صفحه 14 از 19 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 181
Like Tree516تشکر

موضوع: Olympus OM-D E-M5/ OM-D E-M5 Mark II

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

ایزو 100 رو خیلی پسندیدم و هنوز منتظر فکوس پیکینگ هستم
    jebrahim، a.g g.a و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

با سلام خدمدت دوستان .
    بالاخره من هم به جمع بدون آینه ها پیوستم و این دوربین رو خریدم .
    عجب خوش دست و عجب دوس داشتنیه این دوربین
    دو تا سوال داشتم اول این که روی مود s وقتی فلاش رو باز میکنم سرعت شاتر از 1/250 کمتر نمیشه و مثلا به 1/4000 نمیرسه و دوم این که باطریش به نظر خیلی زود تموم میشه دوربین قبلیم هم(p7700 nikon) همین قدرت شارژ رو داشت اما بیشتر باهاش کار میکردم نسبت به این دوربین .نمیدونم طبیعیه یا باطریش مشکل داره ؟
    Christ Melikian و hkhaghani تشکر می‌کنند.
    به راستی که امروز روز عمل است و حسابی در کار نیست و فردا روز حساب است و عملی در کار نیست

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mandy نمایش پست ها
    دو تا سوال داشتم اول این که روی مود s وقتی فلاش رو باز میکنم سرعت شاتر از 1/250 کمتر نمیشه و مثلا به 1/4000 نمیرسه
    حداكثر سرعت سينك اين دوربين 1/250 ثانيه است بنابر اين اگر با فلاش و با سرعت شاتر بيش از 1/250 ثانيه عكس بگيريد بخشي از سنسور نور نمي بيند و نتيجتاً بخشي از تصوير سياه مي شود (مگر اين كه از فلاش هاي اكسترنال با قابليت HSS يعني High Speed Sync استفاده كنيد.) براي جلوگيري از سياه شدن بخشي از تصوير، دوربين اجازه عكاسي با فلاش و سرعت شاتر بيش از سرعت سينك را نمي دهد.
    اين امر در تمام دوربين هائي كه شاتر مكانيكي دارند (اعم از SLR يا بدون آينه) وجود دارد.

تشکر کرده
    2646

آقا مبارکتون باشه . قسمت سرعت سینک رو که جناب چگینی توضیحاتشو کامل دادند. در مورد باطری هم موافقم بکاپ کمی داره ولی طبیعی هستش البته با تکنیک های میتونید این مدت زمان رو افزایش بدید مثل . عکاسی با فرمت raw خاموش کردن لایو ویو و استفاده از ویزور . کمتر استفاده کردن از منو های داخلی ( واقعا تاثیر دارد ) . بعد از عکاسی . در کامپیوتر اقدام به دیدن عکس ها گرفته شده بکنید و آنها را یا نگهدارید یا پاک کنید . در این دوربین هم در بخش تنظیمات خاموش کردن و sleep mode حتما کمترین زمان ها رو تنظیم کنید . لرزه گیر رو از حالت دائم کار به حالت مثلا "نیمه فرشدن شاتر" تغییر دهید . بااین نکات میبینید که خیلی وضعیت بهتر میشود .
    ویرایش توسط Christ Melikian : Tuesday 22 April 2014 در ساعت 09:27
    M. Beyrami، mandy، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه mandy آواتار ها
    تشکر کرده
    110

