صفحه 17 از 22 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 212
Like Tree3468تشکر

موضوع: Fine Art

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    گزارشي از فروش عكس در حراج آثار هنري تهران همراه با عكسهاي مربوطه و قيمتشان:

گزارشی از فروش عکس در دومین «حراج تهران» | عکاسی
    فکر کنم اسم این کار رو به جای حراجی باید بزارن پول دور ریزی هنری .
    بدون شک بدترین و بی هدف ترین عکس هایی که تا حالا دیدم . که به نظر من ارزش عکس یادگارب هم ندارند .
    جناب جهانگیر فکر کنم باید از همه عوامل کار مجموعه عکس بگیرید .
    a.g g.a تشکر می‌کند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط auditore نمایش پست ها
    بدون شک بدترین و بی هدف ترین عکس هایی که تا حالا دیدم . که به نظر من ارزش عکس یادگارب هم ندارند .
    در حراج های این چنینی زیبایی اثر یکی از چند عامل قیمت گذاری است که تازه عامل خیلی مهمی هم نیست. ;)
    Javid، M. Beyrami، saeed2vfx و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

من نمي توانم قضاوتي در خصوص ارزش هنري آثار فروخته شده در حراج تهران بكنم ولي اصولاً در حراج ها (مانند حراج كريستي) خريدار علاوه بر علايق هنري، به عنوان سرمايه گذاري اقدام به خريد آثار مي كند يعني معمولاً خريداران جدا از ارزش هنري، ارزش سرمايه‌اي اثر را هم مي سنجند (معمولاً مشاوران هنري و مشاوران اقتصادي دارند) براي همين، بسياري از آثار فروخته شده در حراج ها در سال هاي بعد مجدداً عرضه شده و با قيمت‌هاي بالاتر به فروش مي‌رود. اين بالا رفتن قيمت در مقياس جهاني(خصوصاً براي آثار هنرمندان كشورهاي در حال توسعه و پيراموني) نياز به ايجاد موجي در خصوص هنرمندان آن كشور دارد. مثلاً چند سال در حراج كريستي آثار نقاشي هنرمندان ايراني با قيمت هاي خوب به فروش رفت ولي چون مديريت مناسبي براي جريان سازي وجود نداشت، موج لازم به راه نيافتاد و فروش آثار نقاشي هنرمندان ايراني هم فروكش كرد.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Saturday 6 July 2013 در ساعت 12:03
    nmroshan، Javid، M. Beyrami و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

در رابطه با بقیه آثار احساس میکنم صلاحیت اظهار نظر نداشته باشم (مخصوصا که اسم عباس کیارستمی هم در این بین هست) اما این یه مورد خاص و عنوان وزینش...
    از رضا کیانیان تو حوزه ی عکاسی کارهای خوبی هم دیده بودم ولی قطعا یکی از مولفه هایی که تاثیر میذاره رو نگاه مخاطب به این کارا و البته قیمت گذاری روی اونها اسمیه که این آثار به اونها متصله ولی این مورد واقعا سخیفه هیچ رقمه نمیتونم باهاش کنار بیام
    saadi126، a.g g.a و کوروش تشکر می‌کنند.
    در سرزمینی که سایه ی آدم های کوچک بزرگ میشود، قطعا آفتاب در حال غروب است!
    Nikkor 16-35 | Nikon F5

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

پیمان جان چرا همچین نظری دارید؟ من متعجبم شما که خودت عکاس هستی چرا همچین نظی میدید؟ حتی اگه تابلوها ارزشی نداشته باشندهم ,شما برای ارزش دادن به هنرعکاسی که در کشور ما هنربه حساب نمیاد,جزدر برخی فرهنگهاومناطق, باید صحبت مثبت داشته باشی. نمیگم که الان همه خریداران اون تابلوها این جملات شمارو میخوانندولی حرفم کلیه. تازه باعث خوشحالیه که فروش تابلوی عکاسی هم شاهد هستیم بااین قیمتها.درمورد خوب یا بدبودن تابلوها هم من صاحب نظرنیستم ولیکن به نظرم در چاپهای بزرگ ومرغوب حتما دیدی غیرازچیزی که الان شاهدهستیم , خواهیم دید. ضمن اینکه من نمیدونم پشت این تابلوها هم داستانی هست یانه؟
    auditore و amir.komeily تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangir نمایش پست ها
    اگر بتونم کسی که تابلوی رضا کیانیان رو 50 میلیون تومان خریده پیدا کنم قطعا یه مجموعه عکس ازش خواهم گرفت...
    چرا؟ چون تابلوی یه هنرمند بزرگ کشور رو خریده؟ به نظرتون اگه اسم اقای کیانیان به عنوان یکی از هنرمندان موفق کشور پشت تابلویی باشه , اون تابلو چقدرارزش داره؟ یک 1میلیون؟ 5میلیون ؟ نظر دیگری چی هست؟ من که اگه پول داشته باشم بیشترمیدم. ببینید اول اینکه این به سلایق وجیب افراد بستگی داره. ولی همین که یه هنرمند بزرگ کشور اعتبارش رو درگروی یه تابلو گذاشته چند میلیون ارزش داره. برای من که داره. حالا فقط لطفا نگید چرا اینقدر به نام یه نفر بها میدیدو ارزش هنری تابلو رو درنظربگیرید.
    درموردنظراقای پیمان شکوری هم من متاسفم, اقاپیمان شما به عنوان یه عکاس باید خوشحال باشی که چنین قیمتهایی بابت عکس پرداخت میشه.پول دور ریزی ؟ اون هم درمورد عکاسی ودرحالیکه خودتون عکاسید , صحیح نیست. اقای کیارستمی هم جز همون عوامل هستندها؟ عکس ایشون هم بی ارزشه؟
    بهتره اجازه بدیم هنر درکشورمون به اندازه فروش یه همبرگرفروشی ارزش داشته باشه لاقل...
    ودراخر ببخشید جهانگیرجان ولی به قول خودت(البته یه با یه تغییرکوچک) :
    در سرزمینی که سایه ی آدم های بزرگ , کوچک میشود، قطعا,قطعا آفتاب در حال غروب است!
    ویرایش توسط kiavash : Saturday 6 July 2013 در ساعت 12:42
    Javid و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

