صفحه 459 از 755 نخستنخست ... 359 409 449 455 456 457 458 459 460 461 462 463 469 509 559 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,581 تا 4,590 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram.m نمایش پست ها
    رضا جان مرسی بابت نظرت
    مد و مدلینگ دو معقوله جدا هستند ، وجه اشتراک دارند ولی بحث این دو کاملا باهم فرق میکنه ... شما که مطالعه دارید باید بهتر بدونید .!!!
    دنبال تعریف و تمجید هم نیستم و در دنیای واقعی کار میکنم نه مجازی...شما با دیدن یک عکس به من گفتید اصول اولیه رو نمیدونم و تلقی نادرستی از عکاسی مد دارم.
    این سطحی نگری افکار شمارو نشون میده ( میتونید کارهای من رو در فلیکر دنبال کنید و ببینید که چه تعداد از عکسهای ما در سایهای مختلف مد و گرافیکی استفاده شده )
    نمی خوام بگم کسی هستم چون دست روی دست بسیاره ولی اینو میدونم که کارمو خوب بلدم و هر روز بهتر از دیروز خواهم بود.
    با تشکر پدرام
    مثل اینکه غیر از تعریف و تمجید صحبت دیگری در مورد عکسهایتان رو نمیپسندید دوست عزیز.

به نظر من هم زاویه سر در عکس مورد نظر درست نیست.
    اما به صورت کلی به نظر من جذابیت عکسهای شما و استقبال از آنها بیشتر به خاطر بخش ویرایش و گرافیک آن باشد تا عکاسی.
    Niaz، A_Maddah، K_NMT و 38 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

این کار آخر جناب پدرام ، به نظرم همانطور که جناب میلانی گفتند ، اشکالاتی دارد .
    اما اینکه در پاسخ بگوییم ، من کارهای بسیار عالی دیگری دارم و ... ، به نظرم پاسخ مناسبی نیست ...
    بزرگترین هنرمندان هم کارهای قوی دارند ، کارهای متوسط ، و گاهی کارهای ضعیف .
    چون آن‌ها تعدادی کار قوی دارند ، دلیل نمی‌شود ، دیگر از کارهای دیگر آن‌ها که ضعف دارند ، انتقاد نشود ...
    .
    از نظر من هم مدل همچون عروسک‌های مدلینگ که برای طراحی به کار می‌روند ، پوزیشن گرفته ...
    بسیار خشک و مصنوعی است ...
    حالا اگر در آثار مدلینگ قوی ، مدل‌های حرفه‌ای ، شاید با کمی اینطرف و آن‌طرف پوزهای بسیار زیبا می‌گیرند ، دقیقا تفاوت یک مدل حرفه‌ای با یک مدل غیرحرفه‌ای را نشان می‌دهد .
    که چطور یکی با بدن و صورت و حالت خود ، یک اثر هنری خلق می‌کند و دیگری شاید شبیه به همان ، بسیار مصنوعی و خشک ...
    شاید بدترین بازیگرها ، همان کارهایی را بکنند که آل پاچینو می‌کند ، اما تفاوت‌ها در همان جزییات بسیار کوچک ولی بسیار بسیار اساسی و مهم است .
    Niaz، A_Maddah، ashtiani_ali و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

سلام

خوب حالا که دوستان مدیر در این مورد نظرشون رو اعلام کردند،من هم اندکی بنویسم، شخصا معتقدم گاهی ما مدیران(البته بنده کوچک همه آنها هستم) در کنار یادآوری نقاط ضعف عکسها از دیدگاه عکاسانه و فنی، خوب است که نقاط قوت را هم یادآوری نمایند.
    شخصا نحوه ویرایش و حال و هوای عکسهای جناب پدرام را بسیار میپسندم و اگر نزدیک ایشان بودم جهت کارآموزی به ایشان مراجعه میکردم.
    اما در کنار آن برخی از ایرادات و پیشنهاداتی که در مورد عکسهای ایشان میشود هم خوب است که مورد توجه پدرام خان قرار گیرد تا بازهم کارهای خوبشان ارتقا پیدا نماید، چرا که این پستها به نوعی انتقال تجربه است و جهت بهینه شدن عکسها نوشته میشود.

