا اگه هارد 4 وسترن , 600 تومنه , ادرس بدید بیام بخرم .
    msh2200 و kiavash تشکر می‌کنند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

در جواب دوستان باید عرض کنم که هر کدوم از هاردهای 3.5 اینچی مزایا و معایبی دارند که توضیح خواهم داد.

همونطور که مستحضر هستید، تمامی هاردها قبل از استفاده باید شیار بندی یا Tracking و سکتور بندی یا Clustering شوند تا هارد بتونه اون اطلاعات رو ذخیره کنه.

اولا تمامی هاردهای اکسترنال از مقاومت خوبی در برابر ضربه بر خوردار هستند و اصلا فلسفه ساختشون این بوده و هست که چون قراره بیرون از کیس قرار داده بشند احتمال اینکه ضربه بخورند بیشتر هست و اینجوری نیست که با زمین خوردن جزئی اطلاعات اونها پاک بشه و بد سکتور بیافته. ثانیا در بدترین شرایط بله تمامی اطلاعات ممکنه از بین بره که درصدش خیلی کمه و بیشتر خطاهای دیگری باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی میشند اعم از قفل شدن هارد یا شناسایی نشدن هارد توسط سیستم و اینجوری نیست که اگه هارد ضربه خورد باید باهاش خداحافظی کنید. امکان داره چند مگا بایت یا چند گیگا بایت اطلاعاتتون آسیب ببینه و بقیه سالم باشه و این در مورد هر دو نوع هارد صادقه. پس از لحاظ امنیت داده هیچ کدام بر دیگری برتری ندارند.

حتی بعضی شرکتها مثل adata محصولاتی دارند که خود شرکت روش اسم shock proof یا ضد ضربه گذاشته که دلیلی بر آسیب پذیر نیودن این هاردهاست.

از مزایای هاردهای 3.5 اینچی اینه که ظرفیت بالایی دارند و این هاردها اصولا به منظور بردن به جایی ساخته نشدن بلکه جهت آرشیو کردن داده ها ساخته شدن و وقتی بحث آرشیو به میان میاد طبیعتا هیچ آدم عاقلی آرشیوشو بیرون از خونه یا محلی که بهش اطمینان داره نمی بره و الزاما کسی نگفته که اون رو در گاو صندوق قرار بدید میتونید در هر رجایی که خواستید اون رو مخفی کنید + اینکه نرم افزار قفل هم دارند تا هر کسی نتونه از اطلاعات اون استفاده کنه. از معایبشم به قول دوستان پرتابل نبودنشه که از نظر من عیب محسوب نمیشه چرا که به منظور بردن به جایی ساخته نشدن و همونطور هم که از اسمشون پیداست اینها هاردهای desktop هستند.

اما از مزایای هاردهای 2.5 اینچی همونطور که خودتونم اشاره کردید پرتابل بودن اونهاست و از معایبشون ظرفیت کم در برابر هاردهای desktop در یک واحد کل. پس همونطوری که نتیجه گیری میشه هر کدوم برای منظوری ساخته شدن.

در مورد خطر برق برای هاردها که با خرید یک محافظ برق مشکل به سادگی حل می شود و به دلیل اینکه ولتاژ برق ایران هیچ وقت پایدار نیست، خرید محافظ برای یخچال، تلویزیون، کلیه لوازم صوتی و تصویری و الکترونیکی از واجباته.

موفق باشید.
    ویرایش توسط M.Mobin : Sunday 8 June 2014 در ساعت 11:30 دلیل: حذف لينك تجاري و تبليغات.لطفا قوانين را رعايت كنيد.
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

البته سرعت انتقال اطلاعات در هارد های دسکتاپ بیشتر از هاردهای پرتابل هست. سرعت چرخش فکر کنم حداقل 7200 باشه ولی برای پرتابل ها عموما 5400 هست. باید به این نکته هم توجه کرد. در کنار مزایای هارد پرتابل و عدم نیاز به آداپتور جداگانه باید به سرعت بالاتر هاردهای دسکتاپ هم اشاره کرد. (البته درباره هاردهایی که این دسته بندی رو نقض کنه حضور ذهن ندارم).
    kiavash و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه qorashi آواتار ها
    تشکر کرده
    824

هاردهای شرکت G Technologies، بسیار با کیفیت و عالی هستن و سرعت انتقال داده ها هم در اونها بسیار بالاست. برعکس هاردهای دیگه که سرعت اسمی با عملی شون خیلی با هم متفاوته، با هارد های این شرکت واقعا همون سرعت اسمی رو در عمل هم می تونید تجربه کنید باهاشون. تنها ایرادشون اینکه که قیمتشون بیشتر از سایر هارد ها هست (حدود ۲ برابر). من یک هارد ۴ ترابایتی از سری G-Raid با درگاه USB 3 و FW800 ازش گرفتم ۳۸۰ دلار که عملکردش با USB 3 فوق العاده هست. البته هارد های با درگاه thunderbolt هم داره که سرعت هایی خیلی بیش از این دارن و البته قیمت هایی به مراتب بالاتر.

