صفحه 25 از 219 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 75 125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 2189
Like Tree27758تشکر

موضوع: عکاسی خیابانی Street Photography

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نام: from miror.jpg نمایش: 2838 اندازه: 146.3 کیلو بایت

تشکر کرده
    1581

نام: after rain.jpg نمایش: 721 اندازه: 182.0 کیلو بایت

After the Rain!!

تشکر کرده
    1581

نام: glasses.jpg نمایش: 580 اندازه: 251.1 کیلو بایت

تاپیک طفلی داشت خاک میخورد ،ګفتیم نوروز تو راهه خونه تکونی بکنیم

تشکر کرده
    1581

نام: a man.jpg نمایش: 437 اندازه: 204.5 کیلو بایت

كاربر همراه AlirezaAkhlaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    2860

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    نام: glasses.jpg نمایش: 580 اندازه: 251.1 کیلو بایت

تاپیک طفلی داشت خاک میخورد ،ګفتیم نوروز تو راهه خونه تکونی بکنیم
    سلام آقای هراتی
    جسارتا یه انتقاد بزرگ ازتون دارم.
    مدتیه که دیگه عکس های شما برامون تکراری شده. سوژه بیشتر عکس ها مثل همه. ویرایش ها همه مثل همن.حتی بعضی کادر ها هم تکراری شدن.
    بهتره یه تجدید نظری تو عکس هاتون بکنید. حداقل یه مدل دیگه عکس هاتون رو ویرایش کنید.
    به نظر من با اینکه این عکس مشکل کادر بندی داره ولی چون سیاه سفید نیست نسبت به بقیه عکس هاتون شاخص تره.
    M.Nouri، cm.rezae، mahta G و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    D810 -- 24-120 -- Tamron 15-30 -- Tamron 150-600 -- 20 f/2.8 -- 70-300 VR -- 35 f/1.8 -- Tamron 19-35
    علیرضا اخلاقی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

یک نکته‌ای هست در عکاسی خیلی از ماها، هر روز مدلی جدید و تکنیکی جدید و ژانری جدید را انتخاب می‌کنیم که عکسی متفاوت از روز قبل بگیریم. در نهایت هم ۵۰ تا عکس خوب نداریم. یعنی کارهای ما در هر ژانر و هر تکنیک و هرمدل فقط عکسی‌ست که شاید خوب باشد اما درخشان نیست.
    عکاس می‌تواند ۱۰۰ سال یک‌جور عکس بگیرد اما خوب بگیرد. در نهایت بعد ۱۰۰ سال عکسهایش می‌تواند داستان یک ملت باشد. می‌توان شاتهای درخشان از بین آنها جدا کرد. می‌تواند استفاده‌ی مردم‌شناسی و جامعه شناسی داشته باشد. می‌تواند عکاس حرفه‌ای و شناخته‌شده‌ای در یک ژانر در یک نقطه‌ی مشخص از دنیا باشد که همه او را می‌شناسند و هرکسی مثلن عکسی از مردم افغان نیاز داشت بداند بتواند سراغ وی برود و با دست پر برگردد.
    قرار نیست چون من و یا شما چنین کاری می‌کنیم و از هر دری سخنی هستیم برای دیگران هم چنین روندی را توصیه کنیم.
    Soha.T، yasin-m، Daruosha و 37 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط ara9979 نمایش پست ها
    سلام آقای هراتی
    جسارتا یه انتقاد بزرگ ازتون دارم.
    مدتیه که دیگه عکس های شما برامون تکراری شده. سوژه بیشتر عکس ها مثل همه. ویرایش ها همه مثل همن.حتی بعضی کادر ها هم تکراری شدن.
    بهتره یه تجدید نظری تو عکس هاتون بکنید. حداقل یه مدل دیگه عکس هاتون رو ویرایش کنید.
    به نظر من با اینکه این عکس مشکل کادر بندی داره ولی چون سیاه سفید نیست نسبت به بقیه عکس هاتون شاخص تره.

