صفحه 78 از 755 نخستنخست ... 28 68 74 75 76 77 78 79 80 81 82 88 128 178 578 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 771 تا 780 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

سلام

Amir Mohebi، zarei677، Persian و 28 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

سلام
    پرتره ای كه میبینید نه در جهت نمایش كه در جهت راهنمائی دوستان قرارداده شده است. ایرادات فراوانی داره. با یه نظر میشه متوجه شد ولی دقیقاَ چه ایراداتی و چطور رفع میشه نمیدونم و ممنون میشم كه دوستان راهنمایئ كنند . برای كاهش عمق میدان عكس با حالت تقدم دیافراگم و حداكثر دیافراگم بازلنز 135-18در فاصله كانونی 135 گرفته شده است. متا دیتای عكس ضمیمه است.عكس رسیاسز شده و در حد سواد اندك این حقیر پروسس شده است.فوكوس به صورت تك نقطه ای و با قفل دقیقاَ روی چشم سوژه انجام شده است.
    [/IMG]
    Amir Mohebi، Persian، A_Maddah و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرزام

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

85mm

A_Maddah، babakdin543، Ahmad Reza و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakh نمایش پست ها
    85mm

سلام
    چه خوب شد كه این عكس رو گذاشتید.
    برای اینكه این حالت درخشش لبه های مو در حالتی كه منبع نوری پشت سوژه است(خصوصاَ اگر این منبع خورشید باشد). ایجاد شودفچطور میتوانیم از اشتباه در نورسنجی و تاریك شدن صورت سوژه یا سفید شدن پشت آن جلوگیری كنیم.فكر كنم آقای فرهاد44 عكسهای جالبی در این حالت پشت به خورشید گرفته بود.
    ممنون
    ben163s تشکر می‌کند.
    فرزام

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

Canon EOS 400D
    EF 70_200 F4 IS @200
    ISO 100
    400/1

[IMG]http://www.*******.info/files/odq2o786ia9pkad6gfs7.jpg[/IMG]
    rezakh، A_Maddah، h_ahmadi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    جناب فرزام برای روشن کردن لبه های مو در آتلیه مسئله سخت نیست شما پس از از تنظیم مناسب فلاش پشت سر یا اسنوت در پشت سر سوژه با فاصله مشخص می توانید لامپ فلاش پشت سر سوژه را خاموش کنید . و نور سنجی کنید و عکس بگیرید .مشکلی در نور سنجی بوجود نخواهد آمد مشکل زمانی بوجود خوار امد که شما فلاش پشت سر سوژه را انقدر عقب ببرید و قدرتش را زیاد کنید که نور خود فلاش مستقیم وارد دوربین شود که در انصورت ,صورت سوژه تاریک خواهد شد بعبارتی عکس ضد نور .
    برای out door ,indoorهم شما در عکس های ضد نور شما می توانید از فیل فلاش استفاده کنید . فیل فلاش سبب روشن شدن صورت سوژه می شود .
    ویرایش توسط A_Maddah : Tuesday 26 February 2008 در ساعت 22:43 دلیل: تصحیح غلط املایی
    rezakh، Farzam53 و ben163s تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

فرزام عزیز، چیزهایی که به نظرم مي‌رسند(البته به سلیقه و نظر من که قاعدتاً وحی منزل نیست):

- کادر بندی:گرچه امری کاملاً سلیقه‌ایست، اما چند نکته به نظرم می‌رسد: برای یک کادر باز، چون قسمت بسیار زیادی از دست چپ سوژه رو نشون داده بودی، کات کردنش رو در این نقطه مناسب نمیدونم و به نظرم برای انتخاب برای یک کادرباز، A مناسب تر بود. البته بنده خودم معمولاً کادر B رو که بسته تر هست بیشتر می‌پسندم.
    - زاویه عکاسی: یکی از بزرگترین مشکلات عکس زاویه عکاسی است. ممکن است خیلی وقت‌ها در عکس‌های فشن یا گلامور از این زاویه‌ها دیده باشید، اما معمولاً بی دلیل نیستند، معمولاً فرم بدن یا چیز دیگری را به چشم بیننده می‌نمایانند. شما در این عکس با انتخاب این زاویه انگار از سوژه روی‌گردان بودید و سعی در ثبت هر چه بیشتر کاپشن و بک گراند داشته اید. من زاویه D را به جای C‌ بیشتر می‌پسندم.
    - عکس در نور مستقیم آفتاب گرفته شده و سایه هایی غلیظ بر صورت سوژه هست. راه حل مناسب: عکاسی در زمان بعدازظهر و عصر با نور مناسب‌تر. راه‌حل فوری: فلاش
    - پوز: حالت دست و صورت جالب است، اما حالت نشستن هماهنگی ندارد (حکایت کت و کراوات و پژاماست شاید).
    - پوشش سوژه:‌در عکس‌های کلوزآپ، لباس‌های رنگی و یک‌دست مثل این کاپشن خیلی به کار می‌آیند و می‌توان سوژه را درآن ةا قاب گرفت، اما در این کادرباز، باعث شلوغی سوژه شده است.
    - دریک عکس posed (شاید معادل فارسی "باژست" برایش مناسب باشد) انتظار داریم ظاهر و موهای مرتب‌تری از سوژه ببینیم، وقتی پیک‌نیک هستیم یا در پارک و می‌خواهیم از بچه‌ای اسنپ‌شات بگیریم، شاید بهتر است بی‌تکلف‌تر کاندید شات‌ی بگیریم.
    بازهم اگر چیزی به نظرم رسید عرض می‌کنم.

