صفحه 604 از 755 نخستنخست ... 104 504 554 594 600 601 602 603 604 605 606 607 608 614 654 704 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,031 تا 6,040 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه Pedram.m آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Y نمایش پست ها
    عذر میخوام اما من هر چقدر تلاش کردم لبخندی بر لبان این کودکان ندیدم ! میشه مشخص کنید کدوم کودک لبخند زده !
    عکس 6057# هم عکس بسیار زیبا و دلنشینیست
    دوستان خواهش میکنم انقدر مطالب نامربوط و سطحی پست نکنید . نمیدنم تا کی باید این مسائل گوش زد بشه...
    راجب کیفیت و کمیت عکسها نظر بدین به چای اینکه با همدیگه چت کنید ...
    در مورد پست 6056 :
    عکس بهتری میشد اگر در زمان مناسبتری عکاسی میکردین و شاید کمی بستن کادر و ویرایش مختصر کارتون رو بهتر کنه .
    با تشکر پدرام
    kiavash، MohammadH، amir.komeily و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پدرام میرصادقی
    www.pedramphotography.com

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram.m نمایش پست ها
    دوستان خواهش میکنم انقدر مطالب نامربوط و سطحی پست نکنید . نمیدنم تا کی باید این مسائل گوش زد بشه...
    راجب کیفیت و کمیت عکسها نظر بدین به چای اینکه با همدیگه چت کنید ...
    در مورد پست 6056 :
    عکس بهتری میشد اگر در زمان مناسبتری عکاسی میکردین و شاید کمی بستن کادر و ویرایش مختصر کارتون رو بهتر کنه .
    با تشکر پدرام
    دوست عزیز ابتدا اینکه توجه کنید درباره کار ایشون هم نظر داده شده (اگر پست های من اف تاپیک است عذر میخواهم) !
    در مورد این هم که گفتید کادر بسته تر مخالف هستم (بیشتر سلیقه ای است) چون برای نشان دادن زندگی قدیمی فکر میکنم همین کادر مناسب است (البته قطعا شما تجربه بیشتری دارید) . فکر میکنم پردازش سیاه و سفید این تصویر هم زیبا شود !

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Y نمایش پست ها
    دوست عزیز ابتدا اینکه توجه کنید درباره کار ایشون هم نظر داده شده (اگر پست های من اف تاپیک است عذر میخواهم) !
    در مورد این هم که گفتید کادر بسته تر مخالف هستم (بیشتر سلیقه ای است) چون برای نشان دادن زندگی قدیمی فکر میکنم همین کادر مناسب است (البته قطعا شما تجربه بیشتری دارید) . فکر میکنم پردازش سیاه و سفید این تصویر هم زیبا شود !
    فکرنمیکنم هدف این کادر نشان دادن زندگی روستایی بوده باشد! سوژه نسبت به کل کادر کوچک هست.مشخصا فضای زیادی وعناصر اضافه زیادی درکادرهست که اگر نمیبود بهترمیشد. فکرمیکنید این کادرازنظرزندگی روستایی چه چیزی کم دارد ازکادراصلی؟
    نام: DSC_0176f.jpg نمایش: 440 اندازه: 52.7 کیلو بایت
    ببخشید . ولی به نظرمن بین اینها کادر کوچکتر(وخلوت تر)ازهمه بهتره!
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    ali.hosseini تشکر می‌کند.

