صفحه 605 از 755 نخستنخست ... 105 505 555 595 601 602 603 604 605 606 607 608 609 615 655 705 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,041 تا 6,050 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه
    تشکر کرده
    633

نقل قول نوشته اصلی توسط mack1 نمایش پست ها
    فایل پیوست 74160
    مستند اجتماعی 1 کد خدای روستا
    به نظرم کادربندی متناسب نیست و بهتر بود فضای بالای درب چوبی به بالا (دیوار خراب) حذف شود شرایط نوری چهره متناسب نیست وچشمهای سوژه تقریبا در سایه شدید به وجود آمده ناپدید است
    روی پیراهن و پیشانی سوژه اور شده است

ارادت

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نام: 812720825_20684.jpg نمایش: 514 اندازه: 56.8 کیلو بایت
    m.daneshpayeh، M.Nouri، Dariush Chegini و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نام: IMG_9787.jpg نمایش: 521 اندازه: 262.9 کیلو بایت
    mreza1001، M.Nouri، davoud maani و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه mack1 آواتار ها
    تشکر کرده
    256

به نظرم کادربندی متناسب نیست و بهتر بود فضای بالای درب چوبی به بالا (دیوار خراب) حذف شود شرایط نوری چهره متناسب نیست وچشمهای سوژه تقریبا در سایه شدید به وجود آمده ناپدید است
    روی پیراهن و پیشانی سوژه اور شده است
    خوب عکس مستند هست و همه جا کج و کله در خصوص کادربندی هم اگه از بالا حذف کنم عکس خراب میشه در خصوص اوور و اینا هم موافقم و هم نه در خیلی عکس ها واقعا در شرایطی هستی که کاریش نمیشه کرد و وقتی همچین موقعیتی برای عکاسی دارم دیگه فکر هیچی نیستم نورسنجی کادر شلیک /همین که بگویم قدم های زیبای این مرد روستایی و درب قدیمی برای من خیلی ارزشمند هستند.
    ویرایش توسط mack1 : Sunday 10 January 2016 در ساعت 17:14
    hosseinhmj و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط mack1 نمایش پست ها
    خوب عکس مستند خراب و سالم نمی شناسه اینجا روستا هست همه جا دیوارها خراب و کجه و کوله هست در خصوص کادربندی هم اگه از بالا حذف کنم عکس خراب میشه در خصوص اوور و اینا هم موافقم و هم نه در خیلی عکس ها واقعا در شرایطی هستی که کاریش نمیشه کرد و وقتی همچین موقعیتی برای عکاسی دارم دیگه فکر هیچی نیستم نورسنجی کادر شلیک /همین که بگویم قدم های زیبای این مرد روستایی و درب قدیمی برای من خیلی ارزشمند هستند.
    درود بر شما
    چون شما این عکس رو تو قسمت پرتره ارسال کردین عکستون به همین دید نقد میشه و ایراد بر عکس وارده ( از دید پرتره ) ولی تو قسمت مستند اجتماعی یا حتی عکاسی خیابانی ارسال میکردین با همون دید نقد میشد
    mSafdel، M.Nouri، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    نام: 812720825_20684.jpg نمایش: 514 اندازه: 56.8 کیلو بایت
    سلام

بسته بودن کادر، بی رنگی و کم عمقی اون! بیننده رو کاملاً با سوژه درگیر میکنه اما من همیشه عاشق درگیری با هر دو چشم هستم. عموماً خودم صلاح میدونم تو کارای حسی عمق فدا بشه یا فوکوس پوینت با توجه به 1/3-2/3 عمق میدان جابجا بشه تا هردو چشم بیاد تو دیالوگ.
    تضاد بین تیرگی روشنی کادر نسبت به خط عمودی وسط کادر رو زیاد برازندۀ مود تصویر نمیدونم گرچه اگر اون رو کنار سافت بودن چشم دیگر و اریب بودن صورت بگذارم، این بار درست برخلاف حرفهای اولم به یک دوالیتی میرسم در تصویر که باز درگیری مطلوبی بین من و اون ایجاد میکنه.
    برای ارتباط عمیق تر با این کار نظر بنده امتحان کردن ایجاد پس زمینه ای تیره در فضای مثلثی شکل گوشۀ بالا و سمت راست کادر،درست پشت گوش سوژه است. که البته دیگر مبسر نیست.
    چانه ایکاش می بود در تصویر و اینکه تعلیق حاکم بر لب های سوژه که آیا میخندد یا نه، می گوید یا نه، می پرسد یا نه، ایمپکت کار را کم می کند.

