صفحه 460 از 755 نخستنخست ... 360 410 450 456 457 458 459 460 461 462 463 464 470 510 560 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,591 تا 4,600 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه Pedram.m آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    به نظر من شما گرافيست خوبی هستيد اما عکاس معمولی هستيد و سعی ميکنيد با استفاده از نرم افزار ايراد های عکاسی رو پوشش بديد
    با کوچکترين انتقادی هم به شدت برخورد ميکنيد
    اين کامنت های فليکر هم که به خاطر تگ کردن گرون های مختلف برای عکس ها ميبينيد رو جدی نگيريد همش تبليغاتيه و لينک توشه
    اگر فکر ميکنيد اينقدر از سطح فروم به دور هستيد توی سايت های معتبر عکس ارسال کنيد و ببينيد اون رو قبول ميکنند يا نه

پوز از مهمترين بخش های عکاسيه و نميتونيد بگيد ايراد پوزتون به عکاس ربط نداره

شما در زمان عکاسی به جزئيات دقت نميکنيد (منم نميکنم اما شغلم عکاسی نيست و ماهی 4-5 ساعت بيشتر عکاسی نميکنم)
    برای نمونه تو همه عکس های شما که سوژه عينک زده سافت باکس به طور واضح ديده ميشه
    با توجه به سبکتون هم 2 تا مستطيل سفيد هيچ کمکی به عکستون نميکنه و بيشتر اون حسی که فضا عکس به بيننده ميده رو ازش ميگيره و احساس توی استديو بودن رو به بيننده ميده

به نظر من شما تو بعضی از قسمت های عکاسی مثل ويرايش خيلی قوی شديد اما تو بخش های ديگه مثل موضوع عکس و پوزی که اون موضوع رو نشون بده ضعيف تر عمل کرديد

اتفاقاً من اين فروم رو بيشتر از فروم های خارجی دوست دارم چون اونجا هرچی ميزنی همه ميآن ميگن قشنگه در صورتی که خودم ميدونم يه چيزی درست نيست و ترجيح ميدم اون ايراد رو بدونم که رفع کنم تا اينکه 2000 تا خوبيه که عکس داره و ميدونستم که تونستم انجامش بدم رو بهم بگن

من کارهاتون رو دوست دارم و به نظر من اگه بتونيد نقاط ضعف رو به نقاط قدرتتون برسونيد کارهاتون ميتونه خيلی تک باشه و در حد عکاس های معروف کار کنيد
    اگر فقط دنبال تعريف باشيد پيشرفت زيادی نميکنيد بايد به همين کامنت های فليکر بسنده کنيد و اينکه از همه کاربر های اين فروم بهتر عکس بگيريد نبايد برای شما کافی باشه
    وبسایت PSD Box | Original Photoshop tutorials and resources و چند وبسایت دیگه که عکسامو برداشتند و با نام بنده در سایتشون قرار دادن رو چک کنید.مگه من گفتم کامنت مبنای تایید اثره ؟
    در ضمن پستهای قبلی من رو در تاپیکهای مختلف مثل لنداسکیپ و منظره چک کنید . عکسام ایراداتی داشت که دوستان اشاره کردن و من هم قبول کردم در قسمت لطفا نظر دهید هم همینطور ، پستها موجوده . حالا چطور شما یهو میگید من با هر انتقادی شدیدا برخورد میکنم ؟
    درضمن عکاسی چهارچوبها و نکات خودش رو داره ... اینکه بگید با کارهای گرافیکی نقاط مشکل دار رو اصلاح میکنه یکم بی معنیه چون عکس درست با نورپردازی و المانهای درست ،یک وارایشگر رو هدایت میکنه ..
    ممنونم از نظرت
    D.Daneshmand، کوروش، stodeolahzeha و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام به همه دوستان گرامی
    جسارتاً: من پرتره های پدرام را بسیار دوست دارم و به نظرم از بهترین پرتره های فروم هستند ولی آن عکس خاص به نظرم عکس خوبی نیست (خصوصاً در مقایسه با سایر عکس های خودش) . دوست دیگری نیز اشکالات عکس را عنوان نمودند که این امر نیز کاملاً طبیعی است ولی به نظرم اتفاقات بعد از آن، از روال طبیعی و معمول خارج شده است که دلیلش هم به نظرم حساسیت بیش از حد دوستان بوده است و بحث های بعدی، حداقل برای بنده آموزنده و مفید نبوده است، لذا به عنوان عضو کوچک سایت خواهش می کنم این بحث را فیصله دهیم.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Saturday 1 February 2014 در ساعت 19:55
    PS_Trend، Silence، K_NMT و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نمی خواهم به این بحث دامن بزنم، صرفا ابراز سلیقه شخصی است که از دیدن عکس های پرتره دیگران در من ایجاد شده است.

