صفحه 12 از 19 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 111 تا 120 , از مجموع 181
Like Tree516تشکر

موضوع: Olympus OM-D E-M5/ OM-D E-M5 Mark II

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نمایندگی در ایران ندارند ؟

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

متاسفانه :) هر دو دارند و رسمی برای همین مثل کنون و نیکن تجار بصورت شخصی برای بازار تامین تجهیزات نمیکنند تاز این مخمصه خارج شویم نمایندگی های انحصاری و رسمی تحت تحریم دارند . حیف :)
    saber.pix تشکر می‌کند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    233

سلام بر دوستان ..

من چندی پیش تا نزدیکی خرید این دوربین پیش رفتم (بین این دوربین و دی 7100 مردد بودم و هستم البته) اما با همین مشکل کمبود لنز مواجه شدم.دوربین فوق العاده ای هست اما سوال من اینه که اگه لنزهای خوبی نداشته باشه(یا بهتره بگم لنزهای خاص اون در ایران در دسترس نباشه),و فقط لنز کیت اونو داشته باشیم که مثلا در تله دیافش 6.3 هست,وناگزیر از استفاده از ایزوهای بالاتر بشیم (مثلا در مقایسه با دی 7100 و 1.8 35 جی),بازم میشه گفت این دوربین انتخاب خوبی برای پرتره و عکاسی در نور کم هست؟
    بویژه کسانی که DSLR داشتند و اونو با این دوربین جایگزین کردند,آیا بطور کلی از تصمیم خودشون راضی هستند؟
    Christ Melikian و mOhSeN.Gh تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.fathi نمایش پست ها
    سلام بر دوستان ..

من چندی پیش تا نزدیکی خرید این دوربین پیش رفتم (بین این دوربین و دی 7100 مردد بودم و هستم البته) اما با همین مشکل کمبود لنز مواجه شدم.دوربین فوق العاده ای هست اما سوال من اینه که اگه لنزهای خوبی نداشته باشه(یا بهتره بگم لنزهای خاص اون در ایران در دسترس نباشه),و فقط لنز کیت اونو داشته باشیم که مثلا در تله دیافش 6.3 هست,وناگزیر از استفاده از ایزوهای بالاتر بشیم (مثلا در مقایسه با دی 7100 و 1.8 35 جی),بازم میشه گفت این دوربین انتخاب خوبی برای پرتره و عکاسی در نور کم هست؟
    بویژه کسانی که DSLR داشتند و اونو با این دوربین جایگزین کردند,آیا بطور کلی از تصمیم خودشون راضی هستند؟
    کیفیت تصویر om-d حتی در قیاس با دوربین های قدیمی تر نیکون مثل D7000 هم پایین تره. برتری این دوربین نسبت به اس ال آر ها در عوامل دیگه ای مثل قابلیت حمل و نقل ساده تر و سبکی و موارد مشابه هست. در زمینه کیفیت تصویر حتی در ایزو پایه هم توقع نداشته باشید کیفیت مشابه D7100 داشته باشید. این دوربین موارد استفاده خودش رو داره و فکر نمی کنم بتونه به طور کامل جای یک دوربین اس ال آر مثل D7100 رو بگیره.
    بهتره به طور دقیق تر در مورد عکس هایی که میگیرید توضیح بدید تا بشه بهتر راهنمایی کرد.
    در مورد کیت لنز ۱۲-۵۰ هم باید بهتون بگم که این لنز اگر چه به عنوان کیت لنز, لنز خیلی فاجعه باری نیست اما به عنوان تک لنز بهتون توصیه ش نمی کنم. استفاده از این لنز در نور کم رو که کلا فراموش کنید! (در سمت تله البته)
    Christ Melikian، Navid7h، mOhSeN.Gh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    233

