صفحه 155 از 219 نخستنخست ... 55 105 145 151 152 153 154 155 156 157 158 159 165 205 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,541 تا 1,550 , از مجموع 2189
Like Tree27758تشکر

موضوع: عکاسی خیابانی Street Photography

كاربر فعال Hadi.M آواتار ها
    تشکر کرده
    1612

عرض مختصری دارم به عنوان یک عضو کوچک جامعه عکاسی :
    حقیقت مطلب یکی از رسالتهای یک عکاس به نظرم حفظ آبرویه اشخاصه نمونه عرض کنم وقتی به موسسه ای مراجعه میکنیم( جهت عکاسی) که بچه های بی سرپرستو نگهداری میکنن اگه بخایم اون عکسهارو جایی منتشر کنیم صورت بچه ها رو محو یا شطرنجی میکنیم که فردای روز خدای نکرده مشکلی براش پیش نیاد(حداقل تو استان ما به این صورت عمل میکنن که به نظرم بسیار پسندیده است) لذا در همین راستا از مدیران محترم تقاضای حذف پست جناب تاجیک(با احترام به ایشون )رو دارم .
    nejadi، lamagra و M.Nouri تشکر می‌کنند.
    هادی . م

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

سلام به همه دوستان
    در خصوص عکس گرفته شده و ابهامات به وجود آمده موارد ذیل را به استحضار می رساند:
    1- این عکس با رضایت کامل سوژه گرفته شده، اگر دقت کنید سوژه روی آسفالت خیابون و جلوی ماشین نشسته و نور پردازی با چراغهای ماشین انجام شده، همچنین عکس با لنز واید و از فاصله نیم متری گرفته شده که خود این امر هم نشاندهنده اطلاع و رضایت سوژه از عکس گرفته شده است.
    2- طرف دختر ایرانیه خارجی که نیست؟؟!!
    - بالاترین تعداد عمل جراحی بینی در دنیا متعلق به زنان و دختران ایرانیه، تعداد عمل جمعیت 70 میلیونی ایران بیشتر چین و هند چند میلیاردیه!!
    - ایران جز 3 کشور اول مصرف کننده لوازم آرایشه که بر همگان اثبات شده سرب موجود توی این لوازم آرایش به مرور زمان کبد رو از کار میندازه
    - ایران 18 میلیون سیگاری داره که 65% از این جمعیت دختران و زنان ایرانی هستند!!!!!
    - سن روسپیگری بنا بر گزارش های علنی به 15 سال کاهش پیدا کرده، البته من 12 سالش رو هم دیدم!!!
    - بر اساس آمار 75 درصد دختران دبیرستانی رابطه جنسی دارند و یا حداقل یکبار داشتند
    دختر ایرانی داری به کجا میری؟؟
    3- این آدم هم یک انسانه، قبول دارم، پسر عموی خود من تا تزریق کراک آب شده تو رگ و خوردن روزی 30 گرم تریاک رفت، همه گفتند مردنیه، یه یاعلی زد و الان 2 سال و نیمه پاکه پاکه و از لحاظ معرفت و شعور و اعتقاد بخدا از من یکی خیلی خیلی جلوتره، اما حال الان این دختر حال یک انسان آبرومند نیست بلکه عاقبت حماقت یک انسانه، انشالله خدا شفاش بده
    4- یه نیم ساعتی پیش دختره کنار خیابون نشستم و باهاش صحبت کردم، می گفت فردا بیا تا پایپ بیارم و در حال شیشه کشیدن عکسم رو بگیر، هر چی فکر کردم نتونستم خودم رو راضی کنم تا شان و منزلت یک زن رو تا این حد خوار و ذلیل نشون بدم
    Nima Sadigh، mSafdel، davoud maani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    از طرفی با سخن شما موافقم که یک عکس از یک شخص با هر شرایطی که داشته باشه میبایست مورد قضاوت عادلانه بینندگان قرار بگیره و نه با معنا و مفهومی که منتشر کننده بر عکس مهر میکنه. اما از طرفی هم با شما مخالم،اگر عکاس، عکس را بدون عنوان و شرح رها کند،گاهی اوقات مفهوم و شرح تصویر برای بیننده سخت،ناممکن و حتی میتواند برخلاف ایده و نظر عکاس باشد.لذا عنوان،میتواند سمت و سوی تفکر عکاس را نشان دهد و تلاش کند تفکرات عکاس درمورد تصویر را بیان نماید ( البته این نکته نیز شایان ذکر است که رضایت سوژه از انتشار تصویر و عنوان آن مهم و ضروریست.).
    و اما در مورد پست بعدی جنابعالی (پست 1531)،در این مورد خاص که اثری از جناب تاجیک است، شاید این نظر شخصی ایشان نبوده باشد،بلکه شاید سعی کرده تا سبک نگاه بسیاری از مردم را نسبت به این دست انسانها نشان دهد.(البته این دیدگاه بنده نسبت به سخنان شما و اثر جناب تاجیک است.قصد جسارت در حضور اساتید را ندارم)
    مگه تاالان همه مردم تااینجور افرادرو که میدیدن ، باخودشون فکرمیکردن که بله:
    من دختر ایرانی ۲۵ سال دارم!!
    من دختر ایرانی اعتیاد به شیشه دارم!!
    من دختر ایرانی شاغل به تن فروشی هستم!!
    اون هم فقط دخترایرانی ها! نه جای دیگه. فقط توی ایران.خیلی عذرمیخوام ،عذرمیخوام ،فقط دخترای ایرانی...
    اخه این چه حرفیه؟ اقای حمزه ای شمادیگه چرا این حرف رو میزنید؟ من مخالف این حرف شما هستم که میفرمایید بااین پست ها اموزش کپشن نویسی رو یادمیگیریم. کپشن یادبگیریم که به ابروی دخترایرانی بخندیم؟!!مگه توی همین سایت بهترین توضیخات رو نداده؟همین۲روز پیش هم لینکش رو دادن دوستان. به علاوه این عکس که مستندنیست که الزام داشته باشه. موید باشید.

