صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 85
Like Tree392تشکر

موضوع: Pentax K-3

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

در مورد آپگرید موافقم.

یعنی چگالی بیشتری از k5 داره؟؟ کا5 خودش دوربین تو پری هستش
    odesa و 47amir تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه odesa آواتار ها
    تشکر کرده
    133

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    در مورد آپگرید موافقم.

یعنی چگالی بیشتری از k5 داره؟؟ کا5 خودش دوربین تو پری هستش
    به نظرم سنگین تره فک میکنم بدون باطری 800 گرمه و یه کم بزرگ تر.
    یک مورد دیگه ای که باید بگم و خوبه که شما هم اینجا هستیداقای میلانی چون با تجربه هستید در این برند؛
    میخواستم این رو بگم که به نظرم برای این دوربین لنزهای رده متوسط خوبی وجود نداره.مثلا من 17-70 یک لنز 600 دلاری خریدم اما واقعا توی فوکوس مشکل داره من تا تعمیرگاه مرکزی نمی رفتم نمی فهمیدم مشکل از ساختار این لنزه یک 17-70 دیگه هم اتفاقی دیدم همین طور بود تو فروم پنتاکس رفتم دیدم همه کاربرا به فوکوس این لنز نمره پایین دادن.گزینه دیگه 18-55 wr است و 18-135 و واقعا تفاوت زیادی با هم نداشتند.16-45 هم ترسیدم بخرم!-مجبور شدم یک لنز 21mm لیمیتد بخرم و بعد از خرید این لنز دوربین ها چه k5 و چه k3 خودشون رو نشون دادن!-هدف من استفاده از لنزهای انالوگ پنتاکس هم بود. چون قبلا عکاسی انالوگ میکردم و دوربینم هم پنتاکس بود،یه چندتایی لنز داشتم.اما وقتی نزدیک به 3.700 دوربین میخری نمی بایست از سیستم فوکوس سریعش چشم پوشی کنی!به نظرم سیاست های پنتاکس و یا ریکو در تولید لنز یه کم عجیبه،این شرکت برای دوربین k3 یک لنز 20-40 معرفی کرده که 1000 دلار قیمتشه-توی فروم خارجی یکی از کاربرا اسم تانک گذاشته بود روی این لنز،و فکر میکنم به خاطر ساختار محکم و خوب این لنزه اما فاصله کانونی 20-40 اونم نه با یک اف ثابت چیزی که من متوجه نمی شم!-یک 21mm لیمیتد و یک 35mm لیمیتد پنتاکس داره!-فاصله کانونی 40 عملا به درد پرتره هم نمی خوره! شاید یک 24-70 با اف 2.8 بد نبود پنتاکس تولید می کرد.البته سیگما و تامرون این لنز را برای مونت پنتاکس فکر میکنم تولید کردند ،اما لزوم یک لنز خوب متوسط یک لنز زوم کاملا احساس میشه.16-50 پنتاکس اخرین گزینه است که متاسفانه خیلی گرونه!
    yaghoobi، vahidshah، mreza1001 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    16459

فرمودید دیگه

ببینید 50-16 رو در 1.5 ضرب کنید . میشه چند؟ حدود 70-24 . همچنین 135-50 رو در 1.5 ضرب کنید میشه 200-70 .اما اینکه خیلی از ما عادت کردیم از 70-24 روی کراپ استفاده کنیم مورد دیگری است.

بقیه لنزهای رده معمولی هم که مثل سایر برند ها است با کمی کیفیت بهتر .

55-18 200-50 250-18 300-55 در رده پایین

17-70 16-45 و 24-12 (هر3اف4) رده متوسط

پرایم های پرتره هم 70 اف 2.4 و 55 اف 1.4 هست در سری جدید

شما ظاهرا پرایم زیاد کار میکنید 35 و 21 رو دارید و از فوکال لنز ها معلومه یا به نظر میرسه بیشتر عکاسی محیطی انجام می دهید

