صفحه 84 از 755 نخستنخست ... 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 88 94 134 184 584 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 831 تا 840 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

کاوه جان ممنون از لطفت،‌ ای کاش آخر سال نبود و گرفتاری‌های معمول اینقدر فشار نمی‌آورد تا خدمت علی‌آقا عزیز و حضور جنابعالی زودتر برسم.

اما در مورد فوکوس؛ باید عرض کنم اگر پرتره از روبرو باشد، با فوکوس روی یک کره چشم، معمولاً هر دو چشم فوکوس از آب در می‌آیند. اما اگر پوز از یک طرف باشد، فوکوس را روی چشمی انجام دهید که قرار است داستان شما و سوژه را روایت کند. قاعده‌ای برای این کار موجود نیست. اما معمولاً کامپوزیشن پرتره، پوز سوژه و حال و هوای آن از پشت ویزور چشم فوکوس شونده را به شما معرفی می‌کند. اینقدر چشم‌ها داستان دارند که برای شنیدن و روایت‌شان مشکلی نخواهید داشت.
    فوکوس دقیق روی کره چشم در عکس‌های فضای باز اهمیت بسیار بیشتری (به علت دیاف باز تر) خواهند داشت.
    اگر هرجای دیگری غیر از کره چشم فوکوس کنید، احتمال فوکوس نبودن هردو چشم هست. مگر این که در استودیو از دیافراگم‌های 16 و بسته‌تر استفاده کنید. اما به نظر من یک چشم تیزبین، حتی در آن حالت هم قادر به تشخیص عدم فوکوس درست هست و اگر هم تشخیص ندهد، ته دل احساس می‌کند که این پرتره، "یک چیزیش می‌شود...!"
    zarei677، A_Maddah، babakdin543 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

با سلام
    خوب من شیوه فوکوس کردنم رو می گم که اگه اشتباهی در کار هست دوستان گوشزد کنند .
    من بستگی داره که سوژه چگونه رو به دوربینم باشه اگه تمام رخ باشه که فرقی نمی کنه روی کدام چشم فوکوس کنم اما اگه سه ربع رخ باشه روی چشمی که به من و دوربین نزدیکتر است فوکوس می کنم در موارد بالا اگه نور تخت و ساده باشه و سایه روشن در کار نباشه اینگونه فوکوس می کنم
    و اما اگه نور پردازی باشه باز هم به شکل بالا فوکوس می کنم مگر اینکه چشم نزدیک به دوربین در تاریکی باشه که دوربین نتواند فوکوس کنه که اونموقع روی ابرو یا اگه اون چشم مشخص باشه روی اون چشم فوکوس می کنم .
    کاوه جان در خصوص سئوال شما باید بگم مشکلی پیش نمیاید البته در قضیه سه ربع رخ کمی چشم دیگر که خارج از فوکوس بلر میشه که شاید اصلا به چشم نیاد که اونم باز می شه با شارپ سازی رفع مشکل کرد
    راستی کاوه جان منظورت از آتلیه علی نکنه علی شاطریان خودمون بود؟ بسلامتی آتلیه رو راه انداخته ؟
    مدتی است که تو فروم کم پیدا شده
    خوب پست من با آقا امیر تقریبا هم زمان شد
    ویرایش توسط A_Maddah : Monday 10 March 2008 در ساعت 00:48
    Amir Mohebi، zarei677، babakdin543 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

با تشكر از دوستان درمورد پاسخ بهترين نقطه فوكوس

يه سئوال ديگر .طبق دانسته هاي من در حالت عادي عكس برداري ( بدون فلاس)

هر چقدر ديافراگم تنگتر باشد عمق ميدان بيشتري را داريم از نقطه فوكوس

آيا در عكاسي پرتره بافلاش ونور همين قائده پا برجاست يعني طبق فرمايش

آقاي قبادي در عكاسي پرتره با فلاش تمام جزئئيات تصوير بعد از نوك بيني

شارپ ميباشد و اگر در فضاي تركيبي بين نور اسمان وفلاش قرار داشته باشيم

مثل عكاسي از سوژه در اتاقي كه هم فلاش داريم وهم پرده هاي پنجره در هواي آفتابي

كنار زده شده ايا اين قائده عمق ميدان پا برجاست
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر آشنا Mari-24 آواتار ها
    تشکر کرده
    117

سلام...اسم این دختركوچولو هلیاست...وقتی ازش عكس می گیرم , كلا بی خیال posing و اين حرفا ميشم...فكر ميكنم اگه بچه هارو در قيد وبند نذاريم ...معمولا به نتيجه هاي جالب تري مي رسيم :)
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    ویرایش توسط Mari-24 : Monday 10 March 2008 در ساعت 10:43
    Amir Mohebi، zarei677، A_Maddah و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    موفق باشید و امیدوار

كاربر آشنا Rafikhah آواتار ها
    تشکر کرده
    100

- در فضای باز گرفته شده و پست‌پروسس‌شده‌است.