اين موضوع را هم در نظر داشته باشيم كه مثلاً عكس زيباي خانم قديريان كمي بيشتر از 4000 دلار فروخته شده است كه در مقياس جهاني تقريباً مفت است!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    چرا؟ چون تابلوی یه هنرمند بزرگ کشور رو خریده؟ به نظرتون اگه اسم اقای کیانیان به عنوان یکی از هنرمندان موفق کشور پشت تابلویی باشه , اون تابلو چقدرارزش داره؟ یک 1میلیون؟ 5میلیون ؟ نظر دیگری چی هست؟ من که اگه پول داشته باشم بیشترمیدم. ببینید اول اینکه این به سلایق وجیب افراد بستگی داره. ولی همین که یه هنرمند بزرگ کشور اعتبارش رو درگروی یه تابلو گذاشته چند میلیون ارزش داره. برای من که داره. حالا فقط لطفا نگید چرا اینقدر به نام یه نفر بها میدیدو ارزش هنری تابلو رو درنظربگیرید.
    درموردنظراقای پیمان شکوری هم من متاسفم, اقاپیمان شما به عنوان یه عکاس باید خوشحال باشی که چنین قیمتهایی بابت عکس پرداخت میشه.پول دور ریزی ؟ اون هم درمورد عکاسی ودرحالیکه خودتون عکاسید , صحیح نیست. اقای کیارستمی هم جز همون عوامل هستندها؟ عکس ایشون هم بی ارزشه؟
    بهتره اجازه بدیم هنر درکشورمون به اندازه فروش یه همبرگرفروشی ارزش داشته باشه لاقل...
    ودراخر ببخشید جهانگیرجان ولی به قول خودت(البته یه با یه تغییرکوچک) :
    در سرزمینی که سایه ی آدم های بزرگ , کوچک میشود، قطعا آفتاب در حال غروب است!
    اول از همه اجازه ی اینکه هنر در کشور به اندازه ی همبرگر فروشی ارزش داشته باشه دست من نیست!
    دوم اینکه شما در ارزش گذاری کار هنری به اثر باید بپردازی نه صاحب اثر البته میتونی در مورد برخی از موارد خاص جانب احتیاط رو رعایت کنی مثل خود من که نقد آثار بزرگی مثل کیارستمی رو برای خودم زود میدونم و جزو خطوط قرمز شخصی من هست در مورد رضا کیانیان و توانایی هاش در عرصه ی بازیگری حرفی ندارم اما در حوزه ی عکاسی چرا
    همونطور که اگر برم همبرگرفروشی و از کیفیت همبرگر راضی نباشم به صاحب مغازه اعتراض میکنم میتونم کار رضا کیانیان رو هم هضم نکنم و متعجب بشم از اینکه همچین کاری 50 میلیون به فروش رسیده با اون عنوان نچسب مسخرش که دوباره داستان عنوان گذاری های سخیف وطنی رو برای آدم تداعی میکنه اگر شما با به میون اومدن یک نام شاخص اون هم نه در حوزه ی عکاسی حق اظهار نظر رو از خودتون سلب میکنید این رویکرد شخصی شماست نسبت به نقد آثار یا بهتر بگم ستایش صاحب اثر نه خود اثر در ضمن من به هیچ عنوان نفس عمل و این حراجی رو زیر سوال نبردم که قطعا کارشناسان امر میتونن این کار رو هم بکنن با نظر تند آقا پیمان هم مخالفم مخصوصا این قسمتش
    شما یه دور تو همین فروم بزنی از مواردی که ذکر کردی زیاد خواهی دید دوست من عکسهای این مجموعه منهای عکس رضا کیانیان به نظرم عکسهای خوبی بودن و برای همچین عرضه و ارائه ای استاندارد
    lamagra، ahmad.abaee، emad zare و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در سرزمینی که سایه ی آدم های کوچک بزرگ میشود، قطعا آفتاب در حال غروب است!
    Nikkor 16-35 | Nikon F5