اما لنز های اتوفکوسی که من دارم تقریبا اینا هستند : 14 اف 2.8 28 اف 2.8 50 اف 1.7 135-50 اف 2.8
    yaghoobi، odesa، mOhSeN.Gh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa نمایش پست ها
    سلام
    هفته پیش K-5 رو فروختم و K-3 رو خریدم .دوربین کوچیکی هست و بر خلاف ظاهرش وزن زیادی داره.من لنز کیت این دوربین یعنی 18-135 رو نخریدم با داشتن 17-70 و 21 و یک 135 انالوگ بهش احتیاجی نداشتم اما وقتی فهمیدم این لنز 1.700 پولشه کمی پیشمان شدم.راجب خود دوربین هم عرض کنم خب یکی از بهترین کراپ دارهای حال حاضر جهانه و توش حرفی نیست اما برای کسی که K-5 داره یا K-5II این ابگریت منطقیه؟به نظر من نه! در مقایسه عکس ها دو دوربین در خروجی تفاوت زیادی نداشتند(البته من شرایط ویژه و ازمایشگاهی ندارم برای تست پس میتونه حرفم اشتباه باشه)،نکته دیگه در K3 بودن سیستم لو پس فیلتر و آن و اف کردنش هست . برای من عملا این مورد در حال حاضر کارایی زیادی نداره و همچنین کلا در برنامه های عکاسی من چاپ عکس جایگاه زیادی نداره بنابراین 24 مگاپیکسل با 16 تفاوت زیادی نداره.این ابگریت شاید برای اینده اگر بخوام عکس چاپ کنم و یا سیستم انتی الاستینگ سنسور رو اف کنم تا شارپنس بیشتری داشته باشم مفید باشه.اما چون پنتاکس رو دوست دارم این دوربین رو خریدم و واقعا از بین گزینه های هم رده در برندهای دیگه شاید بهتر باشه ،البته من نمیدونم این دوربین معادل چه دوربینی در کنون یا نیکون هست شاید 7D یا D300S کمی قدیمی شده باشند!
    با سلام من با نظر شما موافق نیستم با کاری که کردین موافقم! چون k-3 نسبت به k-5 تقریبا توی تمام فاکتورها پیشرفت محسوسی داشته از جمله تعداد نقاط فوکوس و فیلمبرداری و عمر شاتر و نورسنجی و رزولوشن و سرعت عکاسی پیاپی و ... تقریبا همه چیز! بنابراین می تونه آپگرید موجه و خوب و منطقی باشه. حتی برای کسی که به چاپهای بزرگ فعلا نیازی نداره. پس لذتشو ببرین!
    mreza1001، odesa و 47amir تشکر می‌کنند.
    کشف زیبایی چه زیباست...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

به نظرم سنگین تره فک میکنم بدون باطری 800 گرمه و یه کم بزرگ تر.
    یک مورد دیگه ای که باید بگم و خوبه که شما هم اینجا هستیداقای میلانی چون با تجربه هستید در این برند؛
    میخواستم این رو بگم که به نظرم برای این دوربین لنزهای رده متوسط خوبی وجود نداره.مثلا من 17-70 یک لنز 600 دلاری خریدم اما واقعا توی فوکوس مشکل داره من تا تعمیرگاه مرکزی نمی رفتم نمی فهمیدم مشکل از ساختار این لنزه یک 17-70 دیگه هم اتفاقی دیدم همین طور بود تو فروم پنتاکس رفتم دیدم همه کاربرا به فوکوس این لنز نمره پایین دادن.گزینه دیگه 18-55 wr است و 18-135 و واقعا تفاوت زیادی با هم نداشتند.16-45 هم ترسیدم بخرم!-مجبور شدم یک لنز 21mm لیمیتد بخرم و بعد از خرید این لنز دوربین ها چه k5 و چه k3 خودشون رو نشون دادن!-هدف من استفاده از لنزهای انالوگ پنتاکس هم بود. چون قبلا عکاسی انالوگ میکردم و دوربینم هم پنتاکس بود،یه چندتایی لنز داشتم.اما وقتی نزدیک به 3.700 دوربین میخری نمی بایست از سیستم فوکوس سریعش چشم پوشی کنی!به نظرم سیاست های پنتاکس و یا ریکو در تولید لنز یه کم عجیبه،این شرکت برای دوربین k3 یک لنز 20-40 معرفی کرده که 1000 دلار قیمتشه-توی فروم خارجی یکی از کاربرا اسم تانک گذاشته بود روی این لنز،و فکر میکنم به خاطر ساختار محکم و خوب این لنزه اما فاصله کانونی 20-40 اونم نه با یک اف ثابت چیزی که من متوجه نمی شم!-یک 21mm لیمیتد و یک 35mm لیمیتد پنتاکس داره!-فاصله کانونی 40 عملا به درد پرتره هم نمی خوره! شاید یک 24-70 با اف 2.8 بد نبود پنتاکس تولید می کرد.البته سیگما و تامرون این لنز را برای مونت پنتاکس فکر میکنم تولید کردند ،اما لزوم یک لنز خوب متوسط یک لنز زوم کاملا احساس میشه.16-50 پنتاکس اخرین گزینه است که متاسفانه خیلی گرونه!
    خب دوست عزیزمون آقا محمدرضا میلانی بواسطه آشنایی خوبی که با لنزهای پنتاکس دارن تقریبا کامل توضیح دادن و معرفی کردن. من هم در تکمیل معرفی ایشون لنز جدید HD Pentax DA 16-85mm F3.5-5.6 ED DC WR رو پیشنهاد میکنم ضمن اینکه Pentax smc DA 18-135mm F3.5-5.6ED AL [IF] DC WR لنز بسیار جذابیه که اگه از هم رده های کنونی و نیکونی خودش برتر و با کیفیت تر نباشه بی کیفیت تر نخواهد بود. همینطور لنز Pentax smc DA 16-45mm F4 ED AL که تقریبا معادل 70-24 مورد نظر شما میشه. البته در مقایسه با 50-16 کیفیت خوبی داره اما دیاف 2.8 نیست با قیمت کمتر. لنز دیگه Pentax smc DA 18-270mm F3.5-6.3 ED SDM هم با رنج بلند و کیفیت متوسط قیمت متوسطی داره. اما اگه لنز تله با کیفیت به اصطلاح HIGH END مورد نظرتونه Pentax smc DA* 60-250mm F4.0 ED (IF) SDM می تونه گزینه مناسبی باشه. در مجموع به نظر من جز لنزهای سوپر تله که تا حدی فقدانش در برند پنتاکس حس میشه توی سایر رنج ها نه تنها کمبودی وجود نداره بلکه در خیلی موارد شاهد کیفیت بهتری نسبت به سایر رقبا شاهد هستیم. این در مورد لنزهای پرایم هم تا حدود زیادی صدق می کنه. شما بجای 40 میلیمتر می تونین از 55 یا 70 استفاده کنین.
    mreza1001، odesa، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کشف زیبایی چه زیباست...