آرزوی موفقیت برای همه دوستان، به قول جناب مداح انشاله شادیهاتون رو ببینیم
    A_Maddah، Silence، ashkan 78 و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه Pedram.m آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    مثل اینکه غیر از تعریف و تمجید صحبت دیگری در مورد عکسهایتان رو نمیپسندید دوست عزیز.

به نظر من هم زاویه سر در عکس مورد نظر درست نیست.
    اما به صورت کلی به نظر من جذابیت عکسهای شما و استقبال از آنها بیشتر به خاطر بخش ویرایش و گرافیک آن باشد تا عکاسی.
    دوست عزیز اصلا بحث تعریف و تمجید نیست.چه اهمیتی داره ؟ در فرومی که دارم سطح کاراشونو میبینم ...( البته در قسمت ماکرو و لنداسکیپ خیلی قویه ) اونم به خاطر اساتید برجسته ایست که در این قسمت فعالیت میکنند و البته جای قدر دانی داره ..
    من به شخصه دوس دارم کارهای زیباتری در فروم ببینم ، اساتید بیان و کاری نمایش بدن , عاشق این هستم که نکته یاد بگیرم ولی هر روز نا امیدتر میشم .
    در ضمن ویرایش و گرافیک بخش جدا ناپذیر عکاسی دیجیتال هست ، خصوصا در سبکی که کار میکنم ... چطوری به عنوان مدیر فروم چنین صحبتی می کنید ؟
    کورش عزیز حق با شماست ممنونم
    ویرایش توسط Pedram.m : Saturday 1 February 2014 در ساعت 14:02
    کوروش تشکر می‌کند.
    پدرام میرصادقی
    www.pedramphotography.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

رضا جان مرسی بابت نظرت
    مد و مدلینگ دو معقوله جدا هستند ، وجه اشتراک دارند ولی بحث این دو کاملا باهم فرق میکنه ... شما که مطالعه دارید باید بهتر بدونید .!!!
    دنبال تعریف و تمجید هم نیستم و در دنیای واقعی کار میکنم نه مجازی...شما با دیدن یک عکس به من گفتید اصول اولیه رو نمیدونم و تلقی نادرستی از عکاسی مد دارم.
    این سطحی نگری افکار شمارو نشون میده ( میتونید کارهای من رو در فلیکر دنبال کنید و ببینید که چه تعداد از عکسهای ما در سایهای مختلف مد و گرافیکی استفاده شده )
    نمی خوام بگم کسی هستم چون دست روی دست بسیاره ولی اینو میدونم که کارمو خوب بلدم و هر روز بهتر از دیروز خواهم بود.
    فایل پیوست 55395
    با تشکر پدرام
    عکس زیبایی است: اما بیایید قدری دقیقتر به عکستان نگاه کنیم. 1- در این عکس باید به آرم نایک توجه کنیم، به سیگار برگ یا به ابزار اره برقی.
    2- حالت چهره را چگونه تفسیر کنیم؟ یعنی در کارگاه پشت صحنه که شما لطف کرده اید چه اتفاقی افتاده که سوژه با چنین ژستی باید قرار بگیره؟
    (جالبه شبیه طرحی هست که مدت ها پیش دیدم که سوژه ای یه خرابکاری حسابی کرده بود و در کنار اون بی خیال وایساده بود!!!)
    3- درسته که رنگ زرد حس انرژی خاصی رو داره ولی در این عکس به قدری نگاه رو جذب می کنه که احساس می کنم باید نکته ای در این مورد نهفته باشه ولی چیزی نمی بینم. عکس رو برجسته کرده ولی به نظر من با فضای عکس نمی خونه.
    4- بیاید فرض کنیم(فقط فرض) که به جای اره برقی چیز دیگه ای در دست داشت.خب حالا چه اتفاقی افتاد؟؟ چه چیزی در این عکس تغییر کرد؟ به نظر می یاد هیچی.
    5- چرا این بکگراند انتخاب شده؟ به نظر نمی یاد کارگاه چوب باشه! انگار فقط اومد که فضای پشت عکس رو شلوغ کنه.
    در پایان جسارت منو ببخشید ولی اثر زیبایی در نگاه اول ولی بدون پیامه.
    Digital Lover، armin1374، darkness_land و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