سلام دوست عزیز
    ممنون از ایراد نظرتون
    اینجا یک برداشت نامناسب بوجود آمده
    و اون اینه که آیا ممکنه که تمام آثار یک فرد به عنوان یک هنرمند متفاوت از دیګری باشه!!!!
    یک چیز رو هم توجه داشته باش که در بعضی ژانر ها و شاخه ها یک اثر مکمل دیګری است و حالت زنجیره ای دارد و باید چنین باشد
    همانطور که آرش خان ګفت یک مجمو عه عکس کامل از یک موضوع یا یک جامعه یا یک فرهنګ یایایا که شاید سالها هم طول بکشه و کلا تعدادشون ۵۰ عدد هم بیشتر نباشه باید بین آنها هماهنګی و همخوانی و هم پوشانی داشته باشند
    حکایت عکسهای خیابانی و مستند اجتماعی هم همینه

و البته یک نکته دیګر هم که آرش خان به آن اشاره کردند اینه که من سعی ندارم که در دیګر ژانری فعالیت کنم حتی اګر خواسته باشم نمی توانم بدلیل آنکه آنقدر این ژانر من رو در ګیر کرده که اصلا فرصتش رو هم ندارم، و نمی خواهم که فکرم رو مشغول کنم،چون تمرکز بر یک نقطه نتیجه بیشتر خواهد داشت !!

یک موضوع دیګه !
    نمیشه برادر ،واقعا نمیشه
    که همیشه کارات و آثارت شاهکار باشه
    شاید در ګفتار و نظر و نقد آدم خیلی چیزها رو بدونه و درک کنه ولی پیاده کردن آن !!!!!!!

در مورد کادر بندی عکس مورد نظر:فکر کنم بدلیل قطع مربع این عکس است که شما اینطور فکر میکنید
    ولی این را بدانید که یکی از معمول ترین قطع ها در عکاسی خیابانی قطع مربع است(نمونه بارز آن عکس های توماس لیوتارد است که تماما در این قطع هست)که برعکس من کادر این عکس را دوست دارم

باز هم ممنون از نظرتان

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    یک نکته‌ای هست در عکاسی خیلی از ماها، هر روز مدلی جدید و تکنیکی جدید و ژانری جدید را انتخاب می‌کنیم که عکسی متفاوت از روز قبل بگیریم. در نهایت هم ۵۰ تا عکس خوب نداریم. یعنی کارهای ما در هر ژانر و هر تکنیک و هرمدل فقط عکسی‌ست که شاید خوب باشد اما درخشان نیست.
    عکاس می‌تواند ۱۰۰ سال یک‌جور عکس بگیرد اما خوب بگیرد. در نهایت بعد ۱۰۰ سال عکسهایش می‌تواند داستان یک ملت باشد. می‌توان شاتهای درخشان از بین آنها جدا کرد. می‌تواند استفاده‌ی مردم‌شناسی و جامعه شناسی داشته باشد. می‌تواند عکاس حرفه‌ای و شناخته‌شده‌ای در یک ژانر در یک نقطه‌ی مشخص از دنیا باشد که همه او را می‌شناسند و هرکسی مثلن عکسی از مردم افغان نیاز داشت بداند بتواند سراغ وی برود و با دست پر برگردد.
    قرار نیست چون من و یا شما چنین کاری می‌کنیم و از هر دری سخنی هستیم برای دیگران هم چنین روندی را توصیه کنیم.
    آقا عاشوری نیا
    پیرو صحبت شما دقیقا این الان برای من سوال شده دلیلش چی هست که اصولا بچه ها در شاخه های مختلف عکاسی میکنند ، یعنی از این شاخه به اون شاخه ؟
    آیا اصلا کار خوبی هست که در چند شاخه مختلف عکاسی کنیم ؟ مثلا پرتره ، صنعتی ، خبری ، اجتماعی و ..

