صفحه 156 از 163 نخستنخست ... 56 106 146 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,551 تا 1,560 , از مجموع 1624
Like Tree20059تشکر

موضوع: عکاسی در شب Night Photography

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط auditore نمایش پست ها
    سلام و درود . شاید در صورت استفاده از هد پانو می شد با 10 تا شات توی هر ردیف هم کامل کرد کار رو اما به دلیل عدم استفاده و همچنین حذف گوشه های هر فریم این تعداد رو گرفتم . زیاد بودن ارتفاع قوص کهشکان توی این فصل هم یکی از دلایل بالا رفتن تعداد شات ها میشه که البته ارتفاع گرفتن کهکشان باعث میشه به علت دوری از افق رنگ های بهتر و پرکنتراستی ثبت بشه . لنز سیگما 20 1.4 توی دیاف 1.4 تقریبا خطای کومای زیادی در گوشه های کادر داره که البته توی پانو از بین میره . یکی دیگه از مشکلات پانوراما اینه که قبل از خروجی نهایی پانوراما نمیشه ادیتی انجام داد برای همین مجبوریم با بیت ریت بالا و به صورت تیف از پانو خروجی بگیریم که برای این کار حجم فایل خروجی تقریبا 3.5 گیگا بایت شد که درد سر های خودش رور داره . برای ترکیب هم زمین رو با استفاده از tone detection جدا کردم و با شات کهکشان ترکیب شده .
    دوست عزیز یعنی می‌فرمایید در صورت نداشتن هد پاناروما برای از بین رفتن خطاهایی که در هنگام ایجاد پاناروما به وجود میاد باید میزان هم پوشانی شات‌ها رو بیشتر کنیم ؟

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

بله . وقتی همپوشانی کم باشه به علت اینکه مرکز چرخش لنز درست نیست شاید اصلا مرج نشه یا خیلی اعوجاج زیادی ایجاد بشه که قبل حل نباشه
    msh2200 و Mohammadtaha_gh تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

تشکر کرده
    3132

سلام و درود
    نام: shirin abad resizaed cold-2.jpg نمایش: 519 اندازه: 264.8 کیلو بایت
    سایز بزرگ
    آسمان 8 شات پانوراما iso400 f2 2mine xpo
    زمین 2 شات پانوراما قبل از غروب آفتاب
    nikon d7100 + sigma 20mm1.4 art + handemade tracker
    ویرایش توسط auditore : Wednesday 13 September 2017 در ساعت 14:03
    msh2200، shabab، mohammad_elec و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Tifoto ball head

كاربر همراه rebwar آواتار ها
    تشکر کرده
    559

سلام خدمت دوستان
    فایل پیوست 82046
    سایز بزرگ
    آسمان پانوراما متشکل از 68 شات در 4 ردیف 17 تایی iso 3200 f1.4 15sec
    زمین 10 شات قبل از غروب آفتاب .
    d7100 + sigma 20mm 1.4 art
    درود بر شما جناب شکوری عزیز ، ثبت بسیار زیبا و موفقیه ، ممنون میشم در مورد شاتهای آسمان و چگونگی حرکت هد با توجه به زیاد بودن تعداد ردیفها بیشتر توضیح بدین ، همیشه چگونگی تنظیم هد سه پایه در این نوع شاتها که ارتفاع کمان زیاده و با یه شات نمیشه تمامی کمان رو در کادر داشت برام یه چالش بوده.
    تشکر کرده
    559

نام: _MG_4561-Edit222222.jpg نمایش: 470 اندازه: 273.4 کیلو بایت
    تک شات
    Canon 60D
    tokina 11-16 at 11mm
    ISO 1600
    f 2.8
    25 ثانیه

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط rebwar نمایش پست ها
    نام: _MG_4561-Edit222222.jpg نمایش: 470 اندازه: 273.4 کیلو بایت
    تک شات
    Canon 60D
    tokina 11-16 at 11mm
    ISO 1600
    f 2.8
    25 ثانیه
    درود بر شما
    نویز زیادی داره که دیگه تقصیر شما نیست و تقصیر بدنه هستش
    ولی سوژه و کادر بندی رو دوست دارم.
    تشکر برای ارسال این عکس
    amir.komeily و rebwar تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    559

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما
    نویز زیادی داره که دیگه تقصیر شما نیست و تقصیر بدنه هستش
    ولی سوژه و کادر بندی رو دوست دارم.
    تشکر برای ارسال این عکس
    متشکرم دوست عزیز ، گریزی نیست یکی از ضعف های کراپ دارها همین نویزه دیگه و چاره ای نیست هر چند نویزگیری هم انجام بشه بازم نویز تو عکسای این قبیل دوربین ها مشهوده حتی با این ایزو چه برسه به ایزوهای بالاتر

