صفحه 16 از 27 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 263
Like Tree409تشکر

موضوع: Nikon D5300

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط sam32 نمایش پست ها
    کاربر عزیز sinasignal من حس کردم عکس شما در حالت فکوس اتومات روی هیچ چیزی شارپ نیست یعنی اگر اتوفوکوس جایی عقب تر یا جلوتر از نقطه مورد نظر رو فکوس کرده باشه باز باید یه جایی شارپتر باشه تو عکس و اینکه تصور میکنم این عکس رو تو نور خیلی کم گرفتید که سیستم فکوس اتومات تو نور های کم یه مقدار به مشکل میخورن
    شما عکس با فکوس دستیتون رو از ویزور گرفتید یا لایو ویوچون از ویزور بعیده بتونید بدون کمک گرفتن از نشانگر فکوس خیلی بهتر از اتومات عکس بگیرید و حتما قبل از عکاسی در مود اتومات از اینکه رو چه حالتی هستید مطمئن بشید عکاسی در حالت فکوس ثابت از سوژهای متحرک و در حالت فکوس ممتد از سوژه های ثابت نتایج خوبی نداره
    عکس اخر درسته توی نور کم بود ولی قبلی نه کاملا نور مناسب بود (حساسیتم و پرداختن به این موضوع بخاطره اینه که انتظار من از یه dslr خیلی بیشتر از بریج هست و انتظار دارم همه موارد هم بهتر باشه). عکس فوکوس دستی رو از ویزور و با کمک نشانگر فوکوس عکس گرفتم.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    از روش درست تري براي كنترل صحت فوكوس دوربين و لنز استفاده كنيد:
    چارت فوكوس را از آدرس زير دانلود و پرينت كنيد و با روش شرح داده شده در سايت درستي فوكوس را چك كنيد:
    Jeffrey Friedl's Blog » Jeffrey’s Autofocus Test Chart
    viva_utopia، ehsan1، sinasignal و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    52

من به شدت عدم شارپ بودن میکنم
    تصاویرم باید خیلی کوچیک کنم تا پیکسل ها توی هم فرو برن تا تصویر براقی داشته باشم در غیر این صورت یه تصویر ماتی دارم
    تصاویر سمپل که از این دوربین میبینم تصاویر خیلی براق هستن اما تصاویر من انگار یه لایه مات روی تصویر هست

از طرفی هم حس میکنم تصاویر لرزش دارن
    روی شاتر 1/80 هم توی نور ساعت 6.30 غروب تو حیاط منزل بدون فلش حالت سایه توی کراپ 100% دارم

نمیدونم شاید توقع من خیلی بالاست یا اینکه واقعا لنز 18-140 همچین تصویری میده و شاید هم یه جای دوربین یا لنز مشکل داره

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط club2energy نمایش پست ها
    تصاویرم باید خیلی کوچیک کنم تا پیکسل ها توی هم فرو برن تا تصویر براقی داشته باشم در غیر این صورت یه تصویر ماتی دارم
    تصاویر سمپل که از این دوربین میبینم تصاویر خیلی براق هستن اما تصاویر من انگار یه لایه مات روی تصویر هست

روی شاتر 1/80 هم توی نور ساعت 6.30 غروب تو حیاط منزل بدون فلش حالت سایه توی کراپ 100% دارم

نمیدونم شاید توقع من خیلی بالاست یا اینکه واقعا لنز 18-140 همچین تصویری میده و شاید هم یه جای دوربین یا لنز مشکل داره
    اثر ویرایش روی بهبود کیفیت عکس بسیار زیاد است. با فرمت RAW عکس بگیرید. با تنظیم اکسپوژر و اشباع رنگ و شارپنس و .... می توانید کیفیت عکس را بسیار بهبود دهید.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط club2energy نمایش پست ها