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    903

پیش فرض دختر گل فروش

دختر گل فروش
    متاسفانه پس ار گرفتن این عکس پلیس بنده رو بازداشت و منتقل به ماشین کرد، بعد از نشان دادن مجوز از پلیس، سرکار استوار دوم جمله تاریخی رو فرمودند که این همه زیبایی تو این شهر حتما باید عکس اینها رو بگیری و نشون بدی جامعه فقیر هست ! برو سمت لواسان الان درخت ها شکوفه زده و بسیار زیبا هست !
    فکر کنم بهتر هست جملگی عکاسی رو تعطیل کنیم و بریم از طبیعت عکس بگیریم

تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط saed_violin نمایش پست ها
    آقا عاشوری نیا
    پیرو صحبت شما دقیقا این الان برای من سوال شده دلیلش چی هست که اصولا بچه ها در شاخه های مختلف عکاسی میکنند ، یعنی از این شاخه به اون شاخه ؟
    آیا اصلا کار خوبی هست که در چند شاخه مختلف عکاسی کنیم ؟ مثلا پرتره ، صنعتی ، خبری ، اجتماعی و ..
    تا آرش خان جواب شما رو بده بنده هم نظر خودم رو در این مورد میګم:
    من به این میګم سر در ګمی !(البته خدای نکرده به کسی بر نخوره)
    به طور مثال من دوست ندارم عکس خبری بګیرم و یا عکس صنعتی و یا عکس مجالس،حتی چند تا پیشنهاد عکاسی در مجالس رو داشتم اما قبول نکردم،اما مجالس دوستانم که باشه دوربینم رو با خودم میبرم و چند تا عکس براش میګیرم و البته دوست دارم تحت چهارچوب مستند یک پروژه عکس از مجالس سنتی رو داشته باشم
    وقتی شما داری یک هدف معینی رو دنبال میکنه خوب حاصل و نتیجه اش هم معلومه دیګه همون جمله ای که آرش در پستش ګفت :میشی یک مرجع ،یک کسی که در شاخه به کمال رسیده و تونسته یک رد پای از خودش باقی بذاره
    اما وقتی از این شاخه به اون شاخه میپری نتیجه اش چیه!!؟؟
    شاید امروز کسی تو رو نشناسه و ندونه چه میکنی ،اما وقتی یک مجموعه عالی و قوی در دست داشته باشی!!!

متاسفانه پس ار گرفتن این عکس پلیس بنده رو بازداشت و منتقل به ماشین کرد، بعد از نشان دادن مجوز از پلیس، سرکار استوار دوم جمله تاریخی رو فرمودند که این همه زیبایی تو این شهر حتما باید عکس اینها رو بگیری و نشون بدی جامعه فقیر هست ! برو سمت لواسان الان درخت ها شکوفه زده و بسیار زیبا هست !
    فکر کنم بهتر هست جملگی عکاسی رو تعطیل کنیم و بریم از طبیعت عکس بگیریم
    یک چیزو بګم !
    من چنین عکس هایی رو میتونم بدون متوجه شدن سوژه و آدمهای اطراف بګیرم
    یک بحث هم چند وقت پیش با دوستان (بخصوص آرش خان )در تاپیکی داشتیم که نتیجه اش بسته شدن تاپیک شد
    دوست عزیز میشه عکس رو طوری ګرفت که جلب توجه نکنه،این به معنی پنهانی نیست!!
    یعنی شما توی خیابون عکست رو نرمال میګیری اما کسی متوجه نمیشه
    وقتی یک دوربین بزرګ با لنز تله دستت باشه خوب جلب توجه میکنی دیګه برادر!
    یک دوربین کوچک با یک لنز واید پرایم و یک آدم نقطه سنج و بیکار با تمرین میتونه همیشه توی تهران فعالیت کنه

در مورد عکس مربوطه :
    با اینکه عکس رو با تمرکز ګرفتی باز هم فکر کنم دستپاچه شدی
    چون کادر و کراپ خوبی ندارد

صفحه 25 از 219 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 29 35 75 125 ... آخرینآخرین