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    فکرنمیکنم هدف این کادر نشان دادن زندگی روستایی بوده باشد! سوژه نسبت به کل کادر کوچک هست.مشخصا فضای زیادی وعناصر اضافه زیادی درکادرهست که اگر نمیبود بهترمیشد. فکرمیکنید این کادرازنظرزندگی روستایی چه چیزی کم دارد ازکادراصلی؟
    هدف عکس نشان دادن کودکان بوده ولی محیط روستایی بر زیبایی عکس افزوده ! با بودن دیوار ها عکس اوضاع بهتری داشت و بر فرض کادری که کراپ کرده اید از زندگی روستایی چیزی کم نداشت من زیبایی مضافی بعد از کراپ شما ندیدم (باز هم تاکید میکنم نظر شخصی است) .
    پ.ن : فکر میکنم قانونی بود که عکس دیگران را ویرایش نکنیم و گرنه قصد داشتم تغییراتی که گفتم را اعمال کنم
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    درود و تشکر از تلاش شما . این عکس پرتره نیست. می توان آن را در دسته مستند و یا اسنپ شات (اسنپ شات چیز بدی نیست ! ) قرار داد.

توضیح آنکه تعریف پرتره تصویری است از یک فرد که در آن صورت و وجه حسی آن غالبیت داشته باشند.

در این اثر اما غلبه بر نشان دادن فضای بی ریای روستایی است (که خودتان هم اشاره فرمودید) که این دو کودک هم در جهت نشان دادن این هدف در کادر قرار دارند . در عکس پرتره اما غایت اثر نشان دادن حالتی از حس در چهره فرد است. ضمنا قدری کراپ از بالا به نظرم جلوه کار را بیشتر نمایان می کند.

موفق باشید
    ramata و Farshid.Y تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Pedram.m آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

نام: DSC_0176f.jpg نمایش: 420 اندازه: 113.8 کیلو بایت
    قدم اول در بیان نظر صحیح میتونه به این شکل باشه :
    اول عکس رو خوب تحلیل کنیم بعد نظر بدیم :
    نقاط مثبت : بتصویر کشیدن دو کودک روستایی در یک بافت سنتی همراه با حس زندگی محلی ، نگاه در چهره هر دو کودک بسیار ارام است که نشون میده عکاس تونسته ارتباط خوبی با بچه ها بر قرار کنه تا بتونه عکسشونو بگیره .
    نقاط منفی : وقتی در عکس نورها و کنتراست روشن با اندازه زیاد وجود داره درواقع اولین جایی هست که بیشترین توجه چشم رو جلب میکنه و اگر این نورها به درستی کنترل نشه باعث سردگمی مخاطب میشه ..
    دیوارهای دو طرف ( خط آبی) بسیار روشن و سوژهای اصلی شما درون سایه هستند و چون اختلاف سطح نور زیاده ( انتخاب زمان نامناسب عکاسی ) در این جا میشه گفت توجه اونطور که باید بسمت کودک نیست و مدام چشم به اطرف کشیده میشه ...
    وجود ایتمهای اضافی در بالای کادر هم کمکی به زیبا شدن تصویر نکرده و با کراپ میشه تا حدی این مشکلاتی گفتم رو کمرنگتر کرد.

نتیجه : بنظر من گفتن این که "من حس خوبی دارم " و .... و .... و .... اینها نظر در محیط تخصصی بحساب نمیاد و اینجا رو شبیه چت روم میکنه ... اگر با نحوه تبادل نظر اشنایی ندارید،با خوندن مطالب و پیگیری درست یاد بگیرید (من خودم هم در سالهای اول عضویتم همین کارو کردم تا یاد گرفتم ) کم کسانی هم نداریم که در این زمینه شما رو یاری کنند.

اگر عکس خوب نداریم ، عکسهای خانوادگیمونو قرار ندیم ... باید بریم ببینیم و کار خوب رو بشناسیم .
    ظاهرا دوستان تازه وارد انتظار دارند از صفر تا صد یک کار رو داعما بهوش گوشزد کنیم و عملا هیچ تحقیق و مطالعه ای انجام نمیدند و این کارو به عهده سایرین میزارند.
    اول حد اقلها رو یاد بگیرید بعد تقاضای نظر و تبادل اطلاعات رو داشته باشید ..
    یک نگاه به عکسهای اخیر تاپیک بندازید (غیر از کاربران قدیمی )!!! بخدا اگر یک نفر بتونه راجب عکسش صحبت کنه (ترکیب ، کادر ، رنگ ، کنتراست و مفاهیم اولیه ) ... بعد میگید اگر عکسی نمایش ندم چطوری بد و خوبشو تشخیص بدم !!! مشکل اینه که مطالعه نداریم و فکر میکنیم میتونیم در جایی راه صد ساله رو یک شبه طی کنیم . بعد نوشته هم میزارم و جواب میدم باید پشت هم به حاشیه بپردازم..
    با تشکر پدرام
    mreza1001، M-Yousefi، MahBaz و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پدرام میرصادقی
    www.pedramphotography.com