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    کیفیت تصویر om-d حتی در قیاس با دوربین های قدیمی تر نیکون مثل D7000 هم پایین تره. برتری این دوربین نسبت به اس ال آر ها در عوامل دیگه ای مثل قابلیت حمل و نقل ساده تر و سبکی و موارد مشابه هست. در زمینه کیفیت تصویر حتی در ایزو پایه هم توقع نداشته باشید کیفیت مشابه D7100 داشته باشید. این دوربین موارد استفاده خودش رو داره و فکر نمی کنم بتونه به طور کامل جای یک دوربین اس ال آر مثل D7100 رو بگیره.
    بهتره به طور دقیق تر در مورد عکس هایی که میگیرید توضیح بدید تا بشه بهتر راهنمایی کرد.
    در مورد کیت لنز ۱۲-۵۰ هم باید بهتون بگم که این لنز اگر چه به عنوان کیت لنز, لنز خیلی فاجعه باری نیست اما به عنوان تک لنز بهتون توصیه ش نمی کنم. استفاده از این لنز در نور کم رو که کلا فراموش کنید! (در سمت تله البته)
    ضمن تشکر...
    نوع عکاسی من(غیر حرفه ای) عمدتا پرتره (Indoor) و منظره هست و چون چند سال قبل Canon 40D و همینطور Nikon F100 داشتم که هر دو سنگین بودند,بهمین دلیل این المپیوس توجهم رو جلب کرد .
    اما در باب خروجی این دوربین اونطوری که من مطالعه کردم,قابل قیاس با بعضی از بهترینهای کراپدار دنیا هست (البته در محدوده ایزو خاصی و با توجه به ابعاد کوچک سنسور)
    Christ Melikian تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

هیچ کدام از این لنز ها در ایران یافت نمیشوند
    اعضاي محترم اگه نياز مبرم به لنز پنكيك Panasonic 20mm F1.7 Asphercal ( نو حدود 1100 ) واسه OM-D داشتيد و نتونستيد تهيه كنيد يك پيغام برام بذاريد .

کیفیت تصویر om-d حتی در قیاس با دوربین های قدیمی تر نیکون مثل D7000 هم پایین تره.
    جواد جان ميدونم همه چيز رو ميدوني اما خيلي كلي و سر بسته داري مقايسه كيفيت تصوير انجام ميدي . الزاما نبايد كيفيت تصوير ( خدا ميدونه كدوم پارامتر ) در D7000 در هر شرايطي با هر لنزي و هر شرايط نوري و ... بهتر باشه . نظر خودت چيه ؟
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Saturday 13 July 2013 در ساعت 14:56
    Christ Melikian، jebrahim و Saeed.fathi تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    2646

واقعا مشکل تهیه لنز هست . در باره تصویر هم باید با لنز بهتری خروجی رو چک کنم خوشیختانه توانستم سفارش لنز پرتره معروف 45 f1.8 اولیمپوس رو در اتریش به قیمت 330 یورو بدم دستم برسه بهتر جواب میدم ولی در نور خوب لنزکیت خیلی کار راه انداز هست . من نسبت به D90 خودم با 18 200 که داشتم خیلی راضی هستم .
    جناب اکبری حتما میدونید که نسخه دوم این لنز احتمالا تا اخر ماه میلادی پخش میشه خیلی لنز عالی و خوبیه البته مشکلاتی هم نسخه اولش با بدنه omd داشت فکر کنم نسخه جدید انتظرات رو بر اورده خواهد کرد خیلی از این پیشنهاد ممنونم .
    شاهین اکبری و Saeed.fathi تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

البته مشکلاتی هم نسخه اولش با بدنه omd داشت
    بد نيست اگه حضور ذهن داريد اشاره اي به مشكلاتش هم بكنيد.