نهایتاً بسیار دلنشین و دوست داشتنی است. ممنون از شما و از مدل زیبایتان.
    (آیا با موبایل عکاسی شده؟)
    M.Nouri، obsidiyan، Pedram.m و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط *HMN* نمایش پست ها
    سلام

بسته بودن کادر، بی رنگی و کم عمقی اون! بیننده رو کاملاً با سوژه درگیر میکنه اما من همیشه عاشق درگیری با هر دو چشم هستم. عموماً خودم صلاح میدونم تو کارای حسی عمق فدا بشه یا فوکوس پوینت با توجه به 1/3-2/3 عمق میدان جابجا بشه تا هردو چشم بیاد تو دیالوگ.
    تضاد بین تیرگی روشنی کادر نسبت به خط عمودی وسط کادر رو زیاد برازندۀ مود تصویر نمیدونم گرچه اگر اون رو کنار سافت بودن چشم دیگر و اریب بودن صورت بگذارم، این بار درست برخلاف حرفهای اولم به یک دوالیتی میرسم در تصویر که باز درگیری مطلوبی بین من و اون ایجاد میکنه.
    برای ارتباط عمیق تر با این کار نظر بنده امتحان کردن ایجاد پس زمینه ای تیره در فضای مثلثی شکل گوشۀ بالا و سمت راست کادر،درست پشت گوش سوژه است. که البته دیگر مبسر نیست.
    چانه ایکاش می بود در تصویر و اینکه تعلیق حاکم بر لب های سوژه که آیا میخندد یا نه، می گوید یا نه، می پرسد یا نه، ایمپکت کار را کم می کند.

نهایتاً بسیار دلنشین و دوست داشتنی است. ممنون از شما و از مدل زیبایتان.
    (آیا با موبایل عکاسی شده؟)
    سپاس بابت توجهتون
    تمام فرمایشاتون بالای سر. این عکس مربوط به 15-16 ماه قبله که تجربه ی خیلی کمتری تو عکاسی داشتم و به خیلی از موارد بی دقتی میکردم توجه آنچنانی نداشتم . امروز خدمت یکی از دوستان خوب سایت ( که البت تو همین صفحه هم بسیار فعال هستن و عکس های به شدت خوبی میگیرن و به نوعی با دیدن عکس های ایشون دیدگاهم به پرتره به کل تغییر کرد) عرض کردم که پرتره اصلا عکاسی دلخواه بنده نیست ولی دوست داشتم ( و دارم ) خودمو به چالش بکشم.
    در مورد این تصویر سوژه آگاه نبود که در حال گرفتن عکس هستم بنده فقط منتظر لحظه ای شدم که بتونم چهره رو تو کادر داشته باشم ( چون تمایلی به صحنه سازی و کارگردانی ندارم و تجربه ای هم ندارم )
    در مورد فوکوس نبودن چشم کاملا حق با شماست.در ارتباط با چانه هم نکته ی اذیت کننده برای خودم تو عکس همین چانه بود و البت تار مویی که تو چشم سمت راست رفته ( که میشد تو ادیت حذفش کرد ) بگذارید پای بی تجربگی بنده.
    نه با نیکون 3200 و البت نازنین لنز 18-55
    ویرایش توسط خزان : Sunday 10 January 2016 در ساعت 19:01 دلیل: نام دوربین و لنز رو اضافه کردم
    obsidiyan، Pedram.m، hosseinhmj و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نام: DSC_0093.JPG نمایش: 652 اندازه: 232.8 کیلو بایت

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    242

خوشحال میشم ایرادهای عکس رو بهم بگین
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    ویرایش توسط princefarzad : Sunday 10 January 2016 در ساعت 22:06

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    نام: IMG_9787.jpg نمایش: 521 اندازه: 262.9 کیلو بایت
    میشه exif عکس رو لطف بفرمایید مخصوصا لنز استفاده شده چون بوکه بسیار زیبایی درست شده و من خودم دنبال یه همچین بوکه ای هستم البته اگر بوکه کامپوتری نباشه
    obsidiyan و Farshid.Y تشکر می‌کنند.
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8