دوست عزیز اصلا بحث تعریف و تمجید نیست.چه اهمیتی داره ؟ در فرومی که دارم سطح کاراشونو میبینم ...( البته در قسمت ماکرو و لنداسکیپ خیلی قویه ) اونم به خاطر اساتید برجسته ایست که در این قسمت فعالیت میکنند و البته جای قدر دانی داره ..

در ضمن ویرایش و گرافیک بخش جدا ناپذیر عکاسی دیجیتال هست ، خصوصا در سبکی که کار میکنم ... چطوری به عنوان مدیر فروم چنین صحبتی می کنید ؟
    آقا پدرام سطح فروم در چه سطحیه ؟ اگه از سطح فروم ( مثلا همین تاپیک پرتره ) ناراضی هستید عکس هایتان را برای سایت هایی همچون 500x بفرستید , ببینید آیا قبول میشن ؟ ضمنا گذاشتن عکس در سایت فلیکر به منزله ی خوب بودن عکس نیست .
    چون شما از نظر گرافیکی در سطح خوبی هستید نباید که کل فروم و مدیران را زیر سوال ببرید ! جناب میلانی از عکاسان حرفه ای و با تجربه سایت است و اینگونه صحبت در مورد ایشون شایسته نیست .

( عذر خواهی از مدیران و درخواست انتقال به تاپیک موارد بی ربط )
    Niaz، mreza1001، Digital Lover و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    عکس زیبایی است: اما بیایید قدری دقیقتر به عکستان نگاه کنیم. 1- در این عکس باید به آرم نایک توجه کنیم، به سیگار برگ یا به ابزار اره برقی.
    2- حالت چهره را چگونه تفسیر کنیم؟ یعنی در کارگاه پشت صحنه که شما لطف کرده اید چه اتفاقی افتاده که سوژه با چنین ژستی باید قرار بگیره؟
    (جالبه شبیه طرحی هست که مدت ها پیش دیدم که سوژه ای یه خرابکاری حسابی کرده بود و در کنار اون بی خیال وایساده بود!!!)
    3- درسته که رنگ زرد حس انرژی خاصی رو داره ولی در این عکس به قدری نگاه رو جذب می کنه که احساس می کنم باید نکته ای در این مورد نهفته باشه ولی چیزی نمی بینم. عکس رو برجسته کرده ولی به نظر من با فضای عکس نمی خونه.
    4- بیاید فرض کنیم(فقط فرض) که به جای اره برقی چیز دیگه ای در دست داشت.خب حالا چه اتفاقی افتاد؟؟ چه چیزی در این عکس تغییر کرد؟ به نظر می یاد هیچی.
    5- چرا این بکگراند انتخاب شده؟ به نظر نمی یاد کارگاه چوب باشه! انگار فقط اومد که فضای پشت عکس رو شلوغ کنه.
    در پایان جسارت منو ببخشید ولی اثر زیبایی در نگاه اول ولی بدون پیامه.
    علی جان، من که کارهای پدرام عزیز جدا از فروم، همه جا دنبال میکنم ( برای مثال فلیکرشون ) نظرم اینه این یک سبک خاصه که پدرام داره دنبال میکنه.
    نمیدونم اسمش چه سبکی میشه گذاشت ولی چیزی که من بیننده دارم میبینم روز به روز پیشرفت بیشتر ایشون در این سبک ( با حال و هوای خاص اشباع رنگ ها ) هست.
    برای مثال این بک گراند شلوغ، به نظرم از عمد این کار میکنن. اگه قرار باشه بک گراند خلوت و بی روحی باشه شما نمیتونین این سبک و اشباع رنگ ها رو نشون بدین. ( حالا شاید باید بک گراند بهتری انتخاب میکردن )
    به نظرم پدرام در مسیر خوبی قرار گرفته یک سبک خاص انتخاب کرده. همون طور که من تو تاپیک منظره یک عکس میبینم و از رو عکس و حال هواش اکثر مواقع درست حدس میزنم اثر جناب بردیا سعادت یا امیر عبدالپناه هست، تو تاپیک پرتره هم در مورد کارهای پدرام همین مورد صدق میکنه و به نظرم این یعنی پیشرفت.
    البته همین جا از پدرام عزیز میخوام در کنار همه دانش ها و تجربه هاش، یک مقدار هم با دید مثبت به انتقادات دوستان توجه کنه شاید بیراه نگفته باشن.
    کلا بیایم از هم ناراحت نشیم، انتقاد پذیر باشیم ( چه منی که کوچکترین عضو اینجا هستم تا کاربران دیگه، اساتید و مدیران ) فقط هم نقاط منفی رو نبینیم جا برای انرژی دادن به دوستی که میره عکس میگیره، ادیت میکنه و اینجا میذاره هم بذاریم
    ارادتمند همگی
    امیر کمیلی
    ashkan 78، Madjidm، Miri و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

