صفحه 11 از 19 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 181
Like Tree516تشکر

موضوع: Olympus OM-D E-M5/ OM-D E-M5 Mark II

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

بین این دوربین و فوجی مردد بودم با کمک تجربیات دوستان فروم مخصوصا bijan - dslr عزیز که خیلی از همینجا بهشون ابراز ارادت میکنم این دوربینو از تهران به قیمت 4700 با لنز کیت 12-50 خریدم مدل نقره ای فعلا همین باید بگم که نسبت به عکسها بینهایت زیباتره . و ارتباط خوبی برقرار کردم باهاش . بایید عرض کنم که من قبلا نیکن داشتم و میشه گفت دانگرید انحام دادم ولی خیلی تا همین الان راضی هستم .
    Mashhadi Vahid، usef، abidar و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

چرا فکر می‌کنید که Downgrade کرده‌اید؟

الان این سیستم‌ها حداقل چیزی در موازات سیستم‌های اصلی بسیاری از عکاسان و علاقمندان جدی عکاسی هستند. در بسیاری از موارد هم کاملا جایگزین سیستم اصلی آنها شده اند.
    مثلا این یکی :
    Why I am switching to mirrorless for work: The ‘Mirrorless on the Job’ series preview | MirrorLessons – The Best Mirrorless Camera Reviews 2013

عکاس حرفه‌ای wedding است که کلا از ابتدای ۲۰۱۳ سیستم کاری اصلی خود را OM-D E-M5 انتخاب کرده است

یا این یکی که کلا با Nex کار می‌کند:
    My switch to Mirrorless camera | Only in South Africa

از لحاظ خروجی که هم واقعا پیشرفت کرده‌اند (تا جایی‌که با دوربینهای فول‌فریم مقایسه می شوند +)

حالا واقعا نمی دانم این تب موقتی است یا واقعا تغییراتی در راه است. اما چیزی که از آن مطمئن هستم، این است اگر هدف کسی، عکاسی و تهیه عکسهای خوب باشد، هر فاکتوری که در این راه کمک کننده باشد را از نظر دور نخواهد داشت.

بسیاری از دوستان که تجربه‌ي چند ساله عکاسی دارند، احتمالا متوجه شده اند که تهیه عکسهای خوب، نیاز به فاکتورهای مختلفی دارد که ابزار عالی و بی‌نقص، تنها یکی از این فاکتورها است. راحتی کار با ابزار، در دسترس بودن ابزار، ارتباط دو سویه بین عکاس و ابزار، حس و حال عکاسی و تمرکز در عکاسی از جمله عوامل دیگری هستند که احتمالا در این دوربینهای کوچک، باعث می‌شوند که برآیند کلی کار عکاس، عکسهای بهتری باشد.

هر چند این دوربینها هنوز نقائص کوچکی دارند اما آنقدر پیشرفت کرده اند که برآیند کلی فاکتورهای فوق الذکر در دست یک عکاس با تجربه منجر به نتیجه خوبی شود.

پ‌.ن: دوربین‌تان مبارک باشد.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

به شما تبریک می گویم .
    من هم فکر نمیکنم که دانگرید انجام داده باشید .
    دوربینهای میرورلس ، کلن یک فاز جدیدی محسوب می شوند و یک طبقه بندی متفاوتی به حساب می آیند نسبت به دوربین های DSLR .
    البته به شخصه امیدوارم که نیکون و کانن ، هم در این عرصه ، بیشتر از آنچه که تا کنون سرمایه گذاری و برنامه ریزی کرده اند ، وارد شوند .
    امیدوارم هر چه زودتر سمپلهای دوربین شما را ببینیم و تجربیات کار با این دوربین را با ما به اشتراک بگذارید .
    Christ Melikian تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    به شما تبریک می گویم .
    البته به شخصه امیدوارم که نیکون و کانن ، هم در این عرصه ، بیشتر از آنچه که تا کنون سرمایه گذاری و برنامه ریزی کرده اند ، وارد شوند .
    .
    کورش جان اتفاقا امیدوارم نیکون وکنون انقدر عقب بمانند که دیگران گوی سبقت را از DSLRهای ایندوهم بربایند، بلکه این انحصارگرایی وبرندبازی نیکونی کنونی که فقط به کام ایشان شیرین است وکام دوستی هایی دراینور دنیا به خاطر ایشان تلخ ، کنارگذاشته شود.شاید بالاخره ایشان هم کمی مشتریانشان را درک کنند.
    مطمئن باشید علم هم همیشه پیشرفتش را هم خواهدکرد.
    برای جلوگیری از اف ادیت کردم، منظورمن ازعدم توجه به مشتری حای بحث زیادی داردکه دراین تاپیک جایش نیست، اگردرجای دیگری بحث شدکه ... فقط بیشتر منظورمن نیکون بوده ولی درحالت کلی تر این دو باهم شکل دهی خاصی به بازار داده اند که ...
    ویرایش توسط kiavash : Friday 31 May 2013 در ساعت 14:43

