صفحه 152 از 219 نخستنخست ... 52 102 142 148 149 150 151 152 153 154 155 156 162 202 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,511 تا 1,520 , از مجموع 2189
Like Tree27758تشکر

موضوع: عکاسی خیابانی Street Photography

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    جناب تاجیک
    سلام
    درگذشت دائی گرامی تان را تسلیت می گویم.
    به نظرم توصیه Eric Kim برای استفاده از ایزو بالا به دلیل این است که در عکاسی خیابانی معمولاً زمان کافی برای تغییر تنظیمات دوربین نیست و برای اطمینان از سرعت کافی شاتر و جلوگیری از Blur شدن عکس، ایزو بالا را توصیه کرده است. در بسیاری از عکس های خیابانی همین تاپیک هم از ایزوهای بالای 500 استفاده شده است. نمونه بسیار زیبای آن هم عکس شماره 1504 جناب فدائیان است که با ایزو 1250 و سرعت شاتر 1/1600 ثانیه ثبت شده است.
    سلام،

با تشکر از همدردی و لطف جنابعالی
    یه روز یکی از دوستان عکاس مجله موسیقی تماس گرفت و گفت به دلیل مشغله برم مسابقات موسیقی سنتی در فرهنگسرای ارسباران و به جاش از مراسم عکاسی کنم، قبل از شروع مسابقه گروههای مختلف مشغول کوک کردن سازهاشون بودند، جالب اینجا بود که از هیچ دستگاهی برای کوک کردن جز گوشهاشون استفاده نمی کردند، مسابقه شروع شد، یکی از داوران استاد کیوان ساکت بود، ایرادات و نظراتی که ایشون میدادند واقعا اعجاب انگیز بود، چند موردش رو براتون مینویسم:
    - سیمهای تار شما از یک قرقره سیم نیست
    - پرده فلان نتت جابجاست
    - سیم سازت کهنه است
    - چوب سازت این مشکل رو داره
    و ...
    با خودم فکر کردم که اینها هنرمند هستند و ما هم به عنوان یه عکاس ادعا هنر مند بودن داریم، اینها خودشون سازشون رو کوک میکنند ما چی؟! کوک ساز ما هم تنظیمات نور عکسه.
    در این خصوص با چند تا استاد عکاسی صحبت کردم، نظر اونها هم مشابه بودند و میگفتند چشمهای یک عکاس حرفه ای مثل نورسنج عمل میکنه و ایزو و سایر موارد رو میتونه تشخیص بده، برای دست یافتن به این مهارت هم یه تمرین بهم پیشنهاد کردند، بهم گفتند یه شش ماهی فقط در مود دستی عکاسی کنم و از هر سوژه تنها حق گرفتن ۳ تا عکس دارم، اگه توی ۳ تا عکس نور مناسب بدست اومد که هیچی و اگه نشد دیگه حق گرفتن عکس از سوژه رو ندارم، در خصوص عکس هم باید به صورت JPEG+RAW اونم Monochrom باشه، چون وقتی عکس سیاه سفید میگیری و رنگ رو از عکس میگیری نور، کنتراست و ترکیب بندی خودش رو بهتر از عکس رنگی نشون میده و در صورت نیاز به عکس رنگی میشه اونو از فایل RAW استخراج کرد.
    Nima Sadigh، mSafdel، aro1355 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

اقا این مسترکیم هم تجربیاتش رو گفته.ملزوم که نیست! درضمن این مستر اهل کجاست؟ شایدهمیشه توی هوای ابری عکاسی میکنه؟!!

اخه برادر وسط جاده هم جای گداییه؟!! :
    نام: kiavash 60.jpg نمایش: 357 اندازه: 127.4 کیلو بایت

