صفحه 12 از 27 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 263
Like Tree409تشکر

موضوع: Nikon D5300

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

سلام
    یک مقداری غیر عادی هست اما مهم نیست. بعد از چند بار شارژ باطری به حداکثر ظرفیت خودش میرسه.

چند نکته رو رعایت کنید :
    - باطری رو بلافاصله پس از جدا کردن از شارژر و برق در دوربین نگذارید و استفاده نکنید.
    - در مواقعی که با دوربین کار نمی کنید باطری رو از دوربین خارج کنید.
    - نگذارید باطری بیش از حد خالی بشه و در اولین فرصت پس از دیدن اخطار اون رو شارژ کنید.
    - برای دوام بیشتر باطری , اگر با gps یا wifi کار نمی کنید اونها رو خاموش کنید و از Live View هم کمتر استفاده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.m نمایش پست ها
    سلام به اعضای گرامی!
    برای اولین بار باتری دوربین رو شارژ کردم. تو دفترچه نوشته حدود یک ساعت و پنجاه دقیقه برای شارژ زمان میبره. یادم رفته بود این زمان رو چک کنم و تقریبا یک ساعت بیشتر تو شارژ بوده.
    برای اولین بار با تنظیمات پیش فرض در حالتهای مختلف و بیشتر در اتومات عکس گرفتم و فلاش رو هم در حدود بیست بار استفاده کردم.
    بر خلاف انتظارم، نشانگر مقدار باتری خیلی زود کم و قرمز شد و کلا تعداد عکسها فکر نکنم حتی به پنجاه تا رسید. البته برای تست تنظیمات مختلف و اشنایی با منوی دوربین و بررسی نویز عکسها ، شاید مجموعا حدود دو ساعت از نمایشگر روشن استفاده کردم.
    به نظر شما این مقدار شارژ و استفاده سوال برانگیز نیست؟
    حدس می زنید مشکل چی باشه؟
    با تشکر و آرزوی سلامتی!
    s.m.h.m، ata_m3 و sinasignal تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط sam32 نمایش پست ها
    رو چه مودی هستید احتمالا رو مود اولویت شاتر هستید که جبران نوردهی فقط رو دیافراگم تاثیر میزاره
    روی مود M میخوام تغییر کنه ولی فقط دیاف رو تغییر میده . (با دکمه اینفو و ... شد ولی این خیلی زمانبره) .

كاربر آشنا sam32 آواتار ها
    تشکر کرده
    203

خب فکر میکنم رو مد منوال خیلی هم نیازی به جبران نور دهی نداشته باشید دوربین با توجه به نوع نورسنجی بهتون میگه چه زمانی نور مناسبه حالا اگر میخواید عکستون یک گام نوردهی کمتر داشته باشه به انتخاب خودتون سرعت شاتر یا اندازه دیاف رو تغییر میدید و میبینید که رو نور سنج یک گام کم نورتر نشون میده
    جبران نوردهی بیشتر برای حالت های P A S استفاده میشه چون شما تو این حالت ها فقط اختیار تغییر یکی از متغیر های شاتر یا دیاف رو دارید و یا در حالت پی اصلا امکان کنترل ندارید با جبران نوردهی به دوربین میگید میخواید عکستون از استاندارد کم نور تر یا پر نور تر باشه
    sinasignal تشکر می‌کند.

كاربر آشنا sam32 آواتار ها
    تشکر کرده
    203

همونطور که دوستمون گفتن 50 تا عکس و 20 تا فلاش یکم کمه!! اما به نظر من دو ساعت روشن بودن ال سی دی دوربین و کار باهاش هم یکم زیاده در کل به نظرم ال سی دی خیلی بیشتر از اونی که فکر میکنید باتری مصرف میکنه احتمالا بعد از یک یا دوبار شارژ و استفاده از باتری بتونید تست بگیرید آیا باتری تعداد شات استاندارد این دوربین رو تامین میکنه یا نه و البته به یاد داشته باشید تعداد شاتی که کارخونه اعلام میکنه فقط شامل نور سنجی فکوس و عکس گرفتن بدون وقفه مثلما اونها بازبینی بعد هر عکس و لایو ویو و زمان کادر بندی رو در نظر نمیگیرن
    سلام به اعضای گرامی!
    برای اولین بار باتری دوربین رو شارژ کردم. تو دفترچه نوشته حدود یک ساعت و پنجاه دقیقه برای شارژ زمان میبره. یادم رفته بود این زمان رو چک کنم و تقریبا یک ساعت بیشتر تو شارژ بوده.
    برای اولین بار با تنظیمات پیش فرض در حالتهای مختلف و بیشتر در اتومات عکس گرفتم و فلاش رو هم در حدود بیست بار استفاده کردم.
    بر خلاف انتظارم، نشانگر مقدار باتری خیلی زود کم و قرمز شد و کلا تعداد عکسها فکر نکنم حتی به پنجاه تا رسید. البته برای تست تنظیمات مختلف و اشنایی با منوی دوربین و بررسی نویز عکسها ، شاید مجموعا حدود دو ساعت از نمایشگر روشن استفاده کردم.
    با تشکر و آرزوی سلامتی!
    s.m.h.m تشکر می‌کند.