آقا مبارکتون باشه . قسمت سرعت سینک رو که جناب چگینی توضیحاتشو کامل دادند. در مورد باطری هم موافقم بکاپ کمی داره ولی طبیعی هستش البته با تکنیک های میتونید این مدت زمان رو افزایش بدید مثل . عکاسی با فرمت raw خاموش کردن لایو ویو و استفاده از ویزور . کمتر استفاده کردن از منو های داخلی ( واقعا تاثیر دارد ) . بعد از عکاسی . در کامپیوتر اقدام به دیدن عکس ها گرفته شده بکنید و آنها را یا نگهدارید یا پاک کنید . در این دوربین هم در بخش تنظیمات خاموش کردن و sleep mode حتما کمترین زمان ها رو تنظیم کنید . لرزه گیر رو از حالت دائم کار به حالت مثلا "نیمه فرشدن شاتر" تغییر دهید . بااین نکات میبینید که خیلی وضعیت بهتر میشود .
    حداكثر سرعت سينك اين دوربين 1/250 ثانيه است بنابر اين اگر با فلاش و با سرعت شاتر بيش از 1/250 ثانيه عكس بگيريد بخشي از سنسور نور نمي بيند و نتيجتاً بخشي از تصوير سياه مي شود (مگر اين كه از فلاش هاي اكسترنال با قابليت HSS يعني High Speed Sync استفاده كنيد.) براي جلوگيري از سياه شدن بخشي از تصوير، دوربين اجازه عكاسي با فلاش و سرعت شاتر بيش از سرعت سينك را نمي دهد.
    اين امر در تمام دوربين هائي كه شاتر مكانيكي دارند (اعم از SLR يا بدون آينه) وجود دارد.
    خیلی ممنون از توضیحات کاملی که دادید .
    فقط دنبال ی کیف که کمترین فضا رو بگیره براش میگرم دوستان کسی هست بتونه راهنمایی کنه .ممنون
    به راستی که امروز روز عمل است و حسابی در کار نیست و فردا روز حساب است و عملی در کار نیست

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    83

نقل قول نوشته اصلی توسط Christ Melikian نمایش پست ها
    خاموش کردن لایو ویو و استفاده از ویزور .
    البته تو دوربین های بدون آینه، بدلیل داشتن EVF استفاده از ویزور باطری بیشتری مصرف میکنه. بقیه موارد صد در صد مفید خواهند بود.
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2646

این نظر من نیست من از مطلب نکات مفید سایت digitalrev در باره بهینه سازی مصرف باتری دوربین های میرورلس نوشتم . ولی به نظر هم منطقی میاد ویزور evf هم رزولوشون کمتری دارد و هم بک لایت خیلی کمی و هم اینکه سایزش هم خیلی کوچکتر از live view دوربین هست . باید البته در عمل دید .

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    ممنون

در سيستم ميكرو 4/3 يك مد وجود دارد با نام FP كه معادل همون HSS كانن است، در فلاش همراه دوربين اين مد وجود نداره ؟ در اين صورت با همين فلاش هم سينك 1/4000 رو هم خواهيد داشت.

...
    سلام
    من از کجا می تونم این fp رو فعال کنم
    هر چی تو تنظیمات می گردم به جز تو قسمت flash RC که به مال فلاش های وایرلس هست همچین چیزی پیدا نمی کنم
    لطفا یه راهنمایی بکنید

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

کسی پاسخگو نیست؟

كاربر همراه kindlinessangel آواتار ها
    تشکر کرده
    509

خوب به لطف یکی از دوستان ما هم بالاخره به جمع دارندگان دوربین بدون آینه پیوستیم.
    انتخابی که از 70d شروع شد و با گذر از کلی مدل به اینجا رسید
    آن هم این نازنین
    واقعا دوست داشتنی است.
    تا بررسی های کامل تر فقط یک نکته رو لازم دیدم بگم
    بر خلاف آنچه فروشندگان ادعا میکنند اکثر لنز های کاربردی این دوربین رو نمایندگی وارد میکنه
    لنز های فیکسی چون 45، 17، 75،ماکرو60 و لنز های زوم به جز 12-40 دوست داشتنی
    امروز به لطف این دوستمون بازدیدی از دفتر نمایندگی داشتم و با یکی از کارشناسان بسیار خوب این شرکت در مورد این مسائلصحبت کردیم.
    انشالله توی تاپیک مرتبط در مورد لنزهای موجود در نمایندگی ولی غیر موجود در فروشگاه ها صحبت خواهم کرد.

صفحه 14 از 19 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... آخرینآخرین