صفحه 487 از 755 نخستنخست ... 387 437 477 483 484 485 486 487 488 489 490 491 497 537 587 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,861 تا 4,870 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه afshin haidary آواتار ها
    تشکر کرده
    434

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudrejae نمایش پست ها
    سلام
    از نظر فنی کمی در مودر عکس توضیح می دین(در خصوصو نورپردازی،دوربری عکس و ...)
    سپاس
    يه نويسنده با قلمش در مردم نفوذ ميكنه ويه عكاس با نگاهش

كاربر آشنا AkonegaGua آواتار ها
    تشکر کرده
    64

نام: Shaghayegh.jpg نمایش: 777 اندازه: 111.2 کیلو بایت
    Digital Lover، suzanfire، Mehdi Rojaie و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 5D Mark III + 24-105 F4L + 70-200mm f/2.8L Mark II + Samyang 85mm T1.5 Cine
    Instagram

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    شاید کمی فاصله بین دست ها و بدن بد نبود، ولی به نظرم مهمترین مشکلی که وجود داره، انقباض زیاد عضلات ساعد و دست‌ه (بطوری که رگ ها از پوست بیرون زده) که نشون از ناراحتی و استرس سوژه داره. و همینطور شکست شدید در مقصل مچ در هردو دست، بویژه دست چپ سوژه که رو به دوربین هم خم شده و به همین خاطر یه مقدار هم دفرمه شده!

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

با سلام
    جناب ایمان ضمن تشکر از عکس زیباتون نکاتی برای بهتر شدن ثبت به نظرم میرسه
    که با اجازه اساتید و سایر دوستان اعلام می کنم

1- موهایی که با رنگ سفید مشخص کردم بهتر بود حذف بشن
    2- چون سوژه عکس یک خانم هستش لذا بهتر بود به کمک ابزارهای مناسب فتوشاپ رگ هایی که روی دست و بازوها مشاهده میشن حذف بشن
    زیرا که به نظر میرسه نوع پوز سوژه موجب انقباض عضلات شده . ( قسمت های قهوه ای )
    3-در عکس های آتلیه ای فکر کنم مجاز هست برای بد فرمی اعضای بدن از ابزار liquify استفاده بشه( قسمت های آبی در شکل )

در ضمن عکس در قسمت لب ها و چشم ، بینی و فرق سر بیش از حد سافته

با تشکر
    نام: Caroline-e73.jpg نمایش: 963 اندازه: 190.4 کیلو بایت
    suzanfire، r0otsharp، kaveh.shahab و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر آشنا Sorrwman آواتار ها
    تشکر کرده
    141

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram.m نمایش پست ها
    درود
    الان سه ماهه که به مدلم میگم ایطوری حس بگیر نمیتونه ولی ببینید ای خانم به چه زیبایی کاریو که بهش گفتم رو انجام داد
    فایل پیوست 60162
    سهراب جان بنده جوابه سوال شمارو در سوالم جواب دادم ، با اندکی تامل به صحبت من پی میبرید. خیلی سادست . پرتره فاین آرت یکی از محبوبترین سبکها هستش که طرفداران بسیاری داره ، حالا ما در ایران با حداقل امکانات سعی میکنیم بهترین نتیجه رو بگیریم . بله حق با شماست از نظر سطح کار خیلی فرق میکنه چرا ؟ چون اون آقا خارج کشوره و دستش بازه ، با مدلهایی کار میکنه که منو شما در خواب هم نمیبینیم !! ( حداقل من نمیبینم) .
    اصلا بگید میدونید ثبت چنین اثری چه زحمتهایی داره ؟ میدونید آماده کردن شرایط روانی سوژه چه زحماتی داره ؟ اگر شما جای من بودبد شاید حتی نمیتونستید با سوژه ارتباط بر قرار کنید چه برسه به اینکه عکسی بگیرید ؟ شاید هم ار من موفقتر عمل میکردید ؟ میدونید در نحوه پوشش سوژه چقدر باید کار کرد ؟ آیا من یه چیزی پیچیدم دوره سوژه و گفتم بچرخ میخوام ازت عکس بگیرم ؟ من دوماه کارو تمرین روی مدل رو در 2 شات تمام کردم یکی عمودی و دیگری افقی ( که افقی رو ترجه دادم ، اگر کارهامو دنبال کرده باشید دلیل انتخابم رو درک میکنید ) شما بدون در نظر گرفت هیچ چیز اصل کار پرتره رو زیر سوال بردید که در نوع خوش جالبه ... این نشون میده شما تجربه و مطالعه کافی ندارید، نمیدونم از صحبت من چی برداشت میکنید و این که چرا فکر میکنید در جواب دادن عاجزم !! ؟ بنده حتما نکات مثبت صحبتهای شمارو جذب میکنم و مابقی رو کنار میگذارم . این رمز موفقیت هستش که بهزاد عزیز به درستی به اون اشاره کرد.
    من به این سبک علاقه مندم و این شروع کارم هست ، منتظر کارهی بهتر باشید.
    من معتقدم یک اثر باید خودش از خودش دفاع کنه نه این که توجیه بشه ...
    با سلام خدمت شما دوست خوبم
    من چند ماهی میشه که کارای عکاسی این فروم رو دنبال می کنم و بزحمت تو این یک ماهه اخیر تونستم عضو شم و نظر بدم.
    اما یکی از عکاسان بسیار با استعدادی که دیدم شما هستید که علی رغم سن کم تون- که با قضاوت از روی سلفی تون می گم- باید بگم عکس های بسیار پخته ای می گیرید که نشون از یک استعداد ذاتی و دید خوب داره. گاهی از شما نقدهایی دیدم که بنظرم منصفانه نبوده، چند وقت پیش کامنتی گذاشتم که عرض کنم تنها ایرادی که من می تونم به شما بگیرم همون چیزیه که خودتون در جایی بهش اشاره کردین و اون نوعی تکراری بودن در نوع نگاه تون به موضوع پرتره هست. در مورد سوژه با اینکه باهاتون موافقم ولی باید بگم خیلی ها حسرت سوژه های شما رو هم می خورن، چه برسه به سوژه های خارج از کشور، چند نفری در این فروم هستند که کارهای اونها صرفنظر از مسایل تکنیکی امضاء و هویت خودشون رو دارن و شما با دیدن اون می تونید حدس بزنید که عکاسش کی بوده، و شما قطعا یکی از اون افراد هستید که با تمام احترامی که برای دوستان دیگه قائل هستم باید بگم عکس های شما واقعا مرز مشخصی با کار سایر دوستان حداقل در عکاسی اتلیه داره، من که شخصا هنر شما رو تحسین می کنم و فکر می کنم با عبور از بعضی محدودیت ها و مرزها- واقعی و ذهنی- می تونید تبدیل به یکی از همون عکاسانی بشید که مد نظر دوستان هست.
    موفق باشید.
    اردشیری
    davoud maani، Hossein Arabi، Pedram.m و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Sorrwman آواتار ها
    تشکر کرده
    141

