صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 85
Like Tree392تشکر

موضوع: Pentax K-3

كاربر همراه
    تشکر کرده
    456

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa نمایش پست ها
    ممنون من از وقتی k5 رو داشتم چند تا لنز هم داشتم یک 21 لیمیتد یک 35 اف 2.4 که این دومی با توجه به قیمتش خیلی لنز خوب و شارپیه و یک 90 ماکرو توکینا-من کلا با لنز زوم رابطه خوبی ندارم اما ریکو اعلام کرده یک لنز 18-50 به زودی عرضه خواهد شد و پیشتر هم یک لنز 16-85 هم عرضه شده بسته به نوع کارایی متفاوته .
    در مورد اپدیت به پرستیژ از k3 معمولی هم بیشتر زیبایی و بعدها جنبه کلکسیونی پیدا کردن پرستیژ بود خروجی مطلقا تفاوتی نداره .در بین این دو من واقعا باید اشاره کنم به خروجی دوربین k-5ii s و حتی k5 معمولی که داشتم و باید بگم عالی بودند.جالبه که k5ii-s خیلی اختلاف قیمتی با k3 نداره !
    لنزهای فیکس جالبی هم شما دارین هم پنتاکس! البته سوال من در مورد لنز از دوستی بود که تازه پنتاکس بدست گرفتن ولی بد نشد به این طریق از لنزهای شما هم باخبر شدیم. در مورد دلایل تهیه سری پرستیژ شاید بشه از نامگذاری خوب و بجای این سری به ذهنیت علاقمندان اون پی برد. و اما k-5ii s میشه گفت اگر k-3 به فاصله زمانی کم عرضه نمیشد k-5ii s خریداران زیادی رو جذب می کرد. همین الان هم k-5ii s یک خرید خوب بحساب میاد. البته اختلاف قیمت کم تا حدودی شک برانگیزه! چون روی کاغذ بیشتر از این اختلاف دارن ولی شاید در عمل اختلاف اندک قیمتها گویای یک چیزه : یک نوع برتری کیفی خاص برای k-5ii s ! می تونه توجیهش هم برتری نسبی خروجی سنسور این دوربین باشه. شما که تجربه استفاده از هر دوی اونها رو دارین نظرتون چیه؟
    yaghoobi، mreza1001 و odesa تشکر می‌کنند.
    کشف زیبایی چه زیباست...

كاربر همراه odesa آواتار ها
    تشکر کرده
    133

نقل قول نوشته اصلی توسط mOhSeN.Gh نمایش پست ها
    لنزهای فیکس جالبی هم شما دارین هم پنتاکس! البته سوال من در مورد لنز از دوستی بود که تازه پنتاکس بدست گرفتن ولی بد نشد به این طریق از لنزهای شما هم باخبر شدیم. در مورد دلایل تهیه سری پرستیژ شاید بشه از نامگذاری خوب و بجای این سری به ذهنیت علاقمندان اون پی برد. و اما k-5ii s میشه گفت اگر k-3 به فاصله زمانی کم عرضه نمیشد k-5ii s خریداران زیادی رو جذب می کرد. همین الان هم k-5ii s یک خرید خوب بحساب میاد. البته اختلاف قیمت کم تا حدودی شک برانگیزه! چون روی کاغذ بیشتر از این اختلاف دارن ولی شاید در عمل اختلاف اندک قیمتها گویای یک چیزه : یک نوع برتری کیفی خاص برای k-5ii s ! می تونه توجیهش هم برتری نسبی خروجی سنسور این دوربین باشه. شما که تجربه استفاده از هر دوی اونها رو دارین نظرتون چیه؟
    به نظرم مسله سر مگاپیکسل کمتر و رفتار نویزی بهتر k5ii-s است.k3 رفتار نویزیش یه کم عجیبه شما ممکنه روی ایزو 1600 کاملا نامید بشید اما روی ایزوی 6400 شگفت زده بشید.مسله دوم بحث خروجی رنگ ها ،همون بحث گرم تر بودن رنگ نیکون نسبت به کنون و ...
    اونایی که پنتاکس داشتن یا دارند میدونند من دارم چی میگم،پنتاکس خروجی رنگ خاص خودش رو داره این موضوع تا دوربین k5ii-s ادامه داشت اما k3 مثل دوربین های قبلی نیست.البته صحبت های فقط از روی تجربه است و الا برای قیاسش نیاز به شرایط یکسان و ازمایشگاهی است.من به نظرم کیفیت k5 بهتر بود حتی از ساخت و کیفیت اجزا-مثلا جنس شارژ k5 واقعا از k3 بهتر بود یا مثلا روی k5 یک باطری ساخت هویا با سلول های ژاپنی اسمبل چین بود.اما روی k3 یک باطری چینی البته مدل باطری ها یکی هستند .D-LI90 اما به نظرم هم شارژر و هم باطری k5 بهتر بودند.شاید ریکو خواسته هزینه ها رو کم کنه.در هر صورت k3 بیشتر یک دوربین ricoh یی هست تا پنتاکسی.البته ریکو واقعا کمپانی بزرگ و قدیمی هست و لنزهای جدید لیمیتدش واقعا از لحاظ قیمت و کیفیت ساخت بی نظیر هستند.اما ایا قادر هست که نام pentax و مرحوم اساهی رو پررنگ نگه داره باید منتظر موند و دید.

