صفحه 26 از 755 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 126 526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

والا من در مورد عكاسي پرتره اصلا صاحب نظر نيستم... فقط عكس مي*گيرم!
    اما چيزي كه به نظر من ميرسه...
    چيزي به نام سافت فوكوس و يا blur شدن سوژه پرتره مثل يه تيغ دو لبه ميتونه دست عكاس رو ببره...
    جنس اين افكت تصويري خيلي خيلي مهم است كه حالت تار شدن به تصوير نده... و حالت روحاني و يا رويايي ايجاد كنه...

اما نكته*اي كه به عكاس كمك مي*كنه... فقط فيلتر و لنز و فتوشاپ نيست...
    در هر عكسي موارد خاصي كنار هم ميشينه و يا نميشينه
    مثلا اگر در اين تصوير يك فضاي خاص داشتيم اين فيلتر كاملا به تصوير ميشست...(توصيف فضا با خودتان!)
    اما عكس خانمي با مقنعه(چجوري مينويسن اين كلمه رو؟!) و سيم هدفون يا چيز ديگه... در وضعيتي نزديك به عكس پرتره استاندارد و يا 3*4 بيننده رو دچار اين حالت ميكنه كه اين يه عكس كاملا بي دقت است و فلو!

يعني به گمان من انتخاب جنس عكاسي با توجه به شرايط سوژه و شرايط محيط و امكانات عكاس نكته خيلي مهمي مي*تونه باشه....

در هر حال... من شديدا كساني رو كه تجربيات خودشون رو به چه موفق و چه ناموفق به نمايش ميگذارن تحسين مي*كنم.
    ben163s تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه expose آواتار ها
    تشکر کرده
    294

لطفا نظر یادتون نره.
    ویرایش توسط expose : Saturday 20 October 2007 در ساعت 15:01
    ben163s تشکر می‌کند.
    پویان احمدی اصل

!My Gears
    فوتوبلاگ

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام دوست عزیز :)
    من در حد نظر دادن و بیان ایرادات عکس نیستم اما چیز هایی که به ذهن ناقصم می رسه می گم البته شما جسارت منو می بخشین .
    بنظر من سپیایی خوبی شده . حالت بهتر ه بگم رویایی (دقیقش رو نمی دونم بلر یا ...)رو هم خوب پیاده شده .
    البته کمتر اگه می شد بهتر بود .
    اما مشکل . به نظر م خط سفید که فکر کنم بند کیف خانوم باشه چشمو بطرف خودش می کشونه و نگاه رو از کادر بیرون می کشه و نمی زاره چشم در کادر عکس بچرخه و روی پرتره متمرکز بشه شاید بخاطر کنتراست شدید بند کیف باشه نسبت به کل عکس .(بند کیف خیلی روشنه )

مورد بعدی به نظرم بینی سوژه باشه که نمی دونم چرا نور روی اون به اندازه کافی نخورده و سبب شده کمی تیره تر از حد معمول به نظر برسه منظورم اینه که روی پل بینی اثر از روشنایی نور کافی نیست با تو جه به زاویه ءنور .

یه مورد دیگه فکر کنم که سفیدی چشم سوژه باشه که خیلی زیادی معلومه و در چشم سمت چپ سوژه سیاهی چشم تقریبا از بین رفته و با زمینه مو ادغام شده .
    کش لایت هم روی سفیدی چشم افتاده که فکر کنم زیاد مقبول نیست .