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.hosseini نمایش پست ها
    (لبخند) بله درست خواندید ... حق دارید چون سوژه دور است- دختر بچه لبخندی ملایم به لب دارد و البته پسربچه ملایمتر و کمی نامحسوس

بگذریم شایدم بنده اشتباه دیدم..عذر می خواهم

ولی در کل با دیدن این ثبت زیبا حس خوبی بهم دست داد
    ممنون از توجهتون دوست عزیز، بله موقع ثبت لبخند ملایمی داشتند، ولی باید بگم: روستاییان با تمام سختی هایی که دارند بسیار زندگی خوب و مفرح و پرتلاشی دارند اما متاسفانه همین روستاییان وقتی به شهر کوچ کرده و حاشیه نشین می شوند آنجاست که دچار فساد و فلاکت و بدبختی میشوند
    ali.hosseini تشکر می‌کند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    ببخشید . ولی به نظرمن بین اینها کادر کوچکتر(وخلوت تر)ازهمه بهتره!
    متاسفانه ما بخشی با نام پرتره اجتماعی کم داریم، اگر موقع عکاسی قرار بود کادر بسته انتخاب شود، اولا با توجه به لنز پرایم و بازیگوشی بچه ها قطعا این حس وجود نداشت، دوما اینکه مهمترین آیتمی که در این عکس بود نشان دادن فضای زندگی آنها بود و پله هایی که در بلندی و کنار یک شیب عمیق قرار داشت و تخریب شدن زیر پله ها که هر آن ممکن بود با راه رفتن فرو بریزد و این فرو ریختن ساکنان آن خانه را تهدید می کرد، چون قرار نیست خود هنرمند عکاس عکش را نقد کند من نباشد توضیحاتی در این زمینه بدهم اما قطعا هیچ کادر دیگری نمیتوانست مفهوم الان اثر را داشته باشد، باز هم ممنون از توجه شما دوست عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    درود و تشکر از تلاش شما . این عکس پرتره نیست. می توان آن را در دسته مستند و یا اسنپ شات (اسنپ شات چیز بدی نیست ! ) قرار داد.

در این اثر اما غلبه بر نشان دادن فضای بی ریای روستایی است (که خودتان هم اشاره فرمودید) که این دو کودک هم در جهت نشان دادن این هدف در کادر قرار دارند . در عکس پرتره اما غایت اثر نشان دادن حالتی از حس در چهره فرد است. ضمنا قدری کراپ از بالا به نظرم جلوه کار را بیشتر نمایان می کند.

