صفحه 382 از 755 نخستنخست ... 282 332 372 378 379 380 381 382 383 384 385 386 392 432 482 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,811 تا 3,820 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

عکس شماره 3812 # اشکالات متعددی داره و تعجب میکنم که چرا در تاپیک پرتره تایید شده و تعدادی هم لایک گرفته !

با احترام ، ولی این یک اسنپ شاته .
    نورپردازی اصلن وجود نداره . به خاطر میوه های روی میز پایین کادر از جای بدی قطع شده . نیمی از پایین پا نیست و نیمی از میوه ها هستند .
    فضای بالای سر سوژه بسیار زیاده .
    کلن کادربندی خوب نیست .
    صورت درست در وسط کادره .
    .
    و در نهایت اینکه برای اسنپ شات عکس بسیار خوبی هم هست . چون ویژگی های یک اسنپ شات خوب رو داره . اما برای پرتره ، نه .
    Mashhadi Vahid، masoudrejae، M. Beyrami و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mistyc_7 آواتار ها
    تشکر کرده
    173

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    عکس شماره 3812 # اشکالات متعددی داره و تعجب میکنم که چرا در تاپیک پرتره تایید شده و تعدادی هم لایک گرفته !

با احترام ، ولی این یک اسنپ شاته .
    نورپردازی اصلن وجود نداره . به خاطر میوه های روی میز پایین کادر از جای بدی قطع شده . نیمی از پایین پا نیست و نیمی از میوه ها هستند .
    فضای بالای سر سوژه بسیار زیاده .
    کلن کادربندی خوب نیست .
    صورت درست در وسط کادره .
    .
    و در نهایت اینکه برای اسنپ شات عکس بسیار خوبی هم هست . چون ویژگی های یک اسنپ شات خوب رو داره . اما برای پرتره ، نه .

سلام
    ممنون بابت وقتی که گذاشتید . برای استفاده از تجربیات شما و رفع نقایص خودم ، می فرمایید اگه تو شراط عکسی من بودید ، چه کادری رو می بستید ؟
    و این که رد " هر " عکسی اگه سوژه وسط قرار گرفته باشه عکس خراب می شه ؟!
    viva_utopia تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

در همین تاپیک در مورد ویژگی های پرتره بسیار گفته شده .
    هر عکسی از انسان پرتره نیست .
    .
    و همینطور تعریف عکس اسنپ شات .
    همه عکسهایی که سوژه در وسط قرار بگیرند ، بد نیستند . اما وقتی این وسط قرار گرفتن ، بی هدف و بدون توجه به اندازه سوژه ، جاگیری سوژه ، فضای اطراف سوژه و ... بدون توجه به پوز سوژه ، هدفمندی سوژه و کادربندی باشه ، درست نیست .
    .
    همانطور که قبلن هم گفتم این عکس به عنوان یک اسنپ شات میتونه عکس خوبی باشه .
    اما پرتره ، نه .
    چرا میگم عکس اسنپ شات خوبیه ؟
    به خاطر اینکه راحت بودن سوژه ، از لحاظ نشستن ، خنده و حالت صورت ، و حالت لحظه ، طوری است که احساس راحتی و شادابی رو به بیننده منتقل میکنه .
    یک عکس از یک لحظه خوبه . که سوژه میتونه چیزی رو به مخاطب منتقل کنه .
    اما به عنوان پرتره نه ، چون نه نورپردازی هدفمندی داره و نه هدفمندی در مسایلی که گفتم .
    شما به خاطر میوه های روی میز ( عناصر اضافه که هرگز در پرتره نباید باشند ) مجبور شدید یک پا رو از زانو قطع کنید ، که در پرتره و هر عکسی از انسان ، بدترین برش ، قطع کردن کادر از مفاصل انسانه .
    و یک پای دیگر رو از نیمه .
    ضمن اینکه سر آخر هم موفق نشدید میوه ها رو به درستی حذف کنید و آنها در نهایت دیده می شوند .
    شاید حضور کلاه موتورسواری ، به شغل و یا درون ورزشکار و پویای سوژه اشاره داشته باشه ، ولی همون هم جای اشتباهی قرار گرفته . بخشی از آن پشت مبل پنهان شده ، و بخشی از میزی رو میبینیم که باز هم یک عنصر اضافی است .
    چروک های لباس برای اسنپ شات اشکال نداره ولی برای یک پرتره ، به این شکل مناسب نیست .
    ضمن اینکه این لباس بی جهت تا روی مبل ادامه پیدا کرده ( بخش زیر کلاه ) .
    همه اینها نشان می دهند که شما برای یک پرتره برنامه ریزی نداشته اید ، بلکه یک لحظه رو ثبت کرده اید . ویگنتی هم که در ویرایش ایجاد کرده اید ، بالاجبار بوده ، چون اگر اون رو برمی داشتید ، بک گراند به دلیل نبود نورپردازی بسیار تخت و یک دست میشده .
    saeed2vfx، kiavash، sh.khani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

نام: SAEED-J-2.jpg نمایش: 684 اندازه: 161.2 کیلو بایت
    adeliry، MZITech، Halalzadeh و 28 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پـوریـا ارشدی

كاربر همراه Mistyc_7 آواتار ها
    تشکر کرده
    173

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    در همین تاپیک در مورد ویژگی های پرتره بسیار گفته شده .
    هر عکسی از انسان پرتره نیست .
    .
    و همینطور تعریف عکس اسنپ شات .
    همه عکسهایی که سوژه در وسط قرار بگیرند ، بد نیستند . اما وقتی این وسط قرار گرفتن ، بی هدف و بدون توجه به اندازه سوژه ، جاگیری سوژه ، فضای اطراف سوژه و ... بدون توجه به پوز سوژه ، هدفمندی سوژه و کادربندی باشه ، درست نیست .
    . کلاه به اون صورتی که شما فرمودید پست صندلی پنهان نیست و قسمت خیلی کمیش اون پشته اما نکته ی خوبی بود ممنون .