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

برخي مطالبي كه گفته مي شوند، نياز به اصلاح دارند ، چون به هر حال كاربران متعددي و بعضا نوآموز اين تاپيك ها را مي خوانند و ممكن است مطالب را به درستي نياموزند.
    نداشتن نويز يك قانون و وحي منزل در همه شاخه هاي عكاسي نيست.
    از اتفاق ، در ژانرهايي چون مستند اجتماعي و خياباني ، به دليل تجربه هاي بصري مردم از بابت استفاده بزرگان عكاسي در طول تاريخچه اين هنر از فيلمهاي سياه و سفيد با ايزوهاي بالا و تصاوير نويزي، گاهي امروزه به عمد براي ايجاد آن حس و حال ، از افزودن نويز براي بازنمايي آن ، استفاده مي شود.
    حتي پلاگين هايي چون DXO و VSCO كلي از اين pre set ها دارند.
    پس ، داشتن نويز هميشه يك اشكال نيست، بلكه به نوع و كيفيت و نحوه استفاده و در چارچوب بافت تصويري يك اثر بستگي دارد كه بايد در يك چارچوب بياني فرمال و محتوايي سنجيده شوند.
    نويز، و بيان هنري آن، يك موضوع بسيار پيچيده است كه در منابع متعددي ، در مورد آن به تفصيل سخن رفته، و با چند جمله كوتاه < خوب است > يا < بد است > قابل بيان و ارزش گذاري نيست.
    همه چيز در هنر عكاسي شارپ بودن و كم نويز بودن نيست.
    تقليل يك زبان هنري بسيلر پيچيده به چند دستور كوتاه ، نه شدني است و نه حايز ارزش هنري است.
    ویرایش توسط کوروش : Thursday 25 September 2014 در ساعت 14:39
    nmroshan، Kholeno، Fereidoon و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    124

با سلام به همه دوستان اولین عکس من در این فروم نام: IMG_0793_bw.jpg نمایش: 402 اندازه: 221.0 کیلو بایت
    Nima Sadigh، MARYAM71، kiavash و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد MARYAM71 آواتار ها
    تشکر کرده
    241

نام: DSC_6165a_1_750.jpg نمایش: 374 اندازه: 190.5 کیلو بایت
    Mehrdad-PL، mSafdel، saed_violin و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    اولا این آقای Eric Kim کره ای الاصل و ساکن آمریکاست. یک جوان ۲۷-۲۸ ساله که خودش در حال تجربه کردن است. دلیل شهرتش وبلاگش هست. ۳-۴ سال پیش اسیر عکاسی خیابانی میشه و شروع می کنه به مطالعه. بعد هم چیزهایی رو که می آموزه در وبلاگش می نویسه. مثل بعضی دیگر از عکاسان مانند زاک آریاس شهرتش رو مدیون استفاده درست از اینترنت و معرفی خودش و بلاگینگ است. یواش یواش شهرت پیدا میکنه و کارگاه هایی در سراسر دنیا هم برگزار می کنه. البته مطالبش واقعا مفید است و من هم خواننده وبلاگش هستم اما تمام حرفهاش وحی منزل نیست. اصولا برای هیچ ژانری نمی شود نسخه واحد برای همه پیچید. اما در هر ژانری یک سری اصول و قواعد هم وجود داره که میشه با اونها شروع کرد.
    نکته دوم اینکه ذهنیت اکثر دوستان اینجا ابزار گراست. بنابراین اولویت اول کیفیت عکس است. همه اول شارپنس٬ فوکوس و نویز را بررسی می کنند تا عکس را. عکس با کیفیت و بدون نویز و شارپ همه جا خوبه اما در بعضی ژانرها اولویت نیست. در عکاسی منظره و تبلیغاتی واجبه اما در عکاسی مستند و خیابانی واجب نیست. مهم محتوای عکس است. صدها مثال میشه از بزرگان عکاسی آورد که همه چیز عکس مشکل دارد اما عکس عکس مشهوریست. دیگه از این عکس مشهورتر در ژانر خیابانی داریم؟!