پدرام جان، کلا از عکس هایی (پرتره و داخلی) که در رامسر گرفته اید. فقط یکی یا دو تایشان برای شخص من قابل قبول بوده است. کادر های پر از المان، که اکثرا هیچ ارتباط تصویری زیبایی با هم برقرار نکرده اند. مثلا این پست را ببینید:

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram.m نمایش پست ها

من اصلا کاری با عکاسی مد و پرتره ندارم، مسلما اطلاعات زیادی هم در موردش ندارم. اما به شدت عقیده دارم، عکسی که زبان بصری قوی ای داشته باشد. باید خودش را نشان بدهد.

نام: IMG_80192.jpg نمایش: 987 اندازه: 238.5 کیلو بایت

خطوط آبی، خطوطی هستند که در عکس شما تقریبا خطوط اصلی آن هستند. نقاط قرمز رنگ هم نقاط قوی. کدام یکی از این المان ها در جای خوبی قرار گرفته اند؟ یا باعث چرخش و خوانش خوب عکس می شوند؟ ترکیب بندی نه مرکز گراست، نه نقطه طلایی در آن نقشی دارد، و نه حتی مسیری وجود دارد که چشم روی آن حرکت کند. چشم من از لوستر به سر، و از سر به مبل می پرد، بی آنکه دریافتی از بقیه عکس داشته باشد. نکات مثبت عکس به نظر من (اگر از سایه کت روی شخص چشم پوشی کنیم) نور دلنشینی است که سوژه دارد و یکی هم پراسس و رنگ های خوب.

ایرادهایی که جناب میلانی روی عکس دیگر ابراز کرد از نظر من صد در صد وارد است به اضافه اینکه نور پردازی صورت هم در آن عکس تعریفی ندارد، همه این ها را جمع کنید با ترکیب بندی بدتر از عکس بالا! (خودتان نقاط، خطوط و مسیرهای قوی عکس را در ذهنتان مجسم کنید.) حتی به راحتی می توانیم، قسمت راست عکستان را، حذف کنیم.

این ها ضعف هایی است که ربطی به عکاسی مد و پرتره و منظره و آبستره و ... ندارد. این ها پایه خوانش عکس است، الفبای لذت بردن از یک اثر گرافیکی (در اینجا عکس).

در آخر اینکه اگر کسی در اینجا نقدی وارد می کند، احتیاجی به اعاده حیثیت نیست! چون مطمئن باشید اینجا کسی با قصد آبروبری یا تحقیر روی عکس دیگران نظر نمی دهد.
    Niaz، A_Maddah، reza_Bahman و 49 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نام: _MG_7956.jpg نمایش: 947 اندازه: 99.8 کیلو بایت
    سلام
    به نظر من دلیلی برای جبهه گرفتن در مقابل انتقادات نسبت به یک عکس وجود نداره، به شخصه دست هر کاربری رو در هر رده ای که بخواد از کارهای من انتقادی ( چه درست و چه غلط) بکنه و به واسطه اون برای لحظه ای من ترغیب بشم که عکسم رو دوباره نگاه کنم و ایراد کارم رو بفهمم، به گرمی می فشارم. اینجا قرار نیست که کسی با انتقاد زیر سوال بره و در مقابل اون به دفاع تمام قد از خودش بپردازه اونم با ادبیاتی خاص که با (خدای نکرده) تحقیر شخص انتقاد کننده همراه باشه، به نظر من در یک محیط حرفه ای این نوع برخورد کاملا غیر حرفه ایه. هدف اصلی فروم یادگیریه که با گفتگو تبادل نظر قطعا بهتر حاصل میشه
    شاد و سربلند باشید
    Niaz، A_Maddah، Kholeno و 40 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط Usef Bagheri نمایش پست ها
    نام: _MG_7956.jpg نمایش: 947 اندازه: 99.8 کیلو بایت
    سلام
    به نظر من دلیلی برای جبهه گرفتن در مقابل انتقادات نسبت به یک عکس وجود نداره، به شخصه دست هر کاربری رو در هر رده ای که بخواد از کارهای من انتقادی ( چه درست و چه غلط) بکنه و به واسطه اون برای لحظه ای من ترغیب بشم که عکسم رو دوباره نگاه کنم و ایراد کارم رو بفهمم، به گرمی می فشارم. اینجا قرار نیست که کسی با انتقاد زیر سوال بره و در مقابل اون به دفاع تمام قد از خودش بپردازه اونم با ادبیاتی خاص که با (خدای نکرده) تحقیر شخص انتقاد کننده همراه باشه، به نظر من در یک محیط حرفه ای این نوع برخورد کاملا غیر حرفه ایه. هدف اصلی فروم یادگیریه که با گفتگو تبادل نظر قطعا بهتر حاصل میشه
    شاد و سربلند باشید
    جناب باقری خسته نباشید
    پرتره دوست داشتنی ثبت کردید
    الان ایزو این عکس 12800 هست و اون عکس گالری 20000
    برای کاهش نویز کاری کردید؟ ممنون میشم بیشتر توضیح دهید
    Usef Bagheri، Dariush Chegini و darkness_land تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