Screen-Shot-2014-06-07-at-10.58.46-PM.jpg
    farhad44، kiavash و ata_m3 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

باتشکر از دوستانی که راهنمایی کردند. راستش باید عرض کنم که هاردهای 2.5اینچی که اقای حسینی وبقیه دوستان فرمودند قابل حمل بودنشون هم مزیت وهم ... ازاین نظرکه بیرون بردنشون از خونه ممکنه باعث اتفاقات مختلف بشه هم چندان مطمئن تراز هاردی که توی خونه حبس شده نیست. اگه هاردی که توی گاوصندوق نیست خطر دزدی داره به هرحال هاردی که بیرون هم میبریم همین خطرو مسائل دیگری مثل ضربه ,سرقت ,فراموشی و... وجود خواهد داشت. من فک کنم بهترین روش استفاده از هاردهایی هست که به نام (My Cloud) شناخته میشن. هم دارای سرعت انتقال بسیار بالاوهم امنیت خوبی دارند. به این ترتیب درهر زمان ومکان میتوانید ازاطلاعاتتان استفاده کنید.ضمن اینکه بوسیله اپلیکیشن های همراه هارد میتوانید بانصب انها روی دیوایسهای قابل حمل مثل موبایل وتبلت از اطلاعات هارد روی ان دیوایسها ویا بالعکس ذخیره اطلاعات موبایل وتبلت روی هارد استفاده کنید.
    دربین مدلهایی که جستجوکردم ,این 3 مدل به نظرم بهتر بود, اگر دوستان زحمت بکشن ودراین خصوص نکته ای میدونن ممنون میشم بازراهنمایی کنند.
    AirPort Time Capsule - 3TB - Apple Store (U.S.)
    WD 4TB My Book Desktop HDD WDBFJK0040HBK-NESN B&H Photo Video
    WD 4TB My Cloud Mirror External Hard Drive WDBZVM0040JWT-NESN
    البته دربین اینها مدلهای WD قیمت خیلی بهتری دارند (گرچه قیمتهایی که درایران پیدا کردم تقریبا2برابرقیمت هستند) ولی باتوجه به اینکه دیوایسهای من اکثرا" اپل هستند, این میتونه مزیتی باشه نسبت به ارزانی WD ؟یا تفاوتی وجود نخواهدداشت؟
    فقط اپل بودن تایم کپسول ازاین نظر درحال حاضر برام اهمیت داره که از نظر کیفیت وعمر وسیله خیالم خیلی راحتتر خواهد بود.
    باز هم ممنون

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    ........

از مزایای هاردهای 3.5 اینچی اینه که ظرفیت بالایی دارند و این هاردها اصولا به منظور بردن به جایی ساخته نشدن بلکه جهت آرشیو کردن داده ها ساخته شدن و وقتی بحث آرشیو به میان میاد طبیعتا هیچ آدم عاقلی آرشیوشو بیرون از خونه یا محلی که بهش اطمینان داره نمی بره و الزاما کسی نگفته که اون رو در گاو صندوق قرار بدید میتونید در هر رجایی که خواستید اون رو مخفی کنید + اینکه نرم افزار قفل هم دارند تا هر کسی نتونه از اطلاعات اون استفاده کنه. از معایبشم به قول دوستان پرتابل نبودنشه که از نظر من عیب محسوب نمیشه چرا که به منظور بردن به جایی ساخته نشدن و همونطور هم که از اسمشون پیداست اینها هاردهای desktop هستند.

اما از مزایای هاردهای 2.5 اینچی همونطور که خودتونم اشاره کردید پرتابل بودن اونهاست و از معایبشون ظرفیت کم در برابر هاردهای desktop در یک واحد کل. پس همونطوری که نتیجه گیری میشه هر کدوم برای منظوری ساخته شدن.

...........
    منظور برای محافظت در برابر سرقت و آتش سوزی و ... بود وگرنه بدیهیه که مثلا تو کابینت آشپزخونه هم می تونید بذاریدش

پی نوشت: راستی اعلام آدرس فروشگاه و قراردادن لینک تجاری مغایر مقررات فورومه.
    msh2200، lamagra، M.Nouri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

با سلام
    باکس هارد هم کارایی خوبی داره مثل : ORICO 7618SUS3-BK Tool free Aluminum 3.5" SATA HDD Enclosure USB 3.0 & e-SATA Interface - Newegg.com .
    هارد 3.5 اینچی رو میتونید داخل این باکس استفاده کنید و در صو.رت نیاز بصورت اینترنال هم استفاده کنید.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    منظور برای محافظت در برابر سرقت و آتش سوزی و ... بود وگرنه بدیهیه که مثلا تو کابینت آشپزخونه هم می تونید بذاریدش

پی نوشت: راستی اعلام آدرس فروشگاه و قراردادن لینک تجاری مغایر مقررات فورومه.
    بله جناب حسینی منظور منم دقیقا این بود که عرض کردم اونو می تونید هر جایی از خونه مخفی کنید به قول شما حتی تو کابینت آشپزخونه.