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    جسارتا خدمت دوستان متخصص این ژانر، یک سری نکات به ذهنم رسید که شاید به بحث کمک مثبتی بکند.

عکس مانند خیلی از مدیا های دیگر فرای ژانر بندی، جنبه های گوناگونی دارد. زیبایی شناسی بصری عکس، مفهوم، داستان، کاربرد و ...

بعضی عکس ها مثل عکس پرسنلی کاربردی اند. مثل عکس های مطالعاتی گونه های جانوری، نژاد های مختلف انسانی، جغرافیایی و ...
    بعضی عکس ها زیبایی بصری دارند. فرم، رنگ، ترکیب، کنتراست، نورپردازی، زیبایی خود سوژه و ...
    بعضی دیگر مفهوم دارند، لزوما نه مفهوم واحد بلکه مفهومی تفسیر پذیر با تجربه های شخصی گوناگون افراد مختلف که می توانند یکسان یه متفاوت از هم باشند.
    بعضی دیگر داستان دارند، این داستان هم می تواند زوایای مختلفی داشته باشد که افراد مختلف ممکن است همزمان همه این داستان ها را با هم درک نکنند.
    و ...

به نظر من توی ژانر های مختلف این دسته بندی قابل تعمیم است. پرتره ای از آن جهت ارزشمند است که نشان دهنده سبک زندگی یک انسان در کوهستان های مغولستان را نشان می دهد، پرتره ای دیگر صرفا به زیبایی بصری صورت سوژه یا بدن او می پردازد. پرتره ای دیگر (شبیه پرتره ای که امید اسدی فرستاده است) مفهوم گراست، حس منتقل می کند و الخ!