نتونستم تمام پست ها را بخوانم فقط در مورد پاسخ شما :

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram.m نمایش پست ها
    رضا جان مرسی بابت نظرت
    مد و مدلینگ دو معقوله جدا هستند ، وجه اشتراک دارند ولی بحث این دو کاملا باهم فرق میکنه ... شما که مطالعه دارید باید بهتر بدونید .!!!
    دنبال تعریف و تمجید هم نیستم و در دنیای واقعی کار میکنم نه مجازی...شما با دیدن یک عکس به من گفتید اصول اولیه رو نمیدونم و تلقی نادرستی از عکاسی مد دارم.

با تشکر پدرام

بنده عرض کردم :

اما در مورد نورپردازی ، اگر بفرمایید که هدف از این عکس" مد" چه بوده بهتر میتونیم دربارش صحبت کنیم. چون در حال حاضر نور روی پاها که کافی نیست پست لابد هدف معرفی شلوار و کفش نبوده. عینک هم که خیلی دور و کوچک است . می ماند پلیور که تقریباً نور مناسبی دارد و دست کم روشن شده است. که اگر فرض را بر این بگیریم حالت دست ها و چین های پلیور نا مناسب است. اما اگر یک مدلگرافی یا مدلینگ ساده است خیلی هم خوب است.
    فکر میکنم به وضوح معلوم است که بنده فرق دو مورد قرمز شده را می فهمم و تاکید کردم بلکه شما هم توجه بیشتری داشته باشید.

این سطحی نگری افکار شمارو نشون میده ( میتونید کارهای من رو در فلیکر دنبال کنید و ببینید که چه تعداد از عکسهای ما در سایهای مختلف مد و گرافیکی استفاده شده )
    فلیکر پر کردن و تعداد بالای نشرتان دلیل بر هیچ چیز نیست نه خوب بودن کارها و نه بد بودن کارها. شاید بشود گفت کاربر فعالی هستید. نه چیز دیگر. متاسفانه فرصت کافی برای دنبال کردن کارهای شمارا در اختیار ندارم .نه عکاسی مد و نه مدلینگ جزو علایق شخصی من نیست. ضمن اینکه لیستی از بزرگان عکاسی درست کرده ام و کنار میزم چسبانده ام که اگر فرصتی باشد ترجیح میدهم کارهای آن ها را ببینم.
    عکسی که با پست 4583 ارسال کردید از چند نظر ایراد دارد.
    اما ظاهراً دوست ندارید کارهایتان نقد شود. من نه رقیب شما هستم و نه دوست دارم بحث کنم اگر دوست داشتید ایرادات عکس هایتان را بدانید بفرمایید اگر نه هم که خیلی زیبا هستند ممنون که با ما به اشتراک می گذارید.