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

من ابتدا تصاویر رو دیدم و بعد توضیحات زیر عکس هارو خواندم و فقط 2 عکس توجهم رو به خودش جلب کرد که بعد از خواندن توضیحات متوجه شدم اولی متعلق هست به جناب اقای کیارستمی با عنوان "گاو گریان" (که به تنهایی توانایی ورشکست کردن تجارت برگر و امثال مک دونالد رو دارا هست !) و دیگری تک عکس از مجوعه"هیچ هیچ" از شادی قدیریان که در یک لحظه برای من اینقدر سوال و جواب تولید کرد که در نوع خودش خیلی جالب بود.
    ولی آثار دیگری هم بود (اسم نمیبرم) که پول که هیچ اگر رایگان به دست من میرسید هم به دیوار نمیزدم !
    حالا یا درک هنری ایشون خیلی بالاتر از درک و فهم من هست یا برعکس و یا دیدگاه ایشون اینقدر با دیدگاه من تفاوت داره که انگار به 2 زبان مختلف صحبت میکنیم و از درک هم عاجز هستیم
    در هنر هیچ درست و غلط مطلقی نیست پس نمیتوان پا رو از نظر شخصی فراتر گذاشت و شاید زیابیی کار هم در همین تنوع ها باشه
    M. Beyrami، lamagra، jahangir و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    پیمان جان چرا همچین نظری دارید؟ من متعجبم شما که خودت عکاس هستی چرا همچین نظی میدید؟ حتی اگه تابلوها ارزشی نداشته باشندهم ,شما برای ارزش دادن به هنرعکاسی که در کشور ما هنربه حساب نمیاد,جزدر برخی فرهنگهاومناطق, باید صحبت مثبت داشته باشی. نمیگم که الان همه خریداران اون تابلوها این جملات شمارو میخوانندولی حرفم کلیه. تازه باعث خوشحالیه که فروش تابلوی عکاسی هم شاهد هستیم بااین قیمتها.درمورد خوب یا بدبودن تابلوها هم من صاحب نظرنیستم ولیکن به نظرم در چاپهای بزرگ ومرغوب حتما دیدی غیرازچیزی که الان شاهدهستیم , خواهیم دید. ضمن اینکه من نمیدونم پشت این تابلوها هم داستانی هست یانه؟
    سلام کیاوش خان
    آیا به نظر شما خریدن این نوع آثار عکاسی که تازه همه صاحبانشونم عکاس نیستند(کار اصلیشون عکاسی نیست) بها دادن به هنر عکاسیه؟ به نظر من این به هیچ عنوان بها دادن به هنر عکاسی نیست که حتی باعث تخریب اون هم میشه . اگه واقعا خریداران مرفه بی درد هدفشان کمک به ارتقا فرهنگ و هنر عکاسی هست چرا به جای خرید یک تابلو نه چندان ارزشمند تصمیم نمی گیرند سالی 20-30 مسابقه عکاسی عمومی با موضوعات مختلف راه بندازن تا هم فرهنگ عمومی رو ارتقا بدن هم عکاسان و استعداد های این رشته رو ترغیب به فعالیت هدفمند و مفید بکنند؟ مگر اینکه همونطور که جناب چگینی عزیز فرمودند دنبال سرمایه گزاری و کسب سود (که اونهم اگر کسی واقعا دنبال سرمایه گزاری باشد راه های بهتری هست و امثال این حراجی ها برای اون دسته از سرمایه گزارانی هست که اینقدر پولشون زیاده که فقط تصمیم دارند یک جوری بدن بره) .
    ما بعضی ها رو بی خود خیلی بزرگ میکنیم . عباس کیا رستمی بزرگه ، استاد کار خودشه ، کلی سابقه فعالیت هنری داره و ..... قبول اما وقتی چنین کاری ارائه میده به نظر من سطح کاری خودش رو تا حد همین اثر پایین آورده . ایشون معصوم که نیست نشه بهش ایراد گرفت یا فقط بعضی ها توانایی گرفتن ایراد رو داشته باشند . به کارهای خوب ایشون هم ایراد های واضحی وارده چه برسه به این کار که به نظر من هیچ نقطه قوتی هم نداره .
    از نظر من چندتا از کارهای دوستان در چند صفحه آخر همین تاپیک از هر نظر به تمام عکس هایی که در این حراجی ارائه شده برتری دارند ، به جز اسمی که پشت کار هست .
    hosein60 تشکر می‌کند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

صفحه 17 از 22 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... آخرینآخرین

LinkBacks (?)

1. Saturday 25 October 2014, 18:19