من به شخصه دوس دارم کارهای زیباتری در فروم ببینم ، اساتید بیان و کاری نمایش بدن , عاشق این هستم که نکته یاد بگیرم ولی هر روز نا امیدتر میشم .
    کورش عزیز حق با شماست ممنونم
    سطح کار فروم چیزی نیست که شما میبینید.
    اینجا برای شروع و جهت دادن به علاقه و استعداد کسانی هست که عکاسی را شروع کردند و در این محیط آموختند و بعضا به دیگران هم دانسته های خود را انتقال دادند.
    اجباری هم بر کسی نیست که بعد از این مرحله هم حتما عکس ارسال کند و در مورد عکسهای دیگران نظر بدهد.
    من و بسیاری از دیگر دوستان به این محیط با همین سطح بسیار مدیون هستیم و تقریبا هر چه آموختیم از همین محیط و کاربران همینجا بوده است.کار اصلی این محیط جهت دادن به گامهای ابتدایی کاربران است تا از ابتدا راه خود را اشتباه انتخاب نکنند و وقت خود را هدر ندهند.

ابتدا محمد رضا را زیر سوال بردید و بعد سطح فروم را!ولی من اگر جای شما بودم سعی میکردم به جای این کار به مطلبی که برای کار کاربر دیگری ارائه شد دقت کنم تا شاید چیزی از آن بیاموزم.
    این که من عکسهای خودم را مثلا در فیس بوک و فلیکر و ... ارسال کنم و فقط به به و چه چه و لایک بگیرم هیچ سودی برای من نخواهد داشت.ولی این که کسی که در مورد کار من تجربه دارد و با نکته سنجی در مورد کار من نظر بدهد بسیار سود مند خواهد بود.

در مورد سطح عکسها هم نباید انتظار داشت که مثلا یک گالری مثل گالری 1x داشته باشیم که همه شاهکار هستند.اینجا کارکرد و هدف دیگری دارد.