Nader Kohansal، rezakh، Simaei و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ضمن تشكر از توضیحات آموزنده ی جناب محبی باید عرض كنم كه درسته كادر بندی 50 درصدش سلیقه ایه ولی وقتی قرار نیست یه كار غیر عادی ( مثل عكس های انتزاعی و .... ) ارائه بدیم باید یه سری اصول اولیه رو رعایت كنیم.

مثلا وقتی نگاه سوژه رو به جلوست بهتره عكس در یك سوم پشتی باشه نه در یك سوم جلویی. و حواسمون هم باشه اینقدر هم در كادر بندی برای احتراز از قرار دادن سوژه در وسط عقب عقب نریم كه از اونور بوم بیفتیم.

مثلا به نظر من كادر این عكس بهتر بود اینجوری باشه ( دكتر روشن عزیز چشماشو ببنده چون در عرض 30 ثانیه با ACDSee ادیت كردم نه با لایت روم و فوتوشاپ)

جناب فرزام عزیز جسارت من رو ببخشید
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    Amir Mohebi، A_Maddah، Farzam53 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

با اجازه بهنام خان:
    اولی رو خودش با 400 دی گرفته(18-55)
    دومی رو من با آ550:::big grin:::
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده    
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    فرزام عزیز، چیزهایی که به نظرم مي‌رسند(البته به سلیقه و نظر من که قاعدتاً وحی منزل نیست):

- کادر بندی:گرچه امری کاملاً سلیقه‌ایست، اما چند نکته به نظرم می‌رسد: برای یک کادر باز، چون قسمت بسیار زیادی از دست چپ سوژه رو نشون داده بودی، کات کردنش رو در این نقطه مناسب نمیدونم و به نظرم برای انتخاب برای یک کادرباز، A مناسب تر بود. البته بنده خودم معمولاً کادر B رو که بسته تر هست بیشتر می‌پسندم.
    - زاویه عکاسی: یکی از بزرگترین مشکلات عکس زاویه عکاسی است. ممکن است خیلی وقت‌ها در عکس‌های فشن یا گلامور از این زاویه‌ها دیده باشید، اما معمولاً بی دلیل نیستند، معمولاً فرم بدن یا چیز دیگری را به چشم بیننده می‌نمایانند. شما در این عکس با انتخاب این زاویه انگار از سوژه روی‌گردان بودید و سعی در ثبت هر چه بیشتر کاپشن و بک گراند داشته اید. من زاویه D را به جای C‌ بیشتر می‌پسندم.
    - عکس در نور مستقیم آفتاب گرفته شده و سایه هایی غلیظ بر صورت سوژه هست. راه حل مناسب: عکاسی در زمان بعدازظهر و عصر با نور مناسب‌تر. راه‌حل فوری: فلاش
    - پوز: حالت دست و صورت جالب است، اما حالت نشستن هماهنگی ندارد (حکایت کت و کراوات و پژاماست شاید).
    - پوشش سوژه:‌در عکس‌های کلوزآپ، لباس‌های رنگی و یک‌دست مثل این کاپشن خیلی به کار می‌آیند و می‌توان سوژه را درآن ةا قاب گرفت، اما در این کادرباز، باعث شلوغی سوژه شده است.
    - دریک عکس posed (شاید معادل فارسی "باژست" برایش مناسب باشد) انتظار داریم ظاهر و موهای مرتب‌تری از سوژه ببینیم، وقتی پیک‌نیک هستیم یا در پارک و می‌خواهیم از بچه‌ای اسنپ‌شات بگیریم، شاید بهتر است بی‌تکلف‌تر کاندید شات‌ی بگیریم.
    بازهم اگر چیزی به نظرم رسید عرض می‌کنم.

سلام
    امیر عزیز ببسیار ممنونم كه با گرفتاری ها و وقت كمی كه داری حوصله میكنی و اینطور مفصل راهنمائی میكنی.
    در خصوص زاویه كاملاَ حق با شما است الان متوجه ایراد اساسی عكس شدم
    عكس فعلی كراپ شده طبق نظر شما كراپ كردم خیلی بهتر شد.
    عكس ا ساعت قبل از غروب كامل خورشید گرفته شده و اگر پروسس نمیشد به دلیل كلوین پائین نور كاملاَ نارنجی بود.كاملاَ نظر شما درسته من fill flashرو كلاَ فراموش كرده بودم. فكر كنم با رفلكتور هم میشد از این سایه ها جلوگیری كرد.
    در مورد پوز و پوشش هم از راهنمایئ شما ممنونم اتفاقاَ در همچین پس زمینه ای با لباس آبی هم گرفتم كه نتیجه خیلی ملایم تر و معقول تری به دست آمد.
    متاسفانه قیافه و موهای این دختر 4 ساله ما به باباش رفته! هیچ جوری موهاش مرتب بشو نیست!! (این مثلاَ مرتبشه!)
    باز هم ممنونم
    Amir Mohebi، yasin-m و ben163s تشکر می‌کنند.
    فرزام

صفحه 78 از 755 نخستنخست ... 28 68 74 75 76 77 78 79 80 81 82 88 128 178 578 ... آخرینآخرین