دوست عزیز از picture control خود دوربین استفاده می کنید؟ اگه بله، حتما از مد Vivid استفاده کنید.
    club2energy و sinasignal تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    از روش درست تري براي كنترل صحت فوكوس دوربين و لنز استفاده كنيد:
    چارت فوكوس را از آدرس زير دانلود و پرينت كنيد و با روش شرح داده شده در سايت درستي فوكوس را چك كنيد:
    Jeffrey Friedl's Blog » Jeffrey’s Autofocus Test Chart
    تا اونجایی که من متوجه شدم گفته در مرکز کاغذ یه نوار با متن بزارید بعد فوکوس نقطه ای روی اون اعمال کنید و با زاویه ازش عکس بگیرید، ببینید درست فوکوس شده یا جلوتر و یا عقبترش.
    درسته؟

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط sinasignal نمایش پست ها
    تا اونجایی که من متوجه شدم گفته در مرکز کاغذ یه نوار با متن بزارید بعد فوکوس نقطه ای روی اون اعمال کنید و با زاویه ازش عکس بگیرید، ببینید درست فوکوس شده یا جلوتر و یا عقبترش.
    درسته؟
    نيازي به گذاشتن نوار يا متن در مركز كاغذ نيست. در خود وب سايت، يك فوكوس چارت هست كه بايد آن را دانلود كنيد و روي كاغذ A4 پرينت بگيريد:

http://regex.info/i/FocusChart-v1.0-gray25.gif

براي پرينت كردن، عكس را در فتوشاپ باز كنيد و با مشخصات زير در Image Size اندازه كنيد و بعد پرينت بگيريد:

Photoshop-ImageSize-300.png

بعد چارت را روي يك سطح كاملاً صاف (مثل تخته شاسي)، ثابت كنيد و به صورت مايل و با زاويه 45 درجه روي زمين يا روي يك ميز قرار دهيد.

JEF_024811_sm.jpg

نقطه فوكوس وسطي دوربين را انتخاب كنيد. دوربين را روي سه پايه و مقابل صفحه قرار دهيد، و به نحوي تراز كنيد كه نقطه فوكوس وسطي دوربين درست روي متن وسط فوكوس چارت ميزان شود و خطوط مدرج دو طرفه صفحه هم صاف باشند. نور كافي و مناسب هم بايستي تامين شده باشد تا سرعت شاتر به حد كافي بالا باشد. در صورتي كه امكان استفاده از سه پايه را نداريد و بايد دوربين روي دست عكس بگيريد، نور كافي تامين كنيد تا با ايزو زير 400، سرعت شاتر از 1/1000 ثانيه كمتر نشود. بهتر است فاصله دوربين تا صفحه فوكوس چارت به اندازه اي باشد كه عرض صفحه فوكوس چارت، كل تصوير را اشغال كند (والبته فاصله نبايد از حداقل فاصله فوكوس لنز كمتر باشد)
    با بازترين ديافراگم و با استفاده از ريموت كنترل يا تايمر دوربين (براي جلوگيري از لرزش دوربين موقع عكس گرفتن) عكس بگيريد و عكس را با بزرگنمائي 100% روي كامپيوتر ببينيد و از بابت فرانت يا بك فوكوس كنترل كنيد.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Tuesday 30 June 2015 در ساعت 09:16
    kiavashabtahi، sam32، viva_utopia و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

يک راه راحت تر که من استفاده ميکنم اينه که يه تيکه چسب برق روی يک متر فلزی (يا خط کش) ميزنم روی اون فکوس ميکنم و فکوس رو تنظيم ميکنم
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز از picture control خود دوربین استفاده می کنید؟ اگه بله، حتما از مد Vivid استفاده کنید.
    میشه بیشتر شرح بدید؟ منظورتون بخش manage picture control هستش؟این بخش رو اصلا سر در نیاوردم اش

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

درود و خسته نباشید
    من تو ویزور دوربینم 2 نقطه میبینم که نمیدونم چی هستند و اونجا چیکار میکنن!
    خیلی تر و تمیز هم هستند و به نظر نمیرسه کثیفی باشند
    نقطه هارو تو شکل زیر نشون دادم(با فتوشاپ نقطه گذاشتم)
    شما تو ویزورتون چنین چیزی دارید؟ این ها چی هستند؟ البته تو عکس اثری از این ها نیست

Untitled-1.jpg

صفحه 16 از 27 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 ... آخرینآخرین