همانطور که قبلن هم گفتم این عکس به عنوان یک اسنپ شات میتونه عکس خوبی باشه .
    اما پرتره ، نه .
    چرا میگم عکس اسنپ شات خوبیه ؟
    به خاطر اینکه راحت بودن سوژه ، از لحاظ نشستن ، خنده و حالت صورت ، و حالت لحظه ، طوری است که احساس راحتی و شادابی رو به بیننده منتقل میکنه .
    یک عکس از یک لحظه خوبه . که سوژه میتونه چیزی رو به مخاطب منتقل کنه .
    اما به عنوان پرتره نه ، چون نه نورپردازی هدفمندی داره و نه هدفمندی در مسایلی که گفتم .
    شما به خاطر میوه های روی میز ( عناصر اضافه که هرگز در پرتره نباید باشند ) مجبور شدید یک پا رو از زانو قطع کنید ، که در پرتره و هر عکسی از انسان ، بدترین برش ، قطع کردن کادر از مفاصل انسانه .
    و یک پای دیگر رو از نیمه .
    ضمن اینکه سر آخر هم موفق نشدید میوه ها رو به درستی حذف کنید و آنها در نهایت دیده می شوند .
    شاید حضور کلاه موتورسواری ، به شغل و یا درون ورزشکار و پویای سوژه اشاره داشته باشه ، ولی همون هم جای اشتباهی قرار گرفته . بخشی از آن پشت مبل پنهان شده ، و بخشی از میزی رو میبینیم که باز هم یک عنصر اضافی است .
    چروک های لباس برای اسنپ شات اشکال نداره ولی برای یک پرتره ، به این شکل مناسب نیست .
    ضمن اینکه این لباس بی جهت تا روی مبل ادامه پیدا کرده ( بخش زیر کلاه ) .
    همه اینها نشان می دهند که شما برای یک پرتره برنامه ریزی نداشته اید ، بلکه یک لحظه رو ثبت کرده اید . ویگنتی هم که در ویرایش ایجاد کرده اید ، بالاجبار بوده ، چون اگر اون رو برمی داشتید ، بک گراند به دلیل نبود نورپردازی بسیار تخت و یک دست میشده .
    اول از همه ، بفرمایید که توی پرتره ، اگه کراپی قراره صورت بگیره ، باید از کجاها برش بخوره و کجاها نباید برش بخوره ( مثل همین مفاصلی که فرمودید )

من این عکس رو کراپ نکردم ، می خواستم میوه ها رو حذف کنم اما قسمتی از پارو هم باید بر میداشتم که بد تر از این می شد .

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نام: Acepick-3.jpg نمایش: 686 اندازه: 170.7 کیلو بایت

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Mistyc_7 نمایش پست ها
    اول از همه ، بفرمایید که توی پرتره ، اگه کراپی قراره صورت بگیره ، باید از کجاها برش بخوره و کجاها نباید برش بخوره ( مثل همین مفاصلی که فرمودید )

من این عکس رو کراپ نکردم ، می خواستم میوه ها رو حذف کنم اما قسمتی از پارو هم باید بر میداشتم که بد تر از این می شد .
    نواحی که نباید در یک پرتره برش بخورد با رنگ قرمز مشخص است و نواحی آزاد با رنگ سبز البته در شرایط خاص میشود قانون شکنی کرد و به نتیجه بهتری رسید.

نام: guidelines.jpg نمایش: 765 اندازه: 42.5 کیلو بایت
    Navid7h، unforgiven، R.Asgari و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

جناب چگینی
    سلام

کچ لایت عکس مربوط به پست ۳۸۱۱ به نظرم بسیار مصنوعی است.
    saeed2vfx و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    جناب چگینی
    سلام

کچ لایت عکس مربوط به پست ۳۸۱۱ به نظرم بسیار مصنوعی است.
    سلام
    از توجهتان متشکرم. با شما موافقم. لایه دیفیوزر یک رفلکتور به قطر 110 سانتیمتر که از پشت به وسط آن نور تابانده بودم برای ایجاد کچ لایت استفاده شده بود که به نظر خودم هم نتیجه جالبی نداشته است. به نظرم اصلاً محل آن رفلکتور هم درست نبوده است. بایستی در ویرایش درستش می کردم.
    باز هم ممنونم.

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

استاد نصیریان....مرداد91

نام: IMG_1141a750.jpg نمایش: 682 اندازه: 111.1 کیلو بایت
    suzanfire، Mazy، MohammadH و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II