صفحه 13 از 19 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 181
Like Tree516تشکر

موضوع: Olympus OM-D E-M5/ OM-D E-M5 Mark II

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

کاملا موافقم با فرمایشاتتون جناب ابراهیمی و درباره عکاسی منظره هم فکر میکنم نه این دوربین و نه هیچ دوربینی با سنسور به این نسبت 4/3 مناسب نباشه یک حس مربع مانند داره به نظرم نسبت به 3/2 کراپ دار ها . و دوم عکاسی شبانه مخصوصا اسمان شب نه خیابانی شبانه من فکر میکنم در این ژانر هم این فرمت سنسور اصلا طرفدار نداشته باشه . در باره نسخه دوم 20 هم شایعاتی مبنی بر 150 دلار گرانتر بودن هست که دیگه این پنکیک رو خیلی هم برای هر ذائقه ای شیرین نمیکنه :)
    Persian، abidar، jebrahim و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

فوکوس یه کم سریع تر دی اس ال آر
    راستي گمانم بر اينه كه ديگه اين جمله رو بايد با وسواس خيلي بيشتري به كار ببريم. واقعا رقابت دو سيستم فاز و كنتراست خيلي شديد و غير قابل پيش‌بيني شده.
    FD master

كاربر همراه FARIDSANI آواتار ها
    تشکر کرده
    45

نقل قول نوشته اصلی توسط Christ Melikian نمایش پست ها
    کاملا موافقم با فرمایشاتتون جناب ابراهیمی و درباره عکاسی منظره هم فکر میکنم نه این دوربین و نه هیچ دوربینی با سنسور به این نسبت 4/3 مناسب نباشه یک حس مربع مانند داره به نظرم نسبت به 3/2 کراپ دار ها . و دوم عکاسی شبانه مخصوصا اسمان شب نه خیابانی شبانه من فکر میکنم در این ژانر هم این فرمت سنسور اصلا طرفدار نداشته باشه . در باره نسخه دوم 20 هم شایعاتی مبنی بر 150 دلار گرانتر بودن هست که دیگه این پنکیک رو خیلی هم برای هر ذائقه ای شیرین نمیکنه :)
    با توجه به اینکه این دوربین بدون آینه هست و همه چیز رو سنسور دیجیتال تنظیم می کنه شما در منوهایی که داره می تونید نسبت 4/3 رو تغییر بدید به 2/3 یا حتی 1/1 و همه چیز با نسبت 3/2 یا مربع ببینید و عکاسی کنید :) البته در حقیقت بخشی از سنسورش رو غیر فعال می کنه تا نسبت عکاسی رو تغییر بده که شما می تونید این کار رو بعدا با کراپ عکس انجام بدید....
    Usef Bagheri تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2646

بله در واقع یک کراپ هست همین . و در هنگامی که خروجی JPG اعمال میشه و نه RAW و هیچ بخشی از سنسور هم غیر فعال نمیشه و صرفا یک کراپ نرم افزاریست . البته این اصلا مهم نیست مسله اصلی این هست که وقتی یک دوربین 16 مگاپیکسلی میخرید حق مشتریست که اگر کراپ 3/2 مد نظر مثلا Landscape را لازم دارد همان 16 مگاپیگسل باشد و نه مثلا 14 مگاپیکسل . البته مگر این که ما عاشق میکرو سه چهارم باشیم :)
    mOhSeN.Gh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4538

مقایسه پهلو به پهلو - شبیه سازی شده با دقت مناسب - E-M1 با EM-5 در حالت نصب HLD-6

side by side OM-D E-M1 vs E-M5.GIF

olympus OM-D E-M5 vs E-M1 side by side top view

ویرایش توسط شاهین اکبری : Tuesday 8 October 2013 در ساعت 18:33
    nmroshan، Christ Melikian، Nima Sadigh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    2646

سلام یکی از جذابیت ها این بدنه ها میرورلس وجود کانورتر های تقریبا تمامی مانتها حتی کمیاب به این سیستم هست از دوستان میخواستم بپسم در ایران کانورتور m42 به میکرو 4/3 پیدا میشود ؟ و برای این که آف تاپیک نباشد میخواهم بپرسم برای فکوس منوال بجز بزرگنمایی مانند بدنه های سونی آیا سیستم فکوس پیکینگ روی بدنه های اولیمپوس هست ؟

تشکر کرده
    4538

اگر مانتی که میخواید پیدا نشود و تبدیل FD به میکرو را هم داشته باشید میتونید یک تبدیل m42 به FD ( قدیمی است و حتما در بازار پیدا میشه ) بگیرید و روی اون یکی تبدیل ببندید .

E-M1 فوکوس پیکینگ داره.
    Christ Melikian تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Christ Melikian نمایش پست ها
    سلام یکی از جذابیت ها این بدنه ها میرورلس وجود کانورتر های تقریبا تمامی مانتها حتی کمیاب به این سیستم هست از دوستان میخواستم بپسم در ایران کانورتور m42 به میکرو 4/3 پیدا میشود ؟ و برای این که آف تاپیک نباشد میخواهم بپرسم برای فکوس منوال بجز بزرگنمایی مانند بدنه های سونی آیا سیستم فکوس پیکینگ روی بدنه های اولیمپوس هست ؟
    EM-5 پیک فوکوسینگ سر راستی نداره اما میشه با یه کلک این امکان رو شبیه سازی کرد.
    میشه مود ذخیره عکس رو به raw+jpg تغییر بدید و همچنین فیلتر key line رو فعال کنید. در این صورت یه فیلتر مشابه اون چیزی که در حالت پیک فوکوسینگ دیده میشه بر روی عکس JPG اعمال میشه. ولی خب عکس خام بدون تغییر میمونه. منتها موقع ثبک عکس از روی ال سی دی تصویری میبینید که انگار دوربین امکان پیک فوکوسینگ داره و شما دارید در مود پیک فوکوسینگ فوکوس می کنید.
    این ویدیو رو ببینید تا بهتر متوجه منظورم بشید.
    Christ Melikian و aro1355 تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

تشکر کرده
    2646

ممنونم فوکوس پیکینگ رو با این روش شبیه سازی کردم . ایا در بدنه ها دیگه هم که این قابلیت را دارند به همین گونه مثل فیلتر آرت این بدنه سوژه توی ویزور اینگونه اب رنگی میشود ؟

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

Olympus releases OM-D E-M5 firmware version 2.0
    Olympus has issued a firmware update for the OM-D E-M5, adding two new features that owners should welcome: an extended 'Low' ISO setting and smaller AF points.

The ISO 100-equivalent setting promises lower noise, and enables shooting of fast primes at closer to maximum aperture in daylight, but comes at the cost of earlier highlight clipping. Also being added to the E-M5 is the ability to select smaller AF target points for more accurate focusing. The version 2.0 update is available now via the 'Olympus Digital Camera Updater' program.
    کد:
    http://www.dpreview.com/news/2014/01/29/olympus-releases-om-d-e-m5-firmware-version-2-0?utm_campaign=internal-link&utm_source=news-list&utm_medium=text&ref=title_0_8
    Em5.jpg

صفحه 13 از 19 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... آخرینآخرین