[IMG]http://www.*******.info/files/ljb55cpol6vemsp6ky8o.jpg[/IMG]

F/4.9
    500/1
    A_Maddah، Behnam_703، aminomid و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    سلام
    بد نيست گاهي خودمان به جاي طرف فكر كنيم، و با فرض اين كه طرف حسن‌نيت داشته، به منظور او پي‌ببريم.
    بايد عرض كنم من در مورد عكس فرزندان فقط مثال زدم! هيچ‌كس مثل من از ديدن فرزندان گل اعضا خوشحال نمي‌شود.
    اگر بخواهم دقيق‌تر بگويم، عكس‌هايي (اسنپ‌شات يا غير اسنپ‌شات!) مناسب اين تاپيك‌ هستند كه:
    - در مرحله عكاسي و پست‌پروسس دقت لازم در آن‌ها به عمل آمده است.
    علاوه برآن، عكس‌هايي خاص مثل عكس‌هاي مستند اجتماعي ، درتاپيك خودشان نمود بهتري پيدا مي‌كنند. چون در اين تاپيك ممكن است با نقد فني، عملاً برآن‌ها جفا شود.

با اين حساب، عكس بي دقت و آب زيپو! از جنيفرلوپز هم كه باشد، تكليفش معلوم خواهد بود.
    همينطور عكس فني و خوش آب و رنگ با كامپوزيشن خوب، از صاحب محترم سوپر محله نيز تكليفش معلوم مي‌شود.
    سلام
    امیر جان
    این روزها كم حوصله ای!نمیدانم چرا و هر چه هست مواظب خودت باش اگه نباشی آخرش میشی مثل من و دیگه از این حالت بیرون نمیای!
    من عرض كردم مطالب را در تكمیل فرمایش شما و از اونجائی كه منظور شما رو دقیقاَ میدونم گفتم.داخل كروشه هم عرض كردم: [مطمئنم منظور شما هم این نبوده ]
    به هر حال اگر ما تصویر بچه هامون رو میداریم ،فقط به خاطر اینه كه دم دست ترین مدله و ضمناَ گذاشتن عكسش توی فروم هم مسئله ای ایجاد نمیكنه.
    از دست ما ناراحت نباشی امیر جان!تحمل دلتنگی ات رو نداریم
    مخلص
    Amir Mohebi و ben163s تشکر می‌کنند.
    فرزام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

سلام
    اولاَ،دوستان اعتماد به نفس بنده رو ببخشند
    سرعت:200/1
    دیاف:5.6
    فاصله كانونی: 112 میلیمتر
    فلاش: بله
    فرمت:raw
    در فتوشاپ و رابط فرمت خام نیكون پروسس شده است.
    نویز عمداَ اضافه شده است.
    چشمهاو لب عمداَ مطابق روال معمول عكاسخانه ها پروسس نشده است(همه رو كه نباید شبیه عروس درآورد!)
    برای ایجاد حالتی مات در نگاه فوكوس حدودپیشانی سوژه انجام شده است.
    اگه اسنپ شاته شرمنده

[/IMG]
    Amir Mohebi، zarei677، A_Maddah و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرزام

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

خوب عکاسباشی جان، برخلاف عکس قبلی، این پرتره دریچه‌ای به صورت زیبای کوچولوی شما به دست ‌میدهد و با توجه به فقدان پوز مصنوعی، پویا و بسیار زیباست.
    اما در مورد فوکوس، شاهد از غیب آمد!
    در ادامه بحث‌های فوق، اگر فوکوس روی چشم‌ها انجام شده بود، بسیار عکس نمود بهتری پیدا می‌کرد، در عکاسی پرتره، مناسبت‌ها و مواردی که درآن فوکوس روی قسمت دیگری از صورت انجام شود خیلی زیاد نیستند.
    در مورد نگاه سوژه، ترجیح می‌دادم نگاه، مقدار بسیار کمی به سمت مرکز کادر متمایل شود تا سفیدی چشم اینقدر توی ذوق نزند.
    در ضمن گویا پست‌پروسس را با روتوش یکسان در نظر گرفتی.
    من خودم از مخالفین سرسخت روتوش‌های اغراق‌آمیز بخصوص برای بچه‌ها هستم..
    اما داستان پست پروسس متفاوت است.