تشکر کرده
    133

سری جدید دوربین k-3 یا همان Prestige Edition وارد ایران شد+لنزهای جدید HD این کمپانی.به نظر میرسه دیگر مشکلی از لحاظ نایافت بودن لوازم و حتی قطعات جانبی احساس نشود اما خب محدود بودن واردات این برند توسط یک شرکت خاص و عدم قیمت رقابتی ،باعث میشه محصولات این برند هر قیمتی داشته باشه !
    mreza1001، mOhSeN.Gh، siavash_f و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

سری جدید دوربین k-3 یا همان Prestige Edition وارد ایران شد+لنزهای جدید HD این کمپانی.به نظر میرسه دیگر مشکلی از لحاظ نایافت بودن لوازم و حتی قطعات جانبی احساس نشود اما خب محدود بودن واردات این برند توسط یک شرکت خاص و عدم قیمت رقابتی ،باعث میشه محصولات این برند هر قیمتی داشته باشه !
    خب دوستمون که در پست قبلی این نسخه از دوربینو معرفی کردن گفتن که فقط 2000 نسخه از این سری تولید میشه و من فکر نمی کردم با این تولید محدود و بازار محدود ایران شاهد عرضه در اینجا باشیم که البته خبر خوبیه. اما با این تیراژ کم و فروش کم به نسبت سایر برندهای مطرح، طبیعی هستش که قیمتها پایین نیاد. در مقایسه و به طور مثال وقتی نیکون دوربین 7100 رو تولید و عرضه کرد با ادامه روند فروش این دوربین و بازگشت سرمایه و سود تولید رفته رفته از قیمتش کم شد بطوریکه در ابتدای ورود قیمتی حدود 5 میلیون داشت ولی الان تا 3.4 میلیون پایین اومده البته دقیقا نمی دونم که چقدر از این کاهش قیمت سهم خود کمپانی و چقدر در اثر رقابت و تعدد فروشندگان و واردکنندگان این محصول بوده. اما در مورد پنتاکس شرایط عرضه و فروش کاملا متفاوته و قیمتها تقریبا افت نداره و ثابته که البته برای کسانی که این برند رو در اختیار دارن یک مزیته. حالا این دوربین زیبا چند؟!
    کشف زیبایی چه زیباست...

تشکر کرده
    133

عرض ادب
    خب سری جدید پرستیژ ادیشن وارد ایران شده و تغییرات ظاهری و ... که بماند.اما صحبتی که با چند نفر از دوستان پنتاکسی داشتم در این باره،نظر دوستان این بود که علاوه بر تغییرات ظاهری خروجی عکس در نوع پرستیژ ادیشن بهتر بوده و اینطور عنوان میکردند که ریکو تغییراتی در فیلتر روی سنسور انجام داده.متاسفانه من ورژن ادیشن رو ندارم که تست کنم اما واقعا بعیده که ریکو همچین کاری کرده باشه لا اقل در سطح نت من این مورد تفاوت خروجی رو مشاهده نکردم .اگر این امر واقعیت داشت ریکو باید این مدل رو تحت عنوان k3 s مثلا بیرون میداد اگر واقعا فیلتر سنسور بهینه شده پس در k3 این احتمالا یک باگ یا مشکل بوده اما واقعا گمان نمیکنم اینگونه باشه جالبه که فروشندگان و واردکنندگان این موضوع رو تایید میکنند!
    mreza1001 و 47amir تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    16459

پنتاکس تا الان هم خوش قول بوده هم شفاف . جریان رو نمیدونم . ولی اگر اعلام نشده باشه یعنی این روند تغییر کرده
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

من واقعا بعید میدونم همچین اتفاقی افتاده باشه ، فکر میکنم خروجی ها کاملا یکی باشه چون خود پنتاکس هیچ اشاره ای به این موضوع نکرده.
    اگر فقط تو ایران این موضوع بیان شده که مطمئن باشید از خودشون در آوردن.
    ما ایرانیا حرف زیاد درست میکنیم به هزار دلیل
    mreza1001 و odesa تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین