صفحه 431 از 755 نخستنخست ... 331 381 421 427 428 429 430 431 432 433 434 435 441 481 531 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,301 تا 4,310 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_s نمایش پست ها
    من نصف بیشتر عکس های پرتره ای که میذارم از گالری حذف میشه و اینجا هم نشون داده نمیشه!
    متاسفم که به عکس ها از دید هنری نگاه نمیشه و فقط جنسیتشو میبینن.منظورم قوانینه.اینجوری افرادی که کارشون پرتره هست نمیتوننن یه عکس درست نشون بدن
    سلام
    در این تاپیک حتی یک پست شما هم به خاطر اغواگری سوژه رد نشده است.
    عکسهایی که رد شده اند حداقلهای این تاپیک را نداشته اند.بعضا هم چون قبلا در همین تاپیک ارسال شده بودند ، رد شده اند.عکس آخر هم با چشم پوشی تایید شد.چون اکسپوز و نورپردازی مناسبی ندارد و آثار ادیت هم به وضوح در پایین عکس مشخص است.

اما به نظر من شما دید خوبی در پرتره دارید.فقط نورپردازی در پرتره را جدی نمیگیرید و روتوش بیش از حد هم در عکسهایتان با سلیقه من سازگار نیست.
    ویرایش توسط M.Mobin : Tuesday 17 September 2013 در ساعت 02:18
    Amin Zarif، Digital Lover، radioheadz و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

نام: akkasee.jpg نمایش: 993 اندازه: 218.2 کیلو بایت

منتظر نقدهای دوستان هستیم، چون جوانیم و جویای نام! :)
    adeliry، K_NMT، Christ Melikian و 43 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر فعال eternal آواتار ها
    تشکر کرده
    4214

پست 4300

بنظرم عكس خوبيست اما نكته قابل گفتن زراتي است كه از روي دست سوژه در هوا معلق شده كمي نامشخص است؟!...و اين ابهام از زيبائي كار اندكي كاسته چون در نظر اول چيزي مثل آشغال بنظر ميرسه...شايد اگر مثلا پَر و يا قاصدك يا چيزي مشابه بود بهتر بود.(نظر شخصي)
    Digital Lover تشکر می‌کند.

كاربر آشنا parisa_s آواتار ها
    تشکر کرده
    181

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    سلام
    در این تاپیک حتی یک پست شما هم به خاطر اغواگری سوژه رد نشده است.
    عکسهایی که رد شده اند حداقلهای این تاپیک را نداشته اند.بعضا هم چون قبلا در همین تاپیک ارسال شده بودند ، رد شده اند.عکس آخر هم با چشم پوشی تایید شد.چون اکسپوز و نورپردازی مناسبی ندارد و آثار ادیت هم به وضوح در پایین عکس مشخص است.

اما به نظر من شما دید خوبی در پرتره دارید.فقط نورپردازی در پرتره را جدی نمیگیرید و روتوش بیش از حد هم در عکسهایتان با سلیقه من سازگار نیست.
    جناب mobin. ممنون. من اتفاقا خيلي به نور پردازي اهميت ميدم اما متاسفانه نميتونم عكس هايي كه با نورپردازي در آتليه گرفتمو بذارم مجبورم عكس هاي قديميو كه هنوز با نور پردازي آشنا نبودمو بذارم اون هم كارهايي كه يا صورت كامل ديده نشه يا پوشيده باشه. من نميگم كارم خوبه اما به عكس هايي كه گذاشته ميشه دقت كنين ميبينين كه بعضي از عكس ها حتي پرتره هم نيست .،حالا هر عكسي كه با يه دوربين و لنز خوب گرفته ميشه دليل نداره خوب باشه. عكس هايي كه در اين تاپيك گذاشته ميشه ( بجز كارهاي چند نفر) اونقد پرفكت نيستن كه شما بخواين يه سري از عكس هارو رد كنين( منظورم عكس هاي خودم نيست)
    پس به نظرم يا حداقل هاي قبول عكس هارو ببرين بالا يا عكس هارو قبول كنين تا دوستان نقد كنن و ايراد هارو بگن اينطوري سطح كارها بالا ميره . مثله گالري. اين نظر منه
    با تشكر

