صفحه 517 از 755 نخستنخست ... 17 417 467 507 513 514 515 516 517 518 519 520 521 527 567 617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,161 تا 5,170 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

عکس شماره 5182 عکس خوبیه اما ادیش به دل من نمینشینه!

سایه های صورت کاملا برداشته شده و تصویر صورت تخت شده!
    بنظر من چشم سمت راست بزرگتره! حتی اگر این خطای دید هم است بهتر است چشم راست کمی کوچکتر شود تا به چشم نیاید.
    لب در سمت چپ در مقایسه با سمت راست سایه بزرگی دارد که به دلیل پوز سوژه است. با این پوز مشکلی ندارم اما این پوز سایه های دیگری هم روی صورت ایجاد میکند که در ادیت محو شده اند و در نتیجه کمی غیر طبیعی بنظر میرسد.
    این خانم پوست ندارند؟!!! من چیزی از بافت نمیبینم.
    جداسازی موها از زمینه خوب انجام نشده! بشخصه ترجیح میدهم زمینه را دست نزنم یا موها را مرتب نکنم تا اینکه این حالت در ادیت ایجاد شود.
    بنظرم سوژه پتانسیل خوبی برای پوزهای بهتر دارد!
    و نهایتا دستبند نگاه را کمی میدزدد!
    Digital Lover، mSafdel و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه NarimaN 7 آواتار ها
    تشکر کرده
    798

عذرخواهی از دوستان بابت آف تاپیک؛
    ولی مجادله اخیر برام خیلی جالب و سوال برانگیز بود.
    اگر قرار باشه هرکس انقدر متعصبانه به اثر خودش نگاه کنه که باعث بشه در جواب نقد خالصانه دوستان، به مباحثه بپردازه که دیگه چه تاپیکی ؟! چه عکسی ؟! چه نقدی ؟! و چه محیط دوستانه ای !
    دوستان در این صورت بهتره نمایشگاه شخصی برگزار کنن و با چوب دم در بایستند تا هر کس گفت بالای چشمتان ابروست بزنن هر 2 چشمش را از کاسه در بیارن !
    علاقه مند به ادامه بحث نیستم فقط نکته جالبی بود که به ذهنم رسید.
    بهتر است راهنمایی های دوستان را با دقت بیشتری مطالعه کرده و از بابت وقتی که دوستان برای عکس ما میذارند تشکر کنیم.
    اگر صحبت درستی بود بدون تعصب قبول کنیم و اگر هم نظر غلط و نابجایی بود که چیزی از دست نرفته ، نهایتاً میشه خیلی دوستانه نظرات غلط دوستان را اصلاح کرد.
    با تشکر
    Mehrdad-PL، mSafdel، lamagra و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اهل کاشانم / پیشه ام نقاشی است / گاه گاهی قفسی می سازم با رنگ ، می فروشم به شما /
    تا به آواز شقایق که در آن زندانی است / دل تنهایی تان تازه شود ...

كاربر همراه alloy21 آواتار ها
    تشکر کرده
    1601

نام: 03.jpg نمایش: 819 اندازه: 101.8 کیلو بایت
    Christ Melikian، suzanfire، behzad_milad و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هرگز به تو دستم نرسد ماه بلندم...

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    بنظرم سوژه پتانسیل خوبی برای پوزهای بهتر دارد!
    و نهایتا دستبند نگاه را کمی میدزدد!
    مهدی جان در مورد این دو خط آخر صحبتهات...
    من متوجه سوژه پتانسیل پزهای بهتر داره نشدم دقیقا.پز این عکس پز ساده ایست و به نظر من مشکلی نداره.پزهای بهتر یعنی یک عکس دیگه یک اثر دیگه.نمیشه گفت چون چندین پز دیگه میشه به سوژه داد این پز ایراد داره.
    در مورد دستبند من قبلا هم چندبار نظرات اینجوری دیدم و به نظرم اشتباهه.دستبند گردنبند گوشواره ساعت و... جزو زیورآلاتیست که یک خانم استفاده میکنه و معمولا هم به قصد جلب توجه و زیبایی استفاده میشه.منظورم اینه که این دستبند هم یکی از المانهای عکسه.باید کمی چشم رو بدزده باید کمی توجه رو به خودش جلب بکنه به همین قصد هم پوشیده شده.باید چشم روی صورت،دستها،لباس و...(المان های عکس) حرکت بکنه و اشکالی هم نداره.گفته شده در پرتره چشمهای سوژه مهمترین نقش رو دارند ولی المانهای دیگه هم پله پله باعث میشن چشم روی عکس بگرده و کند و کاو بکنه.
    m.daneshpayeh، behzad_milad، illidan و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه Pedram.m آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