تشکر کرده
    3132

متشکرم دوست عزیز ، گریزی نیست یکی از ضعف های کراپ دارها همین نویزه دیگه و چاره ای نیست هر چند نویزگیری هم انجام بشه بازم نویز تو عکسای این قبیل دوربین ها مشهوده حتی با این ایزو چه برسه به ایزوهای بالاتر
    درود .
    یک نکته خیلی مهم که اکثرا اشتباه برداشت میشه اینه که شما کاربرد ایزو رو توی ثبت کهکشان نبای با سایر شات ها مقایسه کنید . ایزوی پایین وقتی نویز کمتر میده که سنسور نور خوب بخوره . در این شات با دیاف ۲.۸ و ۲۵ ثانیه با ایزوی ۱۶۰۰ عکس اندراکسپوز ثبت میشه و مجبورید لایت ها و اطلاعات عکس رو ریکاوری کنید که باعث تولید نویز بیشتر از زمانی میشه که موقع ثبت با ایزوی ۳۲۰۰ عکس با نور خوب ثبت کنید . توی ثبت کهکشان دیاف و شاتر بسته به لنز هست و ثابته و ما فقط میتونیم با ایزو اکسپوژر رد کنترل کنیم برای همین نمیشه که ما ایزوی پایین تر از چیزی که لازمه بزاریم تا نویز کمتر ثبت کنیم . همیشه با دیاف ۲.۸ از ۳۲۰۰ استفاده کنید در صورت استفاده از ۲ یا ۱.۴ میتونید ایزو رو تا یک استاپ کم کنید که در این شرایط خودم همیشه با دیاف ۱.۴ با ایزو ۳۲۰۰ میگیرم
    darya_s، Fereidoon، amir.komeily و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Tifoto ball head

تشکر کرده
    3132

درود بر شما جناب شکوری عزیز ، ثبت بسیار زیبا و موفقیه ، ممنون میشم در مورد شاتهای آسمان و چگونگی حرکت هد با توجه به زیاد بودن تعداد ردیفها بیشتر توضیح بدین ، همیشه چگونگی تنظیم هد سه پایه در این نوع شاتها که ارتفاع کمان زیاده و با یه شات نمیشه تمامی کمان رو در کادر داشت برام یه چالش بوده.
    درود بر شما . اولویت که استفاده از هد پانوراما هست اما به علت قیمتش صرف نمیکنه. ثبت این جور شات ها با سه پایه بدون درجه خیلی زمان بر و تقریبا غیرممکن است . هدی که من استفاده میکنم ( manfrotto 804) روی سه محورش درجه داره و سرعت و دقت خیلی میره بالا . در این صورت کافیه سه پایه خیلی خیلی دقیق تراز بشه و با همپوشانی بالا ( تقریبا ۵۰ درصد ) شات ها رو بگیرید . توی ردیف های نزدیک افق کار راحته اما بیشترین درد سر وقتی هست که از افق فاصله میگیرید . توی این عکس بالای کهکشان بیشتر از ۹۰ درجه و دقیقا بالای سر بود . علاوه بر اینکه هنگام ثبت باید خیلی دقیق باشه موقع پروسس هم باید خیلی با حوصله کار کرد . در کل کار یکم زمان بر هست اما زیاد سخت نیست اگه با دقت عکاسی بشه خیلی از مشکلات کم میشه
    amir.komeily، rebwar و mostafa803 تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Tifoto ball head

تشکر کرده
    559

درود .
    یک نکته خیلی مهم که اکثرا اشتباه برداشت میشه اینه که شما کاربرد ایزو رو توی ثبت کهکشان نبای با سایر شات ها مقایسه کنید . ایزوی پایین وقتی نویز کمتر میده که سنسور نور خوب بخوره . در این شات با دیاف ۲.۸ و ۲۵ ثانیه با ایزوی ۱۶۰۰ عکس اندراکسپوز ثبت میشه و مجبورید لایت ها و اطلاعات عکس رو ریکاوری کنید که باعث تولید نویز بیشتر از زمانی میشه که موقع ثبت با ایزوی ۳۲۰۰ عکس با نور خوب ثبت کنید . توی ثبت کهکشان دیاف و شاتر بسته به لنز هست و ثابته و ما فقط میتونیم با ایزو اکسپوژر رد کنترل کنیم برای همین نمیشه که ما ایزوی پایین تر از چیزی که لازمه بزاریم تا نویز کمتر ثبت کنیم . همیشه با دیاف ۲.۸ از ۳۲۰۰ استفاده کنید در صورت استفاده از ۲ یا ۱.۴ میتونید ایزو رو تا یک استاپ کم کنید که در این شرایط خودم همیشه با دیاف ۱.۴ با ایزو ۳۲۰۰ میگیرم
    درود بر شما ، همیشه بعد از ثبت شات ها ، مخصوصا شب هیستوگرام رو چک میکنم که شادوها کات نشن ، و از ایزو 1250 شروع میکنم تا وقتی که به رنج مورد نظرم برسم و بتونم با ایزو پایین تر ثبتم رو داشته باشم در مورد این عکس به علت وجود آب دریاچه نور به اندازه کافی داشتم و برا همین از این ایزو استفاده کردم ، البته ناگفته نمونه هر دوربینی یه نقطه ماکزیمومی مخصوصا در مورد ایزو داره که برا 60D 1600 و هر چند بعضی مواقع میشه از ایزوی 3200 استفاده کرد(برای مواقعی که سیلوئت کار کنی!).
    ممنونم بابت باز کردن مطلب