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من با انحصار گرایی مخالفم . اما دنیای امروز دنیای رقابت و تکنولوژی است و خدماتی که این شرکت ها به مشتریان خود ارایه می دهند.
    نمی شود از تجربه و دانش و تکنولوژی این دو برند ، غافل شد . به هر حال فارغ از اینکه این دو چه کرده اند ، نمی شود سهم آنها را در پیشرفت دنیای دیجیتال و آنچه که از عکاسی دیجیتال و لذت های آن می شناسیم ، نادیده بگیریم . حتی در بخش هایی که ما کمتر با آن روبرو بوده ایم . صنایع اپتیک ، تلسکوپها ، میکروسکوپها ، عکاسی فضایی .
    این دو به راستی به دانش و تجربه بشری کمک های بسزایی کرده اند .
    و فکر نمیکنم که آنها به مشتری های خود توجهی ندارند.
    ضمن اینکه ، کمپانی هایی چون فوجی و المپیوس و ... به درستی متوجه شده اند که در جایی سرمایه گذاری کنند که امکان و فرصت پیشرفت دارند . دوربین های کامپکت و میرورلس .
    به هر حال این رده ، قابل مقایسه با SLR ها نیستند ، بلکه یک رده جدیدی هستند که به نظرم آینده بیشتر مشخص خواهد کرد که آیا می تواند به عنوان یک رده مستقل تهدیدی برای SLR ها باشد یا خیر .
    که البته در آینده نزدیک بعید می دانم . چون فقط بحث بدنه نیست . بلکه بحث تجهیزات جانبی و تنوع آنها ، لنزها ، آپشن ها و ... هم هست .
    Christ Melikian، mOhSeN.Gh و kiavash تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2646

از لطف دوستان و اساتید عزیز کمال تشکر رور دارم . در باره لفظ دانگرید هم راستش . از نظر کیفیت بدنه نمیشه گفت ولی در باره طیف ادوات و تجهیزات حرفه ای اینگونست هنوز . فعلا مثلا لنز های تیلت شیفت و فلاش های متنوع مثل رینگ فلاش و .... مگر با ادپتور ها و .. در میرلس مشاهده نمیشود . یک چیز مهم دیگر از منظر حرفهای بودن DSLR نه از لحاظ فنی بلاکه نظر بیزنس هست قطعا اگر یک بروژه حرفه ای تعریف شود مثلا عکاسی مجالس یا مثلا عکاسی صنعتی و اداوت هم به فرض مثال در هر دو رده موجود هم باشد قطعا هنوز که هنوز است حتی در اینده نزدیک فکر نمیکنم این پروژه به غیر از تجهیزات کنن و یا نیکن در داخل حالا با کمی اغماض سونی و بدنه های DSLR دیگر در خارج داده شود . پس حداقل از این منظر دانگرید انچام شده ولی از بابت فنی کمی شک هست فعلا . هر ریویو هم خوندم و افراد با تجهیزات حرفه ای سر پروژ اگر استفاده از میرر لس کردند مخصوصا مجالس به عنوان بادی بک آپ بوده .

حال یک سوال آزار دهنده برای برند اولیمپوس الان من دنبال لنز های این مانت میگردم اصلا در ایران پیدا میشوند؟ . مثل 20 پاناسونیک 25 لایکا و .. حتی خود اولیمپوس ؟
    saber.pix تشکر می‌کند.

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

دو روز پیش این دوربین رو دست یکی از دوستان عکاس دیدم و با امتحان فوکوس اون به شدت هیجان زد شدم برای عکاسی خیابانی بسیار فوکوس سریع و قابل قبولی داره فقط برای من 2 تا سوال هست اونم اینه که آیا لنزهای اف پایین مثل 2/8 یا 2 هم برای این دوربین وجود داره ؟ و آیا از سیستم فوکوس جدید Fujifilm X100S عملکرد بهتری داره ؟ ممنون از راهنمایی دوستان

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سلام
    من هنوز با هیچ کدام از این دوربینها کار نکرده‌ام اما طبق خوانده‌ها، هر چند فوکوس X100s خیلی خوب شده است و مشکلی ندارد اما هنوز سرعت فوکوس OM-D EM5 بیشتر است.

لنزهای سریع زیر در این سیستم وجود دارند ( فاصله کانونیها را در ۲ ضرب کنید)

12-35f2.8
    35-100f2.8
    macro 45f2.8
    12mmf2
    17f1.8
    20mmf1.7
    25mmf1.4
    45f1.8
    75f1.8
    و لنزهای فوکوس دستی مانند Voitlander 17.5mmf0.95 و 25mmf0.95

کل لنزهای Micro Four Thirds را اینجا ببینید:

http://www.four-thirds.org/en/microft/lense.html
    ME، Christ Melikian، Navid7h و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

سپاسگزارم از راهنمایهای همیشگی شما دکتر عزیز. یه سوال دیگه داشتم آیا این لنزها در داخل ایران هم قابل تهیه هستند ؟

تشکر کرده
    2646

هیچ کدام از این لنز ها در ایران یافت نمیشوند من کل بازار رو از ولنجک تا جمهوری تا ناصر خسرو گشتم نیست تنها گزینه خرید از خارج هست البته با شرکت های وارد کنند صحبت کردم متاسفانه بر خلاف تمایل آنها برای واردات این شرکت های مادر ( اولیمپوس و پاناسونیک ) هستند که تمایل آنچنانی در تحویل اجناس و لیست در خواست نمایندگان فعلا نشان نمیدهند .
    saber.pix تشکر می‌کند.

صفحه 11 از 19 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... آخرینآخرین