نام: henri-cartier-bresson-gare.jpg نمایش: 395 اندازه: 166.4 کیلو بایت

هم به قول شما به دلیل سرعت پایین بلار شده هم پر نویزه احتمالا فوکوس هم دقیق نباشه. اما این عکس برسون تاریخ ساز شده. یا این یکی از موریاما:

نام: daido_moriyama_005.jpg نمایش: 511 اندازه: 65.0 کیلو بایت

این عکس از ویلیام کلاین:

نام: klein_dance-660x462.jpg نمایش: 719 اندازه: 72.7 کیلو بایت

بروس گیلدن:

نام: بروس گیلدن.jpg نمایش: 447 اندازه: 54.2 کیلو بایت

یک عکس دیگر از برسون که اصلا فوکوس نیست:

نام: valencia-800x537.jpg نمایش: 479 اندازه: 142.2 کیلو بایت

اینها همه عکسهای معروف از عکاسان معروف این ژانر هست و میشه چند برابر این مثال زد.
    nmroshan، Persian، farsad و 27 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر همراه NarimaN 7 آواتار ها
    تشکر کرده
    798

نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    سلام ؛
    من تخصص خاصی در این ژانر یعنی عکاسی خیابانی ندارم.
    اما برام جالبه که چرا انقدر دوستان علاقه خاصی برای نشان دادن دست فروشان دارند !
    یعنی یه جورایی انگار این ژانر خلاصه شده فقط به دست فروشای خیابانی.

اما عکس شما جناب آقای Eternal عزیز :
    یکی از معدود عکسهایی بود در این تاپیک که واقعاً برای ثانیه های زیادی منو میخکوب به فضای عکس کرد.
    نمیدانم این مرد اصلاً ازدواج کرده و بچه دارد یا نه ، اما واقعاً این تصویر برای من تداعی کننده پدری خسته از بار سنگین مشکلات این زندگی
    که در اوج درماندگی از سختیها و مشکلات اقتصادی جامعه، با روی خندون به کار دست فروشی مشغوله. اما برعکس این لب خندون، قلبی پر از درد
    و مشکلات داره. چهره خسته و شکسته، و با حالت درماندگی نشسته بر یک صندلی آنچنانی.
    مشکلات زندگی و بیکاری و بی پولی باید خیلی زیاد باشه که یک نفر را مجبور به انجام اینکار بکنه. دیدن این عکس ها و هموطنان ما در این وضعیت،
    واقعاً دردآوره. ببخشید نظراتم را اینگونه بیان کردم. شاید یک روی دیگه این عکس امید به زندگی و تلاش و کوشش باشه، اما در من احساساتی را که
    به زبان آوردم، ایجاد کرد.
    واقعاً از دیدن این عکس لذت بردم و بنده حقیر را واقعاً تحت تاثیر گذاشت از دردهای پنهانی که در این جامعه و کشور ما حاکم است.
    ممنون برای اشتراک گذاری این عکس زیبا دوست عزیز :)
    mSafdel، nicebluesky، MARYAM71 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اهل کاشانم / پیشه ام نقاشی است / گاه گاهی قفسی می سازم با رنگ ، می فروشم به شما /
    تا به آواز شقایق که در آن زندانی است / دل تنهایی تان تازه شود ...

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نام: IMG_1365.jpg نمایش: 406 اندازه: 299.9 کیلو بایت

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    904

نام: IMG_8121.jpg نمایش: 426 اندازه: 182.9 کیلو بایت

بازار فرش تهران
    در ساعات پایانی ساعت کار بازار مشغول استراحت بر روی فرش ها هستند .

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    904

با سلام خدمت دوستان

در رابطه با عکاسی خیابانی و اینکه چرا ایزوی بالا و اینکه چرا دستفروش عکس میگیرم یا دیگران میگیرند

در مورد خودم باید بگم من عکاسی در مورد AV انجام میدم ایزو هم معمولا در محیط بازار تهران و راسته ای که فروشگاه دارم معمولا با ایزوی 1600 عکاسی میکنم و دلیلش هم این هست که دوربین در مود AV خودش سرعت رو انتخاب میکنه و من هم معمولا سریع عکاسی میکنم تا جایی که سوژه متوجه من نشه
    دنبال این هم نیستم که بشینم دقیقا نور رو بسنجم و ایزو دقیق رو به دست بیارم ترجیح میدم عکس خوب داشته باشم (گرچه هنوز ندارم)‌ تا اینکه عکس با کیفیت خوب داشته باشم .

در مورد دستفروشی هم عکس های خیابانی خوب ندارم و معمولا تو بازار دست فروشان هستند در ساعات پایانی بازار و معمولا هم از این دست سوژه ها نصیب من میشه

آرزوی موفقیت برای همه دوستان دارم