من مقررات فروم رو می دونم و اگه پستهای قبلی بنده رو دیده باشید هیچ موقع نه اسمی از فروشگاهی برده ام نه آدرسی نه تلفنی و نه سایتی و هر کس خواسته براش پیغام خصوصی داده ام.

منتها armin1374 جوری استنباط کردند که انگار من در مورد قیمت دارم دروغ می گم. و مجبور شدم که اسمی از اون سایت ببرم تا بهشون ثابت بشه که همچین فروشگاهی وجود داره و برن ببینند و خود منم ازشون خرید کردم. ایشون اگه تشریف آوردن تبریز حاضرم ایشون رو ببرم مجتمع کامپیوتر سهند تا هارد مورد نظر رو که قیمتشم روش بر چسب زدن رو از نزدیک مشاهده کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    باتشکر از دوستانی که راهنمایی کردند. راستش باید عرض کنم که هاردهای 2.5اینچی که اقای حسینی وبقیه دوستان فرمودند قابل حمل بودنشون هم مزیت وهم ... ازاین نظرکه بیرون بردنشون از خونه ممکنه باعث اتفاقات مختلف بشه هم چندان مطمئن تراز هاردی که توی خونه حبس شده نیست. اگه هاردی که توی گاوصندوق نیست خطر دزدی داره به هرحال هاردی که بیرون هم میبریم همین خطرو مسائل دیگری مثل ضربه ,سرقت ,فراموشی و... وجود خواهد داشت. من فک کنم بهترین روش استفاده از هاردهایی هست که به نام (My Cloud) شناخته میشن. هم دارای سرعت انتقال بسیار بالاوهم امنیت خوبی دارند. به این ترتیب درهر زمان ومکان میتوانید ازاطلاعاتتان استفاده کنید.ضمن اینکه بوسیله اپلیکیشن های همراه هارد میتوانید بانصب انها روی دیوایسهای قابل حمل مثل موبایل وتبلت از اطلاعات هارد روی ان دیوایسها ویا بالعکس ذخیره اطلاعات موبایل وتبلت روی هارد استفاده کنید.
    دربین مدلهایی که جستجوکردم ,این 3 مدل به نظرم بهتر بود, اگر دوستان زحمت بکشن ودراین خصوص نکته ای میدونن ممنون میشم بازراهنمایی کنند.
    AirPort Time Capsule - 3TB - Apple Store (U.S.)
    WD 4TB My Book Desktop HDD WDBFJK0040HBK-NESN B&H Photo Video
    WD 4TB My Cloud Mirror External Hard Drive WDBZVM0040JWT-NESN
    البته دربین اینها مدلهای WD قیمت خیلی بهتری دارند (گرچه قیمتهایی که درایران پیدا کردم تقریبا2برابرقیمت هستند) ولی باتوجه به اینکه دیوایسهای من اکثرا" اپل هستند, این میتونه مزیتی باشه نسبت به ارزانی WD ؟یا تفاوتی وجود نخواهدداشت؟
    فقط اپل بودن تایم کپسول ازاین نظر درحال حاضر برام اهمیت داره که از نظر کیفیت وعمر وسیله خیالم خیلی راحتتر خواهد بود.
    باز هم ممنون
    کیاوش جان هارد من همون مورد دوم هستش که لینکش رو هم دادین و تو پست 152 تجربه کارمو باهاش گفتم.
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    بله جناب حسینی منظور منم دقیقا این بود که عرض کردم اونو می تونید هر جایی از خونه مخفی کنید به قول شما حتی تو کابینت آشپزخونه.
    بله ولی در آتش سوزی و زلزله و ... ازش محافظت نمی شه. هرچند اگر گاو صندوق بزرگتری داشته باشید 3.5 اینچی رو هم می تونید داخلش قرار بدید.

ضمنا یک بار از روی ناچاری قطعات کامل یک کامپیوتر رو از اون سایتی که آدرس داده اید خریدم و متاسفانه نه تنها حدود 20% گرانتر از مغازه برام دراومد بلکه رم تقلبی هم برام فرستاده بود که ناچار شدم با همون پیک عودت بدم! حالا چجوری شده که هارد 4 گیگ وسترن رو 620 داره می ده الله اعلم
    msh2200 و M.Mobin تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 16 از 22 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... آخرینآخرین