به هرحال اگر برداشت بدی از حرف‌هایم شده جداً ببخشید.
    nmroshan، Persian، A_Maddah و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر آشنا zarei677 آواتار ها
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط 1348346 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز :)
    دختر کوچولوی قشنگی است . اما چون ایرادات عکس رو خواستید سعی می کنم انچه به ذهن ناقصم می رسه بیان کنم انشالله که شما جسارت بنده رو می بخشید
    اول اینکه
    جدا سازی دختر خانم از بگراند بخوبی انجام نگرفته است البته می تونستید هنگامی که عکس دختر خانم را در بگراند جدید می گذارید دور گیری را بهتر انجام دهید . مورد بعدی اینکه بگراند خیلی روشنایی زیادی داره طوری که سوژه را تحت تاثیر خود قرار داده است ..
    اما در مورد نور پردازی سوژه باید عرض کنم که نور سمت چپ عکس یا همون نور سمت راست که به سوژه تابیده شده باید کمی زاویه می دادید شما تقریبا نور را بغل سر سوژه بدون زاویه قرار داده اید که سبب شده سایه ناخوشایندی از بینی روی گونه قرار گیرد . باید کمی نور بغل سوژه را بالاتر می بردید طوری که سایه بینی مایل از بالای لب بالایی عبور می کرد .اگه اشتباه نکنم یه چیزی تو مایه نور پردازی رامبراند می شد .
    مورد بعدی هم زاویه دوربین است که بنظر من خیلی بالا است نسبت به صورت .
    اما عکس سوژه از کنتراست کافی برخوردار نیست .
    وضوح عکس هم پایین است و بعبارتی عکس شما اصلا شارپ نیست .
    کچ لایت هم مشکل داره من بودم نور که در سفیدی چشم وجود دارد رو می گرفتم .
    کش نارنجی موجود در موی دختر خانوم هم گردش چشم رو از سوژه دور می کنه .و سبب می شه چشم از کادر خارج شود .
    و در آخر اینکه کادر بندی شما اصلا مناسب نیست در چنین عکسهایی بهتر است کمی از بگراند در بالای سر سوژه پیدا باشه اما شما مقداری از سر سوژه یا بهتر بگویم موهای سر سوژه را کراپ کرده اید که به کادر بندی شما لطمه زده .
    خوب اینها به ذهن ناقص من رسید انشالله بقیه موارد رو دوستان گوشزد خواهند کرد که ما هم بهتر به مشکلات یک عکس پی ببریم .
    جناب زارعی منتظر کارهای جدید شما هستیم
    یا حق
    ممنون آقای مداح سعی میکنم در عکسهای بعدی این نکاتی رو که اشاره کردید رعایت کنم.
    از بقیه دوستان هم تشکر میکنم.
    A_Maddah و ben163s تشکر می‌کنند.
    بهرام زارعی
    Canon S2IS

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

خوب با كسب اجازه قبلی از فرزام عزیز: قبلش توضیحی بدم چرا این كادر رو پیشهاد دادم.... من اولین باریست كه دارم جسارت میكنم تو این زمینه یك نظر بدم......بعضی عكاسها دوست دارند تعدادی از كادرشون حاوی داستانی باشه مثل ادریس عزیز كه عكسی رو اینجا قبلا گذاشته بودند. یكی دیگه از عكاس ها نظرش رو این مورد بود كه دوست داره بیننده با دیدن عكس متوجه داستانی بیرون از كادر اصلی بشه. بعضی ها هم دوست دارند داستان درون كادر خلاصه بشه . مواردی از این قبیل. سخن رو كوتاه میكنم در مورد عكس فرزام عزیز چشم های كوچولوی عزیز شما واسه من تداعی كننده داستانی بیرون از این كادر بود واسه همین من كادری رو پیشنهاد میدم كه این موضوع رو تقویت كنه در كادر بندی شما فرم مو تا حدودی ذهن رو تو كادر محصور میكنه من سعی كردم كادر رو جوری نگه دارم كه چشمهای بیننده ناخودآگاه با چشمهای سوژه به بیرون از كادر كشیده بشه واسه همین این كادر به ذهنم رسید.............. تم عكس و بك گراند دیگه مواردی است كه خوب من روی اونها نظری ندارم
    .
    [IMG]http://www.*******.info/files/phlfz15ys18gyqnjyq0q.jpg[/IMG]
    .
    آقا شرمنده اگر خراب شد این مواردی بود كه من خودم تو این 1الی 2ماه از اینور اونور یاد گفتم .ارادتمندتان افشین
    Persian، Farzam53، DELL و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 84 از 755 نخستنخست ... 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 88 94 134 184 584 ... آخرینآخرین