مشکل کادر بندی هم اگه داشته باشه که من نمی دونم . (بلد نیستم )

مثل اینکه زیادی نظر دادم .بعبارتی شورشو در اوردم .ولی اینا رو گفتم که اگه اشتباه می گم دو.ستان یاد آوری کنن تا منم یاد بگیرم . می دونم اکسپوز عزیز اینقدر بزرگ هستن که ایرادهای بیخود منو به دل نگیرن . :)

کوچک شما اسد
    ben163s تشکر می‌کند.
    اسدالله مداح

Hwt
    Hwt آنلاین نیست
    كاربر همراه Hwt آواتار ها
    تشکر کرده
    115

ممنون ميشم نظرتون رو راجب اين عكس بگيد.
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه expose آواتار ها
    تشکر کرده
    294

نقل قول نوشته اصلی توسط 1348346 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز :)
    من در حد نظر دادن و بیان ایرادات عکس نیستم اما چیز هایی که به ذهن ناقصم می رسه می گم البته شما جسارت منو می بخشین .
    بنظر من سپیایی خوبی شده . حالت بهتر ه بگم رویایی (دقیقش رو نمی دونم بلر یا ...)رو هم خوب پیاده شده .
    البته کمتر اگه می شد بهتر بود .
    اما مشکل . به نظر م خط سفید که فکر کنم بند کیف خانوم باشه چشمو بطرف خودش می کشونه و نگاه رو از کادر بیرون می کشه و نمی زاره چشم در کادر عکس بچرخه و روی پرتره متمرکز بشه شاید بخاطر کنتراست شدید بند کیف باشه نسبت به کل عکس .(بند کیف خیلی روشنه )

مورد بعدی به نظرم بینی سوژه باشه که نمی دونم چرا نور روی اون به اندازه کافی نخورده و سبب شده کمی تیره تر از حد معمول به نظر برسه منظورم اینه که روی پل بینی اثر از روشنایی نور کافی نیست با تو جه به زاویه ءنور .

یه مورد دیگه فکر کنم که سفیدی چشم سوژه باشه که خیلی زیادی معلومه و در چشم سمت چپ سوژه سیاهی چشم تقریبا از بین رفته و با زمینه مو ادغام شده .
    کش لایت هم روی سفیدی چشم افتاده که فکر کنم زیاد مقبول نیست .

مشکل کادر بندی هم اگه داشته باشه که من نمی دونم . (بلد نیستم )

مثل اینکه زیادی نظر دادم .بعبارتی شورشو در اوردم .ولی اینا رو گفتم که اگه اشتباه می گم دو.ستان یاد آوری کنن تا منم یاد بگیرم . می دونم اکسپوز عزیز اینقدر بزرگ هستن که ایرادهای بیخود منو به دل نگیرن . :)

کوچک شما اسد
    دوست عزیز جناب اسد: درمورد سفیدی بند کیف کاملا با نظرت موافقم ،*در ضمن خواهش من و همه دوستانی که در این فروم عضو هستند اینکه شما دوستان بزرگوار با نظرات خوب خودتون به یکدیگر در گرفتن شات های بهتر کمک کنیم.
    پس شما لطف کردید که نظرات خوبتو به من دادی.
    از همه دوستانی که با نظرات خودشون به یکدیگر کمک میکنید متشکرم.
    ben163s تشکر می‌کند.
    پویان احمدی اصل

!My Gears
    فوتوبلاگ

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

سلام
    لطفا نظر دهید.
    Camera : Nikon D 80
    Focal Lenght : 135 mm
    Exposure time : 1/125
    F number : 5.6
    ISO : 200
    مکان : حیاط خلوت!
    بدون هرگونه پست پروسس و دستکاری. اگزیف همراه عکس است.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    ویرایش توسط Farzam53 : Saturday 9 June 2007 در ساعت 21:05
    ben163s تشکر می‌کند.
    فرزام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    50

با سلام
    آقای عاشوری نیا می خواستم بدونم شما عکسهای پرتره را با کدام لنز میگیرید؟
    اگر نظرتون را در مورد لنز Nikkor 85 mm f/1.8 بگین ممنون میشم و همچنین مقایسه این لنز با بقیه لنزهاتون در این فاصله کانونی .
    متشکرم
    ویرایش توسط Behrooz_S : Wednesday 6 June 2007 در ساعت 16:36
    ben163s تشکر می‌کند.
    بهروز
    Nikon D80, Nikkor 24-70 f/2.8, Nikkor 70-200 f/2.8 VR II, Nikkor 85 f/1.8 D, Tamron 90 f/2.8 Macro, Tamron 17-50 f/2.8 XR, SB 800 Flash

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

والا من با 12 مم هم پرتره*هاي درخشاني گرفتم!
    ولي نكته اينه كه منظور از پرتره اي كه ميگيريد چي باشه... چه كسي، چه كادري، چه جايي، چه قصدي...