موفق باشید
    در مورد توضیح پرتره باید عرض کنم بحث مفصلی را میطلبد و در اینجا نمی گنجد، اما پرتره شاخه های بسیار زیادی دارد که یکی از آنها پرتره های محیطی ، اجتماعی و... است که این عکس درقسمت پرتره های اجتماعی قرار دارد، بله در اسنپ شات هم می توان قرار داد ولی نه به آن معنی واقعی اسنپ، چون می تواند اسنپ نباشد، متاسفانه با کراپ از بالا کل قالب طول و عرض تصویر و ترکیب اثر بهم می ریخت، ممنون از توجهتون دوست عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram.m نمایش پست ها
    نام: DSC_0176f.jpg نمایش: 420 اندازه: 113.8 کیلو بایت
    قدم اول در بیان نظر صحیح میتونه به این شکل باشه :
    اول عکس رو خوب تحلیل کنیم بعد نظر بدیم :
    نقاط مثبت : بتصویر کشیدن دو کودک روستایی در یک بافت سنتی همراه با حس زندگی محلی ، نگاه در چهره هر دو کودک بسیار ارام است که نشون میده عکاس تونسته ارتباط خوبی با بچه ها بر قرار کنه تا بتونه عکسشونو بگیره .
    نقاط منفی : وقتی در عکس نورها و کنتراست روشن با اندازه زیاد وجود داره درواقع اولین جایی هست که بیشترین توجه چشم رو جلب میکنه و اگر این نورها به درستی کنترل نشه باعث سردگمی مخاطب میشه ..
    دیوارهای دو طرف ( خط آبی) بسیار روشن و سوژهای اصلی شما درون سایه هستند و چون اختلاف سطح نور زیاده ( انتخاب زمان نامناسب عکاسی ) در این جا میشه گفت توجه اونطور که باید بسمت کودک نیست و مدام چشم به اطرف کشیده میشه ...
    وجود ایتمهای اضافی در بالای کادر هم کمکی به زیبا شدن تصویر نکرده و با کراپ میشه تا حدی این مشکلاتی گفتم رو کمرنگتر کرد.

نتیجه : بنظر من گفتن این که "من حس خوبی دارم " و .... و .... و .... اینها نظر در محیط تخصصی بحساب نمیاد و اینجا رو شبیه چت روم میکنه ... اگر با نحوه تبادل نظر اشنایی ندارید،با خوندن مطالب و پیگیری درست یاد بگیرید (من خودم هم در سالهای اول عضویتم همین کارو کردم تا یاد گرفتم ) کم کسانی هم نداریم که در این زمینه شما رو یاری کنند.

اگر عکس خوب نداریم ، عکسهای خانوادگیمونو قرار ندیم ... باید بریم ببینیم و کار خوب رو بشناسیم .
    ظاهرا دوستان تازه وارد انتظار دارند از صفر تا صد یک کار رو داعما بهوش گوشزد کنیم و عملا هیچ تحقیق و مطالعه ای انجام نمیدند و این کارو به عهده سایرین میزارند.
    اول حد اقلها رو یاد بگیرید بعد تقاضای نظر و تبادل اطلاعات رو داشته باشید ..
    یک نگاه به عکسهای اخیر تاپیک بندازید (غیر از کاربران قدیمی )!!! بخدا اگر یک نفر بتونه راجب عکسش صحبت کنه (ترکیب ، کادر ، رنگ ، کنتراست و مفاهیم اولیه ) ... بعد میگید اگر عکسی نمایش ندم چطوری بد و خوبشو تشخیص بدم !!! مشکل اینه که مطالعه نداریم و فکر میکنیم میتونیم در جایی راه صد ساله رو یک شبه طی کنیم . بعد نوشته هم میزارم و جواب میدم باید پشت هم به حاشیه بپردازم..
    با تشکر پدرام

