صفحه 521 از 755 نخستنخست ... 21 421 471 511 517 518 519 520 521 522 523 524 525 531 571 621 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,201 تا 5,210 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    جسارت نباشه ولی من نمیدونم چرا اینها ساخته میشه و به عنوان ایراد گرفته میشه .بله من هم میتونم عکس رو تغیر بدم و هزار تا ایراد دیگه در بیارم
    همونطور که دوستمون گفتن این مساله نه توی چاپ و نه مانیتور دیده نمیشه حالا چه ضرورتی داره که ما با تغییرات روی عکس اصلی ایراد میسازیم !!!!
    دوست عزیز ، بنده هم بدون تغییر و با زاویه روبرو از مانیتور این مورد رو مشاهده کردم.
    باید به داشتن چنین دوستانی که وقت میزارن و ایرادهارو گوشزد میکنن ، افتخار کرد

كاربر همراه Kavian.Karimi آواتار ها
    تشکر کرده
    6007

جسارت نباشه ولی من نمیدونم چرا اینها ساخته میشه و به عنوان ایراد گرفته میشه .بله من هم میتونم عکس رو تغیر بدم و هزار تا ایراد دیگه در بیارم
    همونطور که دوستمون گفتن این مساله نه توی چاپ و نه مانیتور دیده نمیشه حالا چه ضرورتی داره که ما با تغییرات روی عکس اصلی ایراد میسازیم !!!!
    دوست گرامی چیزی ساخته نشده... ایرادی که در عکس آقای قابزلو به آن اشاره کردم موردی است که اگر با دقت نگاه کنیم نه به راحتی، اما قابل مشاهده است. علت تغییر در عکس هم تنها، راحت تر کردن نشان دادن ایراد مربوطه بوده و نیت و قصد دیگه ای در کار نبوده.
    mSafdel، nicebluesky، davoud maani و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاویان کریمی Instagram

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

با سلام.
    ببینید کلیت چیزی که شما میفرمایید درسته.ولی این مورد خاص شاید کاملا شامل اون نشه.چون من هم بعد از پست دوم آقای کریمی برگشتم و با دقت نگاه کردم و اون هاله ها رو دیدم.منتها عکاس نه در چاپ اینها رو دیده و نه در مانیتور.مهم هم همون چاپه که این حالت توش خودش رو نشون نداده.در این مورد خاص نه آقای کریمی مقصره نه آقای قابزلو.چیز خاصی پیش نیامده.
    این شرایط میتونن زمینه کسب تجربه باشند،به این ترتیب که عکسهامون رو پس از ویرایش نهایی باز هم مو شکافانه بررسی بکنیم(کاری که خودم انجام میدم)
    چون وقتی با چندین لایه و ماسک کار میکنیم پیش میاد که باز مانده لایه ای چیزی.... اثری از خودش به جا بگذاره که مثل این مورد توسط عکاس دیده نشه،اما وجود داشته باشه.
    درسی که من گرفتم این بود که اگر عکس های کی گرفتم در آخر با روشهایی مثل روشهای دوستان به دنبال رد پای ادیت بگردم.تا اگر هستند بر طرف کنم. برداشت آموزشیش برای من این بود.
    mSafdel، nicebluesky، M.Nouri و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    دوست عزیز ، بنده هم بدون تغییر و با زاویه روبرو از مانیتور این مورد رو مشاهده کردم.
    باید به داشتن چنین دوستانی که وقت میزارن و ایرادهارو گوشزد میکنن ، افتخار کرد
    بله درست میفرمایید جای تشکر داره
    البته بیشتر منظور من این بود که نباید زیاد هم سخت گرفت و چه بهتر اگر ایرادی اگر گرفته میشه بیشتر در مورد تکنیک های عکاسی باشه (نورپردازی .سوژه . پوزیشن.موضوع و ...)
    پیروز باشید :)
    lamagra تشکر می‌کند.
    Nikon D5200 - 18-105 VR - 50mm f1.8

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

با سلام یه توضیح اضافه بدم ... اولش از دیدن و خوندن این ایراد کمی شکه شدم ... شاید من هم اعتقادی به این نوع ایراد گیری نداشته باشم ولی میون تمام نظراتی که خوندم مفید ترینشون نظر آقای کریمی بود چون باعث شد یکم دید بهتری سخت گیرانه تری نسبت به ویرایشم داشته باشم و دقت بیشتری در اراءه محصول نهایی داشته باشم
    lamagra، illidan، Kavian.Karimi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر همراه Pedram.m آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

درود
    نام: IMG_4989.jpg نمایش: 1539 اندازه: 258.4 کیلو بایت
    یه نکته ای که دوستان باید بهش توجه کنند اینه که عکسشون برای چه کاری استفاده میشه ؟ اگر برای چاپ هست ویرایش و تنظیم کنتراست مخصوص به خودشو داره ... اگر میخواهیم در محیط مجازی نمایش بدیم باید عکسمونو با دقت بیشتری ویرایش کنیم ، مشکلی که جناب کریمی بهش اشاره کرد کاملا مشخصه و اصلا نیازی به بالا پایین کردن ال سی دی نیست ( قصدم بزرگ کردن مشکل نیست ، میخوام بگم توجیه باید قابل قبول باشه نه ایکه فقط خودمونو تبرئه کنیم... چه ایرادی داره اگر متوجه اشتباهمون بشیم و اصلاحش کنیم ؟ هیچ کس بی عیب و نقص نیست .
    merdax، Christ Melikian، Amin Zarif و 46 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پدرام میرصادقی
    www.pedramphotography.com