لنز 85 مم رو براي نوع خاصي از پرتره*ها خريدم...
    پرتره هايي استاندارد با عمق ميدان كوتاه و نور موجود...
    كه خوب هم عمل مي*كنه...
    ben163s تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

- در مورد عکس آخر مهدي عزيز، اين يکي خيلي بهتر پروسس شده است. اما يک نکته: عکس قبلي يک عکس ويژه بود (پوز و حالت سوژه) که شما با پست پروسس بد خرابش کرده بودي. اين يکي عکسي کاملاً معمولي است با اشکالات تکنينکي کمتر. دوست دارم نسخه اي از عکس اول را، که حتي يک پله از عکس دوم نيز پروسس کمتري دارد را ببينم.

در مورد عکس پست 256 عکاسباشي عزيز:

- مشکل اول و حياتي، پوز و اکسپرشن(حالت سوژه) است. مشکلي که اگر وجود نداشت، باقي مشکلات را بسيار بسيار کمرنگ ميکرد. سر سوژه زيادي رو به گريبان است و معلوم است که به او گفته شده (اغلب به سوژه در مورد پوز گفته ميشود، اما اگر پوز کار کند، اين موضوع از عکس بيرون نميزند) با فشار زياد سر بر بدن، صورت کمي دفرمه شده است. سوژه با دست چپ دست راست خود را طوري گرفته است که دفرمه شده است.
    - اشکال بعدي عکس، همان است که شايد در مزيتش گفتي:* يعني پروسس نداشتن عکس، نياز است کالر کست ها (ته رنگ ها) از روي عکس برداشته شود تا اسکين تون (رنگ پوست) طبيعي جلوه کند . مرکز توجه، صورت و چشم سوژه به قدر کافي شارپ نيست تا بيننده را جذب کند. بازهم يادآوري کنم که در پرتره، علاوه بر نرمي و لطافت، مخصوصا براي بچه، اما قسمت هايي شارپ بايد در پرتره خودنمايي کند تا چشم درگير شود. اين عکس مشکلي دارد که انگار فوکوس نيست.
    - مشکل بزرگ بعدي کامپوزيشن است، اين کامپوزيشن، چيزي به عکس اضافه نکرده است،*نميتوان آن را خلاقانه قلمداد کرد، اين کامپوزيشن را براي اين عکس دوست ندارم.
    - مشکل بعدي نسبت طول و عرض عکس است. نگذاريم فرمت دوربين هاي اس ال آر، که اغلب دو سوم هستند، ما را از اين واقعيت فارغ کند که خيلي از پرتره ها در حالت 4 به 3، راحت تر هضم ميشوند و ترکيب چشم نواز تري دارند (چقدر دوست داشتم يک نيکون 4 به سه حسابي توليد شود) هميشه بعد از پرتره به اين فکر کنيم که در چه قالبي پذيرش بهتري دارد.
    - رنگ کلاه با رنگ بلوز، کلاً تنوع رنگ زيادي دارند و عکس کمي شنبه يکشنبه شده است.

البته اين بررسي بنا به درخواست عکاسباشي عزيز انجام شده است، والا عکس يک دختر کوچولوي دوست داشتني، مرا به خودي خود از نقد کردنش بازميدارد.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Monday 11 June 2007 در ساعت 22:43
    Farzam53 و ben163s تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

Talking پاسخ: عكس های پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    - در مورد عکس آخر مهدي عزيز، اين يکي خيلي بهتر پروسس شده است. اما يک نکته: عکس قبلي يک عکس ويژه بود (پوز و حالت سوژه) که شما با پست پروسس بد خرابش کرده بودي. اين يکي عکسي کاملاً معمولي است با اشکالات تکنينکي کمتر. دوست دارم نسخه اي از عکس اول را، که حتي يک پله از عکس دوم نيز پروسس کمتري دارد را ببينم.