فکر کنم متوجه منظور من نشدید.من نگفتم نباید ویرایش روی عکس انجام شود و حتی نگفتم کار شما ایراد دارد و یا بد است.گفتم که نقاط قوت عکسهای شما بیشتر به بخش ویرایش برمیگردد تا عکاسی.
    Niaz، A_Maddah، reza_Bahman و 35 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

به نظر من شما گرافيست خوبی هستيد اما عکاس معمولی هستيد و سعی ميکنيد با استفاده از نرم افزار ايراد های عکاسی رو پوشش بديد
    با کوچکترين انتقادی هم به شدت برخورد ميکنيد
    اين کامنت های فليکر هم که به خاطر تگ کردن گرون های مختلف برای عکس ها ميبينيد رو جدی نگيريد همش تبليغاتيه و لينک توشه
    اگر فکر ميکنيد اينقدر از سطح فروم به دور هستيد توی سايت های معتبر عکس ارسال کنيد و ببينيد اون رو قبول ميکنند يا نه

پوز از مهمترين بخش های عکاسيه و نميتونيد بگيد ايراد پوزتون به عکاس ربط نداره

شما در زمان عکاسی به جزئيات دقت نميکنيد (منم نميکنم اما شغلم عکاسی نيست و ماهی 4-5 ساعت بيشتر عکاسی نميکنم)
    برای نمونه تو همه عکس های شما که سوژه عينک زده سافت باکس به طور واضح ديده ميشه
    با توجه به سبکتون هم 2 تا مستطيل سفيد هيچ کمکی به عکستون نميکنه و بيشتر اون حسی که فضا عکس به بيننده ميده رو ازش ميگيره و احساس توی استديو بودن رو به بيننده ميده

به نظر من شما تو بعضی از قسمت های عکاسی مثل ويرايش خيلی قوی شديد اما تو بخش های ديگه مثل موضوع عکس و پوزی که اون موضوع رو نشون بده ضعيف تر عمل کرديد

اتفاقاً من اين فروم رو بيشتر از فروم های خارجی دوست دارم چون اونجا هرچی ميزنی همه ميآن ميگن قشنگه در صورتی که خودم ميدونم يه چيزی درست نيست و ترجيح ميدم اون ايراد رو بدونم که رفع کنم تا اينکه 2000 تا خوبيه که عکس داره و ميدونستم که تونستم انجامش بدم رو بهم بگن

من کارهاتون رو دوست دارم و به نظر من اگه بتونيد نقاط ضعف رو به نقاط قدرتتون برسونيد کارهاتون ميتونه خيلی تک باشه و در حد عکاس های معروف کار کنيد
    اگر فقط دنبال تعريف باشيد پيشرفت زيادی نميکنيد بايد به همين کامنت های فليکر بسنده کنيد و اينکه از همه کاربر های اين فروم بهتر عکس بگيريد نبايد برای شما کافی باشه
    Niaz، Digital Lover، Navid7h و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    فکر کنم متوجه منظور من نشدید.من نگفتم نباید ویرایش روی عکس انجام شود و حتی نگفتم کار شما ایراد دارد و یا بد است.گفتم که نقاط قوت عکسهای شما بیشتر به بخش ویرایش برمیگردد تا عکاسی.
    در مورد مطلب بالا که دیگه چیزی نگم بهتره !

ببخشید بی سلا شروع کردم ، سلام خدمت همه عزیزان
    پدرام جان خودشون هم میدونن که من چقدر از ویرایش هاشون خوشم میاد و دوست دارم ازشون یاد بگیرم اما
    گفتید سطح پایین است ، از نظر شما اینگونه است چون با سبک شما یکی نیست ، شما ویرایش های اشبا رو دوست دارید و
    کنتراست بالا ، اما عکس هایی هم در فروم هستند که بدون این مشخصات بلکه با فضای روییای و کم کنتراست بازهم
    جذاب می نمایند !

شکسته نفسی نیست چون خود شما میدانید که بعد از حدود یک سال به اندازه یک ماه هم پیشرفت نداشته ام
    اما از بنده مبتدی قبول کنید که این تالار مکان از هم رنجیدن نیست !

عاشق همتون شدم و دوریتون واسم سخت حتی در دنیای مجازی