بده آن قوطی سرخاب مرا
    تا زنم رنگ به بی رنگی ِ خویش
    بده آن روغن ، تا تازه کنم
    چهره پژمرده ز دلتنگی خویش
    بده آن عطر که مشکین سازم
    گیسوان را و بریزم بر دوش
    بده آن جامه ی تنگم که کسان
    تنگ گیرند مرا در آغوش
    بده آن تور که عریانی را
    در خَمَش جلوه دو چندان بخشم
    هوس انگیزی و آشوبگری
    ...
    بده آن جام که سرمست شوم
    به سیه بختی خود خنده زنم :
    روی این چهره ی ناشاد غمین
    چهره یی شاد و فریبنده زنم
    وای از آن همنفس دیشب من-
    چه روانکاه و توانفرسا بود
    لیک پرسید چو از من ،‌ گفتم :
    کس ندیدم که چنین زیبا بود !
    وان دگر همسر چندین شب پیش
    او همان بود که بیمارم کرد :
    آنچه پرداخت ، اگر صد می شد
    درد ، زان بیشتر آزارم کرد .
    پُر کس بی کسم و زین یاران
    غمگساری و هواخواهی نیست
    لاف دلجویی بسیار زنند
    لیک جز لحظه ی کوتاهی نیست
    نه مرا همسر و هم بالینی
    که کشد دست وفا بر سر من
    نه مرا کودکی و دلبندی
    که برد زنگ غم از خاطر من
    آه ، این کیست که در می کوبد ؟
    همسر امشب من می آید !
    وای، ای غم، ز دلم دست بکش
    کاین زمان شادی او می باید !
    لب من - ای لب نیرنگ فروش -
    بر غمم پرده یی از راز بکش !
    تا مرا چند درم بیش دهند
    خنده کن ، بوسه بزن ، ناز بکش !