كاربر همراه davood آواتار ها
    تشکر کرده
    2943

سلام به اعضای گرامی!
    با تشکر و آرزوی سلامتی!

سلام
    راستش منم چند ماهی هست که این دوربین رو گرفتم و دارم از عکاسی با اون لذت میبرم
    بار اولی که باطریمو شارژ کردم تقریبا همینطور بود
    با تعداد خیلی کمی عکس ، حدود 150 تا ، چشمک زن شد
    اما الان بعد از حدودا 6 بار شارژ جوری شده که توی سه تا مهمونی حدود 350 تا عکس گرفتم که اقلا 200 تاش با فلش بوده هنوز سه خط باطریش کامله
    فکر کردم شاید تجربه من دغدغه شمارو کمتر کنه
    اما یه چیز دیگه ای که میخواستم بگم اینه که در تایید فرمایش دوستان تعداد شات زده شده ملاک نیست
    چون تعداد دفعاتی که ما روی سوژه فکوس میکنیم بدون اینکه شات بزنیم ، بخصوص برای تازه کارها مثل من ، خیلی زیاده ، که هرکدوم اونا تقریبا به اندازه یه شات باطری میگیره
    (مصرف باطری موتور فوکوس و سیستم لرزه گیر و سیستم فوکوس و نور سنجی و غیره و غیره)
    و از همه اینا بیشتر مصرف باطری صفحه نمایشه که توی کلنجارهای اولیه عکاس و دوربین حرف اول رو میزنه و کم بودن بیش از حد تعداد شات شما به عقیده من هم ناشی از همین میتونه باشه
    امیدوارم باطری دوربین شماهم مثل مال من جون بگیره و هیچوقت حین عکاسی لنگ باطری نشین
    موفق باشین
    s.m.h.m و sinasignal تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

باز هم سلام!
    تشکر می کنم از عزیزانی که با تجربه هاشون باعث دلگرمی بنده شدند. اگه تمایل به استفاده از نرم افزار wireless mobile utility دارید میتونید در " ایران اپس" جستجو و نصب کنید.
    البته این برنامه رو نصب کردم ولی هنوز راه اندازی و امتحانش نکردم.
    با آرزوی سلامتی!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

سلام!
    از بین اعضای گرامی کسی با نمودار هیستوگرام این دوربین کار کرده؟
    تو منوها تیک مربوط به هیستوگرام رو زدم، ولی باز هم نمودارش ظاهر نمیشه!
    متاسفانه تو دفترچه راهنما هم اشاره ای نکرده.
    مثل همیشه؛ با آرزوی سلامتی!

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

وقتی تیک را فعال کردید، عکس گرفته شده را play کنید و سپس با فشار دادن دکمه پایین دکمه چهارجهته ، هیستوگرام عکس گرفته‌شده نمایش داده‌می‌شود.
    s.m.h.m و sinasignal تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    وقتی تیک را فعال کردید، عکس گرفته شده را play کنید و سپس با فشار دادن دکمه پایین دکمه چهارجهته ، هیستوگرام عکس گرفته‌شده نمایش داده‌می‌شود.
    سلام! و ممنون از راهنمایی شما. آیا موقع شات زدن ،همزمان هیستوگرام رو میشه داشته باشیم؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

سلام! و ممنون از راهنمایی شما. آیا موقع شات زدن ،همزمان هیستوگرام رو میشه داشته باشیم؟
    در این دوربین خیر .
    s.m.h.m تشکر می‌کند.

صفحه 12 از 27 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 22 ... آخرینآخرین