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

[QUOTE=Pedram.m;394468]درود
    QUOTE]
    ایرادی که من در این عکس می بینم زاویه کادر بندی و استفاده از فاصله کانونی وایده ...استفاده از هردوی اینها باعث شده تا ابعاد جلوی صندلی سنگی به طور نا مطلوبی بزرگتر از خود سوژه بشه ... چیز دیگه ای هم که می بینم اینه که در مرکز قرار دادن سوژه در این عکس خاص! کمک خاصی به توجه بیشتر به سوژه و بالا بردن وزن بصری نمیشه ...البته در آخر عکس هم به نظر پل قشنگی هم وجود داره ... اگه اونجا هم عکسی گرفتید و براتون مقدوره قرار بدید به نظر چیز های زیبایی خواهند بود
    lamagra، illidan، saeed2vfx و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر همراه Pedram.m آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

[QUOTE=sohrab-gh;394525]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram.m نمایش پست ها
    درود
    QUOTE]
    ایرادی که من در این عکس می بینم زاویه کادر بندی و استفاده از فاصله کانونی وایده ...استفاده از هردوی اینها باعث شده تا ابعاد جلوی صندلی سنگی به طور نا مطلوبی بزرگتر از خود سوژه بشه ... چیز دیگه ای هم که می بینم اینه که در مرکز قرار دادن سوژه در این عکس خاص! کمک خاصی به توجه بیشتر به سوژه و بالا بردن وزن بصری نمیشه ...البته در آخر عکس هم به نظر پل قشنگی هم وجود داره ... اگه اونجا هم عکسی گرفتید و براتون مقدوره قرار بدید به نظر چیز های زیبایی خواهند بود
    درود
    1. دوست عزیز استفاده از لنز واید ایراده ؟ هر فاصله کانونی جنس تصویر مخصوص به خودشو داره ، اصلا اوجاج درست و کنترول شده یکی از جذابیتهای این نوع شاتهاست
    2.آیا زاویه صندلی ، چشم رو به سمت سوژه هدایت نمیکنه ؟ آیا جزئی از ترکیب کلی عکس نیست ؟
    3.قرار گیری سوژه با توجه به ترکیب کلی محیط دیده شده نه کلیشه های کادربندی
    4.آیا شما قبلا باغ رو دیده بودید ؟ آیا میدونستید در اطراف اون پل بوته های متراکم هست و اصلا بکگراند خوبی نداره ؟
    بنده باتوجه به شرایط و جنس کاری که میخواستم ، عکاسیمو انجام دادم ... بیایید راجب عکس گرفته شده نظر بدیم نه عکسی که شاید میتونست بهتر یا بدتر باشه ... این زاویه بهتر یا بدتر بود ... اونجا میشد قشنگتر میشد..
    با تشکر پدرام
    Christ Melikian، Fereidoon، Mehrdad-PL و 29 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پدرام میرصادقی
    www.pedramphotography.com

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

استفاده از لنز واید در پرتره ایراد نیست ...
    بلکه گاهی بسیاری از عکاسان مطرح از آن برای تاثیرات خاص استفاده کرده‌اند ...
    در عکس جناب پدرام ، سعی شده این تاثیر در محیط ایجاد شود و محافظه‌کارانه سعی کرده‌اند با مرکز قراردادن سوژه ، جلوی تاثیرات اعوجاج پرسپکتیو را روی سوژه بگیرند ...
    فکر کنم خیلی واضح باشد چرا ایشان سوژه را در مرکز قرار داده اند ...
    اما ،
    عکاسان مطرحی هستند که حتی با جسارت ، لنز واید را برای چهره افراد نیز به کار برده اند و تاثیرات شگفتی را در بازافرینی حالات و شخصیت کاراکترها به وجود آورده اند ...
    این هم یک نمونه برای آموزش عکاسی پرتره با لنز واید :
    http://www.amateurphotographer.co.uk...portraits-1415

كاربر همراه Mehrdad-PL آواتار ها
    تشکر کرده
    2215

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram.m نمایش پست ها
    1. دوست عزیز استفاده از لنز واید ایراده ؟ هر فاصله کانونی جنس تصویر مخصوص به خودشو داره ، اصلا اوجاج درست و کنترول شده یکی از جذابیتهای این نوع شاتهاست
    سلام
    یادمه پرتره نیم تنه زیبایی رو از استاد شجریان دیدم که توسط آقای کریم ملک مدنی با لنز التراواید و و البته دوربین آنالوگ گرفته شده بود . سوژه در مرکز و و زاویه ای مشابه این عکس بود .
    ارادتمند
    Anoosh-Em، behzad_milad، mSafdel و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.