در مورد عکس پست 256 عکاسباشي عزيز:

- مشکل اول و حياتي، پوز و اکسپرشن(حالت سوژه) است. مشکلي که اگر وجود نداشت، باقي مشکلات را بسيار بسيار کمرنگ ميکرد. سر سوژه زيادي رو به گريبان است و معلوم است که به او گفته شده (اغلب به سوژه در مورد پوز کگفته ميشودف اما اگر پوز کار کند، اين موضوع از عکس بيرون نميزند) با فشار زياد سر بر بدن، صورت کمي دفرمه شده است. سوژه با دست چپ دست راست خود را طوري گرفته است که دفرمه شده است. مرکز توجه، صورت و چشم
    - اشکال بعدي عکس، همان است که شايد در مزيتش گفتي:* يعني پروسس نداشتن عکس، نياز است کالر کست ها (ته رنگ ها) از روي عکس برداشته شود تا اسکين تون (رنگ پوست) طبيعي جلوه کند . مرکز توجه، صورت و چشم سوژه به قدر کافي شارپ نيست تا بيننده را جذب کند. بازهم يادآوري کنم که در پرتره، علاوه بر نرمي و لطافت، مخصوصا براي بچه، اما قسمت هايي شارپ بايد در پرتره خودنمايي کند تا چشم درگير شود. اين عکس مشکلي دارد که انگار فوکوس نيست.
    - مشکل بزرگ بعدي کامپوزيشن است، اين کامپوزيشن، چيزي به عکس اضافه نکرده است،*نميتوان آن را خلاقانه قلمداد کرد، اين کامپوزيشن را براي اين عکس دوست ندارم.
    - مشکل بعدي نسبت طول و عرض عکس است. نگذاريم فرمت دوربين هاي اس ال آر، که اغلب دو سوم هستند، ما را از اين واقعيت فارغ کند که خيلي از پرتره ها در حالت 4 به 3، راحت تر هضم ميشوند و ترکيب چشم نواز تري دارند (چقدر دوست داشتم يک نيکون 4 به سه حسابي توليد شود) هميشه بعد از پرتره به اين فکر کنيم که در چه قالبي پذيرش بهتري دارد.
    - رنگ کلاه با رنگ بلوز، کلاً تنوع رنگ زيادي دارند و عکس کمي شنبه يکشنبه شده است.

البته اين بررسي بنا به درخواست عکاسباشي عزيز انجام شده است، والا عکس يک دختر کوچولوي دوست داشتني، مرا به خودي خود از نقد کردنش بازميدارد.
    سلام
    امیر عزیز . متشکرم که منت بر سر ما گذاشتی و باز هم مثل همیشه با درسها وراهنمائیهایت مار اشرمنده خودت کردی. مثل همیشه هم کاملاً حق با شماست. من در ابتدای راه طولانی عکاسی پرتره هستم و قطعاً لطف و کمک دوستانی مثل شما بسیار میتواند آموزنده باشد. فقط یه سوال داشتم. شارپنس پرتره های شما واقعاً فوق العاده است فوکوس هم خصوصاً در عکس اون مرد مسن عینکی که توی فروم هست فوق العاده است ، کاش میشد یه جائی آموزش میدادی که چطور میتوانیم به این فوکوس فوق العاده دست پیدا کنیم(البته بر بیس دوربینهای نیکون باشه که برای من یکی بهتره).
    باز هم از شما ممنونم.ببخشید که فوق العاده اش فوق العاده زیاد شد:biggrin:
    ben163s تشکر می‌کند.
    فرزام

صفحه 26 از 755 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 126 526 ... آخرینآخرین