ممنون از توجهتون جناب میر صادقی عزیز ، بله با فرمایشات کلی شما موافقم ، متاسفانه ناچار این عکس در وسط ظهر و کنتراست بسیار شدید نوری ثبت شد بطوری که فوکوس بسختی انجام شد، برای اصلاح و متعادل کردن محیط پرنور و کم نور تمام تلاشم را در نرم افزار انجام دادم و صورت بچه ها بصورت تک به تک ادیت نوری شد و نهایتا به این نور رسیدم که دیگه جای هیچ ادیتی نداشت ، درمورد کادر و انتخاب کادر بسته تر هم همانطور که به دوست عزیزمون آقا کیاوش توضیح دادم هیچ کادری غیر این نمیشد انتخاب کرد و گرنه کل داستان عکس عوض می شد، این عکس بنظر خودم بلحاظ موقعیت زمانی و نور و مشخصات فنی چیز جالبی نداشت اما هدفم از انتخاب فقط مضمون اون بود و نشان دادن اون فضای حاکم ، هرچند که در اکثر روستاها مخصوصا روستاهای خراسان همیشه این کنتراست شدید وجود دارد و همیشه آفتاب شدید هست، سرما هست و صورت آفتاب سوخته اون مردم هم حکایت از همین امر داره ، پس نمیشه اینو بیایم بزک کنیم ، فاکتور بگیریم و مثل یه پرتره رویایی و زیبا و مدیریت شده نشان بدیم چراکه با این کار از اون حال و هوای واقعیت کلی فاصله خواهیم گرفت، البته این نظر شخصی من بود ، در پرتره های مستند اجتماعی تا جای ممکن باید واقعیت نشان داده شود حتی دستکاری من در کنتراست و نور این اثر هم تا حدودی بود که چشم من همانطور میدید ولی متاسفانه نگاه دوربین و چشم همیشه یکی نیست و در شرایط خاص نوری محدود هست و همه تلاشم برای این بود که عکس به آنچه چشمم میدید نزدیک شود . با تشکر از توجه شما و وقتی که میذارید .
    Pedram.m و ali.hosseini تشکر می‌کنند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

نام: 3.jpg نمایش: 542 اندازه: 230.1 کیلو بایت
    مستند اجتماعی 1 کد خدای روستا
    hosseinhmj و ali.hosseini تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    متاسفانه ما بخشی با نام پرتره اجتماعی کم داریم، اگر موقع عکاسی قرار بود کادر بسته انتخاب شود، اولا با توجه به لنز پرایم و بازیگوشی بچه ها قطعا این حس وجود نداشت، دوما اینکه مهمترین آیتمی که در این عکس بود نشان دادن فضای زندگی آنها بود و پله هایی که در بلندی و کنار یک شیب عمیق قرار داشت و تخریب شدن زیر پله ها که هر آن ممکن بود با راه رفتن فرو بریزد و این فرو ریختن ساکنان آن خانه را تهدید می کرد، چون قرار نیست خود هنرمند عکاس عکش را نقد کند من نباشد توضیحاتی در این زمینه بدهم اما قطعا هیچ کادر دیگری نمیتوانست مفهوم الان اثر را داشته باشد، باز هم ممنون از توجه شما دوست عزیز

در مورد توضیح پرتره باید عرض کنم بحث مفصلی را میطلبد و در اینجا نمی گنجد، اما پرتره شاخه های بسیار زیادی دارد که یکی از آنها پرتره های محیطی ، اجتماعی و... است که این عکس درقسمت پرتره های اجتماعی قرار دارد، بله در اسنپ شات هم می توان قرار داد ولی نه به آن معنی واقعی اسنپ، چون می تواند اسنپ نباشد، متاسفانه با کراپ از بالا کل قالب طول و عرض تصویر و ترکیب اثر بهم می ریخت، ممنون از توجهتون دوست عزیز
    هر چند در بحث ژانر معتقدم نباید زیاد در مورد دسته بندی عکس ها سختگیری کرد اما خوب است درباره پرتره اجتماعی این نکته را عرض کنم که در عکاسی پرتره اجتماعی تعریفی که در پست قبل ارائه شد صدق می کند منتها پرتره محیطی پرتره ای است که در آن غایت عکس که نمایش حالات و اکسپرس های چهره است درمحیطی اجتماعی و بیرونی بیان می شود. مثال خوب این شاخه بعضی عکس های کاندید هستند. عکس مستند عکسی است که وقایع را همانگونه که هستند بدون دخل و تصرف عکاس روایت می کند. اگر به این دو تعریف دقت داشته باشید می توان راحت تر به مسئله پرداخت .
    obsidiyan و hosseinhmj تشکر می‌کنند.