ویرایش : یک نگاه کلی به پست ها انداختم . اتفاقاً من میگم اگر زمانی اشتباه شد یا به هردلیلی (مثلا صاحب ملک اجازه جابجایی نداد) باید در ویرایش اصلاح شود که متاسفانه انجام نشده و ویرایش همانطور که فرمودید فقط به تنظیم کنتراست و رنگ محدود شده. در همان پست اول عرض کردم که دست کم میشد لامپ را صاف کرد. یا الان میگم که حذف گلدان عکستان را بهتر خواهد کرد. می توانستید در ادیت حذف کنید. اما برداشت شخصی من این است که فقط رنگ و لعابش را در کسری از ثانیه درست میکنید و بعد منتشر می شود.

فروم سایت عکاسی در ماکرو قوی است در لند اسکیپ قوی است در حیاط وحش قوی است چون دوستان لطف میکنند و عکسهایشان را منتشر میکنند. در پرتره ضعیف تر است چون دوستان امکان ارسال عکسهایشان را ندارند. در عکاسی صنعتی و تبلیغاتی ضعیف است چون دوستان امکان ارسال کارهایشان را ندارند. ساده است
    ویرایش توسط mreza1001 : Saturday 1 February 2014 در ساعت 23:40
    Amir Mohebi، A_Maddah، K_NMT و 29 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    470

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    [COLOR=#696969][I]

خطوط آبی، خطوطی هستند که در عکس شما تقریبا خطوط اصلی آن هستند. نقاط قرمز رنگ هم نقاط قوی. کدام یکی از این المان ها در جای خوبی قرار گرفته اند؟ یا باعث چرخش و خوانش خوب عکس می شوند؟ ترکیب بندی نه مرکز گراست، نه نقطه طلایی در آن نقشی دارد، و نه حتی مسیری وجود دارد که چشم روی آن حرکت کند. چشم من از لوستر به سر، و از سر به مبل می پرد، بی آنکه دریافتی از بقیه عکس داشته باشد. نکات مثبت عکس به نظر من (اگر از سایه کت روی شخص چشم پوشی کنیم) نور دلنشینی است که سوژه دارد و یکی هم پراسس و رنگ های خوب.
    امیر جان منظور از خطوط اصلی چیه ؟ الان چطور باید تشخیص داد که این خطوط مثلا در جای درستی قرار نگرفته و چطور باید بدونیم خطوط رو کجا باید ثبت کنیم ؟!

مقاله ای چیزی در این باره توی فروم وجود داره ؟
    کلا اگر یه توضیح مبتدیانه تر بدین ممنون میشم
    mreza1001 و Moty تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    جناب باقری خسته نباشید
    پرتره دوست داشتنی ثبت کردید
    الان ایزو این عکس 12800 هست و اون عکس گالری 20000
    برای کاهش نویز کاری کردید؟ ممنون میشم بیشتر توضیح دهید

والا همانطور كه در عكس مشخصه نويز گيري سنگيني صورت نگرفته، شرايط نوري خوب و عملكرد عالي سنسور ٥ دي ميتونه دليلي بر خروجي خوب به لحاظ نويز باشه،من توي هر دو عكس لوميناسيتي رو در حد ١٥ الي ٢٠ اعمال كردم

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط NotBeok نمایش پست ها
    امیر جان منظور از خطوط اصلی چیه ؟ الان چطور باید تشخیص داد که این خطوط مثلا در جای درستی قرار نگرفته و چطور باید بدونیم خطوط رو کجا باید ثبت کنیم ؟!

هر اثر بصری، از نقطه، خط، منحنی، شکل و ... تشکیل شده است. مثلا نقطه می تواند یک ضریه کوچک قلمو روی بوم باشد، یا یک دایره بزرگتر یا حتی یک مختلف الاضلاع بی شکل. خط مجموعه ای نقاط است که در امتداد هم قرار گرفته اند. مسیر مجموعه از نقطه، خط، منحنی هایی است که چشم را در تصویر می گردانند.

در فروم نمی دانم. اما برای شروع کتاب ترکیب بندی در عکاسی / هارالد مانته / پیروز سیار کتاب خوبی است.
    A_Maddah، K_NMT، Amin Zarif و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا mSafdel آواتار ها
    تشکر کرده
    3685

نقل قول نوشته اصلی توسط NotBeok نمایش پست ها

کتاب "دید خلاقانه در عکاسی/برایان پترسون/محمدرضا شهبازی" فصل "اجزای دیزاین" در این مورد توضیحات و مثالهای خوبی داره