حالا مقایسه شانه به شانه این دسته ها با هم به نظر بنده چندان صحیح نیست. مثل مقایسه ماشین شاسی بلند است با یک سدان خانواده یا یک خودروی اسپرت! نمی توانیم بگوییم کدام خوب است یا بد. یا کدام خوب تر است.
    در تایید حرف شما
    یاد فیلم انجمن شاعران مرده افتادم که مرحوم رابین ویلیامز در اون بازی می کرد. نقل به مضمون می کنم اینجا در جایی گفت که در سی صفحه اول کتاب ادبیات در مورد برتری اشعار شعرا گفتن که شعر از دو نظر قابل بررسی یکی از لحاظ محتوا و معنایی یکی ابه لحاظ صنایع ادبی و بصورت دو بردار عمودی و افقی نصب می شه و هر شعری که در هر دو زمین امتیاز بیشتری بیاره پس برتره و... بعد گفت این حرف مزخرفه! سی صفحه ی اول کتاب تون رو پاره کنید!
    شعر و ادبیات و از نظر من هر کدام از اقسام هنر رو نمیشه با بردارهای ریاضی نمایش داد. درسته که تکنیک در عکاسی مهمه( خیلی مهم) درسته که در عکاسی ابزار مهم هستند اما در نهایت پیام و "آن" هر عکس هست که بیننده رو مجذوب خودش می کنه، می ترسم حکایت نظر دادن من مثل گفتن این باشه که پادشاه لخته!-اگر داستان دو خیاط و پادشاه هانس کر یستین اندرسن رو خونده باشین متوجه می شین چی می گم- ولی خیلی از عکاسای سرشناس هستند که وقتی می رین عکساشون رو می بینید و قیمتاشون رو نگاه می کنید واقعا دلیلش رو نمی فهمید! خب لابد من ازش چیزی نمی فهمم! اما یک عکس ساده توی نت می بینید که طرف گرفته -شاید بدون نیت و قصد هنری اما روح درون عکس شما رو مجذوب می کنه! اتفاقا پرتره اون سهل الممتنع-اگر درست نوشته باشم- هست. گرفتن پرتره با کیفیت و رزولوشن بالا و شارپ کار سختی نیست، هرچند من از اتوماتیک دوربینم فقط برای تیرهوایی استفاده می کنم اما گاهی هیچ ایرادی بهش وارد نیست. اما آیا این کیفیت دلیل بر هنری بودن عکسه؟ خیر اون عکسی که پدرام اون پایین گذاشته یعنی پست4857 اون خانمی که توی تور سیاه مخفی شده شاید با تعارف استاندارد پرتره نباشه- یکی دیگه هست که حالت مرد شنی داره- ببخشید نمی دونم کار کیه
    اینا با تعاریف استاندارد پرتره پرتره نیستند، اما بقول خارجیا گور پدر استاندارد! قواعد گذاشته می شن که شکسته شن، پیام این چندتا عکس حرکته! ازادی، پریشانی، تقلا برای رهایی و یا... یا انچه به ذهن شما می رسه پس چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.
    موفق باشید اردشیری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نقل قول نوشته اصلی توسط A.hoseinpour نمایش پست ها
    درود به دوستان
    فایل پیوست 60658
    سلام
    عکس از بالا کراپ خوبی نداره
    تنظیم رنگ روی قسمت هایی از پوست دستها خوب نیست
    پوز سوژه کمی حالت مصنوعی داره مثلا اگر دست ها رو مشت میکرد و فیگور میگرفت به عکس جذابیت بصری میداد
    بک گراند عکس هم کاملا سیاهه که به نظرم برای این عکس زیاد جالب نیست
    نورپردازیشو هم دوستانی که اهل فن هستند باید بررسی کنن
    با تشکر
    suzanfire، کوروش، viva_utopia و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر همراه r0otsharp آواتار ها
    تشکر کرده
    375

درود و عرض ادب
    فایل پیوست 60693
    ثبت خوبي هست اما فكر مي كنم اگر بهتر بود لباس حالت عادي خودش رو داشت و به هيچ عنوان با دست به اين شدن گرفته نشده بود. صورت هم كمي تاريك مي باشد. بهتره كه در پلن نور پردازي خودتون يكم تغييرات بدين. چشم ها به صورت كامل تاريك هستن. انگشت هاي دست ها به صورت يكي نيستن. از دست چپ يه سري از انگشت ها نمايان هست كه در دست راست همان انگشتان نمايان نيستن و بالعكس. سوژه در وسط كادر قرار نداره و بك لايت به صورت ناقص در كادر قرار گرفته. بهتر بود برق روي بازو سمت چپ رو مي گرفتين. اي كاش سايه روي گردن و سينه رو رفع مي كردين.
    davoud maani، MEHRDAD.D، A.hoseinpour و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D90 | AF-S 18-105 F3.5-5.6 | AF 50mm F1.8D | Haida UV Filter 67mm

احسان فراهانی

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

درود و عرض ادب
    فایل پیوست 60693
    تو این عکس هم مناطق Overexpose داریم هم Underexpose , که ایراد از نورپردازیه . اگه فلاش کافی ندارید , بهتره فلاش روبروی سوژه رو یه مقدار ارتفاعشو کاهش بدید . قدرت فلاش سمت راستو هم کم کنید ( اگه بتونید یه فلاش به سمت چپ اضافه کنید خیلی خوب میشه ) . بکگراند رو هم ادیت کنید که یکدست دربیاد , و این لباس هم خیلی مناسب این نوع عکس نیست .
    suzanfire، davoud maani، ata_m3 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Pedram.m آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

نام: p.jpg نمایش: 962 اندازه: 82.0 کیلو بایت
    Soha.T، K_NMT، yaray و 40 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پدرام میرصادقی
    www.pedramphotography.com