(سیمین بهبهانی)
    ویرایش توسط kiavash : Saturday 27 September 2014 در ساعت 15:39
    nejadi، lamagra، nicebluesky و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط m.tajik نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    در خصوص عکس گرفته شده و ابهامات به وجود آمده موارد ذیل را به استحضار می رساند:
    1- این عکس با رضایت کامل سوژه گرفته شده، اگر دقت کنید سوژه روی آسفالت خیابون و جلوی ماشین نشسته و نور پردازی با چراغهای ماشین انجام شده، همچنین عکس با لنز واید و از فاصله نیم متری گرفته شده که خود این امر هم نشاندهنده اطلاع و رضایت سوژه از عکس گرفته شده است.
    2- طرف دختر ایرانیه خارجی که نیست؟؟!!
    - بالاترین تعداد عمل جراحی بینی در دنیا متعلق به زنان و دختران ایرانیه، تعداد عمل جمعیت 70 میلیونی ایران بیشتر چین و هند چند میلیاردیه!!
    - ایران جز 3 کشور اول مصرف کننده لوازم آرایشه که بر همگان اثبات شده سرب موجود توی این لوازم آرایش به مرور زمان کبد رو از کار میندازه
    - ایران 18 میلیون سیگاری داره که 65% از این جمعیت دختران و زنان ایرانی هستند!!!!!
    - سن روسپیگری بنا بر گزارش های علنی به 15 سال کاهش پیدا کرده، البته من 12 سالش رو هم دیدم!!!
    - بر اساس آمار 75 درصد دختران دبیرستانی رابطه جنسی دارند و یا حداقل یکبار داشتند
    دختر ایرانی داری به کجا میری؟؟
    3- این آدم هم یک انسانه، قبول دارم، پسر عموی خود من تا تزریق کراک آب شده تو رگ و خوردن روزی 30 گرم تریاک رفت، همه گفتند مردنیه، یه یاعلی زد و الان 2 سال و نیمه پاکه پاکه و از لحاظ معرفت و شعور و اعتقاد بخدا از من یکی خیلی خیلی جلوتره، اما حال الان این دختر حال یک انسان آبرومند نیست بلکه عاقبت حماقت یک انسانه، انشالله خدا شفاش بده
    4- یه نیم ساعتی پیش دختره کنار خیابون نشستم و باهاش صحبت کردم، می گفت فردا بیا تا پایپ بیارم و در حال شیشه کشیدن عکسم رو بگیر، هر چی فکر کردم نتونستم خودم رو راضی کنم تا شان و منزلت یک زن رو تا این حد خوار و ذلیل نشون بدم
    سلام
    به نظر من به جاي عبارت "پست" شايد بهتر مي بود از "مقهور" يا "منكوب" استفاده مي كرديد كه زاويه High Angle به همين منظور هم به كار مي رود. اگر اشتباه نكنم در سكانس واپسين فيلم "زنده باد زاپاتا"ي اليا كازان، زاپاتا (با بازي مارلون براندو) در حالي كه به تنهائي در محاصره افراد دشمن است از زاويه اكستريم هاي انگل نشان داده مي شود. بي ترديد منظور كارگردان پست نشان دادن زاپاتا نبوده است بلكه مي خواسته او را مقهور شرايط (و شايد مقهور تقدير) نشان دهد. اين دختر هم به نظرم مقهور و منكوب شرايط اجتماعي است نه پست. پست بودن عموماً باز ذاتي دارد.
    ارادت
    Mehrdad-PL، mSafdel، lamagra و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi.M نمایش پست ها
    عرض مختصری دارم به عنوان یک عضو کوچک جامعه عکاسی :
    حقیقت مطلب یکی از رسالتهای یک عکاس به نظرم حفظ آبرویه اشخاصه نمونه عرض کنم وقتی به موسسه ای مراجعه میکنیم( جهت عکاسی) که بچه های بی سرپرستو نگهداری میکنن اگه بخایم اون عکسهارو جایی منتشر کنیم صورت بچه ها رو محو یا شطرنجی میکنیم که فردای روز خدای نکرده مشکلی براش پیش نیاد(حداقل تو استان ما به این صورت عمل میکنن که به نظرم بسیار پسندیده است) لذا در همین راستا از مدیران محترم تقاضای حذف پست جناب تاجیک(با احترام به ایشون )رو دارم .
    آدمهایی هم هستند که اجازه بدند شما عکسشون رو بدون سانسور بزاری، میدونی چرا؟
    چون میگند شاید یه نفر با دیدن ما عبرت بگیره و عاقبتش مثل عاقبت ما نشه
    Nima Sadigh، saed_violin، nicebluesky و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

من فکر می کنم بهتر است این بحث همین جا تمام شود. چون از بحث در مورد عکاسی در حال خارج شدن است. هم آقای تاجیک صحبتهای دوستان را شنید هم ما از پشت صحنه عکس و نظر ایشان مطلع شدیم. لطف کنید وارد مباحثی که به اینجا مربوط نیست نشوید.
    سپاسگزارم
    Mehrdad-PL، mSafdel، Mehdi Rojaie و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه alloy21 آواتار ها
    تشکر کرده
    1601

نام: IMG_8618.jpg نمایش: 382 اندازه: 188.2 کیلو بایت
    shabab، farhad44، Amir Abdolpanah و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هرگز به تو دستم نرسد ماه بلندم...

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

[ATTACH]62 332[/ATTACH]
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    m.mahmoodi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نام: kiavash 93-7-1.2.jpg نمایش: 411 اندازه: 219.2 کیلو بایت

كاربر همراه