درود
    دوستان عزیز یادمون باشه ، در فضای هنری باید یادبگیریم درست نظر بدیم و درست نقد بشنویم نه این که هرچیزی که به ذهن میرسه رو بیان کنیم و بر این فکر باشیم که درسته و روش پافشاری کنیم.
    ببینید من همین امروز که این پستها رو میخوندم از جناب بهزاد ، میلانی ، کورش عزیز مطلبی دریافت کردم که بار فنی و کار بردی داره ... اگر از این زاویه نگاه کنید قطعا پیشرفت خواهید کرد ...
    در آخر تاکید میکنم : اگر من نقاد باشم ولی نتونم درست منظورمو بیان کنم باید روش صحیح ارائه مطلبم رو یاد بگیرم ( یاد گرفتن ایراد نیست باور کنید)
    وقتی خودمو در این فروم با آدمی که یک سال پیش بودم مقایسه میکنم میبینم چقدر پیشرفت مثبت داشتم و اینو مدیون دوستان خوبم هستم که همیشه منو در مسیر ، ثابت قدم نگاه داشتند ... خیلی ساده است باور کنید .
    نام: IMG_8908.jpg نمایش: 1005 اندازه: 141.3 کیلو بایت
    برای اینکه آف تاپیک نباشه این عکسو میزارم
    کلا به ویرایش فانتزی علاقه خاصی دارم
    Fereidoon، Digital Lover، suzanfire و 33 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پدرام میرصادقی
    www.pedramphotography.com

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad_milad نمایش پست ها
    آخه وقتی ایراد دیده نمیشه چرا بزرگبینی می کنید .
    این مورد قابل جبران هست و درویرایش میشه اونو اصلاح کرد و اشکال قابل قبول هست, آیا اگه فقط به این نکته اشاره میکردید خیلی بهتر نبود .
    نوع این نورپردازی High key هست و دراین نوع نورپردازی از نور نسبتا بالا و غیر معمول استفاده میکنن تغییر رنگ دراین نوع نورپردازی طبیعی هست .
    بیشترین مورد استفاده این نور در عکسهای صنعتی و مواد غذایی هست .
    نکته ای که هست معمولا دراین نوع نورپردازی از فضا وبکگراند روشن استفاده میکنن ولی دراین عکس از فضای تیره استفاده شده .
    بهزاد جان من فقط خواستم از روی عکس های خود ايشون مثال بزنم که ببينند ايراد گرفتن به اين شکل کاری نداره و اگر به ديد عيب جويی نگاه کرد از همه عکس ها ميشه ايرادی در آورد
    اتفاقاً خودم از اين عکس تشکر کرده بودم و اين عکس های چند صفحه قبل داره سطح تاپيک رو بالا ميبره