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_s نمایش پست ها
    جناب mobin. ممنون. من اتفاقا خيلي به نور پردازي اهميت ميدم اما متاسفانه نميتونم عكس هايي كه با نورپردازي در آتليه گرفتمو بذارم مجبورم عكس هاي قديميو كه هنوز با نور پردازي آشنا نبودمو بذارم اون هم كارهايي كه يا صورت كامل ديده نشه يا پوشيده باشه. من نميگم كارم خوبه اما به عكس هايي كه گذاشته ميشه دقت كنين ميبينين كه بعضي از عكس ها حتي پرتره هم نيست .،حالا هر عكسي كه با يه دوربين و لنز خوب گرفته ميشه دليل نداره خوب باشه. عكس هايي كه در اين تاپيك گذاشته ميشه ( بجز كارهاي چند نفر) اونقد پرفكت نيستن كه شما بخواين يه سري از عكس هارو رد كنين( منظورم عكس هاي خودم نيست)
    پس به نظرم يا حداقل هاي قبول عكس هارو ببرين بالا يا عكس هارو قبول كنين تا دوستان نقد كنن و ايراد هارو بگن اينطوري سطح كارها بالا ميره . مثله گالري. اين نظر منه
    با تشكر
    چطور فکر کردید که ما بر اساس تجهیزات عکسها رو تایید و رد میکنیم؟
    اگر این چنین بود بعضی از عکسهای خود شما نباید مورد تایید قرار میگرفتند.

سطح تاپیک را کاربران فعال در تاپیک مشخص میکنند.مثلا تاپیک ماکرو یا منظره کاربران فعال و جدی دارد و سخت گیری بیشتری در تایید عکسها صورت میگیرد.ولی این تاپیک متاسفانه به نظر من سطح پایینی دارد و حتی خود شما هم عکسهایی که میدانید مشکل دارند را در آن ارسال میکنید.

من نمیدانم شما چه عکسهایی در استودیو میگیرد که قابل نمایش در این تاپیک نیستند ولی اگر نگاهی به عکسهای دیگر دوستان داشته باشید میبینید در مورد سوژه خیلی هم سخت گیری نمیکنیم.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    26

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها

بسیار چشم نواز، فقظ فکر میکنم کم کم داره اطلاعات EXIF فراموش میشه و هیچکس در کنار عکس هاش قرار نمیده
    saeed2vfx و vahidbahrami تشکر می‌کنند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

عذر میخوام اگر آف تاپیک میشه.ولی بعضی وقت ها که عکسی رو میفرستم و تایید نمیشه.یا عکسی رو میفرستم و تایید میشه.به فکر پست های جناب عاشوری نیا در این تاپیک می افتم.حالا که دوباره بحث تایید عکس ها هست.به نظرم یک نگاه دوباره به اون پست ها (برای من و امثال من) بد نباشه

پرتره Portrait

پرتره Portrait

پرتره Portrait

پرتره Portrait

به ترتیب بخونید پست ها رو

هر چند در حد نظر دادن نیستم ولی فکر میکنم تاپیک ماکرو/طبیعت/خیابانی/مستند/حیات وحش و .... ربطی به تاپیک پرتره نداره.چه از نظر سطح کارها.چه از نظر مدیریت
    وقتی با یک سوزه ی انسانی مواجه هستیم.که ممکنه به سایت ها و فروم ها هم سر بزنه.و ممکنه برای گرفتن یک عکس مراحم و یا مزاحم ما بشه.چه داخل استودیو و چه خارج از استودیو ما مجبور به قبول چیزهایی هستیم که در ژانرهای دیگه نیست.چون ُسوژه انسانی هست.اولین چیز رضایت نداشتن از به نمایش گذاشتن عکسش هست.بماند که بعضی از دوستان سیطره ی دوستانشون به قدری هست که سوزه ها تکراری نمیشن و هر روز پرتره ای از آدم جدیدی به نمایش گذاشته میشه.و بماند که بعضی ها تنها مجاز به گذاشتن عکس از چهره هایی خیلی کمتر هستند
    جدا از اون ژانر کاری هست.راستش من به جز افرادی که کارهای خیابانی و یا مستند میکنند و یا تعداد رفقاشون زیاده.کسی رو نمیشناسم که کار پرتره بکنه و منبع درآمدش چیز دیگه ای باشه.عموما" در تاپیک هایی نظیر ماکرو و یا طبیعت چنین چیزی نیست و عکاس میتونه یک روز جمعه رو بره بیرون و به نسبت آگاهی و قابلیت هاش مثلا" بین 1 تا 20 عکس بگیره.عکس هایی که شاید هیچ کدوم تکراری نباشن.تو ژانر طبیعت و منظره هم همین طوره.اما پرتره فرق میکنه.البته منی که تازه اومدم و دوربین دستم گرفتم و بعضی وقت ها فقط شبیه آدم هایی میشم که دارای دوربین هستند و عکاس نیستند.نباید انقدر بیپرده و با غرور حرف بزنم.نباید حرف هایی رو بزنم که بهتره یک حرفه ای بزنه.ولی مساله جوونی هست و به رخ کشیدن حرف ها.
    برای همین فکر میکنم کسی که کسب در آمد میکنه از راه پرتره.و مشتری ها رو به هر حال راضی نگه میداره.و مشغله ی کاریش زیاده.وقتی هم برای راهنمایی کردن بقیه نداره.و از این لحاظ میشه گفت سطح تاپیک به خاطر کمبود چنین آدم هایی پایین میاد.همون طور که برعکس این جا.تاپیک عکاسی صنعتی و تبلیغاتی خیلی کم پست میخوره ولی معمولا" (عکس های سطح پایین رو به خاطر کم بودنشون نادیده بگیرید) عکس ها خیلی خوبند.شاید فقط از دید من.چون اون جا هم مربوط به کسب در آمد هست.
    همه ی این حرف های بیربط به هم و درهم.چیزهایی هست که باعث میشه این جا سطحش پایین تر باشه/یا اگر بالاتر باشه خیلی کمتر پست بخوره.
    عذر میخوام به خاطر این همه بینظمی در نوشته ام.راستش از همون ابتدا با ترس و لرز خاصی پست میزدم.چون مطمئن بودم حداقل توسط یک نفر بزرگتر از خودم خونده میشه
    Digital Lover، ahmad.abaee، Amateurism و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