نسخه دوم این لنز احتمالا تا اخر ماه میلادی پخش میشه خیلی لنز عالی و خوبیه
    بله نسخه 2 هم در راهه البته با يك نسبت قيمتي 550 به 330 در مقايسه با ورژن اول.
    Christ Melikian و Saeed.fathi تشکر می‌کنند.
    FD master

تشکر کرده
    2646

مشکل اون فکوس صدا دار و گیج در شرایط نوری کم و مشکل عجیبی به نام bending روی بدنه های اولیمپوس با سنسور جدید در ایزو ها بالا بود . من شخصا اصلا این لنز رو ندیدم ولی در فروم های خیلی بحثش بود و ابته خیلی ها هم میگفتند چون بالای ایزو 1600 عکاسی نمیکنند برای همین به این مشکل بر نخوردند ولی همه از نسخه دوم انتضار داشتند فوکوس بی سر و صدا تر ( در فیلم برداری بیشتر نمود داشت ) و سریعتر داشته باشند و کیفیت الان فوکوس این لنز رو برای این بدنه کند میدونستند .
    از اون بد تر مشکل تق تق کردن لنز 25 لایکا هنگام نورسنجی بود که به مشکل Rattlesnake معروفه نمونه های فیلمشم هست در نت که خیلی ها میگفتند بهتر جدیش نگرفت ولی برای من ایرانی با این قدرت پول کم 650 دلار کم پول نیست در شرایط کنونی تا از یه همچین چیزی چشم پوشی کنم برای همین الان سفارش 45 اولیمپوس رو دادم .
    ویرایش توسط Christ Melikian : Saturday 13 July 2013 در ساعت 15:36

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها

جواد جان ميدونم همه چيز رو ميدوني اما خيلي كلي و سر بسته داري مقايسه كيفيت تصوير انجام ميدي . الزاما نبايد كيفيت تصوير ( خدا ميدونه كدوم پارامتر ) در D7000 در هر شرايطي با هر لنزي و هر شرايط نوري و ... بهتر باشه . نظر خودت چيه ؟
    خوب فکر می کنم حق با شماست باید بیشتر توضیح میدادم. منظور من از کیفیت بهتر تصویر در D7000 بر میگرده به پارامتر های مستقل از لنز مثل نویز و دینامیک رنج. و البته در شرایط یکسان نوری و ایزو یکسان.
    دی ۷۰۰۰ تصویر کم نویز تر با دینامیک رنج بهتری داره و این قیاس من هم بر اساس مشاهدات تجربی هست و نه تست علمی. هرچند که تستهای علمی مختلف هم همین نتایج رو تایید می کنه. اما یقینن OM-D قابلیت های هیجان انگیزی داره که باعث میشه برای من یک دوربین خیلی خیلی به درد بخور تری باشه و برای عکاسی خیابانی و استفاده های روزمره بی برو برگرد اون رو به D7000 یا دی اس ال آر های دیگه ترجیح بدم.
    به عبارت دیگه, برتری های om-d نسبت به دوربین های دیگه در ژانر خیابانی اونقدر با ارزش هست که قید یه مقدار نویز کمتر و دینامیک رنج بیشتر و فوکوس یه کم سریع تر دی اس ال آر رو بزنم و این دوربین جذاب رو انتخاب کنم.

اما اعتراف می کنم که برای عکاسی منظره ترجیح میدم یه اس ال آر کوچولو مثل D5200 داشته باشم با یه لنز ۱۸-۵۵ داشته باشم تا om-d با ۱۲-۵۰.

قابلیت های om-d وقتی نمود بیشتری داره که یکی از پرایم های میکرو ۴/۳ روش نصب بشه.
    لنز های ۲۰ و ۴۵ رو بسیار توصیه می کنم. نسخه جدید 20 پاناسونیک هم جدیدا معرفی شده و اگر سرعت فوکوس این لنز نسبت به لنز قبلی بهبود پیدا کرده باشه باید گفت که بهترین لنز این سیستم از لحاظ نسبت کارایی به قیمت خواهد بود.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 12 از 19 نخستنخست ... 2 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... آخرینآخرین