به نظر من هم نقد ها بايد سازنده باشه با ايراد گيری از بقيه و توجيه ايراد های خودمون سعی نکنيم خودمون رو بالا بکشيم
    خيلی رفتار پدرام قشنگه که هميشه اول نکات مثبت بقيه رو ميگه و بعد اگر ايرادی هم باشه توضيح ميده بدون اينکه طرف مقابل رو دلسرد کنه
    Hossein Arabi، amir.komeily، Pedram.m و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    مهدی جان در مورد این دو خط آخر صحبتهات...
    من متوجه سوژه پتانسیل پزهای بهتر داره نشدم دقیقا.پز این عکس پز ساده ایست و به نظر من مشکلی نداره.پزهای بهتر یعنی یک عکس دیگه یک اثر دیگه.نمیشه گفت چون چندین پز دیگه میشه به سوژه داد این پز ایراد داره.
    در مورد دستبند من قبلا هم چندبار نظرات اینجوری دیدم و به نظرم اشتباهه.دستبند گردنبند گوشواره ساعت و... جزو زیورآلاتیست که یک خانم استفاده میکنه و معمولا هم به قصد جلب توجه و زیبایی استفاده میشه.منظورم اینه که این دستبند هم یکی از المانهای عکسه.باید کمی چشم رو بدزده باید کمی توجه رو به خودش جلب بکنه به همین قصد هم پوشیده شده.باید چشم روی صورت،دستها،لباس و...(المان های عکس) حرکت بکنه و اشکالی هم نداره.گفته شده در پرتره چشمهای سوژه مهمترین نقش رو دارند ولی المانهای دیگه هم پله پله باعث میشن چشم روی عکس بگرده و کند و کاو بکنه.
    منظورم از پتانسیل بهتره یک پوز کاملا متفاوت نبود! در آنصورت که بقول شما میشد یک عکس دیگر! برای مثال بنظر من سر زاویه خوبی در این عکس دارد. با این حالت زیبایی صورت بخوبی نمایش داده شده. اما اگر کمی فشار دست راست روی صورت کمتر بود و قسمت کمتری را میپوشاند بهتر نمیشد ان انگشتی که داخل گوش شده چطور (بله داخل گوش نیست اما...)؟ الان نمیشه اضهار نظر قطعی کرد اما بنظر من بهتر بود. درضمن بنظر من تغییر و اصلاح پوز سوژه فقط به جلوی دوربین خلاصه نمیشود. در ویرایش هم خیلی از موارد قابل تصحیح است. برای مثال در همین عکس گوش چپ اگر با ادیت در موها مخفی میشد کار زیباتر بود الان حس خوشایندی را نمیرساند. حالت لباس و تقاون ان را هم اضافه کنید. گاهی سوژه صورت زیبا یا اندام متناسبی ندارد و عملا دست عکاس در پوز سوژه خیلی باز نیست. ولی این مدل بخوبی امکان ایجاد این تغییرات را به عکاس میدهد. حالا اگر تغییرات در این حد را شات دیگری میدانید که حرفی نیست.

در مورد دستبند و از این قبیل به عنوان یک قاعده کلی برای تمام عکسها با شما موافق نیستم. بله وجودشان به عنوان المانهای عکس کاملا قابل قبول است وگرنه پرتره محیطی مفهومی نداشت. حتی گاهی المان اصلی عکس میشوند، مهمتر از چشمها که به قول شما گفته شده مهمترین ... منتها در چه عکسی؟! در مورد این پرتره بخصوص، پرتره ای که عکاس با حذف زمینه و این نوع نورپردازی تلاش به نمایش زیبایی صرف سوژه بدون المانهای مزاحم کرده. سوژه نه تنها با این زیور زیباتر نمیشود، بلکه زیباییش مخفی هم میشود.
    lamagra و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

نام: IMG_8642-as-Smart-Object-1-as-Smart-Object-1-as-Smart-Object-1.jpg نمایش: 1036 اندازه: 249.0 کیلو بایت
    nima_7878، shabab، Amir Tavakoli و 39 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

بهزاد جان من فقط خواستم از روی عکس های خود ايشون مثال بزنم که ببينند ايراد گرفتن به اين شکل کاری نداره و اگر به ديد عيب جويی نگاه کرد از همه عکس ها ميشه ايرادی در آورد
    جناب niceevil (متاسفانه اسم شما رو نمیدوم ) معمولا من از انتقاد عکسهام ناراحت نمیشم .
    من نوع دوم رو اینجا انتخاب کردم و اون نپذیرفتن انتقاد بود .
    کاری که آقای سهراب قابزلو در بعضی از عکسهاش انجام داد .
    وشما هم نوع اول یا همون ایرادهای بی مورد رو انتخاب کردی .
    یعنی مثل خودش رفتار کردیم .
    وقتی کسی انتقاد میکنه باید انتقاد پذیر هم باشه .
    نمیخوام بحث رو ادامه بدم و حتی نمیخوام بگم کسی عکسهای منو نقد و انتقاد نکنه .
    هدف من ناراحتی و نارضایتی دوستان نیست .
    چه جناب قابزلو چه شما جناب niceevil شما
    اگه کسی رو ناراحت کردم از همینجا ازش عذر خواهی میکنم .

هرکس دوست داره بازم ایراد بگیره ولی مثبت و سازنده .
    هرکسی از ایراد بی دلیل و بی مورد ناراحت میشه .

یاحق
    Anoosh-Em، Majix، Pedram.m و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

نام: IMG_6383-as-Smart-Object-1.jpg نمایش: 1003 اندازه: 290.0 کیلو بایت
    shabab، Fereidoon، Digital Lover و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography