صفحه 74 از 755 نخستنخست ... 24 64 70 71 72 73 74 75 76 77 78 84 124 174 574 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 731 تا 740 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

پیش فرض پاسخ: پرتره چطور عکسیه

نقل قول نوشته اصلی توسط paryia نمایش پست ها
    سلام من نمی دونم عكس های پرتر چیه ولی با عکسایی که اینجا دیدم باید اینطور عکسایی باشه اگه میشه بهم توضیح بدید و بگید که عکس پرتر باید چه خوصوصیاتی داشته باشه
    ممنون
    یعنی باید از صورت باسه 1/3 صورت نباشه؟
    اين لينك ارزشمند را هم از دست ندهيد:
    http://amirmohebi.persiangig.com/doc...hotography.pdf
    ben163s تشکر می‌کند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها

Nikon D70 S
    speed 800
    f/6

ادريس
    دوست عزیز
    تمام المان های اصلی کاملا رعایت شده .فقط مشکل کوچکی که من دارم در رابطه با ناقص بودن سوژه (آرنج ها)است .بهتر نبود علاوه بر کامل بودن سوژه فضای بیشتری به بک گراند سوژه هم اختصاص میدادید ؟ و اینکه فکر نمیکنید رنگهای شاد بیشتر به تیپ سوژه بخورد تا سپیا ؟
    Aryan و ben163s تشکر می‌کنند.

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

حتما با آقای David J. Nightingale آشنا هستید

کد PHP:
    http://www.chromasia.com/iblog/galleries/ 

A_Maddah، yasin-m، Mojtaba-N و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakh نمایش پست ها
    دوست عزیز
    تمام المان های اصلی کاملا رعایت شده .فقط مشکل کوچکی که من دارم در رابطه با ناقص بودن سوژه (آرنج ها)است .بهتر نبود علاوه بر کامل بودن سوژه فضای بیشتری به بک گراند سوژه هم اختصاص میدادید ؟ و اینکه فکر نمیکنید رنگهای شاد بیشتر به تیپ سوژه بخورد تا سپیا ؟

سلام
    اگه ميخواستم فضای بيشتری رو برای نمايش ارنج اختصاص بدم مجبور بودم از فضای wide تری استفاده کنم و چون تاکيد اصلی بر حس سوژه بود انجام اين کار رو دوست نداشتم .در مورد رنگ هم اگه از فضای رنگی استفاده ميکردم به علت رنگ شاد لباس کودک فضای عکس از حال و هوای اين نوع سبک خارج ميشد .
    تشکر از توجه شما .

ادريس
    A_Maddah و ben163s تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط alimha نمایش پست ها
    جناب ادریس
    میشه بگین از چه تیپ لنز هایی استقاده میکنید
    سپاس

دوست عزيز در مورد عکاسی پرتره معمولاً از لنز های تله استفاده ميشه .

ادريس
    alimha و ben163s تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    سلام
    ................و چون تاکيد اصلی بر حس سوژه بود............
    ادريس
    .
    .
    .
    .
    ادریس عزیز فقط به عنوان یه بیننده میخوام حسم رو نسبت به عكس پست 730 بگم. اون هیجان كه در صورت دیده میشه در بدن نیست بطور كلی از گردن به بالا هیجان غالبی بر سوژه وجود داره كه ادامه همون هیجان در پایین مستحلك میشه یا متفاوت تر از اون چیزی میشه كه در اكثر سوژه های این دست دیده میشه. همین موضوع از دیده من (نظر شخصی) تناقضی در عكس ایجاد كرده. و هیجان صورت رو تحت الشعاع قرار میده...... این عرایض بنده نظر كارشناسانه نیست. فقط ترجمه حسی است از دیدن عكستان. البته من هیچ آگاهی نسبت به پرتره ندارم ولی به عنوان یه مخاطبه عكس میخوام بدونم ثبت ایده آل ترین لحظه مهمه یا ثبت در كارهای پرتره الزاما باید ایده آل باشه؟
    میدونم تعهدی بر آموزش در این تاپیك نیست. لطفی است كه شما میفرمایید. ممنون
    ben163s تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    .
    .
    .
    .
    ادریس عزیز فقط به عنوان یه بیننده میخوام حسم رو نسبت به عكس پست 730 بگم. اون هیجان كه در صورت دیده میشه در بدن نیست بطور كلی از گردن به بالا هیجان غالبی بر سوژه وجود داره كه ادامه همون هیجان در پایین مستحلك میشه یا متفاوت تر از اون چیزی میشه كه در اكثر سوژه های این دست دیده میشه. همین موضوع از دیده من (نظر شخصی) تناقضی در عكس ایجاد كرده. و هیجان صورت رو تحت الشعاع قرار میده...... این عرایض بنده نظر كارشناسانه نیست. فقط ترجمه حسی است از دیدن عكستان. البته من هیچ آگاهی نسبت به پرتره ندارم ولی به عنوان یه مخاطبه عكس میخوام بدونم ثبت ایده آل ترین لحظه مهمه یا ثبت در كارهای پرتره الزاما باید ایده آل باشه؟
    میدونم تعهدی بر آموزش در این تاپیك نیست. لطفی است كه شما میفرمایید. ممنون

سلام
    دوست عزيز اتفاقاً برای من اين نظر شماست که ارزش داره يه بهتر بگم
    برای من
    نظره بيننده به نظر کارشناس تقدم داره چرا که کارشناس شايد با تکيه بر عقايد خاستی چوب نقد بر آثار بقيه بزند مگر در شرايط خاص که واقعاً بی طرف نقد کند .اما بيننده احساس و برداشتی رو عنوان ميکنه که به دور از هر گونه اختلاف سليقه در مورد ديد من نسبت به وی در ضمينه زيباييست . . يادم مياد روزی پدری با پسر 10-11 ساله خودش مشغول ديدن عکس های من بودند و پسرک رو چند تا از عکس ها تکيد ميکرد که اينا خيلی قشنگ هستند و دوست داره اينجوری عکس داشته باشه ! بعد از جدا شدن از اونها با دقت عکس هارو ديدم و به اين نکته پی بردم که يک پسر بچه هم ميتونه به من ايده بده !

به نظر من در هنر تجزيه عکس در همه موارد
    ا نميتونه درست باشه .و همين امر باعث به وجود امدن سبک نهينيستی در هنر مدرن بود .
    البته از نظر زيبايی نه از نظر تکنيکی گو اينکه بارها از نظرات دوستانی مثله آقای امير عزيز و دکتر روشن کمال استفاده رو کرديم .

در مورد سؤال شما اگه به حالات استين و دستها و اسباب بازی دست مدل نگاه کنيد متوجه ميشيد که حالتی از و لجبازی بچه گانه در مدل موجود داره که جوری فرياد ميکشد که گويی ميخواهد به رفتاری معترض باشد . ه سن و سال مدل به من اجازه نميداد که بيشتر از اين از مدل بازی بگيرم گو اينکه ايجاد همين حس برای گرفتن عکس بيش از 2 ساعت وقت از من گرفت (با توجه به وسواسی که تو کارم دارم)
    به هر حال ممنون
    از حسن توجه شما به عکس هم .

ادریس
    A_Maddah، alimha، h_ahmadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

D80
    D80 آنلاین نیست
    كاربر همراه D80 آواتار ها
    تشکر کرده
    732

[IMG]http://i26.*******.com/vzg3rb.jpg[/IMG]
    Amir Mohebi، rezakh، infinity و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كامبيز مصلح
    NIKON D80 " siqma17-70mm" AF nikkor28-80mm "tamron 70-300mm "HOYA filter UV "Lowepro Offtrail II "flash SB600 " ND filter "analog tele converter2x "

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    آقای مصلح پرتره خوبی است کوچولوی زیباو جذابی است . اما فکر می کنم این کوچو لوی قشنگ را باید طوری تنظیم می کردید که سایه ها, فرم و خطوط اصلی چهره را بهم نریزد بنظرم در قسمت چانه و فک پرتره در سمت چپ بخاطر سایه ها آسیب دیده است . افزایش کمی کنتراست هم فکر کنم بدک نباشد .
    موفق باشید
    rezakh، infinity، yasin-m و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

چقدر اینجا شبیه پدر شده
    D80 و ben163s تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 74 از 755 نخستنخست ... 24 64 70 71 72 73 74 75 76 77 78 84 124 174 574 ... آخرینآخرین