با احترام باید بگم که شاید بد نباشه که پرتره های استودیویی که با نورپردازی ویژه و تحت کنترل هستند را از پرتره های غیراستودیویی جدا کنیم ...
    پرتره ، خودش ژانری است که به نظر من زیرژانرهای متعددی داره ...
    مثل سلف پرتره ، مثل پرتره‌های شهری ، و ...
    حالا یا تاپیک مجزایی داشته باشند و یا ...
    .
    ضمن اینکه من هم موافقم که عکسهای خانم پریسا ، گاهی ایرادات فنی دارند که گویا خود اذعان دارند به دلایلی مجبورند از عکسهای قدیمی خود استفاده کنند ،
    اما یک چیزی در عکسهای ایشان هست که اونها رو خیلی جذاب می کنه .
    اینکه می‌شه بخش‌های آشکار و یا پنهان جالبی از سوژه های عکاسی ایشان را یافت که چون در بیشتر کارهای ایشان هست ، فکر نمی‌کنم دیگه تصادفی باشند .
    و اگر بپذیریم که بخش مهمی از کار پرتره ، دستیابی به همین روحیات و خلقیات و احساسات و عواطف و تفکرات و ... سوژه های انسانی باشد ، من کارهای ایشان را موفق ارزیابی می کنم . ضمن اینکه با جناب مبین هم موافقم که می توانند خیلی بهتر باشند ...
    .
    حالا که به اینجا رسیدیم باید بگم که این عکس اخیر جناب امیرحسین هم کار بسیار خوبی است ... از نور طبیعی استفاده بسیار خوبی شده و زاویه نور چشم نواز است ...
    و کنتراست روشنایی مناسب و به اندازه ای هم در عکس وجود دارد ...
    Nima Sadigh، iman kh، fariborz.nz و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    دوست عزیز، جسارتا این پست رو با قدری تغییرات جزئی تکرار فرموده اید.و البته ویرایش جدیدتون به خوبی این یکی هم که نیست.
    بله درست میفرمایید ممنون از دقت نظرتون....ولی به نظرم با این حال این دو ، دو عکس متفاوت هستند به همین دلیل دیدم ارزش داره این یکی رو هم آپ کنم.......
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987

كاربر همراه Digital Lover آواتار ها
    تشکر کرده
    3072

نقل قول نوشته اصلی توسط amparisay نمایش پست ها

عکس خوبی شده.....یعنی به طور کلی پرتره زیباییست تنها چیزی که توی ذوق میزنه ادیت اوون هست....به نظرم ادیت صورت رو باید با اعتدال بیشتری ( و البته تدبیر بیشتری) کار میکردی....

(این پست رو دادم به این امید که در آینده درباره کارهایم نظر بدی بزرگوار.....از امروز کمی اکتیو تر میشویم )
    حمید هستم
    عکسهام
    Goldtag.net
    Instagram: Hamid_nia_1987