پ.ن
    دقیقا اپدیت من از k3 معمولی به پرستیژ شاید به خاطر عدم اعتماد به ricoh بود.اونهم به خاطر همون مسله کیفیت ساخت و مقایسه دوربین های قبلیم با k3 که خوشبختانه از لحاظ خروجی تصویر تفاوتی نداشتند
    yaghoobi، mreza1001، mOhSeN.Gh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    9

اي داد بيداد فروم پنتاكس k-3 ---- شما داريد در مورد تخصصي ترين دوربين عكاسي دنيا صحبت ميكنيد . پرچمدار پنتاكس . شما در اين دوربين ميتوانيد سنسور را حركت بدهيد تا جايي كه گوشه سنسور از تصوير خارج بشه . ميتوانيد فيلم تايم لپس 4k انهم بصورت hdr بگيريد . الان سال 2015 كدام برند معروف را سراغ داريد كه اين كار را بكند. نتايج عكاسي مولتي ان باور كردني نيست ميتركونه. در مود سياه و سفيد فيلتر مادون قرمز را شبيه سازي كرده كه دقيقا خروجي كار مثل سياه وسفيد دوربين مادي فاي شده است در پرتره ميتركونه. در مورد لنز پنتاكس : كدوم برند را غير از پنتاكس سراغ داريد كه در داخل هود و در پوش لنز با مخمل كار كرده باشد . روي هود لنز دريچه مخصوص استفاده از فيلترهاي قابل چرخش را تدارك ديده باشد در تمام برندهاي معروف زماني كه فيلتر nd متغيير ياcpl استفاده كنيد مجبوريد هود لنز را باز كنيد اما پنتاكس دريچه چرخش فيلتر را در زير هود بخاطر اين كار گذاشته . اگر ما اين دوربين را درست ميشناختيم هرگز دنبال هيچ برند ديگري نميرفتيم . اونهايي هم كه ميگن k5 بهتره بايد بدونن كه بلد نيستند خروجي رنگ k-3 را تنظيم كنند .... تخصصي ترين دوربين دنيا حاليتونه ...
    mreza1001 و moein_m تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    9

يك كامپيوتر كامل بهمراه اخرين ورژن نرم افزار اديت عكس در اين دوربين موجود است كه ميتواند عكس شما را بصورت تك عكس يا فولدر كامل اديت كند. خروجي فايل خام بصورت dng ميدهد تا با نرم افزار هاي اديت عكس adobeهماهنگي كامل داشته باشد .عكس hdr كه ميگيريد فايل خام ان را هم ذخيره ميكند. در نرم افزار اديت دوربين ميتوانيد مقدار hdr ان را كم و يا زياد كنيد. روي هاي لايت و شادو عكس كنترل كامل داريد فاين شارپنس را ميتوانيد كنترل كنيد .از لحاظ طيف رنگي فيلترهاي زيادي در دسترس داريد كه همه را ميتوانيد شخصي سازي كنيد.ديجيتال فيلترهاي ان در هنگام فيلمبرداري قابل استفاده هستند . در كليپ سازي ميتوانيد با يك تون رنگي خاص شخصي فيلم بگيريد.در حالت سي فريم در نور كم نويز ندارد.
    ویرایش توسط mohsen mahya : Sunday 24 May 2015 در ساعت 10:46
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    9

عكس مولتي pntax k-3

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

روکش مخملی داخل هود در برند های دیگر هم هست البته
    yaghoobi، a.g g.a، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    9

در پنتاکس k-3 در منوی عکس شماره 3 در منوی live view اخرین گزینه composition adjust مربوط به حرکت سنسور میباشد . هنگامی که دوربین را در حالت لایو ویوو یا پخش زنده میگزارید اگر تیک این گزینه را در منوی ان گذاشته و ان را فعال کرده باشید به کمک کلیدهای چهار جهت میتوانید سنسور دوربین را به هر طرف که خواستید حرکت بدهید و زاویه سنسور را با کلید گردون پشت دوربین تنظیم کنید و سپس ok کنید و سنسور را قفل کنید. با این کار میتوانید سطح افق را در بهترین حالت تنظیم کنید و از این خاصیت حرکت سنسور در pixel shift در مارک دو جهت بهینه ساختن عکس استفاده کرده است. البته قبلا حرکت سنسور را با یونیت gpsکنترل و جهت ثبت ستارگان اسمان شب بصورت نقطه مورد استفاده قرارداده است.

كاربر آشنا moein_m آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mOhSeN.Gh نمایش پست ها
    مبارکتون باشه. دوربین بسیار خوبی هستش من هم قصد خرید دارم. سری پرستیژ با باتری گریپ عرضه شده و داخل جعبه لنزی همراه نداره. شما چه لنزی براش تهیه کردین؟
    دوست عزیز لنز ۱۸-۱۳۵ گرفتم که کیفیت مناسبی هم داره

كاربر همراه odesa آواتار ها
    تشکر کرده
    133

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen mahya نمایش پست ها
    اي داد بيداد فروم پنتاكس k-3 ---- شما داريد در مورد تخصصي ترين دوربين عكاسي دنيا صحبت ميكنيد . پرچمدار پنتاكس . شما در اين دوربين ميتوانيد سنسور را حركت بدهيد تا جايي كه گوشه سنسور از تصوير خارج بشه . ميتوانيد فيلم تايم لپس 4k انهم بصورت hdr بگيريد . الان سال 2015 كدام برند معروف را سراغ داريد كه اين كار را بكند. نتايج عكاسي مولتي ان باور كردني نيست ميتركونه. در مود سياه و سفيد فيلتر مادون قرمز را شبيه سازي كرده كه دقيقا خروجي كار مثل سياه وسفيد دوربين مادي فاي شده است در پرتره ميتركونه. در مورد لنز پنتاكس : كدوم برند را غير از پنتاكس سراغ داريد كه در داخل هود و در پوش لنز با مخمل كار كرده باشد . روي هود لنز دريچه مخصوص استفاده از فيلترهاي قابل چرخش را تدارك ديده باشد در تمام برندهاي معروف زماني كه فيلتر nd متغيير ياcpl استفاده كنيد مجبوريد هود لنز را باز كنيد اما پنتاكس دريچه چرخش فيلتر را در زير هود بخاطر اين كار گذاشته . اگر ما اين دوربين را درست ميشناختيم هرگز دنبال هيچ برند ديگري نميرفتيم . اونهايي هم كه ميگن k5 بهتره بايد بدونن كه بلد نيستند خروجي رنگ k-3 را تنظيم كنند .... تخصصي ترين دوربين دنيا حاليتونه ...
    وقتي صحبت از تخصصي ترين دوربين دوربين دنيا ميشه من ناخوداگاه فكرم سمت فيزوان هاسلبلاد و سينار ميره بعد از اينها فول فريم ها و در در نهايت در DX گزينه هاي زيادي وجود نداره مثلا اگر نيكون d300s رو ابگريت كنه چه اتفاقي رخ ميداد؟ و ايا اين وقتي 7D مارك ٢ هست باز هم اين دوربين به خاطر صرفا حركت سنسور تخصصي ترين دوربين دنياست؟ به عنوان يك پنتاكسي بايد بگم به نظر من خير ، اما اگر صحبت مناسبترين نسبت به قيمت در ميان باشه ميگويم بله!
    در اين فروم همه در حال يادگيري هستند از جمله خودم كه پيش اساتيد اين فروم فقط استفاده ميكنم ، شما اگر پيشنهادي در باره نحوه تنظيم خروجي رنگ داريد بفرماييد بنده ياد ميگيرم
    yaghoobi، lamagra، M.Nouri و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    9

فيز وان هاسلبلاد سينار كلا دوربينهاي قطع بزرگ فقط عكس ميگيرند بقيه كار ها اديت در كامپيوتر است . از شما ميپرسم كدام دوربين ميتونه 2000 دوهزار شات عكسرا در يك شات در نوردهي چند گانه با هم ادغام كنه و يك فريم بهت خروجي بده و يا فايل خام عكس hdr را هم بهمراه اون بهت بده

صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین